Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Балансирани слушалки (изолирани) Over ear до 160лв?

Препоръчан отговор

преди 41 минути, plmen88 написа:

Я покажи тези слушалки.

Кое те затруднява да ги откриеш?   https://en-us.sennheiser.com/audio-headphones-high-end-surround-sound-hd-598

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, plmen88 написа:

Я покажи тези слушалки.

K414 P | Lightweight closed-back headphones (akg.com)  тези са 125dB, старата К414 беше 128. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах някои ревюта.
Каква е разликата между мидите на  DT 240 Pro (фаворити засега), т.е. лягат на ухото ... и с по-големи като на SRH440 или ATH M40x - предполагам обгръщат ухото?

AKG 240 - са с отворен дизайн, т.е. ще излиза звук, което за картината било добре.

Как най-просто да сравня колко се чува отвън шума > в ухото /изолацията/?
Стягането намалява ли  с времето - не обичам това.
Какви други екстри да гледам? От това например не можах да се възползвам с Денон-а:
"Махащият се кабел на слушалките има вградено управление на звука (съвместимо с Apple устройства)"
- не свалящ се кабел има при Audio-Technica M30X - голям минус ли е?

В Томан.де са 10-15% надолу цените - има ли смисъл от там да ги поръчам (освен ценово) - от БГ поне ще съм спокоен за гаранцията?
ПП: Вече се оглеждам и за мп3 плеър /<=200лв/ - може би към FiiO ще се ориентирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При отворените/полуотворените (оpen/semi-open/semi-closed) слушалки звука повече се доближава до слушане на Hi-Fi тонколони.

Докато при затворените/closed (обикновено това са мониторни слушалки с приблизително точен звук), са за препоръчване, ако се слушат в шумна среда (например навън).

За, да не чуваш звуците около теб или за миксиране, звукова обработка/видеобработка .

падовете на повечето бюджетни модели се сменят, ако не са удобни.

Предимството на сменящият кабел е, например замяната му с по-качествен или с подобен, но с подходящата дължина.

Да има добри моделчета аудиоплеъри/DAC на Fiio.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като каза

преди 55 минути, Mr. ?? написа:

това са мониторни слушалки с приблизително точен звук

да уточним, че това е правилната дума за заглавието на тази тема!!!

Думата "балансирани" в аудиото означава съвсем, съвсем друго нещо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.04.2021 г. в 20:26, plmen88 написа:

С тази програма + външната звукова карта достигнах до така чаканият Уау! ефект. Звука е много силен, чист, дори при максимално усилване слушалките започват леко да изкривяват звука или така нареченото грачене

грачи от програмата
току що тествано
аз използвам
https://duckduckgo.com/?q=maxx+audio+pro&atb=v263-1&ia=web

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен обаче почти всички функции на тази програма не са активни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евала за уточнението , че EQ трябва да е на на 0 за най-автентичен звук.Много хора не го знаят, други отказват да го приемат като факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На много хора не им се нрави автентичният звук без еквилайзър. Струва им се много "сух". И посягат към корекции с еквилайзър. Обикновено по така наречената схема "чайка". Т.е. надуват изкуствено ниските и високите. Особено ако използват слушалки с мониторен звук, които по принцип са предназначени за професионална употреба. Съвсем неслучайно слушалките се делят условно на професионални и HiFi.

Трябва да подчертая, че колкото слушалките и плейърът (или DACът) са по-качествени, толкова повече отпада необходимостта от тонкорекции. Ако човек привикне с качествен натурален звук, всякакво включване на еквилайзър започва да дразни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е при аудио-то и не само. Всеки има различен "вкус", що е хубав звук.

Затова, е хубаво да се слушат ОТ/тонколони или слушалки преди да се закупят. Но, в нашите ширини, не винаги е възможно.

Зависи производителя кой специфичен звук търси. Определени модели ОТ и слушалки имат корекции "внедрени/EQ" от производителя (едни повече други по-малко).

Например, настроени умишлено от филтрите (при ОТ). Разделят се на три групи според характеристиката:

V -shape/форма. Където високите и ниските са повдигнати, а средите са по-назад.

/\ - shape/форма - При тях изкуствено са повдигнати средите.

-- flat характеристика: основно са мониторни ОТ или слушалки (има и Hi-Fi  компоненти) с максимално точен звук (без при-повдигане на една или друга честота).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.04.2021 г. в 0:13, plmen88 написа:

При мен обаче почти всички функции на тази програма не са активни.

опитай със стара версия на DFX/FXsound
имам версия 13.025 и като си направя настройките, звучи много добре
не изкривява звука за разлика от новата версия
в момента не я използвам, но до колкото помня, беше много добра за стария ми лаптоп

преди 12 часа, plmen88 написа:

Това как се чете/изговаря?

ето, така се чете и се прави с цел максимална разбираемост на човешката реч

преди 13 часа, Mr. ?? написа:

/\ - shape/форма - При тях изкуствено са повдигнати средните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.04.2021 г. в 14:59, hakama написа:

не свалящ се кабел има при Audio-Technica M30X - голям минус ли е?

Кабела освен, че не се сваля е дълъг 3 метра. За навън е неудобно с такава дължина. За ползване навън кабел 1.2 до 1.5 метра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои модели слушалки са с несваляем кабел 3 метра, който е спираловидно навит (като кабел за слушалката на стар стационарен телефон). Обаче пак не е удобен за носене на слушалките навън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мойте и двете системи в къщи са с изкуствено повдигнати високи и среди.Вокалите се чуват много отчетливо и чисто, а ниските са по назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Две стационарни системи с тонколони ли имаш? Впрочем по-добрите интегрирани усилватели и отделни предусилватели нямат никакви вградени тонкорекции ниски-високи, както и нямат лауднес. А тези, които имат, задължително имат и фунцията "директ", която изключва или шунтира всякакви тонкорекции. 

Аз отдавна не ползвам никакви корекции или софтуерни еквилайзери. Всъщност техниката ми е лишена напълно от такива хардуерни "екстри".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно време тенденцията беше такава: Всички Европейски фирми произвеждащи аудиотехника от среден и висок клас трябваше да отговарят на условието в тази си част  - подем -завал 13-16 децибела (DIN стандарт) Докато американските, японските и австралийските бяха средно 8, максимум до 10 децибела по NAB.Част, и то голяма от българските ползватели им се нравеше това повдигане на ниски и високи. Независимо, че копията имаха равномерна (грубо казано) характеристика в целият тракт. Тенденцията най малко е била българска, а Европейска. Затова големите фирми като Браун, Филипс, Саба, Грундиг масово произвеждаха такива усилватели. Сега в 90% от сериозната техника липсва тази възможност и е по правилното решение, щом гониш да слушаш Бах или Пинг Флойд и други. Направих едно малко отклонение от същността на темата.

преди 3 часа, Чингис Хан написа:

Мойте и двете системи в къщи са с изкуствено повдигнати високи и среди.Вокалите се чуват много отчетливо и чисто, а ниските са по назад.

Така е, да. Всичко купено с твоите пари и внесено в твоята къща. Имаш право да го слушаш както на теб ти звучи най добре, без да се съобразяваш с чужди коментари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Тествах за по-дълго и се оказа че (на Ipod nano 5 gen  и Lenovo t420s ...)

Dt 240 Pro Доста семпли и компактни (харесва ми), спрямо деноните (които вече ми звучат сухо) се усеща явен бас, но поносим. Притискането ми е основния проблем с тях - ако ги разпъна на 120% и постоят дни - ще охлаби ли? Главата ми е малко над средната явно. Четох ревю сравнение с M40x  - където и за АТ казват че стягали (пробвах ги за 2мин първо тях преди 2 седмици и си спомням че падовете бяха по твърди от на Shure srh440), а да давам още 50$ за падове не е моето.
Та за M40x се чудя дали изобщо да им правя по-обстоен тест.
- но този жак с 2.5 мм?!  навит кабел супер дразни - какви са алтернативите (колко $)
- добра изолация - точно това търсех. Ако няма други идеи за модели (и може да се разпънат) бих ги запазил за път/работа.

К240 Студио - не знам от отвореността ли е но вокалите ги чувам по-ясно, басите не се натрапват и даже малко ми липсват на моменти, но усещането (атмосферата) ми харесва, сега видях че са 30мм драйвъри? 
55-те Ома не са проблем , на 75% volume слушах с айпода.
- Доста пипнати! И не е пестено.
комфорт - 9/10 - тази система е страхотна - самонагласяща и изобщо не стягат двата обръча. И за тях ще трябва къс кабел.
изолация - никаква - т.е. това ще е за вкъщи... но са доста равни и богати. Ако има по-нормален дизайн за мобилни - ще е супер. в едно ревю посочват тези, но са с друга гривна (и май пак са балансирани): AKG K-371
Явно няма да е с една универсална... а с два (за вкъщи и за навън).
Може би трябва по-скоро мп3  плеър да взема, но какъв. Но и абсолютно Flat слушалки не са окей за слушане на музика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, hakama написа:

Явно няма да е с една универсална... а с два (за вкъщи и за навън).

Това е много трудна задача и почти няма слушалки да покрият изискванията за вкъщи и за навън. За вкъщи аз предпочитам отворени, за навън не стават защото всички ще слушат и е неприятно примерно в метрото или рейса.

Абсолютно флет слушалки за слушане на МР3 не е необходимо, защото във всички случаи ще ти трябват корекции да си нагласиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване