Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, аз съм на 18 и искам да стана програмист.Искам да попитам някои, които имат опит с тази свера да ми препоръчат къде да уча.В кой университет да вляза(ако има смисъл).Дали е добре да влизам в академия и коя?

И трудно ли е да станеш програмист?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно добро начало би било да започнеш от ученето на български език. Срамота е човек на 18 години да прави толкова много и елементарни правописни грешки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, toma_andreev написа:

@ostavime като ти гледам профилната и името ми става ясно какъв човек ми пише.. 

Програмист е много общо понятие. Кажи какво точно искаш да правиш, какво те влече, върху какви проблеми би работил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, toma_andreev написа:

@ostavime като ти гледам профилната и името ми става ясно какъв човек ми пише.. 

Малко късно си се сетил, досега е трябвало да станеш програмист ако искаш и да печелиш от тая работа, щото профилираните паралелки с по-задълбочено изучаване на програмиране и информатика са от 8-ми клас . Но може да станеш и ясновидец гледащ на профилни снимки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип програмистите са още от деца. Т.е 12-13-14 годишни, а не от 18-20 годишни. Оттогава започват да учат от най-основните езици за програмиране.

преди 6 часа, Емил Костов написа:

Програмист е много общо понятие. Кажи какво точно искаш да правиш, какво те влече, върху какви проблеми би работил.

Да създава програми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Програмист е много общо понятие. Кажи какво точно искаш да правиш

Пачки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмист може да стане човек на всякаква възраст, поне до 70 години разбира се. Програмен език се изучава за седмица, после се изглажда цял живот.

Но трябва преди това да има основата, а ти щом задаваш такъв въпрос и то доста неграмотно я нямаш.

Най-важната основа е т. нар. Блок-схема!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Myanmar написа:

Пачки.

Парите са следствие. Няма как да падат от небето.

преди 10 часа, PsyManDelic написа:

По-принцип програмистите са още от деца. Т.е 12-13-14 годишни, а не от 18-20 годишни. Оттогава започват да учат от най-основните езици за програмиране.

Да създава програми.

Какви по-точно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Емил Костов написа:

Кажи какво точно искаш да правиш

Иска да напише код, с който да краде биткойни... :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване