Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Таен начин за запазване на файлове

Препоръчан отговор

Телефонът ми е Huawei P40 Lite и не е руутнат.

Преди няколко дни направих видео и снимки, но ми ги изтриха по погрешка. Опитах да ги възстановя с разни приложения, но не успях.

Когато правя снимки и видео те се запаметяват в една папка по подразбиране. Когато искам да ги разгледам мога да отворя папката, мога чрез Галерия, мога чрез камерата и т.н. Има ли начин да правя снимки и видеа, които да се запаметяват успоредно и в друга папка, но когато отворя Галерия, Камера, Последни файлове и т.н. те да не се показват. Един вид да са в някаква тайна и забутана папка, която само аз си знам. 

Примерно правя снимки и видеа, и се запаметяват в Папка Оригинал и успоредно в Папка Тайна. Обаче не ми харесват и ги изтривам от Папка Оригинал. След това правя нови снимки и видеа, и пак ги изтривам, но на другия ден се сещам, че една снимка ми трябва. Отварям Камера, Галерия, Последни файлове и т.н., за да ги разгледам, но не се виждат. Отварям Папка Тайна и там са всички снимки, избирам си тази, която ми трябва и другите ги изтривам. И вече нито в Папка Оригинал, нито в Папка Тайна ги има.

Да допълня: трябва приложението, което ще използвам или начинът, ако се намери такъв, да не са обвързани с интернет. Тоест файловете да се записват/съхраняват при изключен интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • ozic промени заглавието на Таен начин за запазване на файлове

Варианта е да правиш backup на снимките към google или някъде другаде онлайн, според услугите, които телефона предлага, или да ползваш отделно приложение с подобни опции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще потърся, ако автора отговори до тогава не се е оправил с backup-a на галерията и реши точно какво мисли да прави :) Сега лека нощ от мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не ползвате "облак" на телефона си, синхронизиран с телефона? Тогава снимките автоматично ще ви се качват и на облака, като  който и да ползва след това телефона, няма как да влезе в "облака" ви без вашата парола, за да ги изтрие. Аз също съм с Huawei и така съм го решил този въпрос.  Снимките едновременно отиват в папка, която сте си избрал на телефона, но и на "облака". За да не е реклама, няма да го посочвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кви тайни, кви 5 лева? Винаги ще има един изтърсак измежду милионите, който някак си е седнал и не му е удобно. Ако всички мрънкаха за всяко премеждие, с което се блъскат, интернета щеше да е океан от питания! А ресурсите за подобна задача са си буквално на вятъра. Може да се опиташ да накараш разработчика на телефона да те послуша и да ти даде възможност да имаш криптирано място памет за тайник. Виждал съм единствено някои много стари цифрови фотоапарати да имат възможност да заключат посочени от теб снимки, файлове. След като влезеш в меню "Защити" на английски е (Protect), снимката се маркира с ключе, от дисплея показва. Излизаш от това меню и след това като си пуснеш апарата и влезеш файлове, не знаеш коя е защитена, но като направиш опит да изтриеш ти отказва и съобщава, че тази снимка е защитена. Тоест, не можеш по грешка да я изтриеш. Това е идеята. А пък ти търсиш тайник за дубъл галерия! :giggle1:

Вариант - скриване на снимки и разкриване чрез парола. То си е криптиране! А бизнес класата въобще не мисли в тази насока. Те са заети с къде по грандиозни мисии, че да се занимават с теб - one shot army! Колкото повече излишни екстри, толкова повече тежка работа. За едно пиле да гърми земно полукълбо. Малко се постави на мястото на производителя, дали го интересува волята на Йети?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е лично устройство и няма причина да бъде пипан от друг - било то Наследника, Благоверната или Меверето. 

Слага се парола или отпечатък за отключване и толкова. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой ти е изтрил файловете? Защо си даваш телефона на друг?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ozic написа:

Телефонът ми е Huawei P40 Lite и не е руутнат.

Преди няколко дни направих видео и снимки, но ми ги изтриха по погрешка. Опитах да ги възстановя с разни приложения, но не успях.

Когато правя снимки и видео те се запаметяват в една папка по подразбиране. Когато искам да ги разгледам мога да отворя папката, мога чрез Галерия, мога чрез камерата и т.н. Има ли начин да правя снимки и видеа, които да се запаметяват успоредно и в друга папка, но когато отворя Галерия, Камера, Последни файлове и т.н. те да не се показват. Един вид да са в някаква тайна и забутана папка, която само аз си знам. 

Примерно правя снимки и видеа, и се запаметяват в Папка Оригинал и успоредно в Папка Тайна. Обаче не ми харесват и ги изтривам от Папка Оригинал. След това правя нови снимки и видеа, и пак ги изтривам, но на другия ден се сещам, че една снимка ми трябва. Отварям Камера, Галерия, Последни файлове и т.н., за да ги разгледам, но не се виждат. Отварям Папка Тайна и там са всички снимки, избирам си тази, която ми трябва и другите ги изтривам. И вече нито в Папка Оригинал, нито в Папка Тайна ги има.

Да допълня: трябва приложението, което ще използвам или начинът, ако се намери такъв, да не са обвързани с интернет. Тоест файловете да се записват/съхраняват при изключен интернет.

Моите констатации като лаик са, че файловете, с които работят приложенията, дошли инсталирани с телефона както си го купил, се следят от Андроида и, ако ги преместиш с файл мениджъра в друга папка на телефона, например създадена от теб, пак присъстват в менютата им и се виждат. Направено е, според мен, за удобство на нехайните потребители, които са станали вече голямо мнозинство.

Може би с руутване има възможност това да бъде изключено. Аз също бих искал да е така.

От друга страна, ако преместя файл на WhatsApp от неговата служебна папка в друга, те вече не се виждат от приложението. WhatsApp съм го инсталирал аз.

Опитът ми е от три телефона под Андроид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е root устройството, няма как да местиш системни приложения/папки. Най-вероятно си преместил нещо друго или някоя папка/файл, създадени от приложението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш с Tasker да си автоматизираш копиране на файлове в папка по избор - даваш му да гледа DCIM папката (или както точно се казва при теб), за дестинация избираш другата папка. В другата папка създаваш празен файл с име ".nomedia" и тя ще спре да се показва в галерии и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Raze написа:

Ако не е root устройството, няма как да местиш системни приложения/папки. Най-вероятно си преместил нещо друго или някоя папка/файл, създадени от приложението.

Ако отговорът е към мен, благодаря. Но аз имах предвид, че местя файл (най-вече изображение или видео, но съм местил и текстов) от системните папки. Самите системни директории/папки си стоят, не ги пипам.

преди 12 минути, killchain написа:

Можеш с Tasker да си автоматизираш копиране на файлове в папка по избор - даваш му да гледа DCIM папката (или както точно се казва при теб), за дестинация избираш другата папка. В другата папка създаваш празен файл с име ".nomedia" и тя ще спре да се показва в галерии и т.н.

Интересно, ще пробвам. Благодаря.

А ако направя име на новата папка <име.nomedia>, ще работи ли по този начин?

Поправка! Сега осъзнах, че е файл, а не папка. Въпросът ми отпада.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За облак вариантът отпада, защото искам да не съм обвързан с интернет.

Бекъп не знам как се прави и ми се струва сложно. Искам да е нещо бързо и лесно. Затова най-добрият за мен е вариант, когато направя снимка или видео те автоматично да се копират в някоя друга избрана от мен скрита/тайна папка в телефона.

Таскер не мога да го намеря това приложение.

Ако трябва телефона ще го руутна /стига някой да ми каже как се прави/, но ми е важно това, което искам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ozic написа:

За облак вариантът отпада, защото искам да не съм обвързан с интернет.

Бекъп не знам как се прави и ми се струва сложно. Искам да е нещо бързо и лесно. Затова най-добрият за мен е вариант, когато направя снимка или видео те автоматично да се копират в някоя друга избрана от мен скрита/тайна папка в телефона.

Таскер не мога да го намеря това приложение.

Ако трябва телефона ще го руутна /стига някой да ми каже как се прави/, но ми е важно това, което искам.

https://tasker.joaoapps.com

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm

От време на време изчезва от Play Store заради разни промени - я нещо по политиката на Store, я нещо ново в приложението, което още чака одобрение.

Ако обаче един обикновен бекъп ти се струва като нещо сложно, от Tasker направо се откажи...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се занимава с ръчни бекъпи и други подобни. Искам всичко да се прави автоматично. Доколкото разбрах Таскер прави всичко автоматично и затова ми хареса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване