Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Разлика между усилватели

Виж решението Разрешен от Михайлов,

Препоръчан отговор

• Отговори 110
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 7 часа, RandomRainbow9390 написа:

Дали сигнала ще е намален от потенциометър или дигитално няма значение. 

Има огромно значение, но щом си инат, обиждаш и предпочиташ да се водиш по неграмотниците - ОК! Парите са твои, ушите също...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, RandomRainbow9390 написа:

Дойде :)

Ето Ви едно предложение от мен за колонки поставени в по малък обем стая(хол). Независимо че вече сте си купил, просто им обърнете малко внимание. Пожелавам ви успех.

https://www.spendoraudio.com/spendor-classic-4-5-stereonet/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.03.2021 г. в 1:13, Михайлов написа:

Давам за пример какво пише в спецификациите на ДАКа ми Naim DAC V1:

Output Levels: Variable or 2.1V RMS fixed

Т.е. аз това го разбирам така - нивото на изходния сигнал може да бъде променливо или фиксирано на 2.1 V RMS При това съм уверен, че в режим променливо ниво максималният сигнал отново ще е равен на 2.1 волта.

Ако човек ограничи усилването в режим променливо ниво на сигнала до 70-80 процента, ако използва интегриран усилвател и включи преампа на ДАК-а във режим фиксирано ниво на сигнала, как ще го ограничи до 70-80 процента?

Така е добрите дакчета и СД-плеери имат възможност за регулиране на нивото на изходния сигнал защото не всички усилватели могат да работят нормално при подаден сигнал към 2.1V RMS и започват да кривят ужасно.

на 26.03.2021 г. в 9:49, RandomRainbow9390 написа:

искам да си взема само крайно стъпало и там няма копче за усилване (някой имат лимити, което е супер защита от бъгове). Затова мисля че мощноста на усилвателя се доставя през цялото време и това което прави звука силен или тих е сигнала който идва вътре.

Има огромна разлика в подхода на конструиране на интегрирани усилватели и такива, които са крайни стъпала и там е разликата, че първите не могат да се усилват над 70% и да звучат без огромни изкривявания. Крайните стъпала с волуме селектор са като първите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, AGD написа:

Така е добрите дакчета и СД-плеери имат възможност за регулиране на нивото на изходния сигнал защото не всички усилватели могат да работят нормално при подаден сигнал към 2.1V RMS и започват да кривят ужасно.

Има огромна разлика в подхода на конструиране на интегрирани усилватели и такива, които са крайни стъпала и там е разликата, че първите не могат да се усилват над 70% и да звучат без огромни изкривявания. Крайните стъпала с волуме селектор са като първите.

Нищо от написаното не вярно, пък и темата свърши...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата свършва когато ние решим.

Вчера ме поканиха в едно студио да чуя lumin. Чух lumin .... и няколко други неща.

искам да се извиня официално при всички. Лежах грешно .... малките колонки са малки колонки. Omg ... невероятно .... 

ок първо lumin са яки, имат интегрирани стиимър + amp, само стриимър ... ок, но аппа не ме искефи, не мисля да връщам ауралик, за да вземам lumin. Но ако някой или аз искам all in one, имам опции освен powernode :). Този малък амп 70 вата беше свързан с две огромни, хипер странни колони, драйвърите бяха отзад се виждаха, бяха монтирани на дървен панел, но отзад не бяха затворени, за джаз и подобни беше ок, но като пуснах музика, която наистина слушам ... мях ... не толкова.

Тогава дойде момента в който използвах ушите си за първи път. 
https://www.gauderakustik.com/index.php/lautsprecher/berlina/berlina-rc-9

Gauder Akustik огромни говорители с burmester amp. Първо му казах на човека че нямам интерес към големи говорители, защото не съм дядо (и другите големи които слушах бяха яки само с джаз, но не с гоа и подобни), но той ме убеди да ги чуя... omg останах 1 час повече от колкото исках. Принципно съм доволен от нещата които имам, но .... нямам думи в речника да опиша нещата. Баса е различен .... в края на буум се чува отчетливо, има много повече контраст и е много по бързо .... комбинацията между този амп и тези колкони беше невероятна .... както и да е .... ще ходя пак там.

Трябва да чуя по малка версия на тоя усилвател с kef ls50 meta. Продавача каза че това е типично за усилватели с лампи и солид стейт. 

Ще пробвам: Burmester 036 (крайно стъпало) и Burmester 101. Понеже нямат Auralic а само lumin, трябва да взема плеара да тествам как ще е.... тотално се радвам на следващата седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"искам да се извиня официално при всички. Лежах грешно .... малките колонки са малки колонки. Omg ... невероятно .... "

Почти във всеки един голям магазин за сериозна аудиотехника в Европа има и собствена малка акустична зала, в която можеш да прослушаш на свобода това, което си решил да купуваш. Може да го знаеш, а може и не. Пиша ти го по повод горния пост на "цър-вул". Много е важно и не го забравяй.

"Първо му казах на човека че нямам интерес към големи говорители, защото не съм дядо'

Такива като вас, млади и запалени могат единствено  и само от някой дядо да научат неща и хватки в тази област, неизвестни за вас. Това, да боравиш със посочване на фирми за HI-FI техника, модели на усилватели, колони, дакове и други, е присъщо на всеки, който се е занимавал и занимаваш се в този момент, с аудиотехника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че няма модератори, но пак да те помоля да пишеш на правилен български, или на руски, или на английски...?

Още повече, че

преди 7 часа, RandomRainbow9390 написа:

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.03.2021 г. в 2:25, JKirilov написа:

Нищо от написаното не вярно

Ти как го разбра, като не си наясно с тази материя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.03.2021 г. в 11:28, RandomRainbow9390 написа:

Вчера ме поканиха в едно студио да чуя lumin. Чух lumin .... и няколко други неща.

искам да се извиня официално при всички. Лежах грешно .... малките колонки са малки колонки. Omg ... невероятно .... 

ок първо lumin са яки, имат интегрирани стиимър + amp, само стриимър ... ок, но аппа не ме искефи, не мисля да връщам ауралик, за да вземам lumin. Но ако някой или аз искам all in one, имам опции освен powernode :). Този малък амп 70 вата беше свързан с две огромни, хипер странни колони, драйвърите бяха отзад се виждаха, бяха монтирани на дървен панел, но отзад не бяха затворени, за джаз и подобни беше ок, но като пуснах музика, която наистина слушам ... мях ... не толкова.

Тогава дойде момента в който използвах ушите си за първи път. 
https://www.gauderakustik.com/index.php/lautsprecher/berlina/berlina-rc-9

Gauder Akustik огромни говорители с burmester amp. Първо му казах на човека че нямам интерес към големи говорители, защото не съм дядо (и другите големи които слушах бяха яки само с джаз, но не с гоа и подобни), но той ме убеди да ги чуя... omg останах 1 час повече от колкото исках. Принципно съм доволен от нещата които имам, но .... нямам думи в речника да опиша нещата. Баса е различен .... в края на буум се чува отчетливо, има много повече контраст и е много по бързо .... комбинацията между този амп и тези колкони беше невероятна .... както и да е .... ще ходя пак там.

Трябва да чуя по малка версия на тоя усилвател с kef ls50 meta. Продавача каза че това е типично за усилватели с лампи и солид стейт. 

Ще пробвам: Burmester 036 (крайно стъпало) и Burmester 101. Понеже нямат Auralic а само lumin, трябва да взема плеара да тествам как ще е.... тотално се радвам на следващата седмица.

Да сравняваш истинска хай енд система с огромни тонколони и система с букшелф колонки е некоректно. Burmester правят страховити усилватели, но усещането е съвсем различно, когато пуснеш такъв усилвател през малките КЕФчета.

Положението е същото, както в стария виц за Иванчо: "Той и тате може, но козата си сака пръч." 😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, JKirilov написа:

За справка:

KEF-LSX

3.5 кг. активни колонки!Една педя високи,с отделен усилвател във всяка,цифров вход,блутут и т.н.Всичко това едва са го побрали в този малък обем.Ако ми е нужен по добър звук на  компютъра или да гледам телевизия с по-добър звук стават.За озвучаване на хол или слушане на качествена музика са като детски играчки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JKirilov написа:

Това е справка по темата, а не неграмотен разбирач как да си купи ОТ!:angry:

А ти, като грамотен разбирач можеше да напишеш няколко изречения коментар, за да те разбере дори и неграмотния разбирач в тази област. А пък ако не можеш, просто ги прескачай такива теми в които си  невеж. Никой няма да ти се обиди от това. Иначе, направо изглеждаш като просто момче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си lyngdorf sda 2400 да тествам нещо 😂🤣😇 фук бурместър.
според мен е излишно да има и предусилвател. Искам да контролирам всичко директно от иПад или иПфоне или роон. Без физическо дистанционно и глупости. Така ще скрия техниката да се вижда колкото се може по малко. Доколкото разбирам с роон е като блуесоунд само че по яко.

Така например може да ползвам lumin m1 в второстепенни стаи като за фон и няма да ми се налага да ползвам грозната лумин апп. 

Така главната стая ще е с lyngdorf, auralic, Gauder Akustik. И всички други с lumin m1 и кеф лс50 мета или просто с kef ls50 wireless 2. Това е плана за новото жилище.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се за тебе, но в

преди 2 часа, RandomRainbow9390 написа:

новото жилище

няма да те пуснат, ако не започнеш

на 28.03.2021 г. в 19:12, JKirilov написа:

да пишеш на правилен български, или на руски, или на английски

Предполагам си турчин, живеещ отдавна в чужбина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, JKirilov написа:

Радвам се за тебе, но в

Има ли нещо написано от теб в тази тема, което да е в полза на някого? Няма! Най интересното е че това, за което пише той(питащият) ти едва сега го чуваш. Наистина хората правилно те питат за редовното пиене на хапчетата ти. А какъв е човекът по народност, най малко теб те касае или ще кажеш сега, че си и началникът на контраразузнаването? Абсолютен смешник си по страниците на форума. Погледни  си коментари - в долната тема - Питане за телевизор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, JKirilov написа:

Радвам се за тебе, но в

Не само съм турчин, но и работя в малдоналдс и чистя офиси по две смени на ден, всеки ден. От 20 години.

Освен lyndorf съм поръчал и новият nad c298, за сравнение. Единият ще остане. Vincent отива като капаро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
Гости Звукоманияк

Пиша защото в темата прочетох моного предрасъдъци маскирани от някои като някакви факти единствената авторитетност на които се основава на възрастта на авторите им. Първо малко твория. Големите колони са нужни единствено и само заради басовия говорител. Ако разглобите едни колони ще видите, че средночестотния говорител е сложен в нещо като кофичка,а вътре има  звукопоглъщащ материал. За високочестотните говорители да не говорим- те са в колоните само за да не са отделно и да има още кабели, а иначе се намират в плътен корпус т.е. и те в кофичка за да се изолират от мощните звукови вълни на баса както и средночастотния говорител.  Извода какъв е?Високите и средните честоти могат да звучат от доста малки колонки без никаква загуба на качество. Вече за баса има  вариант за  затворена кутия или фазоинверотр. Затворената кутия има добри динамични качества и се препоръчва за музика освен това няма изместване на фазата. Недостатъкът е размера който е голям. Фазоинвертора е подходящ за озвучаване на филми и има по-малки размери но при динамична музика може да дразни слуха  понеже има фазово изместване и време за реакция при преходните процеси но при висококачествените съббуфери това практически не се усеща. Освен това пртактически всички съббуфери са активни тоест може да регулирате нивото на баса както искате. Няма и ниаккъв смисъл от 2 съббуфера ако помещението не е голямо тъй като ниските честоти не се локализират опт мозъка така добре както средните тоест практически няма никакъв смисъл оп 2 големи съббуфера каквито са големите колони  достастъчен е един съббуфер. Говорителите също не може да се каже за басовите, че качеството е пропорционално на  диаметъра. Има например 8 инчови които ще сложат в малкия си джоб повечето 12 инчови по изкривявания. Относно  ДАК а наистина без качествена акустика и без качествен краен усилвател е безпредметен просто на посредствен усилвател и акустика няма да усетите никаква разлика в звученето. И така да конспектирам, че се получи малко дълго. Качеството на звука зависи на първо място от акустиката,а нейното качество зависи от качеството на говорителите и и качеството на филтрите и това дали е композирана правилно. На второ място е крайния усилвател. Ако искате качество това  трябва да е А клас, ако искате сила на звука при някакво криво ляво качество то това е АБ или Д клас, И на трето място ако вече са изпълнени условията да имате качествена акустика и усилвател може да мислите за ДАК.И съвсем не на последно място е стаята, Понеже 90% звучи тя понеже звуковите вълни които излизат от  говорителите се отразяват от всички предмети и стените. В празна  стая с форма на куб не можете да постигнвете сносно звучене и с апаратура за милион долара понеже ще има стоящи вълни или както е известно сред народа- ехо. Но това за стаята е отделна тема. Има и немалки нюанси къде да поставите съббуфера. Най-простия начин който много малко хора знаят е да се постави на мястото където обикновенно седи или лежи слушащият и да започнете да се разхождате из стаята и където баса ви хареса най-много поставяте съббуера там.И наистина няма никаква база за сравнение между качествен съббуфер и бас от големи колони еднозначно печели качествения съббуфер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Звукоманияк написа:

Пиша защото в темата прочетох моного предрасъдъци маскирани от някои като някакви факти единствената авторитетност на които се основава на възрастта на авторите им. Първо малко твория. Големите колони са нужни единствено и само заради басовия говорител. Ако разглобите едни колони ще видите, че средночестотния говорител е сложен в нещо като кофичка,а вътре има  звукопоглъщащ материал. За високочестотните говорители да не говорим- те са в колоните само за да не са отделно и да има още кабели, а иначе се намират в плътен корпус т.е. и те в кофичка за да се изолират от мощните звукови вълни на баса както и средночастотния говорител.  Извода какъв е?Високите и средните честоти могат да звучат от доста малки колонки без никаква загуба на качество. Вече за баса има  вариант за  затворена кутия или фазоинверотр. Затворената кутия има добри динамични качества и се препоръчва за музика освен това няма изместване на фазата. Недостатъкът е размера който е голям. Фазоинвертора е подходящ за озвучаване на филми и има по-малки размери но при динамична музика може да дразни слуха  понеже има фазово изместване и време за реакция при преходните процеси но при висококачествените съббуфери това практически не се усеща. Освен това пртактически всички съббуфери са активни тоест може да регулирате нивото на баса както искате. Няма и ниаккъв смисъл от 2 съббуфера ако помещението не е голямо тъй като ниските честоти не се локализират опт мозъка така добре както средните тоест практически няма никакъв смисъл оп 2 големи съббуфера каквито са големите колони  достастъчен е един съббуфер. Говорителите също не може да се каже за басовите, че качеството е пропорционално на  диаметъра. Има например 8 инчови които ще сложат в малкия си джоб повечето 12 инчови по изкривявания. Относно  ДАК а наистина без качествена акустика и без качествен краен усилвател е безпредметен просто на посредствен усилвател и акустика няма да усетите никаква разлика в звученето. И така да конспектирам, че се получи малко дълго. Качеството на звука зависи на първо място от акустиката,а нейното качество зависи от качеството на говорителите и и качеството на филтрите и това дали е композирана правилно. На второ място е крайния усилвател. Ако искате качество това  трябва да е А клас, ако искате сила на звука при някакво криво ляво качество то това е АБ или Д клас, И на трето място ако вече са изпълнени условията да имате качествена акустика и усилвател може да мислите за ДАК.И съвсем не на последно място е стаята, Понеже 90% звучи тя понеже звуковите вълни които излизат от  говорителите се отразяват от всички предмети и стените. В празна  стая с форма на куб не можете да постигнвете сносно звучене и с апаратура за милион долара понеже ще има стоящи вълни или както е известно сред народа- ехо. Но това за стаята е отделна тема. Има и немалки нюанси къде да поставите съббуфера. Най-простия начин който много малко хора знаят е да се постави на мястото където обикновенно седи или лежи слушащият и да започнете да се разхождате из стаята и където баса ви хареса най-много поставяте съббуера там.И наистина няма никаква база за сравнение между качествен съббуфер и бас от големи колони еднозначно печели качествения съббуфер.

Много глупости на куп!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъчщност всичко е вярно, а това

преди 10 часа, Гости Звукоманияк написа:

да се постави на мястото където обикновенно седи или лежи слушащият и да започнете да се разхождате из стаята и където баса ви хареса най-много поставяте съббуера там.

съм го писал преди година-две...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Всъчщност всичко е вярно, а това

съм го писал преди година-две...

И ти си от отбора на нищо не знаещите. 

Всъщност няма абсолятно нищо вярно от горните излияния. Наистина е трудно да се съберат толкова глупости само в един пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване