Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с матрицата?!

Виж решението Разрешен от Profruit,

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп Acer Aspire V3-571G, малко е старичък, но някак все още не ми се иска да се разделя с него. Проблемът започна преди около два месеца, при отваряне на капака забелязах, че горният десен ъгъл на дисплея беше тъмен, гасих го, пусках го - нищо. Реших, че матрицата е за смяна, но на другия ден проблемът беше изчезнал, до днес. Както всеки ден отворих капака (включен е на режим заспиване) и всичко беше нормално, но след десетина минути дисплеят потъмня, погледнах го под ъгъл и видях, че десктопът се вижда едва, едва. За всеки случай го закачих за външен монитор, който потвърди, че проблемът е в дисплея. Затворих го и го пуснах отново, светна и работи нормално няколко часа и пак потъмня. Пак го изгасих и пуснах отново, до момента все още работи. Въпросът ми е, къде да търся проблема? В кабели, в матрица...

П.П. Бих го занесла в сервиз, но се намирам извън страната и ще ми вземат такава сума, която самият той вече не струва, а и ще започнат с метода по изключване от най-скъпата част към по-евтините.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво имаш в предвид "метода по изключване от най-скъпата част към по-евтините"  - матрицата ти е за смяна и докато не се смени и не се види, че с новата  работи или не работи както трябва няма никакви причини да се търсят други проблеми по лаптопа. Цената на нова такава матрица е ~$80 ако не ти се дават го бракувай лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 23 минути, dani_mar написа:

...

През лявата панта преминава шлейфа на матрицата. През дясната кабели за камера, микрофон и антена. Шлейфа е консуматив и той е първия заподозрян. Матрицата е TN+Film 15,6", 1366x768, 16:9. На амазон нова се харчи около 38$~43$. От лепенката ще получиш насока кой е производителя: compal, benq и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подсветка. Не е матрица. Не се занимавайте с каквото не разбирате, ще я счупите. Отварянето си има чалъми и не съветвайте да се пипа вътре. Нищо няма да види. Като си дойдеш тук занеси в сервиз. Навън ще ти излезе повече от да си купиш друг, естествено нова еднодневака. Дотогава можеш да ползваш с външен монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сервизът в България не е опция, защото няма никакъв шанс да се прибера скоро, така че...
Ще започна със смяната на кабелите, вече ги поръчах, а ако продължи да ми създава проблеми ще сменя и матрицата. Не го отварям за първи път, сменявала съм термо паста, твърд диск, рам памет и т.н. Мисля, че ще се справя и с това, а ако не успея, ще си купя нов.
Благодаря на всички за съветите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване