Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам, между офис пакетите 2010 и 2016 коя от двете версии ми препоръчвате да използвам. Като стабилност и функционалност. Коя използвате вие и коя ми препоръчвате.

2010 или 2016?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам съм от офис XP до офис 365. Няма стабилни или нестабилни. Просто новите версии  са малко по натруфени и човек трябва да си настрои лентите с инструменти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Ползвам съм от офис XP до офис 365. Няма стабилни или нестабилни. Просто новите версии  са малко по натруфени и човек трябва да си настрои лентите с инструменти.

И в крайна сметка лично вие коя ползвате? На коя сте се спряли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, aivanov1 написа:

И в крайна сметка лично вие коя ползвате? На коя сте се спряли?

Ползвам всичките, защото така ми се налага. Все още има машини, където се ползва Office XP, на работа сме с Оffice 2019. Иначе на личната си машина ползвам Office 2010 с БГ пакет и съм супер доволен от тази версия. Office 365 не ми допада много, но с течение на времето като се наложи няма какво да правим. И пак казвам. Нещата са еднакни, просто на по-новите пакети са сложили всички опции пред потребителя и той може да се обърка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2003 :)

Ти до сега коя си ползвал? Колко и за какво ще се ползва? Самостоятелно ли ще работиш или в комбина с други хора/компютри > версии на Office?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Ти до сега коя си ползвал? Колко и за какво ще се ползва? Самостоятелно ли ще работиш или в комбина с други хора/компютри > версии на Office?

Да, 2003 също е хубава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Досега съм ползвал 2016, но имам чувството, че постоянно ми забива Уърда при 2016. А при 2010 не съм имал проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи за теб правилния е 2010 - дали заради хардуерни оганичения или софтуерно збозване няма значение, щом 2010 върви добре - ползваш него.

Аз също съм ползвал 2007, 2010 - никакви проблеми, слагал съм и 2013, 2016 - но реално съм далече от думата "работил съм на него".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Значи за теб правилния е 2010 - дали заради хардуерни оганичения или софтуерно збозване няма значение, щом 2010 върви добре - ползваш него.

Аз също съм ползвал 2007, 2010 - никакви проблеми, слагал съм и 2013, 2016 - но реално съм далече от думата "работил съм на него".

Никъде не твърдя, че 2010 е перфектният. Ползвам всичките от XP до офис 365, щото има машини дето ги инсталираме и ги тестваме. Щеш или не щеш се налага да ги пробваш и тестваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, въпросът  ти е чисто философски, като коя кола е по-добра, и т.н. В момента използвам  няколко офиса, 2013,2016 и 365/два домашни и на работата/  всекидневно и  не мога да направя някаква основа разлика между тях. Най-простото решение е да пробваш сам и двата офиса, а не да питаш кой офис според вас е най-добър за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от 2016, с уточнението, че съм с SSD, на HDD е доста муден както и целият Windows впрочем. Ако нямаш SSD правилният вариант са по-старите версии, дори може 2007. 2003 за времето си беше много добър и стабилен, но в момента не те съветвам да слагаш него, тъй като може да имаш проблеми при отварянето на някои файлове от по-новите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от aivanov1
      Здравейте! Постоянно получавам съобщението, което виждате оградено в червено на скрийншота, и не знам какво да правя.
      Офис пакета ми е 2016, теглен е от Замунда, активиран е с KMSPICO и всичко си е точно. Но не знам какво се случва... Ако си сложа Офис пакета 2010, това дали пак ще се появява?

• от aivanov1
      Здравейте! Вярно ли е, че няма съвместимост между Офис пакета 2019 и останалите по-стари версии (2016, 2013, 2010, 2007 и пр.). Документи създадени на 2019 отварят ли се на по-стари версии, и обратно?
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от cybercop
      За който има нужда, пускам този метод за инсталация на 64 битова версия на WPS офис в Debian/Ubuntu базирани дистрибуции. В офиса съм добавил българския речник за проверка на правописа и съм сменил иконите за стартерите. Всеки файл в пакета е сложен в нужната папка и след, като го разархивирате, просто отваряте файловия мениджър с администраторски права и слагате файловете в същата директория на вашата файлова система. 
      Пакета с офиса : https://yadi.sk/d/wkGCT4lw3V59AW
      За да разботи, трябва да имате инсталирана библиотеката libpng12-0. Ако липсва в хранилищата на новите дистрибуции (Debian 9 +), можете да инсталирате пакет от предходна версия. Пускам пакет с библиотеката. Можете да го разархивирате и да поставите файловете на нужните места, подобно на тези от офиса.
      https://yadi.sk/d/LBPmSj4a3V59Pw
      Пускам и пакетче шрифтове със знаци, които ползва WPS, извън основния за него шрифт (за текста) Calibri. Последният е лицензиран и си е ваша работа, откъде ще го сваляте и добавяте.
      https://yadi.sk/d/fTwyDh643V5AV7
      Папката с шрифтовете се поставя в /usr/share/fonts или в скрита папка .fonts на потребителската директория.
      В Debain 9, офисът няма да стартира, ако не е направена конфигурацията на изгледа на Qt4 приложенията. Затова, трябва или да инсталирате qt4-qtconfig и да направите конфигурация с нея, или да свалите това файлче и да го поставите в скрита папка .config на потребителската директория.
      https://yadi.sk/d/WPZurP4M3V5AsU
      В него е зададено, Qt4 приложенията да следват настройките на GTK+ темата.
      След тези шамански манипулации, отваряте терминала и пускате тези две команди :
      sudo update-icon-caches /usr/share/icons/*
      sudo update-mime-database /usr/share/mime

За да презаредите кеша на иконите и файловите асоциации. И да не се вижда веднага някоя икона в менюто, след рестарта всичко ще си дойде на мястото.
      Добре е да пуснете и едно :
      fc-cache -fv 
      което си е препоръчително при всяко бърникане в шрифтовете.
    • от cybercop
      Тези, които ползват WPS офис и искат да имат проверка на правописа, МОГАТ (заради философите) да направят следното.
      Отворете папка /opt, където е инсталиран офиса и отидете до /opt/kingsoft/wps-office/office6/dicts/, където са речниците.
      https://s25.postimg.org/ndr6chczz/wps.png
      Изтрийте папката с английския речник и поставете на нейно място папката с българския речник от този архив.
      https://yadi.sk/d/pBf1xqC43TjLwf
      Може да се наложи да рестартирате офиса, но, проверката на правописа работи безотказно. Ако българския езиков речник се добави, като допълнителен от настройките, проверката е само частична, защото офиса не чете списъка с приставките.
      Успех !

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване