Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

колко ковид болни познавате живи- починали

колко ковид болни познавате живи -починали -болни  

25 гласували потребители

1. 1. колко ковидари познавате

Препоръчан отговор

тая тема държавата трябваше да я пусне за да се види реалността 

от една година ми се говори за ковиди не знам нито един човек да е бил болен или починал от ковид 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз познавам с двама положителен тест без симптоми и двама с положителен тест със симптоми, единият от тях влязъл в болница. И продължавам да не вярвам в тая простотия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един, който почина
https://www.facebook.com/Nelli.Valcheva/posts/10223933350951827

И брат ми и другите трима от семейството му във Варна със слаби симптоми.

Познавам и колега от Великотърновския Университет, който сподели, че племенниците му
работят като доброволци в софийска болница.

Можем да добавим и тенисиста Григор Димитров
адвокат Тодор Батков, и още един виден български бизнесмен.
Британски политолог, от руски произход - починал.
Бащата и треньор на Хабиб Нурмагомедов, дагестански ММА боец, който пребори Конан МакГрегър - починал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Недко човека има в предвид не тези които показват по новините лични познати.

Във Варна един не го приеха в болница след 4-5 часово чакане и се прибра у тях и се лекуваше с аспирин.

Други двама понеже детето им било болно си направиха тест и излезе положителен,но нямаха симптоми.

Ама тия тестове вадят положителен резултат и ако сте пили Кока-Кола или ябълков сок или други напитки така,че там ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Генадий 35 годишен написа:

тая тема държавата трябваше да я пусне за да се види реалността 

от една година ми се говори за ковиди не знам нито един човек да е бил болен или починал от ковид 

преди 6 часа, plmen88 написа:

Аз познавам с двама положителен тест без симптоми и двама с положителен тест със симптоми, единият от тях влязъл в болница. И продължавам да не вярвам в тая простотия.

Когато си отидеш от този свят, ти не го знаеш и не страдаш. Страдат близките ти и изобщо хората около теб. Същото е и когато си глупав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Съседката - медицинска сестра в хирургия. Изкара го за 24 часа. Разстройство и нищо повече. Преди 1 седмица се ваксинира. Добронадзорно.

2. Жената от едно приятелско семейство - старша акушерка в АГ отделение. Боледува седмица - без вкус мирис, високо кръвно. Много бавно се възстановява.

3. Колега на жена ми -  лекар-интернист. 3 ( три) месеца се бори с вируса. Още се чувства отпаднал и ходи все едно е на половинка ракия ( по негови думи ).

4. Колежка на жена ми - лекар-интернист. Иакара го за 10 дни. без особени ексцсии, малко температура, отпадналост и нищо друго. сега смята, че се е възстановила напълно.

5. Познат физиотерапевт. Премина орез вируса октомври 2020. Още няма вкус и обоняние. 7 ( седем ) пъти дава плазма за лечението на нуждаещи се. За което му свалям шапка.

6. Моя съученичка от Варна. Бори се с вируса 20 дни. Още не смята, че е напълно възстановена - високо кръвно, отпадналост, лесна умора, световържежи чат-пат.

7. Братовчедка на баща ми. Боледувала октомври. Лека и пръст! Вечна и памет!

8. Дъщеря и. Боледува януари. Лека и пръст! Вечана и памет!

9. Бивш колега от армията и съпругата му. Караха го декември 2020. Сррщаме се от време на време. Ходи като призрак. Казва, че се храни 4-5 пъти седмично. Няма никакъв усет за вкус, мириз, сол, лютиво

Спирам до тук, защото ще превиша обема на файла и по-важното ще стана скучен. Лично мое мнение е, че докато тиквата от Банкя с дупелизачите покрай него вкарват политика в борбата с вируса и всичко, което се прави е през призмата на предстоящите избори, нещата ще загрубяват още повече. Пример: Гърция с 2300 задазени за 24ч обмислят пълен локдаун. Ние с 2600 отваряме кръчмите и пусламе децата в клас. Тва е. Бог да ни е на помощ!!! Пазаете се!!!   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тази Aumi от каква група хипохондрици е заобиколена че познава 100 заразени или пък просто хигиената им куца ?

преди 6 часа, Недко написа:

Можем да добавим и тенисиста Григор Димитров

не ги добавяй така смело

""звездите "" по америка от холивуд масово първи се разболяха

и го изкараха като нашия домусчийка за 2 дена

лоша реклама нема

там да се  шуми нещо по телевизора 

поне имената им

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е кой знае какво страшно. Аз лично го изкарах и около 8-9 дни нямах вкус и мирис. Нищо повече. Не бях под карантина както повечето дето се редяха пред лабораториите за фалшиви PCR папая тестове. На всички е ясно, че всички "мерки" ги правят за пари и за нищо повече. Нито маските помагат, нито мерките. Номера е да се заразиш, да го изкараш (без да се правят тестове) и да си имаш антителата естествени без незавършените все още ваксини (със сигурни страшни странични ефекти).

За други хора смятам, че не е редно да пише без тяхното съгласие да бъдат споменавани във форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, ice_lion__01 написа:

Не е кой знае какво страшно. Аз лично го изкарах и около 8-9 дни нямах вкус и мирис. Нищо повече. Не бях под карантина както повечето дето се редяха пред лабораториите за фалшиви PCR папая тестове. На всички е ясно, че всички "мерки" ги правят за пари и за нищо повече. Нито маските помагат, нито мерките. Номера е да се заразиш, да го изкараш (без да се правят тестове) и да си имаш антителата естествени без незавършените все още ваксини (със сигурни страшни странични ефекти).

За други хора смятам, че не е редно да пише без тяхното съгласие да бъдат споменавани във форум.

Неведнъж, но не и често, съм чувал това оплакване при грипни симптоми – еее, ено време, когато светът не се командваше от ковидофашизма още.

И аз си водя статистика за лични данни, в противовес на медийната ковидна Ниагара. Разпитвам де-що срещна даже и далечни познати. Питам за случаи с положителен тест за вироза (което не означава, обаче, че са болни или умрели от вироза)

Та... сред моите близки, познати и познати на познати има: един преминал през интензивно отделение, прекара нещо като пневмония; двама, прекарали тежък грип у дома; двама, прекарали пневмония у дома.

Това е, по груба преценка, сред 200-300 човека, с максимална далечина на обхват "познати на познати".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една-две  седмици имах температура и треска и главоболие.

Не бях изпитвал подобно нещо, не знам дали е коронавирус гадничко си беше......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Декември месец 10 дена имах температура 38.2° и кашлях суха кашлица. Никога в живота си не се лекувам, не консумирам лекарства!!! Обоняние и вкус наред, кислород в норма. На жена ми брат й се разболял паралелно. С лекарства кашля по-дълго от мен, 15-20 дни. Разболял е мен, но нея и майка си не разболял, живеят под един покрив. Давах им пари той да иде да се прегледа с PCR. Не пожелаха. Вместо това си прегледал белия дроб. Няма следи от поражения. Твърдят, че личната не давала направление за Ковид проверка без пълни симптоми. Никой не разбра какво сме боледували. На работа няма кой да работи, затова останах на линия. Освен това трябваше да бъда изряден за друго мероприятие, където се въртят пари до небесата, за което трябва да бъдеш 100% здрав без никакви съмнения... Около мен много колеги се разболяха и ги удари още преди мен, след мен също. Повечето боледували "нещо" не бяха работници, а в администрацията канцелари - 80% от канцеларските работници напуснаха работа по едно и също време без да е ясна причината, твърдяха, че са настинали. След тази криза се появиха вече доказани Ковид работници без много церемонии. Един от тях докарал смърт на дядо си, а друг се разболял от възрастния си вече покоен баща, заради който седял вкъщи да го гледа. Синът му се възстановява трудно, с месеци. А един друг колега, много силен и мускулест, преболедува Ковид в болница. Предполагам се дължи на цетокинова буря - силен отзвук от имунната, при който шок цетокините освен вражески, убиват и свои клетки, белодробните. По мои изчисления познавам 15 човека. Но в анкетата на @Генадий 35 годишен не са отбелязани! Вместо това имаме 1-10 и 20-30. 10-20 отсъства! :D Без гласуване.
Моите статистики сочат, че бума на Ковид при всички колеги е бил Декември. Сега е тихо.

Впрочем, да снесем малко полезна статистика на смъртността! За готови некролози не е оправдано да се прави какъвто и да е локдаун!!!

covid19-total-rate.gif

COVID-FATAL.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

един, най-добрият ми приятел, страхотен баща и дядо, Човек

от събота се бори за живота си

молим се всички за него

:help:

1450866_533682483390060_1997270075_n.jpg.57cfdb11da6853b2f4f4218b9f59dec6.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, haidukpikaso написа:

един, най-добрият ми приятел, страхотен баща и дядо, Човек

от събота се бори за живота си

молим се всички за него

:help:

1450866_533682483390060_1997270075_n.jpg.57cfdb11da6853b2f4f4218b9f59dec6.jpg

Бях много зле (на легло) цели 2 седмици и се излекувах с Tetracycline, Paracetamol и Nimesil! Както вече писах по-горе, излекувах се сам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, nik_ov написа:

Бях много зле, цели 2 седмици и се излекувах с Tetracycline, Paracetamol и Nimesil! Както вече писах по-горе, излекувах се сам!

той също е почнал да пие антибиотик, но късно за съжаление

:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, haidukpikaso написа:

Има ли температура, хрипове в гърдите, изпотява ли се...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nik_ov написа:

Има ли температура, хрипове в гърдите, изпотява ли се...?

имаше да, 39 е държал няколко дена

и хрипове в гърдите и изпада в кома, от събота е в Пирогов и се борят за живота му

не е излизал от комата, на командно дишане е в момента, днес е 5-ти ден

вчера казаха че са смъкнали температурата, но... белите дробове и бъбреците са заминали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

лоша новина - втори

дъщеря му, положителен тест

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, nik_ov написа:

Бях много зле (на легло) цели 2 седмици и се излекувах с Tetracycline, Paracetamol и Nimesil! Както вече писах по-горе, излекувах се сам!

Бях зле (на работа) цели 10 дни и се излекувах без нито едно лекарство и със загуба на апетит, не се хранех. Както вече писах по-горе, сам се излекувах. Да уточня - никога в живота си не приемам лекарства при заболяване. Оставям имунната система сама да работи по въпроса.

преди 12 часа, haidukpikaso написа:

По телевизията стократно говореха и говореха, че не трябва да се избързва с антибиотик. Имунната система реагира още по-агресивно и става цетокенна буря, при което цетокените вместо да убиват врага, убиват И свои клетки в белия дроб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Бонбон с катран! написа:

По телевизията стократно говореха и говореха, че не трябва да се избързва с антибиотик. Имунната система реагира още по-агресивно и става цетокенна буря, при което цетокените вместо да убиват врага, убиват И свои клетки в белия дроб!

Не я знаех тази информация.

Но би трябвало той да я е знаел нали - той е фелдшер.

Факт - заминали са му и дробовете и бъбреците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да знае, като все още няма открита, пък камоли установена медицинска практика, която да се прилага успешно - за това се стигна до ваксините, от няма накъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки организъм различно носи на медикаментите, както и на болестта. Затова няма универсално решение кога да се започне с "атаката". Всеки случай четете как Тръмп преодолява за три дни болестта. Ползва неодобрени лекарства струващи хиляди долари. Нашите Ганьовци не смеят да си позволят такова разхищение, пък и да искат нямат достъп понеже живеят на "село" с прочутото име "България". Така че който каквото си постлал... всеки в племето си да жъне каквото е посял. Тук ще умират от глупостта си, а в цивилизацията ще продължават напред като че нищо не им се случило. Богаташът ще се вълнува единствено от политиката, не и от здравето си. :) Защото всичко му е ОК и под носа. Само нашите племена още преоткриват местонахождението си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване