Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Update [Проблем може би]

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, вчера ми излезе ъпдейт на windows-a и го водеше като Future Update, версия 20H2. Пуснах го в 14:53 да се инсталира иии някъде към 22:00 беше готов и освен, че ми изяде почти целия C диск, компютъра започна да мисли, върви и т.н. една идея по-бавно. Знам, че и компютъра ми е слаб, но преди този ъпдейт нямах тези проблеми. Искам мнение и евентуално насока, защото се чудя между 2 неща, а те са;

1. Когато отворя Disk Cleanup, след това му цъкна "Clean up system files" ми излиза, Windows .old, което ще ми освободи към 17 и нещо GB, защото сега имам 30,2GB свободни в C, тоест дали е възможно защото нямам много място в C, за това да цикли?

2. Ако изтрия предишните версии на Windows-a както по-горе казах, няма да имам възможност да rollback-на на предишната версия, ако този ъпдейт ми е проблема, някаква идея как да го разбера?

И много се чудя защо ъпдейт от Октомври 2020, чак сега го инсталирах?
+ След тоя кекав ъпдейт, иконите ми се разместват от местата дето са били, подреждам ги отново както си бяха, бия Refresh и отново се разпръскват?!
Не съм фен на Windows 10 пък и за тоя кекав компютър Windows 7 си ми беше най-добре, но за жалост някой работи крашваха и трябваше да сложа 10...
Pics;

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш достатъчно място на диска. Но с този античен двуядрен и слаб процесор, малко памет и без да знаем дали имаш SSD, най-добре сложи по-стара ОС - windows 7 или най-добре някой олекотен Linux.

Иначе след обновяването, windows си прави разни индексирания, които могат да отнемат доста време, особено при бавен диск. Дай няколко снимки от task manager, като покажеш какви процеси има в момента, колко са натоварени диск и CPU и кое ги товари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Имаш достатъчно място на диска. Но с този античен двуядрен и слаб процесор, малко памет и без да знаем дали имаш SSD, най-добре сложи по-стара ОС - windows 7 или най-добре някой олекотен Linux.

Нямам SSD, и причината поради която съм на Windows 10 я написах по-горе. И на мен много ми се иска да съм си на 7-ца, но уви, к*рец..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма особена връзка с крашове и версия на windows, но без конкретни приложения реално само гадаем. Погледни ми пак поста, добавих ново нещо и може да не си го прочел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

Няма особена връзка с крашове и версия на windows, но без конкретни приложения реално само гадаем. Погледни ми пак поста, добавих ново нещо и може да не си го прочел.

Ами не знам, докато бях с Win7 и играех лига, без никаква причина играта крашваше и изписваше Critical System Error, преинсталирах пак на 7, същото, смених на 10, няма никакви проблеми.
Не знам дали тези снимки вършат работа, а за какви приложения става въпрос? И отново казвам, че след този ъпдейт компа започна да цикли, преди него нямах абсолютно никакви проблеми и много се чудя дали да не го rollback-на..

wss3.PNG

wss4.PNG

wss5.PNG

wss6.PNG

wss7.PNG

wss2.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Нещо товари процесора постоянно, цъкни на CPU  да видим какво.

На кое CPU да натисна? В Task Manager-a не мога, а в Resource Manager-a е натиснато CPU?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Никъде не се вижда кой процес тормози процесора. Направи това:

spacer.png

Като цяло единствено System interrupts ми яде повече, но през по-голямата част Chrome яде на около 80-90%, като отворя youtube.

wss8.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо след като с W7 си имал проблеми, не си пробвал първо W8.1?

Сега вече имаш малко опции:

- спираш мрежата и оставяш Win да си се начъгърка по диска ти - гледаш дали има промяна

- връщаш състоянието преди ъпдейта - и ако е добре си правиш имидж, забрабяваш ъпдейтите и търкаляш така.

- правиш имидж сега и бориш нова OS - било то 8.1 или последната 10-ка, но сложена начисто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още след инсталация се изключват ъпдейтите, за да стане това спираш ги нямаш нужда от тях. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защо след като с W7 си имал проблеми, не си пробвал първо W8.1?

Сега вече имаш малко опции:

- спираш мрежата и оставяш Win да си се начъгърка по диска ти - гледаш дали има промяна

- връщаш състоянието преди ъпдейта - и ако е добре си правиш имидж, забрабяваш ъпдейтите и търкаляш така.

- правиш имидж сега и бориш нова OS - било то 8.1 или последната 10-ка, но сложена начисто.

Може да не съм прав, но всеки бяга от 8.1 защото е най-преебания windows. Преди ъпдейта си беше окей, не цикли и т.н., след този ъпдейт започна да цикли и се съмнявам в това, че нямам много място в Ц(дочувал съм, че колкото повече място имаш в Ц, толкова по-добре), не знам дали наистина е така. А този уиндолс е инсталиран на чисто ппц, свалих си 10-ката от замунда, през флашка и айде.

преди 16 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Още след инсталация се изключват ъпдейтите, за да стане това спираш ги нямаш нужда от тях. :)

Как да ги спра напълно? Защото като има ъпдейт който трябва да се изтегли и компютъра започва да забива..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Може да не съм прав, но всеки бяга от 8.1 защото е най-преебания windows. Преди ъпдейта си беше окей, не цикли и т.н., след този ъпдейт започна да цикли и се съмнявам в това, че нямам много място в Ц(дочувал съм, че колкото повече място имаш в Ц, толкова по-добре), не знам дали наистина е така. А този уиндолс е инсталиран на чисто ппц, свалих си 10-ката от замунда, през флашка и айде.

Как да ги спра напълно? Защото като има ъпдейт който трябва да се изтегли и компютъра започва да забива..

http://install.bg/kak-da-sprem-avtomatichnite-aktualizatsii-v-windows-10/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Не знам как си се навил да му слагаш прекалено е слаб за 10 Или Xp или 7 му сложи стига да ти тръгват програмите.

WIindows 8.1 е най добрият след XP,7.

https://www.windowscentral.com/how-stop-updates-installing-automatically-windows-10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kraken5 написа:

Благодаря, ще го направя. Друго за което се сетих сега е, снощи докато играех с приятелката ми League, след този ъпдейт, във voice chat-a, когато говори маалко по-силно, се чува някакво препукване, но този проблем го нямам когато слушам музика и т.н.? Опитах се да ресна компа, пак същото, ресках играта, излизах-влизах отново във voice-a, това препукване не спираше..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Позволи ми изобщо да не се съглася!

Най-такования е този с който си сега :) ама това е една друга тема. Всъщност всяка OS може да бъде добра и лоша - много зависи как си я конфигурираш.

Win10 не се сваля от замунда. А инсталация на чисто визирам директно идваща новата версия, а не през ъпдейт. Така както си инсталирал предния път, но сега от сървъра на MS и с последните промени.

30GB свободно място са си 30GB - няма как да ти бави от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Благодаря, ще го направя. Друго за което се сетих сега е, снощи докато играех с приятелката ми League, след този ъпдейт, във voice chat-a, когато говори маалко по-силно, се чува някакво препукване, но този проблем го нямам когато слушам музика и т.н.? Опитах се да ресна компа, пак същото, ресках играта, излизах-влизах отново във voice-a, това препукване не спираше..

Най-добре сложи windows 8 (windows 8.1 ) много по добре ще ти е , самата OS изисква по слаби параметри и няма да имаш толкова проблеми

А за дизайн винаги може да се промени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Позволи ми изобщо да не се съглася!

Най-такования е този с който си сега :) ама това е една друга тема. Всъщност всяка OS може да бъде добра и лоша - много зависи как си я конфигурираш.

Win10 не се сваля от замунда. А инсталация на чисто визирам директно идваща новата версия, а не през ъпдейт. Така както си инсталирал предния път, но сега от сървъра на MS и с последните промени.

30GB свободно място са си 30GB - няма как да ти бави от това.

Въобще няма да правя цялата гимнастика наново, пък и нямам толкова време. Rollback-вам преди този ъпдейт, и ги спирам окончателно. Изтеглих го само защото ми пишеше, че е възможно да ми спрат "качествените" ъпдейти ако не инсталирам този..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

ъпдейт, и ги спирам окончателно

Аз съм ги спрял отдавна не стига ,че ти скапват скороста на харда но и точат доста нет трафик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Kraken5 написа:

Най-добре сложи windows 8 (windows 8.1 ) много по добре ще ти е , самата OS изисква по слаби параметри и няма да имаш толкова проблеми

Благодаря за съвета но си оставам с 10, просто връщам назад преди този ъпдейт. Живот и здраве като си купя по-хубаво PC, тогава ще си играя с тия ъпдейти. Все още ползвам този, защото нямам възможност да заделя пари за друг, пък и ми върши работа вечерно време с приятелката да изиграя някоя лига. Само последен въпрос, как да го rollback-на преди този ъпдейт сега и нещо по-специално трябва ли да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета но си оставам с 10, просто връщам назад преди този ъпдейт. Живот и здраве като си купя по-хубаво PC, тогава ще си играя с тия ъпдейти. Все още ползвам този, защото нямам възможност да заделя пари за друг, пък и ми върши работа вечерно време с приятелката да изиграя някоя лига. Само последен въпрос, как да го rollback-на преди този ъпдейт сега и нещо по-специално трябва ли да правя?

Не те съветвам да го rollback-ваш по скоро го инсталирай отново , но ти си знаеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не те съветвам да го rollback-ваш по скоро го инсталирай отново , но ти си знаеш

Сега направих проверка дали са излезнали някакви нови ъпдейти(дори не знам защо си прави проверки автоматично и само, без аз да съм го пуснал), а снощи бях чел тема на някакво момче в MS, че след този ъпдейт му забивал компютъра и т.н., един от MS екипа или каквито са там, му написа да провери за нови ъпдейти и ако има, да ги инсталира. Е инсталирал ги и се оправило? Аз сега също имам нови ъпдейти, ето какви са;

sad.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега направих проверка за нови ъпдейти, а снощи бях чел тема на някакво момче в MS, че след този ъпдейт му забивал компютъра и т.н., един от MS екипа или каквито са там, му написа да провери за нови ъпдейти и ако има, да ги инсталира. Е инсталирал ги и се оправило? Аз сега също имам нови ъпдейти, ето какви са;

sad.PNG

аз съм ги инсталирал и нямам проблеми с тях , щом си прочел че може да се оправи от тях опитай , така или иначе ще връщаш назад

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз съм ги инсталирал и нямам проблеми с тях , щом си прочел че може да се оправи от тях опитай , така или иначе ще връщаш назад

Не е точно в MS, моя грешка, обърках се, иначе ето какво прочетох снощи; https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-10/my-win10-update-20h2-is-5-times-slower-than-before/m-p/1816580

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно в MS, моя грешка, обърках се, иначе ето какво прочетох снощи; https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-10/my-win10-update-20h2-is-5-times-slower-than-before/m-p/1816580

може би точно това ти товари процесора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване