Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся да си закупя видео карта за гейминг.Cмятам да играя предимно Rising Storm 2:Vietnam,Hell Let Loose,COD:Warzone,Squad и подобни hardcore 30v30 fps игри.В момента съм с 1050ti което вече изнемощява при по-новите заглавия. Ориентирал съм се към към нова 1660 или 1660 Super или втора ръка 1070,търся компетентно мнение и бих взел всякаква друга карта стига да подкара на High/Ultra настройки.Друг въпрос който имам, мога ли да бъда сигурен че захранването ми ще издържи със новата карта, тъй като е 520 ватово. Бюджета ми е 500-550лв.

CPU - Ryzen 5 1600 (не е AF)

MOBO - MSI B350 MATE

RAM - Gskill Aegis 8gb DDR4 3000mhz C16

PSU - SeaSonic S12II 520 Bronze

HDD - 1TB

SSD - 120 GB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай модел на захранването. 1070 ме съмнява да намериш за такива пари, в момента вървят 700-800 лв. и нагоре. Тук намирам една 

Видео карта MSI GeForce GTX 1650 4GB D6 VENTUS XS OC - 912-V809-3445 912-V809-3445 - на топ цена — Ardes.bg

но е с ограничена наличност, ако не е свършила, която ти влиза в бюджета. До края на годината едва ли ще намериш нещо по-изгодно, че може и до догодина по това време.

Тук също има някакви бройки

Видео карти - цени на промоция от JAR Computers

Въпреки, че реално няма да направиш кой знае какъв ъпгрейд, но това е за момента положението.

GTX 1650 vs GTX 1050 Ti Test in 8 Games - YouTube

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Raze написа:

Дай модел на захранването. 1070 ме съмнява да намериш за такива пари, в момента вървят 700-800 лв. и нагоре. Тук намирам една 

Видео карта MSI GeForce GTX 1650 4GB D6 VENTUS XS OC - 912-V809-3445 912-V809-3445 - на топ цена — Ardes.bg

но е с ограничена наличност, ако не е свършила, която ти влиза в бюджета. До края на годината едва ли ще намериш нещо по-изгодно, че може и до догодина по това време.

Тук също има някакви бройки

Видео карти - цени на промоция от JAR Computers

Въпреки, че реално няма да направиш кой знае какъв ъпгрейд, но това е за момента положението.

GTX 1650 vs GTX 1050 Ti Test in 8 Games - YouTube

Това ми е захранването:

https://seasonic.com/s12ii

520 ватовия модел

SeaSonic S12II 520 Bronze

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ардес са посредник и някои от нещата които са им обявени в сайта не могат да ги доставят. И кви са тия игри бе братче, 1050ти да изнемогва. Не се правя на интересен, но защо си купувате видео на нвидиа с процесор на амд? с 10-годишен интел и 8-годишна нвидиа ми върви фортнайт, вярно не възможно най-гладко, но прилично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Камен Петров написа:

Ардес са посредник и някои от нещата които са им обявени в сайта не могат да ги доставят. И кви са тия игри бе братче, 1050ти да изнемогва. Не се правя на интересен, но защо си купувате видео на нвидиа с процесор на амд? с 10-годишен интел и 8-годишна нвидиа ми върви фортнайт, вярно не възможно най-гладко, но прилично.

Фортнайт много не ме интересува, пък и тя е много добре оптимизирана и върви на и стари машини, аз искам да ми тръгнат игри които приличат на по модерна версия на battlefield 2, които са хем по тежки, хем по зле оптимизирани А пък избора на карта беше защото когато я купувах отново имаше криптобум, и хората изкупуваха 570 и 580 с надеждата да изкопаят нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Simba213 написа:

battlefield 2

Серията, особено по-новите, са си сравнително тежки - имат много детайлни графики, отворен свят и съответно си искат ресурси. Относно оптимизацията също си е доста добре - играл съм последните няколко с по-стар и слаб процесор - интел 3 поколение и старата GTX 970 и си вървяха супер, картата се товареше на 100% постоянно, 60+ кадъра на високи настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На коя фирма са тези игри, щото има някои които изкуствено завишават изискванията, а реално си вървят на по-слаби параметри. Да не са на Юбисофт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Raze написа:

Серията, особено по-новите, са си сравнително тежки - имат много детайлни графики, отворен свят и съответно си искат ресурси. Относно оптимизацията също си е доста добре - играл съм последните няколко с по-стар и слаб процесор - интел 3 поколение и старата GTX 970 и си вървяха супер, картата се товареше на 100% постоянно, 60+ кадъра на високи настройки.

Просто давах пример на колегата.Игрите които посочих са подобни на battlefield, но са издадени от по-малки студия и съответно са по-зле оптимизирани.

А пък последните заглавия на battlefield тръгнаха в много по "аркадна" посока и ми загубиха интереса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Моля за помощ при избор на нова видеокарта, дето да е по-добра от тази, да не е много скъпа и да става на същия слот. След направения бенчмарк тя се оказва най-слабото място на компютъра с Уиндоус 11.

Повече инфо за компа има в темата за Уиндоус 11 от днес. Игри не се предвиждат, използва се за всичко друго.

332.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва за филми и хардуерно 4К декодиране, една GT 1030 ще ти свърши перфектна работа. Все пак напиши и модела на дънната платка и каква е идеята да я сменяш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е ASRock H110M DGS , идеята е породена от лошият резултат на бенчмарка, единствено за целия компютър(виж в раздела за уиндоус 11 от вчера-онзи ден-там има повече данни).

преди 1 час, Raze написа:

каква е идеята да я сменяш?

Сегашната е GeForse GT 710, ако сложа тази, дето предлагаш, ще има ли осезаем резултат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако имаш процесор с вградено видео за това дъно - Intel 630 - то е по-добро от видеокартата, която ползваш, а и поддържа хардуерно 4К декодиране. Дори и да си с 6 поколение процесор и Intel® HD Graphics 530, пак ще е по-добре от тази 710.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Intel Pentium Processor G4500 3M Cache 3.50 GHz Product Specifications

Цитат

Intel® HD Graphics 530

Направо слагай още 4 GB RAM и си ползвай вградената видеокарта, дори и така пак ще е по-добре. Дори на твое място бих сложил и поне някой I5, втора употреба се намират  сравнително евтино.

Процесор INTEL Core i5-6500 socket 1151 гр. Пловдив Младежки Хълм • OLX.bg

Може и I3: Intel core i3 7100 може и лек коментар гр. Пазарджик Идеален център • OLX.bg

CPU за копачка и не само Core i5-6400 (LGA1151, H110, B250, H/Z270) гр. София Красно село • OLX.bg

и така нататък, в списъка с поддържаните от дъното процесори може да си избереш кой ще ти върши най-добра работа и ще ти е най-изгоден:

ASRock > H110M-DGS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

си ползвай вградената видеокарта

Много благодаря за отзивчивостта, скришно се надявах да получа помощ точно от теб. За да се сменят картите, достатъчно ли ще е да извадя Нвидиата или трябва още нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Достатъчно е.

Няма да стане-отзад на компютъра няма друг изход HDMI , има само DVI , а мониторът има само HDMI входове. Ще мисля за друга карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има преходници или кабели DVI-HDMI. Сигнала все е цифров. Принципно всичко по-слабо и старо от GT 1030 няма смисъл.

Преходник от DVI-HDMI Digital One SP01009, От DVI m към HDMI f, Адаптер DVI-HDMI Black - eMAG.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Raze написа:

Има преходници или кабели DVI-HDMI.

Купих си такъв преходник , извадих старата видеокарта, малко след включването се активира Интел ХД График и ти позна, че ще има подобрение. Сигурно ще остане така. Мислих си дали няма да се увеличи натоварването на процесора, нали сега той поема работата на картата, но не се забелязва такова нещо. Чудя се, защо конструкторите на компютъра са поставили видеокарта, дето е по-слаба от вградената. На теб още веднъж благодарности.

123.PNG

321.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти се товари допълнително процесора, в него има вграден допълнителен графичен чип, който обработва графиката. Единствено ще ти ползва част от системната памет и ще имаш малко по-малко на разположение, в зависимост от това с какво товариш графичната карта. Ако не играеш игри или нещо, което да изисква сложни графични изчисления и съответно повече памет, няма да усетиш разликата. Принципно ще е добре да добавиш още поне 4 GB RAM към системата. А относно защо са ти сложили отделна видеокарта, по-слаба от вградената - питай този, който ти е продал компютъра. Общо-взето да ти вземат повече пари и да се отърват от това недоразумение GT 710.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Raze написа:

това недоразумение GT 710.

Извинявам се, само да попитам-тези остатъци, особено драйверът, едва ли са нужни повече, дали да ги деинсталирам?

135.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в девайс менажера най отгоре. Има ли инсталиран драйвер (а то е сигурно че ще има) за вградената карта. Ако да, можеш да ги премахнеш. Ако ли не, операционната система сама ще ти го инсталира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване