Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Сайтове със странни разширения и съдържание

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Често ми ми се налага да правя проучвания в Мрежата, но напоследък забелязвам, че Гугъл ми извежда страни сайтове, които за мен са със странни разширения, а съдържанието обикновено е объркано и почти нищо не се разбира от него. За пример ще постна линк, за да придобиете представа - https://shr32.ru/bg/ortodontiya/bolshoe-knizhnoe-puteshestvie-v-velikobritaniyu-krupneishie-izdatelstva-zapadnoi-evropy-na-primere-ve/ . Дали тези сайтове са нормални или представляват някакъв риск? Понеже не виждам да има  www както останалите сайтове, а както казах вече, съдържанието им е много разбъркано. 

Благодаря предварително! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От много години www не се среща толкова често както в ранните години на интернета. Вече се добавя ако името ще изглежда по-добре с www и няма никакво друго значение (изключвам малко по-различната настройка на DNS и бисквитките, защото не е от значение за автора на темата).

Разширението си е напълно нормално. Като цяло .ru означава, че сайта е руски, както .bg означава, че е български. Има подобни разширения за много държави.

Тези две неща по-горе няма как да са знак дали сайта е рисков от към вируси или недостоверна информация. Е, ако е с безплатен домейн като .tk, .ml и подобни тогава има вероятност да е.

Конкретно споделеният сайт изглежда да е ок. Съдържанието не се разбира много, защото някои сайтове като този правят автоматичен превод към няколко езици. 

Като цяло Гугъл рядко ще даде линк към злонамерени сайтове освен ако не се търси по разширен начин. Ако имаш разширение на браузъра или антивирусна, която блокира достъпа до списък със злонамерени сайтове почти винаги няма какво да му мислиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате съмнение в някои сайт защо не използвате VirusTotal

image.png.9edda974323fe2079c8de414c9168c57.png

Освен това горещо ви препоръчвам да използвате  Malwarebytes Browser Guard  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.03.2021 г. в 14:51, Bubbles написа:

Че кой те кара да ползваш гугъл?
Там освен реклами и глупости друго вече не можеш намери.

Би ли дал препоръка за друга търсачка? Напоследък какъвто и сайт да отворя, ме преследват реклами за нещо, което съм търсил. Имам чувството, че ми се следи всяка крачка. 

Spoiler
Spoiler

😃😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, morgan123 написа:

Би ли дал препоръка за друга търсачка? Напоследък какъвто и сайт да отворя, ме преследват реклами за нещо, което съм търсил. Имам чувството, че ми се следи всяка крачка. 

Затвори скритото съдържание
  Затвори скритото съдържание

😃😃

Например http://qwant.com Не дава 5 милиона ненужни страници резултати, няма реклами и има опцията да търси на различни места.

Също може да опиташ http://yahoo.com или http://yandex.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване