Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преобразуване на FLAC аудио

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам филми mkv-та които са със FLAC аудио и искам да сменя бързо и лесно аудиото в ААC примерно,защото телевизора ми е стар и не може да възпроизвежда FLAC а и не ми се размотават HDIM кабели.Четох някъде че можело много лесно да стане от командният ред ако не се лъжа с една програма,но забравих коя е програмата,пък и пишеше на английски и не можах да схвана точно как става.Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами с всеки един конвертер на видеа можеш да го направиш посредством настройките, естествено повечето са платени а с безплатните е много вероятно да се изгуби от качеството, но пък не пречи да се опита. Другия вариант е с някоя лекувана версия да се пробва.
Може и с СТБ щом е стар телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах съм правил това и аз за телевизор. Mkv е контейнер и може да се премахват/добавят аудио, видео и други потоци без encoding (без загуба на качеството, на теория сигурно има, но...). Използвах mkvtoolnix gui, която е безплатна, но може и с други. Взех аудио потока от филма, форматирах го чрез друга програма  и след това го добавих, за да имам оригиналния и новият. Очевидно, може да се замести в случай, че не може да се избира аудио поток при възпроизвеждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При филмите FLAC аудио не се среща. 

Има: AAC; AC3 (Dolby Digital); DTS, Dolby Digital Plus (DD+)- известен напоследък, DTS True-HD (Atmos); DTS-HD Master (DTS X).

FLAC- Free Losless Codec, e формат използван при аудио файловете/контейнерите.

Относно ТВ, ако няма да сменяш ТВ скоро, решението е външен Android TV Box.С, който пускането на филми, ще е лесно и няма нужда от прекодиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mr. ?? написа:

Лъжа. Маниаците за 1:1 аудио рип от VHS не конвертират към компресия! :) Достатъчно е похабен записа, че и компресия да налагаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mr. ?? написа:

Има: AAC; AC3 (Dolby Digital); DTS, Dolby Digital Plus (DD+)- известен напоследък, DTS True-HD (Atmos); DTS-HD Master (DTS X).

FLAC- Free Losless Codec, e формат използван при аудио файловете/контейнерите.

Относно ТВ, ако няма да сменяш ТВ скоро, решението е външен Android TV Box.С, който пускането на филми, ще е лесно и няма нужда от прекодиране.

В най-големият руски торент тракер е фрашкано с филми mkv-та,които са със FLAC аудио на английската писта.Погледни и ще видиш.Имам не един и два филма с такова аудио.

преди 15 часа, JKirilov написа:

Хубав телевизор, но много стар. Няма LAN порт, съответно DLNA възможности, затова - външен топ-бокс.

Това с прекодирането - твърдо не!!!

Телевизора си има LAN порт,защото преди време се опитвах да го свържа с кабел за рутера,но нещо не ми се получиха нещата.За прекодирване на видео съм съгласен,но предполагам за аудио става доста бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Alpine Trail написа:

В най-големият руски торент тракер е фрашкано с филми mkv-та,които са със FLAC аудио на английската писта.Погледни и ще видиш.Имам не един и два филма с такова аудио.

И как ще се "пусне" въпросното аудио на аудиосистема, например ако е 5.1/7.1  канала. Отговора е не е възможно.

"Някой-си" решил да преоткрива топлата вода. Пълен смях.

Въпросните формати (които писах) са стандартизирани. Повечето от тях се използват и във Blu-ray дисковете

Там има и аудио рипове: DSD или  Hi-Res от винил. Но, колко от тях са истински. Upsample-инг, изкуствено увеличаване до по-висок битрейт, честота на дискретизация, не означава винаги по-добро.

Ако, имаш оригинала на Reel To Reel е вече друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз аудиосистема нямам,няма и да имам и не ме интересува.Става въпрос за пускане на филмите на телевизора,защото когато са със FLAC няма звук,а английски филм с руски дублаж е пълна отврат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mr. ?? е един от малкото разбиращи от аудио, не спори! ;)

Но за да не се караме кажи как разбираш флак ли е, млак ли е...?

И пробвай прекодиране, за да видиш, че няма да се получи. Свържи компа с LAN кабел, щом има и ще ти помогна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А благодаря,засега няма нужда.Мисля да го оставим за накрая,при изчерпане на другите възможности.Пък и ако не знаеш за Mediainfo и да видиш флак ли е млак ли е,малко ме съмнява че ще можеш да ми помогнеш за LAN кабела.Ама знам ли,мога и да греша.Та да си дойдем на думата:десен клик върху името на филма,стартирам Mediainfo/ако я имаш инсталирана де/,в прозореца се виждат компонентите на видеофайла/контейнера,както и друга информация,виждат се и различните аудиопотоци в контейнера.Та там пише в моя случай че единият е FLAC.Кой точно лесно се разбира като се стартира филма в плейъра,десен бутон и аудио.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Alpine Trail написа:

Аз аудиосистема нямам,няма и да имам и не ме интересува.Става въпрос за пускане на филмите на телевизора,защото когато са със FLAC няма звук,а английски филм с руски дублаж е пълна отврат.

На ТВ, пък още по малко филм с FLAC, аудио да тръгне.

Съвет: не си "набавяй" филмите от там тогава. Има доста други алтернативи.

Между другото: при всеки уважаваш се видео плеър е възможно да се провери кодека използван при аудио и видео частта.

При PotPlayer, e с бутона TAB от клавиатурата. Ако искаш максимално инфо за медийния файл, тогава използваш външна програма за целта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Mr. ?? написа:

На ТВ, пък още по малко филм с FLAC, аудио да тръгне.

Абе човек,проверявай нещата преди да пишеш че спама стана доста.Още от 2015 година телевизори Самсунг могат да възпроизвеждат FLAC аудио,ама то и без да се знае това се подразбира,т.е. за какво им е на руснаците да слагат такова аудио на филми,ако не може да се възпроизвежда на телевизори.https://forum.setcombg.com/samsung-телевизори/54622-samsung-телевизори-2015-a.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Alpine Trail написа:

Абе човек,проверявай нещата преди да пишеш че спама стана доста.Още от 2015 година телевизори Самсунг могат да възпроизвеждат FLAC аудио,ама то и без да се знае това се подразбира,т.е. за какво им е на руснаците да слагат такова аудио на филми,ако не може да се възпроизвежда на телевизори.https://forum.setcombg.com/samsung-телевизори/54622-samsung-телевизори-2015-a.html

Защото e възмпожно да се възпроизвеждат на компютър.

Едно е да възпроизвеждат FLAC audio от .flac контейнер (.flac). Съвсем друго е аудио поток от видео файл от контейнер (.mkv)

Пример за филма, какво аудио има на Blu-ray:

https://www.blu-ray.com/movies/Duel-in-the-Sun-Blu-ray/131770/

Да сравняваш FLAC с битрейт 244 Kbps (mp3 имат по-голям битрейт)  със DTS e с голям битрейт е несериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това какво общо има с темата?Твърдението ти че телевизор не можел да възпроизвежда FLAC е лъжа или некомпетентност.Това се вижда добре от линка за телевизори Самсунг който бях дал .Мога да дам и други линкове,ако тоя не ти е достатъчен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Alpine Trail написа:

Това какво общо има с темата?Твърдението ти че телевизор не можел да възпроизвежда FLAC е лъжа или некомпетентност.Това се вижда добре от линка за телевизори Самсунг който бях дал .Мога да дам и други линкове,ако тоя не ти е достатъчен.

В първият пост прочети какво съм написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Alpine Trail написа:

Твърдението ти че телевизор не можел да възпроизвежда FLAC...

Не даваш да се разберем и това си е!

Първо - телевизорът възпроизвежда от една камара източници, посредством една камара входове - антенен, USB, HDMI, LAN, Wi-Fi, SCART...

Tи вероятно се бориш за USB входа, но той сложен така - за пълнота. Аз примерно го ползвам за bluetooth фишката на безжичната си клавиатура. На второто USB имам удължителен кабел, за да не се разбива куплунга от ръчкания, но съм пъхал там само два пъти флашка за едни експерименти с рипнато DVD.

Ако прочетеш внимателно инфото от линка, който най-накрая даде, ще видиш че няма такъв звук flac, oсвен Аудио 4: Английский FLAC 2.0, 48 kHz, 244 kbps, 16-bit, който не знам с какво те е хванал. По-горе пък ще прочетеш, че mkv е контейнер, в който може да има и армеева чорба. Нарича се Матрьошка и е описан ето така:

The Matroska Multimedia Container is a free, open-standard container format, a file format that can hold an unlimited number of video, audio, picture, or subtitle tracks in one file.

Та ако искаш да продължиш тоя глупав спор, скоро ще те баннат...

Но ако искаш да гледаш всичко и то без изключения, свържи компа с ТВ с един LAN кабел или посредством Wi-Fi, и стартирай един DLNA сървър по твой вкус. Аз от 5 години съм с UMS, в момента с 10.1.0 и гледам всичко без изключения!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, JKirilov написа:

Та ако искаш да продължиш тоя глупав спор, скоро ще те баннат...

Мен няма за какво,а тебе "отдавна" трябваше вече да те баннат защото не пишеш по въпроса който съм задал,ами дрънкаш някакви неща които са си откровена глупост и развиваш някакви теории които и баба знае и никой няма нужда да ги чете.Нямало такъв звук FLAC,ама имало аудио FLAC...това като дето оня ром каза "Исках да гласувам,ама нямах желание".Значи за компютъра може да има звук/аудио/,ама за телевизора видиш ли нямало било.Прочети пак,този внимателно заглавието на темата и ако не знаеш как да помогнеш няма смисъл да пишеш.Другото за LAN-ове-манове,както и за теглене на филма от друго място са предмет на дискусия на друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ти желая успех, но да попитам - какво стана от петък до сега с

на 2.04.2021 г. в 15:37, Alpine Trail написа:

Май се сетих коя програма имах впредвид по нагоре...ffmpeg се нарича

и успя ли

на 2.04.2021 г. в 14:40, Alpine Trail написа:

да сменя бързо и лесно аудиото в ААC примерно

? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване