Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 20 минути, Joss Bomon написа:

Никой не го е предлагал. Автора сам е решил процесора да е точно този.

Ако имахте доставки на карти /а вие нямате/, надали щяхте да ги продавате с малки надценки, при условие, че се оказвате един вид монополисти с наличностите.

Освен това, и да имате някакви карти ги пазите за конфигурации. Бях насочил доста купувачи към сайта ви, но никой не успя да си вземе ГОТОВА конфигурация, поради липса на наличности.

Има редки доставки при нас предполагам при тях е същото и вносителите ги дават с конфигурации за да е на по-нормална цена.

Няма нормален търговец да си продаде единичните бройки карти на нормални цени на копачите , които ще ги лапнат за минути.

После като има клиент за цял билд да каже "ами нямаме копачите ги купиха"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Joss Bomon написа:

Никой не го е предлагал. Автора сам е решил процесора да е точно този.

Ако имахте доставки на карти /а вие нямате/, надали щяхте да ги продавате с малки надценки, при условие, че се оказвате един вид монополисти с наличностите.

Освен това, и да имате някакви карти ги пазите за конфигурации. Бях насочил доста купувачи към сайта ви, но никой не успя да си вземе ГОТОВА конфигурация, поради липса на наличности.

Доставки имат вносителите, каквото предлагат вносителите, това предлагаме и ние. Държим връзка с всички и когато излезе нещо реагираме на момента, но става въпрос за единични бройки.  В момента никъде няма карти. Цените при вносителите са еднакви (почти) за всички и всеки търговец решава сам за себе си каква надценка да си сложи, тук не може да се говори за изобщо за монопол. Ние не делим клиентите си на геймъри, копачил и тн., нито пък пазим карти за конфигурации. Миналата седмица имаше модели при нас на MSI Ventus 3060 с два и с три вентилатора. Първата я обявихме на 979лв., а тази с три вентилатора на 1078лв. Свършиха за 1-2 часа от пускането им в сайта (в момента сме спрели всякакви реклами) и не, не са продавани в конфигурации. Преди това имахме една Gigabyte RTX 3060 EAGLE OC пак за около 900лв. или малко под (по спомен), но нея сложихме в конфигурация https://factorbravo.com/product/factor-bravo-cyberpunk-edition, която се продаде преди да направим анонса. Последните седмици сме продали отделно няколко 1660 super и ti пак м/у 600-700лв според модела. В момента имаме една Gainward RTX 3060 Ghost OC 12GB GDDR6 на цена 1282лв., доста по-скъпа е от останалите модели, които свършваха за минути и може би за това се застоя повече време. Мисля да я сложим в конфигурация и така да я продадем.

ПС. И да, единият от вносителите предлага картите задължително с дънна платка, но той не е вкарвал нищо от няколко седмици

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Gaming_Solutions написа:

Gainward RTX 3060 Ghost OC 12GB GDDR6 на цена 1282лв., доста по-скъпа е от останалите модели, които свършваха за минути и може би за това се застоя повече време. Мисля да я сложим в конфигурация и така да я продадем.

Този Gainward го отказах след като ASUS  ROG STRIX го даваха на почти същата цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Gaming_Solutions новата серия на АМД кога чакате зареждане и на какви цени ще се пусне, някаква идея? Обявени са за 18 март RX 6700 XT и цена $479.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При АМД положението е още по-зле. Ще има някакви бройки, но предполагам ще са единични бройки и най-вероятно ние няма да се вредим. За цените е рано да се каже, но ще са по-скъпи от 3060, предполагам до крайния клиент ще стигат за над 1300лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тях уж казват от AMD, че щяло да има повече наличности. Аз ще се пробвам от 2 големи вносителя, да видим какво ще предложат и на какви цени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АМД така казваха и на предния анонс и реално чипове за техните партньори предполагам има, но карти от партньорите им за нас няма. Пътя от AMD/NVidia до бай Пешо е много дълъг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Виждам, че са се заформили някакви спорове, но това май не е необходимо. :) Компютъра по принцип няма да се товари много, на него ще се правят обичайни неща, като браузване, слушане на музика, играене на игри, които не товарят кой знае колко много, а в някои случаи, може да се ползва и за работа с CAD и CAM софтуер. Никъде не съм споменавал, че ще се ползва само за игри. :) Втора употреба карта не искам да слагам, най-вече заради гаранцията, а в същото време, не ми е проблем да бъде 1050, въпреки че не е нещо кой знае какво. Работния ми компютър е с такава и не съм имал проблеми, а на него се правят 3D/2D чертежи, както и CAM симулации. Реших, че процесора трябва да бъде AMD не защото така искам, а защото така ме посъветваха, но ако смятате, че i5 би се представил по същия начин, значи няма проблем да бъде той. Продължавам да следя темата. :)

преди 21 часа, Can Oa написа:

Не че това наистина е питащ но все пак ...

преди 20 часа, Can Oa написа:

Нищо не гони ако изобщо беше реален питащ щеше да е човек който не разбира и пита в хардуерен форум за помощ.

Не разбрах какво имаш предвид. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Traxex написа:

Не разбрах какво имаш предвид. :D

Половината теми във форума се пишат за да имам за какво да се дискутира и не са написани от хора търсещи съвет.

Това е с едно изречение казано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Can Oa написа:

Половината теми във форума се пишат за да имам за какво да се дискутира и не са написани от хора търсещи съвет.

Това е с едно изречение казано.

Всъщност, аз наистина търся съвет, защото съм "бос" в тези неща. И не съм "бос" поради друга причина, а защото не се занимавам всеки ден с това. Исках да разбера кое дъно би било долу-горе добър вариант за процесор Ryzen 5 3600, защото на едно място ми предложиха A520M S2H, което сякаш ми се струва не разумно. Другото важно нещо беше, дъното да не е 400 лева. Исках да разбера и дали има значение каква RAM ще купя - 2х8 или 1х16, както и дали има значение дали тази RAM ще бъде Kingston, или пък нещо, което е по-евтино и на не толкова известен производител. И да, аз наистина търся съвет, защото наистина имам намерение да си купя компютър, само не знам дали ще стане след 1, или след 3 седмици, заради проблема с видео картите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Traxex написа:

заради проблема с видео картите.

Не се знае колко ще се проточи във времето проблема с картите. Мислил ли си за вариант за процесор с вградено видео, и да си ползваш новата конфигурация, изчаквайки изгодна видеокарта ? Radeon RX Vega 11 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може сега компютъра да го вземеш с процесор с вградено видео и да работиш така на него докато се стабилизират цените и наличностите на видео картите и след това да добавиш. Ако пък ти хареса как работи компютъра без външна карта (в което съм почти убеден) може и изобщо да не купуваш. Аз съм работил на SolidWorks 2019 с HD6450 и програмата си работеше нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

или му сложете един стандартен 10400 с вградена графика с една тиха кула и карта като се намери ... за предпочитане пред 4650Г като ще има карта после

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, arestant написа:

или му сложете един стандартен 10400 с вградена графика с една тиха кула и карта като се намери ... за предпочитане пред 4650Г като ще има карта после

А 4650G, аз мислех да му предложа 3400G ако няма да слага карта. Даже съвета ми е автора на темата да разгледа клипове в тубата как се държи въпросният процесор в игричките, които ще разцъква, както и софтуера, който ползва. Ще спести доста пари. С едно NVMe 1Тб (без механични дискове) и бърза памет компютъра ще е доста пъргав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, arestant написа:

- доста неоправдан чип за 300 лв с 2 ядра по-малко и то зен+

В игрите са на кантар, нищо че е с 4 ядра, а 4650G го няма наличен никъде. Дори и да се намери ще е на цена около 400лв. и с малко по-скъпо дъно става...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам утре по някое време да ми направят оферта за конфигурация от едно място. Днес ми направиха, но без видео карта, а на мен ми се иска да има. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Вече имам нов компютър, който сглобихме днес и вече е вкъщи, готов за настройване и употреба. :) Конфигурацията е следната:

• Дъно - ASROCK B450M PRO4 /AM4;
  • Процесор - AMD RYZEN 5 3600 4.2G BOX;
  • Видео карта - MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB Aero ITX OCV1;
  • RAM - 16G DDR4 3200 KINGST HYPER FUR;
  • SSD - KINGSTON SA2000M8/500G M2 PCIE;
  • HDD - 1T SG SATA 6G /3Y /ST1000DM010;
  • Захранване - PSU SEASONIC SSR-650LM GOLD

Видеото е малко старо, но на този етап не ми трябва повече. Има само едно странно нещо, което не разбирам - става дума за паметта. Когато вляза в BIOS, я отчита като 2400 мегахерца, а всъщност е на 2400. Промених му честотата, обаче продължава да я чете на 2400. Ъпдейтнах го до последната версия, но продължава да е така. Дали е от това, че е само една плочка? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XMP профил пробва ли да активираш? За различните дъна настройката е на различно място, но принципа е същия:

A Beginners Guide: What is XMP? and How To Enable Your RAM's XMP. - YouTube

Прочети си и упътването към дънната платка, там пише как става това.

И защо сложи само 1 плочка памет? Така губиш 20-30% производителност.

Ако беше дал офертата, щяхме да проверим дали наистина си заслужава и евентуално да си поръчаш от някой сайт, където щеше да вземеш по-добри компоненти и на по-ниски цени най-вероятно. Поне дадоха ли ти реалните гаранции на всеки от компонентите? Например за процесор, дъно и видеокарта трябва да имаш поне по 3 години гаранция, за SSD - 3 до 5 години, механичния диск 2-3, паметта в повечето случаи е доживотна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, тази опция не съм я пробвал, но ще я активирам и нея. Иначе, още тази седмица ще поръчам още една платка RAM, за да се оптимизира.

С гаранцията всичко си е окей. Взех компонентите на такава цена, на каквато няма как да я взема другаде, поне според мен. Много коректно отношение, но аз не съм и очаквал друго от този човек. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване