Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вързан е монитор ДЕЛ с DVI кабел. LG-то е свързано с DVI -> HDMI преходник и HDMI, DVI от компа към HDMI към LG-то. Даже не знам дали темата е са софтуер раздела. LG-то не иска да се включи в PC режим, и изписва тази функция не е достъпна. Също и казва, че няма сигнал при настройка за input hdmi.

А пък и нещо странно - по спецификация видеото няма HDMI - GTX 750 TI, и аз дори не съм гледал какви портове има. Но има HDMI... и вързах директно HDMI -> HDMI  пак ЛГ-то не хваща сигнал и компа не го засича и не дава да се превключи от ТВ към ПЦ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Камен Петров написа:

Вързан е монитор ДЕЛ с DVI кабел. LG-то е свързано с DVI -> HDMI преходник и HDMI, DVI от компа към HDMI към LG-то. Даже не знам дали темата е са софтуер раздела. LG-то не иска да се включи в PC режим, и изписва тази функция не е достъпна. Също и казва, че няма сигнал при настройка за input hdmi.

А пък и нещо странно - по спецификация видеото няма HDMI - GTX 750 TI, и аз дори не съм гледал какви портове има. Но има HDMI... и вързах директно HDMI -> HDMI  пак ЛГ-то не хваща сигнал и компа не го засича и не дава да се превключи от ТВ към ПЦ....

В предната ви тема ви беше отговорено и понеже не знаете какво точно искате, пускате нова. Пишете за GTX 750 TI като казвате че няма HDMI, а после, че има.Кой трябва да погледне какви портове за изхои и входове има? Ние или вие? Погледнете видеокартата колко разновидности има:  https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GTX_750_Ti.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ги поглеждал, реално, досега, да ти кажа. Особено LG-то го ползваме баба ми да гледа ТВ. Но искам да го вържа и към компа да може да гледа и стриймове. По спецификация видеото няма HDMI, но едва днес му огледах буксите и има. Изглежда, че LG-то поддържа PC режим само вързано на VGA. вероятно и на скарт, него пък хептен не съм го оглеждал, но одеве видях, че на VGA буксата в скоби пише {PC}.  Включи се на PC режим така, но не мога да го настроя да е своеобразно двуканално видео, да показва едно на ДЕЛ-а, а друго на LG-то. Иначе Lg-то кажи-речи има всички видове букси. Не държа много на качеството на картината, а просто да стане. LG-то уж е същата резолюция и въобще характеристики като ДЕЛ-а, обаче е 1/2 инч по-малък и го прихваща с по-малка резолюция. Обаче пък в мануала на това LG, пише, че може и DVI->HDMI и HDMI->HDMI само че така не прихваща сигнала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързвай всичко в един разклонител и сложи галваничен разделител че ще има БУУУУМ!!!! Напълно сериозно. И може вече да си утепал порта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги оггледах портовете, видето има 2  DVi, 1 VGA, 2 DisplayPort, 1 HDMI и няколлоко USB, LG-то има HDMI.  скарт. н няколко USB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, след като си огледал всички портове и знаеш къде какви има, сядаш и мислиш как да свържеш всичко по твое желание. Не забравяй, че на дистанционното на телевизора портовете се комутират с бутон. При изправни кабели всичко ще се получи така, както си описал.  Аз няма да ти отговоря как да го направиш, защото първо не си се запознал с входовете и изходите на устройствата, второ си от 2015 година във форума и си пуснал темата  в "Операционни системи" а трябва да е във "Общи хардуерни проблеми". Същата е докладвана за преместване още снощи, но явно и модовете не знаят къде трябва да бъде поставена. И крайното изречение на Филипов важи със пълна сила.За да не се чудиш за кой порт ти е споменал, подсказвам - за HDMI.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Камен Петров написа:

Включи се на PC режим така, но не мога да го настроя да е своеобразно двуканално видео, да показва едно на ДЕЛ-а, а друго на LG-то.

копчета/бутони/клавиши    "win" + "p" избираш подчертаното

710410984_Bitmap.jpg.fce9d163f65759b941304888a4fc1abc.jpg

и влачиш отвореното приложение към втори екран
и двата екрана показват работният плот, но отворени приложения можеш да ги изместваш от първият на вторият
аз на мойта меца така пускам филми от тубата да си гледа на телевизора, докато на първия си плещя глупости в калдата
резолюциите можеш да ги оправиш от много места
от софтуера на графична карта и от опциите за настройки в джама...тъй де, каквото ти е удобно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ти схванах идеята. Щом имаш hdmi на видеото и същия на тв-то, защо се занимаваш с dvi И прочие?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Камен Петров написа:

HDMI->HDMI само че така не прихваща сигнала.

преди 4 минути, Eclipse2G написа:

Щом имаш hdmi на видеото и същия на тв-то, защо се занимаваш с dvi И прочие?

вероятна повреда на нещо...кабел, букса и тъ нъ

преди 3 часа, Филипов написа:

И може вече да си утепал порта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът, на който не е споменат модела сигурно има 2 - 3 HDMI порта. В менюто стават активни когато към тях има нещо свързано. Пробвай го с друго устройство дали са наред. И преди да избираш и превключваш свържи и тогава стартирай. Да може да си разпознаят свързания хардуер.  

преди 2 часа, Kolev71 написа:

Същата е докладвана за преместване още снощи, но явно и модовете не знаят къде трябва да бъде поставена.

Видял съм го, според мен е за хардуерен раздел. За софтуерите отговарят други.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, за където и да е. Някой с полезен съвет?

lg 22ma33d е модела, в мануала не мога да намеря инфо дали само на VGA се включва като монитор. Иначе така го вклю'чих но седи само на начален екран. И нищо не мога да правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.03.2021 г. в 11:40, Филипов написа:

Пробвай го с друго устройство дали са наред.

Човека ти е казал най - сигурния начин да разберш къде е проблема. Ако телевизора с кабела го вържеш на друго устройство и всичко е наред, значи проблема ти е в порта, тогава вече може да търсиш преходници. Иначе щом телевизора има HDMI, значи може да се ползва за връзка с PC, независимо че на порта не пише PC. Това е така защото този пост се ползва и за връзка с други устойства и ако бяха писали PC щеше да питаш къде да си включиш playstation.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.03.2021 г. в 8:06, Камен Петров написа:

наче така го вклю'чих но седи само на начален екран.

какво значи начален екран?
дори при разширение за ползване на два дисплея за различни неща, десктопа и на двата монитора е един и същ
просто като отвориш браузър, влачиш го на вторият монитор и там вече разпъваш и пускаш тубата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на VGA буксата пише PC.Получи сигнал само с VGA-VGA.нямам преходник output HDMI/DBI към VGA input  за да пробвам. То даже не успях да намеря такъв, От самите настройки на инпут на твто хваща само сигнал VGA за PC. Затова се чудя дали с HDMI /или DVI от компа и VGA към твто ще стане, Демек input да е VGA  а output dvi i/ili HDMI.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убих се да търся онлайн HDMI->VGA и не мога да намеря. Адаптер ми трябва, понеже имам 5 метра HDMI->HDMI, не ми трябват преходници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това чудо не иска да приеме никакъв друг сигнал. като вържа VGA-VGA и DVI-HDMI-HDMI тръгва на PC режим, обаче махна ли VGA кабела край. Абсолютно всички настройки пробвах и това е. Поръчах VGA-VGA кабел, понеже моя е къс и ако и така не стане, не знам вече. Освен това LG-то по спецификация е абсолютно същите параметри като монитора ми ДЕЛ но го засича с по-ниска резолюция. Вече нямам идея самият ТВ ли има някакъв проблем, видеото ли или пък трябва нещо по специално на Уиндоуса. едно 1 час си играх да изчистя старателно видеото и целия комп. Изключих всичко, махнах батерията, видеото особено му почистих всички букси и отвън и отвътре и до докарвам до check cable и толкоз. Опитах се да разглобя и LG-то обаче не успях. Как ли не опитвах не мога да му махна крачето. Мануала на тови твмонитор съм му прочел всичко което се отнася за връзване като монитор и никакво специфично инфо няма, или поне аз не успях да намеря.

Обаче да поясня, че не съм пробвал елджито самостоятелно а заедно с ДЕЛ-а. Направо ми писна вече. Уиндоуса е лицензиран със всички последни ъпдейти на всички драйвъри, на всички компоненти.

С VGA-VGA ще го свържа но не ми давадвата монитора да се ползват поотделно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал отново с късия кабел, щото опира до местене. Може и да е станала някаква промяна и заради ОС и/или заради буксите. Има някаква врътка между Nvidia и LG. Или поне някои модели. И други имат проблеми.

Последно LG прие сигнала чрез къс VGA-VGA. Това беше още в началото. И след това не съм пробвал. С 3 метра VGA-VGA, 3 метра HDMI-HDMI не прие сигнал. Прие сигнал и чрез DVi-HDMI.

По описание трябва да работи HDMI-HDMI. Еми какво искам, не е за мен, за друг е, да пускам през компа на монитора и на телевизора различни неща, което не става дори и ако приеме сигнал. Единствено могат да се сдвоят или да работи само единия. Някакъв беше развил теза, че можело да стане само чрез Displayport.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване