Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За кого ще гласувате,ако има избори скоро

Препоръчан отговор

преди 59 минути, ivottoshev написа:

Само че това ЦИК не го интересува. Те казват:

ДПС - увеличение с 3.96% от 13.52% до 17.48%

Опорката, че отпадането на ограничението за брой секции в чужбина ще облагодетелства ДПС се оказа пробита, защото същите тези от ЦИК казват:

ИТН - увеличение с 4.89% от 30.75 до 35.64

увеличението като брой гласове също е по-голямо при ИТН - 8040 срещу 6605 за ДПС

Гласовете и процентите от Турция обаче са последното нещо, което интересува Мирко. Ето едни цифрички, чиито приблизителни параметри се знаеха предварително и които са истинската причина за неистовият вой против допълнителните урни:

ГЕРБ - увеличение с 0.35% от 8.66 до 9.01 и увеличение на броя гласове с 536 

Не ги интересува, щото изчислява резултатите в проценти и то на базата на общия брой гласове. И точно заради това, този процент 3.96 не показва реалните измерения на увеличението на гласовете. Април месец ДПС взима в Турция 19 хил. и нещо гласа, а Юли 26 хил. и нещо. Увеличението от 7 хил. гласа, ако се вземе за база гласовете им от Април, е много сериозно и именно то дава реална представа за нещата. 

Или да онагледим малко по-подробно нещата: 

Април месец                                                             Юли

ИТН 197 гласа - 0.88%                                       331 - 1.13%

ДПС 19 877 гласа - 89.29%                              26 487 - 90.52% 

Е, от секциите в Турция, коя партия е най-облажила? 

В секциите в Турция, ДПС има тотална доминация, а това означава и депутатски мандати. Повече секции в Турция, означава повече гласове за ДПС, което означава и повече депутати за движението. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа е с районите в България, в които ДПС има феодално положение. На нац. ниво, като общи гласове, има партии с доста по-високи резултати. Но когато техния резултат е постигнат в ограничен брой секции, това означава нещо.

При изборите в чужбина, за да не е най-печеливша ДПС от повечето секции, трябва в секциите в др страна подобно положение да има др. партия. Но никъде го няма това партия Х да взима 89-90%. 

А и имаше едно нещо, наречено изборен туризъм. Та повече секции в чужбина, в чий интерес са в крайна сметка? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, jhoro написа:

Как ще стане този номер, при положение, че

Ами то стана скандал като поискаха цена 10000(цена на машина+поддръжка) за последната (спешна) доставка и от ЦИК бяха принудени да се скарат и да отсвирят Сиела, не помня името на фирмата, която достави недостигащият брой машини. Какво са писали от "Актуално" не отговарям за достоверността на всяка дума в статията, май е по-скоро манипулация, съдържаха и верни и неверни части. Никак не ми е и ясно, как и Сиела са били толкоз нагли, че да искат за "поддържка", за всяка отделна бройка машина да им се плати колкото, че дори и повече от цената на самата машина, цената е все едно по едно отделно  IT от средно ниво е било зачислено по цял месец на всяка машина. Колко са искали и за какво е платено на фирмата която по спешност достави недостигащият брой машини, не знам, дали само за хардуер, или и за поддържа, просто не съм се интересувал и не съм търсил. :D

Предполагам, че цената и на доставените 8к машини преди това не е била кой знае колко по-ниска, не забравяй нямам предвид само цената на хардуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, miro20 написа:

Проверих отново само за ДПС  :

От 4-ти - 19 877

https://results.cik.bg/pi2021/rezultati/32_TR.html

от 11-ти - 26 487

https://results.cik.bg/pi2021_07/rezultati/32_TR.html

разлика - 6610

процентно - около 25% увеличение.

Смятай сам.

Това казва ЦИК, пише го в сайта

Е то точно това е един от детайлите. Че са длъжни за ВСЯКА една секция да ИМа и пълен комплект бюлетини, които да подсигуряват евентуално отказала машина.

Пита се  тогава... Защо трябва да е забранено човек да има избор с какво да гласува, след като така или иначе, в секцията задължително има  вече осигурени хартиени бюлетини ?

И са изхарчени пари в пълна степен за всичко това ?

Пак казвам.... аз съм за всякакъв вид гласуване, но не и за забрани и налагане само на един вид. Това именно нипоставя в графа Венецуела и Бутан.

На вас не ви ли светва лампичка че няКОЙ  е заитнересован в тази машинация ?

Но вие от ГЕРБ казахте 120 хиляди.

https://m.offnews.bg/news/Izbori_18760/Predveshtanite-120-hil-glasa-ot-Turtciia-za-DPS-se-okazaha-26-487-sa_755550.html

Предвещаните 120 хил. гласа от Турция за ДПС се оказаха 26 487, само с 6610 повече от 4 април

Аз очаквах 800 хиляди за ГЕРБ, с толкова се хвалеше вашият ВОЖД на племето ви. Но уви и там пак лъжа.

Явно всичко при вас или е купено, или е лъжа.

Иначе 800 хиляди щяха да гласуват за вас.

Ето шоуто на БоБи се гаври със загинали астронавти, за да си прави шоуто, което шоу го гледат хора го такива като теб. Нискоинтелигентни. Явно, иначе друго обяснение няма.

24b315375dcd4bd737050dac210a6342.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Sliderum2 написа:

Ами то стана скандал като поискаха цена 10 000 (цена на машина+поддръжка) за последната (спешна) доставка и от ЦИК бяха принудени да се скарат и да отсвирят Сиела, не помня името на фирмата, която достави недостигащият брой машини. Какво са писали от "Актуално" не отговарям за достоверността на всяка дума в статията, май е по-скоро манипулация, съдържаха и верни и неверни части. Никак не ми е и ясно, как и Сиела са били толкоз нагли, че да искат за "поддържка", за всяка отделна бройка машина да им се плати колкото, че дори и повече от цената на самата машина, цената е все едно по едно отделно  IT от средно ниво е било зачислено по цял месец на всяка машина. Колко са искали и за какво е платено на фирмата която по спешност достави недостигащият брой машини, не знам, дали само за хардуер, или и за поддържа, просто не съм се интересувал и не съм търсил. :D

Предполагам, че цената и на доставените 8к машини преди това не е била кой знае колко по-ниска, не забравяй нямам предвид само цената на хардуера.

Хубаво разсъждаваш, ама тези неща - „поискаха“ и „цена“ - не ги пиши едновременно!
И Майкъл Дъглас „поиска“ Шарън Стоун „без гащи“, ама кога она - зе да си мята кълките - тоя си глътнА граматиката.

Когато едната страна иска/предлага - това е оферта. Когато другата се съгласи и плати - това вече е цена!

Фирмата, чието име не се сещаш, е Smartmatic“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, jhoro написа:

Хубаво разсъждаваш, ама тези неща - „поискаха“ и „цена“ - не ги пиши едновременно!
И Майкъл Дъглас „поиска“ Шарън Стоун „без гащи“, ама кога она - зе да си мята кълките - тоя си глътнА граматиката.

Когато едната страна иска/предлага - това е оферта. Когато другата се съгласи и плати - това вече е цена!

Фирмата, чието име не се сещаш, е Smartmatic“.

Темата е политическа, така че търпи известни неточности, още повече когато не е лесно човек да издири точни данни, ако въобще са публично достъпни. Така, че се налага да се борави и с предположения. Аз пък съм уверен, че цената от 10к щеше да си мине като стой та гледай, добре че някои "мисирки"(определението не е мое, знаеш чие е) надушиха хлебец в това да разгласят инфото и като реагираха хората вече нямаше друг път за действие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е политика, даже финансите - кога ти бръкат у джоба и по другите дупки!

На „мисирките“ това им е работата! Не да повтарят „булю-булю“, а да ловят политици „по бели/жълти/кафяви гащи“! А политиците трябва да мислят, а не - „Кой ми с*а в гащите?“

10 хилядарки са нищо. Даже и „на брой“. Все пак има нещо насреща - като устройство, софтуер, под-дръжка и прочие.
В нашия град направиха „разширение на автобусна спирка“ - конзолна плоча, малко по-голяма от нормален балкон. За скромната сума от 1 800 000 лева! С тези пари спокойно се прави цял жилищен блок - на 5-6 етажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

На „мисирките“ това им е работата! Не да повтарят „булю-булю“, а да ловят политици „по бели/жълти/кафяви гащи“! А политиците трябва да мислят, а не - „Кой ми с*а в гащите?“

10 хилядарки са нищо. Даже и „на брой“. Все пак има нещо насреща - като устройство, софтуер, под-дръжка и прочие.
В нашия град направиха „разширение на автобусна спирка“ - конзолна плоча, малко по-голяма от нормален балкон. За скромната сума от 1 800 000 лева! С тези пари спокойно се прави цял жилищен блок - на 5-6 етажа.

Именно това им е работа ама явно не си я вършат . Защо трябва например аз да чувам за такава скандална сделка от теб във форума. Според мен такова нещо трябваше и глухия цар да го е чул вече . Ама те си повтарят трябвало ли е Слави да направи сам правителство и да го обяви преди да са му връчили мандат. Ами трябва да . И всички останали партии също още преди изборите даже за да знае избирателя за кого гласува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, jhoro написа:

Кражбата(корупцията) си е кражба, от размера на откраднатото(написаното) зависи само тежестта на наказанието. А Сиела с поисканата цена направо изнудваше ЦИК, но въпреки че "с престъпници не се преговаря", ако не беше станало публично, "откупът" щеше да бъде платен. Според мен Сиела си е за съдебно преследване, да се установят фактите и да се понесат последствията, въпреки че не успяха с изнудването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, lsmurf написа:

Защо трябва например аз да чувам за такава скандална сделка от теб във форума.

Тази „далаверка“ - нито е само една, нито е скрита!

Информацията е съвсем публична - пише си я на „Информационните табели“ от този тип

dbEMVf63CVXiM_yzYZpP2l8x1iftZ9OLkBUEMImdZ-MskwgyjhRBTdbPl5DhvhL3tlwAEiRp0qM7qFjn_BvbgBY-EFz1C6S8jLExEKya

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо. Не е далавера, а откровена простотия! Улуци в ... подлез. Без шахти и друго отводняване!

Няма налично описание на снимката.  Може да бъде изображение с на закрито  Може да бъде изображение с на закрито

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, васил козарев написа:

В секциите в Турция, ДПС има тотална доминация, а това означава и депутатски мандати. Повече секции в Турция, означава повече гласове за ДПС, което означава и повече депутати за движението. 

Не. Не означава повече депутатски мандати.  Район "Чужбина" е един общ МИР и няма абсолютно никакво значение дали гласът за дадена партия е пуснат в Турция или в Турно Мъгуреле. Накрая всички гласове от чужбина се броят общо.

https://dnes.dir.bg/politika/parlamentat-prie-da-ima-edin-mnogomandaten-izboren-rayon-v-chuzhbina

Пак питам: Кой е по на далавера? ИТН с тяхното увеличение от 4.89% или ДПС с 3.96%

Не ги интересува, щото изчислява резултатите в проценти и то на базата на общия брой гласове

Именно за това говоря и аз!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ги интересува, щото изчислява резултатите в проценти и то на базата на общия брой гласове ...

Ако добавиш и
„... на партиите, които влизат в парламента, т.е. имат повече от 4%“
ще си точен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Тази „далаверка“ - нито е само една, нито е скрита!

Информацията е съвсем публична - пише си я на „Информационните табели“ от този тип

dbEMVf63CVXiM_yzYZpP2l8x1iftZ9OLkBUEMImdZ-MskwgyjhRBTdbPl5DhvhL3tlwAEiRp0qM7qFjn_BvbgBY-EFz1C6S8jLExEKya

Сигурно я има ,но колко хора ще минат покрай нея да я прочетат. Затова са журналистите , да вдигнат вой да заострят вниманието на обществото да питат защо е тази цена и да питат кой я е одобрил. В противен случай са наистина само мисирки а не журналисти. Те обаче са склонни да се занимават с разни "безопасни" теми щото ако много раздухват подобна може да ядосат някого. Ами така е може. Когато си ставал журналист си знаел че не е най безопасната професия ако я практикуваш както трябва. Ако си решил да си мисирка обслужваща силните на деня те ще се държат с теб като с мисирка ще ти подхвърлят по някоя троха и когато им писне от теб ще ти кажат къш !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, АСПЕКТ написа:

от Турция за ДПС се оказаха 26 487, само с 6610 повече от 4 април

Цитираш това което и аз :) 

Да, много хора прогнозираха различни проценти.Освен агент ИВан,  Карадайъ пък бе казал че се "надява на гласовете на 300 хил граждани с български паспорти в Турция".

Това което аз предположих че ще са значително повече от 4-ти април

И се оказах прав.

25% увеличение не е 1-2 % , а си е значително увеличение :hush:

преди 15 часа, ivottoshev написа:

Не както си мисля аз, а както се опитва да го изкара Мирко. От ЦИК са си го сметнали, ама наш'то момче върти и суче само и само за да не падне по гръб.

Ами нали ти цитирам ЦИК бре. Числата са на лице . Смятай сам колко процента са тези 6600 повече гласа. :)

Кай се гърчи , върти и суче, е пределно ясно :)

преди 17 часа, ivottoshev написа:

Добре, да сметнем процентите по твоята формула. ДПС на 4.04 са имали 13.52%. Прибавяме и тези твои 25% и воала - на 11.07 ДПС стават с 38.52% от гласовете зад граница :doh:

Не, не е това формулата. Дори няма никаква формула.

Сметни колко процента е увеличените 6600 гласа спрямо 26 хил.

Простичко е. :)  Като за теб. :)

пп

Между другото , съгласен съм да поспорим спрямо кое трябва да се смята като "увеличение" .

Аз го сметнах към по малкия процент увеличение, т.е. спрямо 26 хил.

Ако сметнем обаче бройката 6610 спрямо 19 877 колкото са от 4. април , се получава 33%  увеличение

:) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dimy написа:

Кой е виновен??!!

Проектантът носи вина, също и този, който му е възложил проекта и евентуално изпълнителя, който е променил проекта с цел, да икономиса едни пари, които да прибере в джоба си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, dimy написа:

Кой е виновен??!!

това е нормално - там има няква денивелация което води до стълбите, там има канал, но снимките са направени целенасочено

преди 2 минути, Мойра написа:

Проектанта носи вина, също и този, който му е възложил проекта и евентуално изпълнителя, който е променил проекта с цел, да икономиса едни пари, които да прибере в джоба си.

виждаш ли тези ивици, има ги в началото и срая

podlez-dizain-7.jpg

на тази снимка се вижда  накъде е наклона - защо ли не е снимано пред стълбите

205686625_548084083018573_67334180548008

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

виждаш ли тези ивици, има ги в началото и срая

Какво означава "срая"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Мойра написа:

Какво означава "срая"?

преди 7 минути, Без умствен капацитет написа:

на тази снимка се вижда  накъде е наклона - защо ли не е снимано пред стълбите

205686625_548084083018573_67334180548008

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

Където и да е снимано, по-идиотско решение няма от това, да поставиш улуци в подлез, вместо да направиш шахта и друго отводняване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, miro20 написа:

Не, не е това формулата. Дори няма никаква формула.

.....

Между другото , съгласен съм да поспорим спрямо кое трябва да се смята като "увеличение" .

Аз го сметнах към по малкия процент увеличение, т.е. спрямо 26 хил.

Ако сметнем обаче бройката 6610 спрямо 19 877 колкото са от 4. април , се получава 33%  увеличение от

Сам казваш, че не е това формулата, обаче понеже си наакан продължаваш да папагалстваш някакви %-ти които нямат абсолютно никакво значение :hit:

Това, което интересува ЦИК при определянето на мандатите и съответно обявява като официален резултат е увеличение с 3.96% от 13.52 до 17.48?!?

Кой се е "облажил" най-много от допълнителните урни? Дали е ДПС с 3.96 или ИТН с 4.89% :popcorn2:

преди 3 часа, miro20 написа:

Цитираш това което и аз :) 

Да, много хора прогнозираха различни проценти.Освен агент ИВан,  Карадайъ пък бе казал че се "надява на гласовете на 300 хил граждани с български паспорти в Турция".

Това което аз предположих че ще са значително повече от 4-ти април

И се оказах прав.

Един наш съфорумец  беше прогнозирал 90-100 хил.... и не се оказа дори близо:lol6: 

на 1.05.2021 г. в 4:59, miro20 написа:

Специално за теб намерих една табличка :Сега имаше около 340 хил. Дори от таблицата да предположим че ще скочи на предишни нива - от около 25 хил сега до към 90-100 хил.  то това спокойно може да ги изстреля като трета сила, а дори и втора.

Това е.

М/ду другото, искаш ли да коментираме пак онази табличка, или вече нямаш желание? Не за друго ама толкова пъти ми я "навира", а се оказва че май аз съм бил прав и ти е навряна на теб :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Мойра написа:

Където и да е снимано, по-идиотско решение няма от това, да поставиш улуци в подлез, вместо да направиш шахта и друго отводняване.

като гледам говорим за след ремонт на този - виш къде е канала, точно след стълбите

0000097620-middle.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване