Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра замръзва при стартиране

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си направих ъпгрейд на процесора в което включваше и почистване на вентилатори и т.н. След като сглобих процесора и видеото (трябваше да го махна заради вентилатора на cpu )Стартирам компютъра и забиват кръгчетата докато зарежда и край- до там ! Единственото нещо което мога да направя в тази ситуация е да си влезна в биоса след рестарт. От там пък уж ще сменям стартиращите дискове, но промяна няма ! Понякога след като стартирам пцто се показва и автоматично поправяне, но и до там не стига. Възможно ли е проблeма да е в процесора ?

intel i3-8100 към i5-9600k

Aorus gaming 3 B360M

Nvidia gtx 1660

16gb RAM  1X8, 2X4 3200

SSD samsung 970 250gb

Toshiba 1TB

received_905758663591132.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на захранването? В safe mode можеш ли да влезеш? Пробвай и с някоя live linux OS.

В BIOS би трябвало да можеш да видиш температурата на процесора, каква е? Сигурен ли си, че си монтирал правилно охладителя? Огледай и сокета за криви пинове, да не се е изкривило нещо при монтажа.

И последно - процесора нов ли го взе или втора употреба? Охладителя какъв е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е thermaltake smart RGB 700W и охладителя е Thermaltake UX200.При монтажа на процесора не са пипани пиновете, но ще видя.А монтажа на охладителя е прост. В safe mod не мога да влезна или поне не знам как от биоса или от преди мястото на забиване. 21-22 градуса процесор. Процесора го взех от приятел който пък не е за неговото дъно (1150)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, facetx_ написа:

Захранването е thermaltake smart RGB 700W и охладителя е Thermaltake UX200.При монтажа на процесора не са пипани пиновете, но ще видя.А монтажа на охладителя е прост. В safe mod не мога да влезна или поне не знам как от биоса или от преди мястото на забиване. 21-22 градуса процесор. Процесора го взех от приятел който пък не е за неговото дъно (1150)

Единствената разлика е че съм сложил много паста

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така не е за неговото дъно? Този процесор реално е от 2018 година, как е ползван досега? В safe mode можеш да влезеш, като ти даде опцията за recovery на windows, която ти излиза след няколко неуспешни опита за стартиране. Термопаста се слага малко, за този процесор размер на лещено зърно ще е предостатъчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора нов, аз просто му го откупих, защото неговото дъно е със 1150 сокет.Иначе пробвах със стария процесор и не забиваше, тръгна нормално. Възможно ли е дъното ми да не поддържа 9та генерация? В нета пише че поддържа 8 и 9 но на самото ми дъно пише само 8-ма генерация ?! Или процесора е прецакан?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След ъпдейт се оправи, но постоянно ме вкарва в автоматичната поправка и windows не стартира.От разширените настройки за поправка никое от възможните не оправи проблема, а от safe mode си ме препраща отново там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване