Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Споделяне на интернет чрез LAN между два лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте! Може темата да е била обсъждана и решавана във форума,за което се извинявам предварително. Казуса е следния: Имам лаптоп Dell с Win 10,който приема домашен интернет от рутер посредством Wi-FI. Имам и друг лаптоп ASUS,който е с Linux( Endless OS). Има ли възможност и как да споделя безжичния интернет от лаптопа Dell към другия лаптоп ASUS посредством LAN кабел ( мисля,че му казваха crosover ако не греша,но не съм сигурен),който ги свързва? За да не се чудите- ASUS-а има Wi-Fi модул,но нещо се бъгва  и изключва и се замислих дали е възможна такава връзка и споделяне на интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, m160k написа:

Здравейте! Може темата да е била обсъждана и решавана във форума,за което се извинявам предварително. Казуса е следния: Имам лаптоп Dell с Win 10,който приема домашен интернет от рутер посредством Wi-FI. Имам и друг лаптоп ASUS,който е с Linux( Endless OS). Има ли възможност и как да споделя безжичния интернет от лаптопа Dell към другия лаптоп ASUS посредством LAN кабел ( мисля,че му казваха crosover ако не греша,но не съм сигурен),който ги свързва? За да не се чудите- ASUS-а има Wi-Fi модул,но нещо се бъгва  и изключва и се замислих дали е възможна такава връзка и споделяне на интернет.

Имаш рутер ( напиши модела). За какво ти е да правиш такива гимнастики ами не ползваш( затова питах за модела рутер)  LAN изходите от самия рутер към всяка машина по кабел?  По WI-FI имаш половината от интернета, а на другата ти машина даже модулът и не работи като хората.  Но това при условие че рутерът ти има минимум 2 Лан порта (със сигурност  са 4) А така ще направиш лесно и мрежа от двата компа  +рутера и ще имаш пълен достъп от единия на другия компютър и обратно. Мрежата ще ти е достъпна и по WI-FI за телефона, таблета и други компоненти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения,но  ако исках и можеше да ми е УДОБНО като местоположение да включа направо лаптопа към рутера и да опъвам кабели,нямаше да питам изобщо за тази "гимнастика". Нека да разсъждаваме конкретно по темата,а да не даваме "алтернативи".Въпроса е : Може или не може и как ?-друго не ме интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш свободен USB порт на асуса, решаваш проблема с едно такова res_39c0454b72f825be90a2822c016c056b.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, m160k написа:

Моите уважения,но  ако исках и можеше да ми е УДОБНО като местоположение да включа направо лаптопа към рутера и да опъвам кабели,нямаше да питам изобщо за тази "гимнастика". Нека да разсъждаваме конкретно по темата,а да не даваме "алтернативи".Въпроса е : Може или не може и как ?-друго не ме интересува.

За алтернативите споменаваш сега. Никой не знае какви са ти мислите за да ти даде точния отговор а предполага. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, baitexpo написа:

Ако имаш свободен USB порт на асуса, решаваш проблема с едно такова res_39c0454b72f825be90a2822c016c056b.jpg

Само, че той не се интересува от алтернативи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Въпроса е решен с поставянето на една малка отметка:  "Свойства" на Wi-Fi адаптера -> "Споделяне" -> "Позволи на други потребители на мрежата да се свързват през интернет връзката на този компютър". Това е всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че въпроса на темата е решен на принципа на Илф и Петров („Дванадесетте стола“) - „Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.“

Обаче - една забележка

преди 5 часа, Kolev71 написа:

Имаш рутер ( напиши модела).

Лошо Седларов ... упс, Колев! Излагаш се или просто не мислиш!
За какво ти е модела на рутера?
Ако съм хванал отнякъде free Wi-Fi - ще ходя да питам за модела на рутера ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Виждам, че въпроса на темата е решен на принципа на Илф и Петров („Дванадесетте стола“) - „Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.“

Обаче - една забележка

Лошо Седларов ... упс, Колев! Излагаш се или просто не мислиш!
За какво ти е модела на рутера?
Ако съм хванал отнякъде free Wi-Fi - ще ходя да питам за модела на рутера ли?

Жорка!

То всичкото е хубаво, но и ти когато мислиш. Ако ти си мислиш че всички рутери са с по 4 входа, аз не го мисля, а ти явно си виждал - само твоя. И кой тук ти говори за free Wi-Fi отнякъде? Човекът е споменал че има домашен рутер. Защо много от вас не се кротнете и когато нещо не ви е ясно да питате ? Ако има нещо да казваш го напиши. На мен не ми трябват твоите излияния. На всичкото отгоре сам си забелязал, че питащият си е разрешил проблема и без твоята помощ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Kolev71 написа:

То всичкото е хубаво, но и ти когато мислиш.

1. Ако ти си мислиш че всички рутери са с по 4 входа, аз не го мисля, а ти явно си виждал - само твоя.
  2. И кой тук ти говори за free Wi-Fi отнякъде? Човекът е споменал че има домашен рутер.

Ей така става, когато се пише „посред нощ“ - хем ти се спи, хем ти се пише!

1. За рутерите - аз лично рутер с 4 входа (WAN портове) не съм виждал! Виждал съм с по няколко изхода (LAN портове).
    Пп. LAN порт се ползва за вход само при рутер, който „не е рутер“! Подчинено устройство - с изключен DHCP сървър и маршрутизираща функция - повторител!
  2. Без значение откъде - автора казва
преди 21 часа, m160k написа:
  • Имам лаптоп Dell с Win 10,който приема домашен интернет от рутер посредством Wi-FI.
  • Има ли възможност и как да споделя безжичния интернет от лаптопа Dell към другия лаптоп ASUS посредством LAN кабел ( мисля,че му казваха crosover ако не греша,но не съм сигурен),който ги свързва?

Тоест - по Wi-FI получава отнякъде (без значение откъде) Интернет достъп! И търси sharing - споделяне, а не crosover - кръстосана връзка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, m160k написа:

LAN кабел ( мисля,че му казваха crosover

преди 1 час, jhoro написа:

И търси sharing - споделяне

Е, те т'ва тре се види - sharing кабел!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Е, те т'ва тре се види - sharing кабел!!!!

Оффф ... Това ли имаш предвид

EthernetRJ45A.gif.7c2ce5f204ec7c0ebd93016297a2a501.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, цър-вул написа:

Не, не аз имайх предвид, а авторът. Моля, спри да леееш бисеризми.

Като ми каже някой „Не прави така!“ - правя ТОЧНО ТАКА!

На който не му харесва ... „пътя, чантата и за 'ляб“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Като ми каже някой „Не прави така!“ - правя ТОЧНО ТАКА!

На който не му харесва ... „пътя, чантата и за 'ляб“!

Жорка!

Кой те пита какво правиш и как го правиш? Вземай чантата...и за ляб. В неделя при теб рано свършва ляба!

Толкова ли не виждаш, че темата отдавна е приключила - даже преди твоето появяване тук! Или и ти - като другия Жоро. Има ли тема, има и написано от теб. Да не си капо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чао на чантите завинаги! 'ляба свърши в четвъртък. Да му мисли първата валкирия. Цяла седмица ще рупа пресован картон. И според прогнозата появата му се очаква чак на 4 април. Този път обаче аз ги изненадах, защото не ям сухари. Купих  Panasonic, made in Taiwan. Хм, не е Индонезия, не е Малайзия?

spacer.png

Пита ме вчера един гостенин - Защо държиш принтер на кухнята? Отговарям с въпрос - Ти хляб имаш ли? Не, той свърши в четвъртък - ми отговаря.
А така, готово. Опитай този!

spacer.png

Има едно индианско племе и основен рацион бил чия. Така обясняват как издържат да бягат на ден до 25км. Освен чия, слагам киноа, стафиди и  маково семе. Експериментирам и става ясно, че такъв 'ляб по 'лебарниците няма. Не издържах и исках да го разгледам отвътре, като го разглобя. Обаче кирдик! Някакви изродски глави с фрезенг еврейска звезда и в средата им стърчащ цилиндър. Трябва внимателно с 4mm фреза да  изпиля чеповете, без да засегна звездата, което отложих за някой топъл слънчев ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Profruit написа:

еврейска звезда и в средата им стърчащ цилиндър.

Нямаш ли таквизи отверги? Те са ноу популярни в битовата техника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Kolev71 написа:

Вземай чантата...и за ляб. В неделя при теб рано свършва ляба!

Дреме ми на дедовия - аз хляб не ям от години!

преди 2 часа, Profruit написа:

Някакви изродски глави с фрезенг еврейска звезда и в средата им стърчащ цилиндър. Трябва внимателно с 4mm фреза да  изпиля чеповете, без да засегна звездата, което отложих за някой топъл слънчев ден.

Явно си спал повече, от Спящата красавица!

Съвсем нормален торкс - най-вероятно Т8 или Т11. Не се занимавай с глупости, ами се разходи до някой магазин за инструменти и си купи един комплект торксове. Не са скъпи!

Пп. Има и много по-екзотични накрайници!

преди 56 минути, цър-вул написа:

Нямаш ли таквизи отверги? Те са ноу популярни в битовата техника.

Не разбирам - пунтираш @дръндю или си просто неграмотен?

За „таквизи“ бих си замълчал, ама „отверги“??? В една дума - две грешки.
Пише се „ОТВЕРТКИ“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, цър-вул написа:

Явно и такъв ще си останеш - вечно неразбралият всезнайко.

Народът е казал - „Цървул - трандафор не става!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, jhoro написа:

Народът е казал - „Цървул - трандафор не става!“

Освен всичките ти професии дето ги имаш и "практикуваш", явно имаш и диплома по българска филология и по рано си бил даскал из габровския балкан. Защо не ползваш най новата си(английската)? Тя ти дава рядък шанс към Европейския съюз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

Освен всичките ти професии дето ги имаш и "практикуваш", явно имаш и диплома по българска филология и по рано си бил даскал из габровския балкан. Защо не ползваш най новата си(английската)? Тя ти дава рядък шанс към Европейския съюз.

Каза ли нещо или така ми се струва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване