Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Update [Проблем може би]

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Kraken5 написа:

може би точно това ти товари процесора

Искаш да кажеш, че макар и малък шанс, тези ъпдейти може едва ли не да го фикснат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Искаш да кажеш, че макар и малък шанс, тези ъпдейти може едва ли не да го фикснат?

както беше написал колега по горе нещо ти товари прекалено много процесора а не се вижда нещо толкова фрапиращо , няма да разбереш докато не пробваш :)

актуализацията ще ти отнеме по малко от 10 тина минути струва си да опиташ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kraken5 написа:

както беше написал колега по горе нещо ти товари прекалено много процесора а не се вижда нещо толкова фрапиращо , няма да разбереш докато не пробваш :)

След ъпдейтите ще пиша какво става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Товаренето на процесора ти е от windows update той е основния виновник от ъпдейти файда никаква направо са безмислени о добре спри windows update и други сервизи заедно с него ако незнаеш кои точно сервизи да спреш прочети за всеки един тях в нета за какво е да ли ти трява пуснат или не и ги спирай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vlado1985 написа:

Товаренето на процесора ти е от windows update той е основния виновник от ъпдейти файда никаква направо са безмислени о добре спри windows update и други сервизи заедно с него ако незнаеш кои точно сервизи да спреш прочети за всеки един тях в нета за какво е да ли ти трява пуснат или не и ги спирай

Ами точно сега чакам да се ъпдейтне. Когато ползвах за първи път windows 10 на приятелката ми на лаптопа, както играя и изведнъж всичко започна да забива, дропва FPS, чудих се какво става и реших да рестартирам лаптопа, след рестарта изписа, че се инсталира ъпдейт, мина инсталирането и всичко пак беше нормално. Като за първо ползване, бих казал, че наистина хубаво впечатление ми направи. Снощи приятелката ми също инсталира този 20H2 ъпдейт, но при нея няма никакви проблеми от сорта на забиване и т.н., но се навеждам на мисълта, че инсталира тези ъпдейти дето аз сега инсталирам.. Ще видиме, забило ми е на 22% и така си седи.

EDIT: Ето нов скрийн от Task Manager-a докато ъпдейта си седи на 22%, процесора е на 99% а не виждам от какво? :D
asds.PNG

hasd.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Ами точно сега чакам да се ъпдейтне. Когато ползвах за първи път windows 10 на приятелката ми на лаптопа, както играя и изведнъж всичко започна да забива, дропва FPS, чудих се какво става и реших да рестартирам лаптопа, след рестарта изписа, че се инсталира ъпдейт, мина инсталирането и всичко пак беше нормално. Като за първо ползване, бих казал, че наистина хубаво впечатление ми направи. Снощи приятелката ми също инсталира този 20H2 ъпдейт, но при нея няма никакви проблеми от сорта на забиване и т.н., но се навеждам на мисълта, че инсталира тези ъпдейти дето аз сега инсталирам.. Ще видиме, забило ми е на 22% и така си седи.

EDIT: Ето нов скрийн от Task Manager-a докато ъпдейта си седи на 22%, процесора е на 99% а не виждам от какво? :D
asds.PNG

hasd.PNG

изчакай да се ъпдейтне и кажи дали се е оправило

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Kraken5 написа:

изчакай да се ъпдейтне и кажи дали се е оправило

Ъпдейтна се, всичко точно, сега си върви както преди. Обаче пак като пусна Disk Cleanup-a и му цъкна Clean Up System Files, го чакам около 3-4 минути и чак тогава се появява да зареди. Сега искам да попитам, може ли да сложа тикчето на всички и да ги изчистя? + Как да си оправя иконите? Сега ми ги разхвърля постоянно, тъкмо си ги подреда както преди, цъкна Referesh и отново ги разпръсква?!

c2.PNG

c3.PNG

c1.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

чакам около 3-4 минути и чак тогава се появява да зареди.

Нали му трябва време да провери диска, а той е бавен.

преди 40 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Сега искам да попитам, може ли да сложа тикчето на всички и да ги изчистя?

Можеш. Само виж дали ти предлага в папка Download да ги изтрие, а на теб да ти трябват.

преди 39 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Как да си оправя иконите? Сега ми ги разхвърля постоянно, тъкмо си ги подреда както преди, цъкна Referesh и отново ги разпръсква?!

Виж да не ти е включено "Auto arange".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

за тоя кекав компютър Windows 7 си ми беше най-добре, но за жалост някой работи крашваха и трябваше да сложа 10

7 си работи все още безпроблемно при спрени ъпдейти. Проблемите ти не са били свързани с ОС.

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Win10 не се сваля от замунда

Точно пък за 10 надали има и едно проблемно копие качено там... Това не са моднатите исота които качваха от времето на ХР. 

Има версии на 10, които не може да се изтеглят от официалните сайтове и сървъри на М$.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този процесор е 14 годишен. Нормално да ти "цикли" Windows 10. 

Windows не се тегли от маймунка.

Тегли програмката от сайта на микро и записвай исото на флашка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Joss Bomon написа:

7 си работи все още безпроблемно при спрени ъпдейти. Проблемите ти не са били свързани с ОС.

Тогава би ли ми обяснил от какво ще ми крашва League of Legends(лигата) без основателна причина? Както си играя, няма спад в FPS, нито пинг, абсолютно нищо не е пуснато освен играта и както си играя, изведнъж се чува "дрън" звука на error-a и ми изписва Critical System Error? Това беше главната причина да сменя на Win10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Joss Bomon хората не знаят защо и какви образи са качени в зелевата градина, не си играй да обясняваш.

@B0rn T0 P0rN (Forest*)  - никой не може да ти каже защо игра Х крашва на компютър Y с операционна система Z. Никой не знае какво си правил ТИ с машината.

- факт е, че мъчиш остаряла машина с windows 10. Броят фонови процеси е в пъти повече от windows 7, а броят i/o операции със склада - още по-зле.

Имаш 3 варианта.

- прочиташ 2-3 реда и обслужваш чист windows 7 sp1 msdn образ със UpdatePack7R2 и придружаващите пакета addon-и за directx, visual c++ и .net framework.

- прочиташ 2-3 реда и обслужваш чист windows 8.1 update 3 образ със WHDownloader и W81UI script

- прочиташ малко повече редове и се научаваш как да обезпаразитиш windows 10 20h2 с MSMG Toolkit(запазваш само магазина)

Аз лично приложих третия вариант на Education 21H1(първо обнових 19041.1 до 19043.844, после изкорених всички ненужни приложения) и всичко работи напълно нормално. DCH драйвъри се инсталират без проблем(back end-ът на магазина си върши работата), програми се инсталират както на непипан windows, игри вървят като на непипан windows, просто имам по-малко боклуци да ми циклят по SSD-то и да заемат процесорно време.

И да, defender също е изкоренен. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, hudyr написа:

@Joss Bomon хората не знаят защо и какви образи са качени в зелевата градина, не си играй да обясняваш.

@B0rn T0 P0rN (Forest*)  - никой не може да ти каже защо игра Х крашва на компютър Y с операционна система Z. Никой не знае какво си правил ТИ с машината.

- факт е, че мъчиш остаряла машина с windows 10. Броят фонови процеси е в пъти повече от windows 7, а броят i/o операции със склада - още по-зле.

Благодаря за съвета, но както и по-рано бях казал, за момента нямам възможност да заделя пари за нов компютър. Относно това с играта, да не кажа силна дума, но над 1 месец рових из youtube, google да гледам и чета варианти как да го оправя. Имаше един начин, като изтриеш 2 папки на играта, но след като ги изтриеш, проблема се решава за 1-2 игри + както играеш, изведнъж пинга в играта ти скача над 400+, замръзва и ти изписва "Reconnecting..." а ти през това време вече си умрял. Отделно на Windows 7 не можех да инсталирам Anti-Cheat-a на Faceit, защото ми даваше ето този ерор - "Warning: your system hasn't been patched against critical Windows security vulnerabilities", отделно се опитвах да оправя шибания unicode или както се води там, да ми показва емоджитата на каналите в дискорд през браузъра, защото излизаха просто квадратчета. Като цяло с доста работи ми правеше проблеми 7-цата, дори на чиста преинсталация пак продължаваха същите проблеми(ползвах само и единствено 64 bit Ultimate). Сега вече от близо 3 месеца съм с 10 и нямам проблеми с каквото и да било, относно 8.1 не знам защо почти никой не казва хубава дума за него, всеки бяга от него на 10. Linux никога не съм ползвал и се съмнявам и да ползвам, за тези 3 месеца все още немоа свикна с тая 10-ка, тъмна индия ми е, чувсвам се като индианец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вдигам си ръцете. Има една голяма разминавка между ситуациите и възможностите на ЗКУ да ги асимилира и действа съответно. Отделно, "терминологията" се състои от обобщени понятия, обхващащи стотици, да не казвам хиляди различни конкретни проблеми със съответните им решения, просто не е имало кой да ги приложи правилно. Без да се засягаш, липсват ти доста познания - трябва ти малко четене, не гледане на видеа в тубата, в които 99% се практикуват тъмни магии без реална логика и връзка с реалността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

относно 8.1 не знам защо почти никой не казва хубава дума за него,

това не е вярно
всички знаят,че 8.1 е по-добра от седмица
бягат такива като теб, които не знаят, че външния вид може да се променя...бягат от началния екран
ето  как да си  сложиш старт бутона
http://classicshell.net/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Аз не съм съгласен, но какво значи моето мнение...

за това си с десетка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, дръндю написа:

за това си с десетка

За мен няма никакво значение каква ОС ще ползвам. ДА, на единия диск съм с 10, но на другия съм със 7, и категорично твърдя, че 7 реагира по-бързо и работата с нея е много по-комфортна, като дори 7-та е на по-старо и бавно SSD от 2009г. 

2.png

Мен не ме гледай. Темата за ОС не е на дневен ред за хората с опит с хардуера и софтуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Joss Bomon написа:

категорично твърдя, че 7 реагира по-бързо и работата с нея е много по-комфортна, като дори 7-та е на по-старо и бавно SSD от 2009г.

не съм пробвал седмица с ssd
всички експерименти са правени на hdd и мога да кажа че е по-тежка от осмицата

пп

машина DELL E5410
HDD 250 Gb 
нa seagate 7000 об/м
на WD 5000 об/м
пробвани седмица осмица и десятка от старите версии
време за зареждане на десетка 20-25 секунди
време за зареждане на осмица 25-30 секунди
време за зареждане на седмица 30-45 секунди

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

не съм пробвал седмица с ssd
всички експерименти са правени на hdd и мога да кажа че е по-тежка от осмицата

Изключи аерото и ефектите на 7 и тогава сравнявай. Със сигурност си пропуснал тази "незначителна" подробност. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Със сигурност си пропуснал тази "незначителна" подробност. 

това е вярно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал никъде, че разбирам и тем подобни. Чувал съм, чел съм, такова мнение имам. Сега обаче пък друг проблем ми се появи с лигата. След този ъпдейт, резолюцията в лигата си ми е 1280х800, всеки знае, че отгоре и отдолу има черни линии(black bars), обаче сега след ъпдейта ги няма а играта е разпъната. Променям резолюцията, никаква файда, същия чеп само дето леко подобрява качеството. Като сложа на 1680х1050 която ми е main резолюцията, играта излиза леко настрани и се губят някой работи. Пробвах на Windowed, Border, няма особена разлика, но винаги си ми е било на Full screen. Някаква идея?

PS; Да, писах на support-a, но ще ги чакам 10 години за отговор от 2 реда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъмпвам темата, евентуално ако някой има някакво решение,
ps; Главния проблем е оправен, всичко си върви отново като по вода след ъпдейтите дет' правих.
ps2; От riot support-a още няма отговор, вече 2-ри ден, чудим се дали да им теглим една дълга и широка, с поздрави към родителите им и да одат, да берат лайкучка за зимата..

И за да не е празен бъмпа - 

на 14.03.2021 г. в 13:41, дръндю написа:

това не е вярно
всички знаят,че 8.1 е по-добра от седмица
бягат такива като теб, които не знаят, че външния вид може да се променя...бягат от началния екран
ето  как да си  сложиш старт бутона
http://classicshell.net/

Не ме брига външния вид и като цяло не ми трябва да го променям. Ако ми е толкова мерак, ще си изтегля готова тема и готово, иначе евалата някой може да го види и да му е полезно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване