Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с лан карта или нещо друго ?

Препоръчан отговор

Здравейте от няколко седмици ме мъчи един проблем дали проблема е в лан картата или доставчика булсатком . Така на даунлоад всичко е ток и жица 94 мбпс ги точи обаче ъплауда го одрязва на 40/50 мбпс . Идваха от булсата сменяха устройства временно се оправи проблема .На скоро пак се появи проблема и това което ми направи впечатление , е че след няколко рестарта на лан картата ъплауд скороста пак си тръгва както трябва на 90/93 мбпс . Лан картата ли заминава и аз не знам . Лаптопа е HP G62

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, цър-вул написа:

Пробва ли ресет на мрежови настройки, реинстал на картата от диспечера на устройства?

Пробвах с internet repair същата работа като падне ъплауда след 2/3 рестарта пак се оправя .Утре ще пробвам от диспечара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ncl написа:

Според мен е по-скоро от доставчика.

Ами казват , че не е от тях даже един ,който работи в добричкият булсат ми изпрати снимка в фейса на моментното състояние на оптиката и връзката всичко било уж ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В електрониката (по точно в практиката и) няма понятие - днес картата работила по малко, а вчера не искала. Тя или работи както трябва - или  НЕ. Проблема на теб ти е в оператора със сигурност. Някой, не компютър а човек, ти ограничава качването, защото има такава тенденция отдавна с фирмите доставчици на интернет. Ти може и да им вярваш на тестовете, когато са идвали при теб, но не и аз. Защо ли? Защото зная със сигурност какво правят. И при мен се опитаха, но не им мина номера. Мислят си - абонат с такава скорост, почти е невъзможно да разбере. Но аз не съм само абонат а и поразбирвам някои неща, които се практикуват по фирмите.  При положение, че ти е дефектна донякъде Лан картата( а тя не може да бъде малко или много дефектна) то в твоя случай трябва да смениш цялото дъно заради една Лан карта. А дали си съгласен да рискуваш това и да се набуташ с някой лев наново? Едва ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислих да си купя външна гигабитова тия от булсат като идваха направихме сумати тестове и викат нищо друго не можем да направим не знаели от къде е.Мене ме съмнява и друго както Колев писа , че техният софтуер може да ме ограничава я даден период през деня аз рядко ползвам ъплауд но не е приятно катл плащаш за едно , а да видиш друго .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В електрониката (по точно в практиката и) няма понятие - днес картата работила по малко, а вчера не искала. Тя или работи както трябва - или  НЕ. Проблема на теб ти е в оператора със сигурност. Някой, не компютър а човек, ти ограничава качването, защото има такава тенденция отдавна с фирмите доставчици на интернет. Ти може и да им вярваш на тестовете, когато са идвали при теб, но не и аз. Защо ли? Защото зная със сигурност какво правят. И при мен се опитаха, но не им мина номера. Мислят си - абонат с такава скорост, почти е невъзможно да разбере. Но аз не съм само абонат а и поразбирвам някои неща, които се практикуват по фирмите.  При положение, че ти е дефектна донякъде Лан картата( а тя не може да бъде малко или много дефектна) то в твоя случай трябва да смениш цялото дъно заради една Лан карта. А дали си съгласен да рискуваш това и да се набуташ с някой лев наново? Едва ли.

Един съвет от мен

Вземи лаптопа на табота. Работиш постоянно с интернет в службата. Закачи му лан кабела и понеже си свикнал със скоростите на служебният си компютър, ще можеш донякъде да разбереш дали е виновна картата или остава проблема в доставчика. Всичко, извън твоя апартамен е негова грижа и последният по договара ти е длъжен да спазва това, за което ти му плащаш всеки месец. Млад мъж си, не си от захлюпените и не давай никой да те пързаля.

Може би, щото ми изтече времето за редакця така се обединиха двата ми поста. Извинявам се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лаптопа в офиса си го ползвам но утре ще пробвам пак с рестарт на лан картата дали ще се оправи.Освен да взема декстопа от вкъщи в офиса да го тествам но това ще е краен случай.Но все пак съм навит да си взема външна усб гигабитова ланка .

ПС.Ти как разбра , че се опитват куулбокс да ти ограничат ъплауда ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

Аз лаптопа в офиса си го ползвам но утре ще пробвам пак с рестарт на лан картата дали ще се оправи.Освен да взема декстопа от вкъщи в офиса да го тествам но това ще е краен случай.Но все пак съм навит да си взема вънлна усб гигабитова ланка .

Всяко едно начинание с интернет го приветствам. Но когато хората (техниците) го инсталират, нека го правят както трябва, а не както дойде примерно, щото са те усетили че не си много в час с тази материя. Клиент, който си дава парите за каквото и да било, не трябва да бъде лъган за сметка на облагоделствали се .  От тази USB гигабитова ланка няма да имаш особени постижения, нямаш ли гигабитов нет. Кой каквото иска да те лъже!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev71 написа:

От тази USB гигабитова ланка няма да имаш особени постижения, нямаш ли гигабитов нет. Кой каквото иска да те лъже!

Това ми е ясно аз ще я настроя на 100 колкото ми е плана да видим дали ще има разлика .То и аз ги чаткам горе долу някои неща .Но сега с тази пандемия всичко е онлайн и доставчиците като болниците едвам издържат на претоварване .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, adersa написа:

Аз лаптопа в офиса си го ползвам но утре ще пробвам пак с рестарт на лан картата дали ще се оправи.Освен да взема декстопа от вкъщи в офиса да го тествам но това ще е краен случай.Но все пак съм навит да си взема външна усб гигабитова ланка .

ПС.Ти как разбра , че се опитват куулбокс да ти ограничат ъплауда ?

Трябва да знаеш едно златно правило. Не всичко, което знаеш и можеш, четеш и пишеш трябва обезателно да го споделяш с публиката. Това е едно от основните правила в днешния живот!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А този ъплоуд към къде е? Защото и при свалянето няма гарантирана скорост - винаги зависиш и от другата страна.

Ако нямаш друга техника с която да пробваш - опитай с друг софтуер - Live CD в момента в който скоростта падне. Също така може да тествате с някой твой съсед на същия доставчик да го изиграете като "локална мрежа" през подходящо приложение. Така ако проблема е в твоята карта или в твоя рутер/swich през който минавате и двамата ще покаже същото като глобалната мрежа или ще бъде нормална скоростта.

Ти натоварването на мрежовата си карта го гледаш също, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, adersa написа:

ъплауда

ВъпроснияТ, много сървъри го смятат за "атака". ;) Може да не е и от доставчика, а сървърЪТ към който правиш въпросния ЪплауД ...

Успех!

п.п. Без да кажеш към кой правиш въпросното, то определено не ще се разбере от къде идва забавянето.  Останалото е "антиреклама".

п.п.2 ОтговорЪТ е: От нещо друго е!!! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

А този ъплоуд към къде е? Защото и при свалянето няма гарантирана скорост - винаги зависиш и от другата страна.

Правя тестове само извън БГ там точно показва каква скорост ти предава доставчика на едни сървъри в ЕС е добре но до щатите е средно 60 70 мбпс . Миналата година нямах такива проблеми .

Ето сега падна на 20 мбпс ъплауда като реснах ланката и пак се покачи на 80 90 мбпс пхах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, adersa написа:

Здравейте от няколко седмици ме мъчи един проблем дали проблема е в лан картата или доставчика булсатком . Така на даунлоад всичко е ток и жица 94 мбпс ги точи обаче ъплауда го одрязва на 40/50 мбпс . Идваха от булсата сменяха устройства временно се оправи проблема .На скоро пак се появи проблема и това което ми направи впечатление , е че след няколко рестарта на лан картата ъплауд скороста пак си тръгва както трябва на 90/93 мбпс . Лан картата ли заминава и аз не знам . Лаптопа е HP G62

Ето виж тук какво са написали и готово

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко направих 3 теста без рестарт на ланката от половин час и се оправи от само себе си пак вдига 90/90 пхах странно тука някой ми прави мизерии .

преди 29 минути, Емил Костов написа:

Ето виж тук какво са написали и готово

А какво пише в сайта им на плановете ? СИМЕТРИЧНИ СКОРОСТИ .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти и от мен три бързи теста, но са вътрешни, понеже не ти зная сайтовете, които ползваш:

Дано се вижда добре, при теб, щото ползвам черен фон.

ScreenShot003.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, adersa написа:

Преди малко направих 3 теста без рестарт на ланката от половин час и се оправи от само себе си пак вдига 90/90 пхах странно тука някой ми прави мизерии .

А какво пише в сайта им на плановете ? СИМЕТРИЧНИ СКОРОСТИ .

Пише, но не са гарантирани. Освен това speedtest не е гарант за мерене на скорости, особено ако има рутер и включени няколко устройства. Също така Стефчо е прав. Нямаш проблем с ЛАН картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване