Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със 144HZ монитор на лаптоп - Acer Nitro 5

Препоръчан отговор

Когато играя League of Legends и alttabna ми се появява проблем с пикселизиране (да уточня, че това се получава само докато играя League of Legends, не се получава при нищо друго),  който се оправя само с рестартиране на лаптопа. Постнал съм лаптопа си и както изображения на самия проблем. Драйвърите на видео картата ми са ъпдейтнати. От какво може да се получава според вас този проблем и как мога да го оправя? Това ми се случва от 3 дни.... 

unknown.png

9fe6e428faf67826525f6178a17a5a53.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай почистване под safe mode с DDU, след това инсталирай наново всички видео драйвери. Ако има вградено видео, изчисти и тях (пак с DDU). Какви са температурите по време на игра на видеокартата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Пробвай почистване под safe mode с DDU, след това инсталирай наново всички видео драйвери. Ако има вградено видео, изчисти и тях (пак с DDU). Какви са температурите по време на игра на видеокартата?

Искам пак да подчертая, че този проблем се случва като играя конкретно само League of Legends. Температурите докато играя тази игра варират от 80 до 82/3 градуса(не повече). Четох из нета за този проблем и в един форум го нарекоха "rainbox pixelation", където имало някакви "corrupted" файлове от config cfg-то на въпросната игра и ми прее*ава монитора. При никоя друга игра не ми се получава това. Сега преинсталирам играта и ще тествам отново, ако пак се появи същия проблем ще направя това, което ти си ми казал...  Направо се стреснах, защото това може да ми скапе монитора. Това е изцяло софтуерен проблем, а не хардуерен.. нали така? Чудя се дали да не направя изцяло преинсталация, ако нищо не помогне или да го заведа на оторизиран сервиз, понеже е на 5 месеца и все още е в гаранция... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да скапе монитора, но ако наистина го няма при други игри, може и наистина да си е локален за конкретната игра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Няма как да скапе монитора, но ако наистина го няма при други игри, може и наистина да си е локален за конкретната игра.

От това пикселизиране не може ли да ми изгори матрицата и да стане много кофти? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Все едно като играеш по-динамични игри и се сменя много бързо изображението, да изгори нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш пробвай да го свържеш и към външен монитор/телевизор и когато стане така екрана ще разбереш дали е предъвкан от пантите лентов кабел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, KoiAzLiWe написа:

Ако можеш пробвай да го свържеш и към външен монитор/телевизор и когато стане така екрана ще разбереш дали е предъвкан от пантите лентов кабел.

Мислиш ли? Четеш ли?

преди 27 минути, Mr. Zhelev написа:

Искам пак да подчертая, че този проблем се случва като играя конкретно само League of Legends.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това прелича по скоро на артефакти ако е така както си мисля занеси го в някой сервиз да му направят профилактика и да сменят пастата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vlado1985 написа:

Това прелича по скоро на артефакти ако е така както си мисля занеси го в някой сервиз да му направят профилактика и да сменят пастата

Ето още един писател, дето не чете......?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване