Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

https://gplay.bg/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-8g-1 От къде да купя,няма никъде или толкова ми е търсенето,точно такава ми трябва, благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В продавалник има, но цената беше над 2000 лв/брой. Ако търсиш 3060, пиши ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Joss Bomon написа:

TI е по добрата за копаене до колкото съм чул,или почти няма разлика!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Борислав Сердарев написа:

Смяташ да копаеш с една карта 3060Ti ?! Имаш ли представа кога ще си върнеш инвестицията ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе давайте линкове къде да купувам или поръчвам за картата която ви казах но със по-малко мегабайта и да е до 1300 лв. Повече пари нямам или можете да ми предложите и някоя по хубава за тези пари която доказано копае повече и не ми давайте подробности,казвате картата и къде да я взема и точка, благодаря!

преди 25 минути, Joss Bomon написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази цена забрави тази карта да я намериш скоро, дори и втора употреба. То и никъде няма наличности. Иначе с RTX 3060 докарвам с t-rex и octopus алгоритъм 42-43 MH/s с малко клок на паметта, при консумация на видеокартата около 135 вата.

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

За тази цена забрави тази карта да я намериш скоро, дори и втора употреба. То и никъде няма наличности. Иначе с RTX 3060 докарвам с t-rex и octopus алгоритъм 42-43 MH/s с малко клок на паметта, при консумация на видеокартата около 135 вата.

spacer.png

Ti копае 2-пъти повече,за това искам нея.

Махнете го копаенето,дайте да видим от къде ще докопам ti картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не копае 2 пъти. Около 50-55 MH/s прави, малко повече от тази карта. За да копае 2 пъти, трябва да е 2 пъти по-мощна, а не е толкова.

NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti mining profit calculator - WhatToMine

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такава видеокарта не съм чувал да е планувана, а ако излезе, не очаквай да е под 6-7 хиляди лв. А и никой не знае и не може да каже след 2 месеца дали ще си струва да се копае. И ако смяташ, че като вземеш 1 видеокарта веднага ще почнеш да изкарваш пари, ще останеш разочарован. Ще минат много месеци, преди видеокартата да си избие парите и евентуално да почне да изкарва. Реално, за да изкараш нещо що-годе значително, ще ти трябват поне 3-4 видеокарти с 50-60 MH/s, познания и доста четене и следене на пазарите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Такава видеокарта не съм чувал да е планувана, а ако излезе, не очаквай да е под 6-7 хиляди лв. А и никой не знае и не може да каже след 2 месеца дали ще си струва да се копае. И ако смяташ, че като вземеш 1 видеокарта веднага ще почнеш да изкарваш пари, ще останеш разочарован. Ще минат много месеци, преди видеокартата да си избие парите и евентуално да почне да изкарва. Реално, за да изкараш нещо що-годе значително, ще ти трябват поне 3-4 видеокарти с 50-60 MH/s, познания и доста четене и следене на пазарите.

Rtx 3090 е 4000лв. Тя е титана във то в момента на пазара,месечно само със една карта се копаят по 350$ . Доказано! Май сам ще се оправям , тук не сте много полезни,нищо лично и все пак благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и повече да изкопаеш, а може и половината да не успееш. То и за RTX 3060 дават поне 200+$, ама ще е трудно.

RTX 3060 hashrates for Ravencoin, Conflux, Ethereum, Firo, Veil, Cortex, Aeternity, BitTubeCash : EtherMining (reddit.com)

По-надолу има таблица. Освен това на RTX 3090 VRM са доста горещи, някой сменят термопадовете, иначе прегрява и нищо не копае. А нали се сещаш, че ако държиш вентилаторите на 100%, на първо време много ще шуми и второ ще изгорят за 2-3 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Борислав Сердарев написа:

тук не сте много полезни

Тук е отрезвителното. На теб ти трябва човека, който да ти прибере паричките... и някое родителско тяло да плаща тока...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Joss Bomon написа:

Тук е отрезвителното. На теб ти трябва човека, който да ти прибере паричките... и някое родителско тяло да плаща тока...

Скоро ще закупя всички компоненти и ще падне Яко зглобяване и вие ще ми помагате много,бъдете готови за помощта след около 2 месеца,благодаря ви и до нови срещи! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, The Negative One написа:

С тия 1300 лева в джоба... мдаа мдаа, копанье му е макята.И после тоя де ще плаща заемите, дупе да му е яко 😃  

Те са само за карта бе,имам много повече за всичко,вие сте нямам думи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай направо RTX 4090

Bwow0Io.jpg

Ама после за фон ще върви това:

И сериозно...цените в момента са толкова абсурдни, че дори не си заслужава да се коментират. Изчакай да се нормализира пазара преди да се хвърляш напред в подобно рисково начинание.

Но всеки си има глава на раменете, така че успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като вече завърша Рига за копаене как да пусна системата да работи(самият компютър) дъното идва ли със стартов бутон или трябва да крътя пусков бутон от някой стар комп? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване