Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Лаптоп: Lenovo IdeaPad Z570, Network Card : Intel WiFi Link 1000 BGN, Driver Version: 15.4.1.1. Driver Date: 23.02.2013, OS: Windows 10 pro

Имам проблем с намиране на мрежата. Няма индикация за активност (не работи). Показва, че е включена, но не работи. Само ако включа по кабел. Тогава няма проблем. Пробвах с деинсталиране на драйвера и инсталиране отново. без успех. Пробвах всякакви варианти подсказани от интернет търсачките, но никакъв положителен ефект. За последно реших да пробвам с жива флашка от Ubuntu Linux и openSUSE Leap15.2. И на двата Линукса работи мрежата без проблем.

Искам да си ползвам Уиндоуса и въпросът ми е:

Може ли да се смени мрежовата карта с друг модел, на който вече ще има подходящи и работещи драйвери? 

Ако може да се смени с какъв модел ще препоръчате и на каква цена?

ПП: Когато бях с Уиндоус 7 нямаше проблем с картата, но вече преминах на 10 и нямам намерение да се връщам на 7. Затова искам да си сменя картата (ако е възможно) и да си реша кардинално проблема.

Благодаря на отговорилите по темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай първо следното:
Стартирай ncpa.cpl,  в папката десен клик по wireless адаптера и избери Disable. Повтори операцията и избери Enable. Десн клик по адаптера и избери Connect/ Disconnect.

Ако не помогне:
Десен клик по иконата за мрежа при часовника, избери Troubleshoot problems >Wi-Fi>[Next]
следвай съветника...

Ако не помогне:
Start> Settings (зъбното колело) > Network & Internet > Network reset >рестарт.

Тук намерих тема, третираща подобен проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на @цър-вул за бързия отговор, но тези варианти ги пробвах. Даже влизах и през конзолата и пробвах указания от Майкрософт, но греда. Затова реших да сменя мрежовата карта. Възможно ли е да се смени с друг модел, но да тръгнат "пустите" драйвъри?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще провам този вариант:

Screenshot_1.png.25c38f98f98a8d4909a64a6c0b4b041b.png

И вече ако не стане ....

Нова карта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series-Notebooks/Lenovo-Z570-WIFI-Driver-Not-Working/m-p/4263991?page=1#5173547

Цитат

In win7 update bios first.Then upgrade to win 10.Follow BonP post ( first message in this page) to get wifi working.

Side note: Thanks to bugas. After restarting my wifi failed, so updated bios in win7 like he said and now back to win 10 and its smooth. 

Май не чертеш съдържанието зад линковете:

преди 57 минути, цър-вул написа:

Тук намерих

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има лек напредък. Изтеглих драйвърите Lenovo Energy Management Software for Microsoft Windows 7 (32-bit, 64-bit) - IdeaPad S205, Z370, Z470, Z570 - Lenovo Support IN

Сега поне виждам това:

IMG_1259.thumb.jpg.b694e8ad91e88fe5c693abaeedf7e188.jpg

Wi-Fi мрежата пак не се вижда. Пробвах всички варианти посочени във видето, което @Proshark ми изпрати, но не става. Последен вариант - обновяване на БИОС!

Това просто го споделям с всички за информация.

Когато го оставя да ми обновят БИОС (аз не се наемам, защото не съм го правил) ще пиша пак .

Приятна събота и неделя на всички!

:beer:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Street Life написа:

Извинявам се, но не мога да се ориентирам как да намеря версиите на БИОС за тази машина.

wmic bios get smbiosbiosversion

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване