Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със свързването на контролери към Playstation 4

Препоръчан отговор

Здравейте,

Приятел ми връчи своя ценен Playstation 4, който не желае да се свърже с нито един контролер.. Предположих, че е дребен проблем, но си блъскам главата от няколко часа и не успявам да разреша проблема чрез обичайните методи.

Опитах да рестартирам настройките на контролера чрез ресет бутона - без успех.
Пробвах с няколко различни кабела - отново без успех.
Едновременното натискане на PS бутона и Share бутона не помогна също.
Проблема е от доста време, опитвали сме да се свържем и след известен период от време без да е свързано устройството към захранване.

Започвам да си мисля, че проблема е хардуерен, но в интернет не успях да намеря друг подобен случай, който да не желае да се свърже към нито един контролер или да не се е оправил след горе изброените методи.
Не съм особено запознат с Playstation устройствата, тъй като не съм им фен, но нямам проблем с това да го отворя и да го погледна.

Някой с идентичен проблем да даде съвет ? Има ли вероятност чипа на блутута да е издал багажа и дали би могъл да се намери резервен и да се презапои?

На този етап съм готов да пробвам каквото и да е, ще се радвам ако някой успее да помогне или да даде съвет какво бих могъл да пробвам още !

Хубава и спокойна вечер !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самия контролер свети ли като задържиш PS бутона?

PS4: DUALSHOCK 4 wireless controller troubleshooting (playstation.com)

Ако и това не помогне - сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор !

Контролера свети нормално. Когато е свързан към плейстейшъна свети жълто, когато PS бутона се натисне - пулсиращо бяло. При Share бутона се променя мигането, което предполагам е индикация, че търси устройства за Pair.

Не знам къде мога да закарам устройството, че да го прегледа някой кадърен. Работя в компютърен магазин, където разполагаме със сервиз. Не е проблем самият ремонт, просто търся малко насока дали има смисъл да разглобявам устройството и да търся блутут чипове.

Забравих да уточня, че контролерите работят на друг Playstation.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.03.2021 г. в 23:10, Mr. ?? написа:

Здравейте,

Благодаря за отговора!
Но както описах в първия си пост - обикновените решения, които се намират в ютуб и по форуми съм ги пробвал. Към устройството не може да се свърже нито един контролер. Рестарт бутон/PS+Share/да се оставят известно време изключени без батерия - всичко е пробвано. Контролерите са тествани на други устройства и си работят без проблем. Пробвани са различни кабели, не е от тях. USB портовете си работят, контролера свети, но не се Pair-ва.

Някой попадал ли е на казус с повреден Bluetooth/Wifi чип? Не мисля, че има друга част, която да се повреди и да окаже влияние единствено и само на контролерите.
Външен блутут адаптер дали би бил вариант? Може ли да се подкара даден адаптер под ОС на PS4 и реално да мога да подкарам адаптера без драйвъри? (въпросът е малко малоумен, но просто не съм човек, който се интересува от Playstation-и, дори не знам на каква ОС работят.)

А дали може да се рестартират настройките на плейстейшъна? Т.е. да се рестартира на заводски настройки или като да му се ресне BIOS-a, без контролер?

Благодаря на всички за търпението. Извинявам се за глупавите въпроси. Пиша тук единствено с надеждата да се появи някой, който е имал идентичен проблем. Не желая да търся сервизи и да го разнасям на около. И без това устройството е отписано от собственика :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с нестандартно решение, да вземеш назаем друг PS4 контролер и да пробваш да свържеш него към конзолата.

Ако, се свърже успешно, влизаш в настройките за свързването на контролерите и изтриваш/даваш forget на проблемните контролери.

След, което като ги ресетнеш, опитай да ги pair-неш/свържеш наново.

Относно дали могат да се използват външни Bluetooth на PS4, адаптери, нямам представа. Но, съм имал контролер Speedlink Torid, за PC,

Който е възможно да се свърже и към PS3 посредством USB донгъла (2.4 GHz).

Проучи дали има контролери от 3rd трети производители съвместими със конзолата, ако не успееш да свържеш PS4 контролерите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване