Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Колебая се между три доставчика на интернет със следните планове (телевизия не искам, само интернет):

• Coolbox: 1000 Mbps - 25лв./месец
  • Vivacom: 300 Mbps - 20лв./месец
  • DCC:        100 Mbps - 20лв./месец

Условията ми са да мога да ползвам свой рутер, а не от доставчика. Принципно офертата на Vivacom е най-добра, но вероятно там ще ми издрискат тяхно устройство, в което дори не мога да си пренасоча портове. В апартамента имам оптика, която е снадена с някакъв друг кабел (прилича на FTP) и FTP, което е снадено с някакъв адаптер (като зарядно за телефон), но на него не пише нищо.

Ако някой има възражения или може да похвали тези доставчици, моля да сподели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Пунта мара написа:

Здравейте,

Колебая се между три доставчика на интернет със следните планове (телевизия не искам, само интернет):

Условията ми са да мога да ползвам свой рутер, а не от доставчика. Принципно офертата на Vivacom е най-добра, но вероятно там ще ми издрискат тяхно устройство, в което дори не мога да си пренасоча портове. В апартамента имам оптика, която е снадена с някакъв друг кабел (прилича на FTP) и FTP, което е снадено с някакъв адаптер (като зарядно за телефон), но на него не пише нищо.

Ако някой има възражения или може да похвали тези доставчици, моля да сподели.

Аз съм на Cooolbox от 6-7 години( как се е появил във Велико Търново) до ден днешен нямам никакви оплаквания. Отличен във всяко едно отношение. Рутер може да си вземеш само при твое желание или да си купиш, какъвто те устройва. Плаща се месец напред и можеш да си прекратиш договора с обаждане в техен център за месец, два, пет - няма ограничение. Такса включване не се плаща.  Скоростите се поддържат денонощно 24 часа/7 дни. Разликата от Виваком е в цената и скоростта. , което е в полза на Cooolbox. При мен може да се каже, че нета е почти симетричен  - качване сваляне.   Успех от мен и нека поста ми не се приема като реклама на посоченият доставчик .

PS:  Забравих да спомена - при отказване на по нататъшно ползване на услугите на фирмата се задължавате единствено да върнете  медиа -конвертора, предоставен за ползване.

ScreenShot002.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На който и доставчик да отидеш винаги ще можеш да си ползваш твой рутер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Булсатком защо не пробваш и там скоростите им са симетрични . Ако има проблеми ще са локални както беше при мене до няколко седмици но вече всичко е тип топ . Така 100 мбпс на булсат е 15 лв нямат рутер но имат устройство ONT и от там можеш да си пуснеш твой рутер . За телевизията им нямам наблюдения но като им гледам каналите в сайта не ме кефи много . Виваком имат предимство с тв но се услушвай за оферти и промоции пускат всеки месец с нет и тв с над 200 канала там имат по хубави канали .

преди 16 часа, Kolev71 написа:

Аз съм на Cooolbox от 6-7 години( как се е появил във Велико Търново) до ден днешен нямам никакви оплаквания. Отличен във всяко едно отношение. Рутер може да си вземеш само при твое желание или да си купиш, какъвто те устройва. Плаща се месец напред и можеш да си прекратиш договора с обаждане в техен център за месец, два, пет - няма ограничение. Такса включване не се плаща.  Скоростите се поддържат денонощно 24 часа/7 дни. Разликата от Виваком е в цената и скоростта. , което е в полза на Cooolbox. При мен може да се каже, че нета е почти симетричен  - качване сваляне.   Успех от мен и нека поста ми не се приема като реклама на посоченият доставчик .

PS:  Забравих да спомена - при отказване на по нататъшно ползване на услугите на фирмата се задължавате единствено да върнете  медиа -конвертора, предоставен за ползване.

ScreenShot002.jpg

Koлев при мене са абсолютно симетрични вчера е имало авария из моят квартал ама аз нямал прекъсвания ако си спомняш преди няколко седмици писах за проблеми с ъплауда явно е трябвало да стане авария да се стрестнат и да си сменят техниката из квартала и вече всичко е както преди .https://www.speedtest.net/result/11181078276

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Булсатком защо не пробваш и там скоростите им са симетрични . Ако има проблеми ще са локални както беше при мене до няколко седмици но вече всичко е тип топ . Така 100 мбпс на булсат е 15 лв нямат рутер но имат устройство ONT и от там можеш да си пуснеш твой рутер . За телевизията им нямам наблюдения но като им гледам каналите в сайта не ме кефи много . Виваком имат предимство с тв но се услушвай за оферти и промоции пускат всеки месец с нет и тв с над 200 канала там имат по хубави канали .

Koлев при мене са абсолютно симетрични вчера е имало авария из моят квартал ама аз нямал прекъсвания ако си спомняш преди няколко седмици писах за проблеми с ъплауда явно е трябвало да стане авария да се стрестнат и да си сменят техниката из квартала и вече всичко е както преди .https://www.speedtest.net/result/11181078276

За какво си толкова загрижен, след като ти върви отново добре интернета? Я се мятай на торентите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Kolev71 написа:

За какво си толкова загрижен, след като ти върви отново добре интернета? Я се мятай на торентите.

Ама какаваните от булсата като ми гадаеха проблема с седмици от къде е ето че вчера стана белята и то си беше време да стане авария  с калпавите скорости , които получавах в началото на месеца .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vivacom имат добри предложения, но като се наложи да се обадиш на поддръжка,а то се налага понякога, тогава от другата страна на слушалката ти обясняват, че ще имат свободен екип да ви посети другата седмица.....Айде нема нужда...:shock11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.03.2021 г. в 22:24, Пунта мара написа:

Принципно офертата на Vivacom е най-добра

Дали?
Coolbox - 100Mb - 2,50лв
Vivacom - 100Mb - 6,67лв
DCC       - 100Mb - 20лв
За 25% по-висока такса получаваш 3,3 пъти по-високи скорости от Coolbox спрямо Vivacom.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, цър-вул написа:

Дали?
Coolbox - 100Mb - 2,50лв
Vivacom - 100Mb - 6,67лв
DCC       - 100Mb - 20лв
За 25% по-висока такса получаваш 3,3 пъти по-високи скорости от Coolbox спрямо Vivacom.

Така е, но аз реална позла от разликата между 300 и 1000 няма да усетя, защото рядко свалям големи файлове. Освен това съм и резервиран към мобилните оператори. За Coolbox съм чувал само хубави неща. За всички останали смесено. За Булсатком какво ще кажете? Те имат 200 Mbps за 20 лева или 200 Mbps + TV за 16 лева, което е странно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Пунта мара написа:

аз реална позла от разликата между 300 и 1000 няма да усетя, защото рядко свалям големи файлове.

Верно ли? Аз, пък, си мисля, че скоростта е не само за теглене! Не гледаш онлайн стриймове, не зареждаш по N таба в браузър...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стриймове не гледам, а броят табове какво общо има със скоростта? Един сайт няма да го усетиш дали зарежда по-различно между 100 и 1000 Mbps. В YouTube се усеща разлика между 100 и 200, където 200 са напълно достатъчни и за 4K да върви нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че си експерт... значи няма нужда от чуждо мнение, а и явно имаш някаква нагласа...
Забравих - зависи и колко и какви машини ще се закачат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машините ще са PC, телефон и климатик. Колкото до нагласата, нагласен съм срещу Vivacom, защото съм имал проблеми със всички мобилни оператори и всички знаем, че обичат да не са много прозрачни.

Затова търся мнение дали ги бива като доставчици, дали има аварии често, спирания и тн. Не коя скорост е най-добра. В момента съм с 200Mbps на един селски доставчик и те са ми напълно зодоволителни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване