Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 49 минути, Refour написа:

.....Кажете какво мога да направя, как да успея да облекча това състояние. Трябва ми конкретно някакви работещи съвети, а не отново да се отнасям по някакви неща, които не знам дори какво са. Разбираш ли?

Какво трябва да означава това..? Как да го разбера, че да го използвам за някакво подобрение..? 

Нямали някакви практични лесно разбираеми наставление, нещо което мога да направя в момеднта..? 

Чуй ме Refour! Рядко се включвам в подобни разговори, отвратен от празно и непрофесионално многословие. За да излезеш от "омагьосания" кръг, който те е притиска зверски не ти трябва езотерика и мистика!  Потърси дълбоко в СЕБЕ СИ това, което си потъпкал по различни причини, истинския и стойностен МЪЖ! Твърд, знаещ цената си, хладнокръвен, боен! Избягвай и блокирай дългите тиради и празни разговори, говори стойностно и КЪСО ! Дори да срещнеш присмеха на жена си и близките, той ще изчезне само за броени дни и ще видиш уважението им към теб такова, което да ти дари желязно спокойствие с което да управляваш живота си!!! 

2019-02-26_204325.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aumi написа:

А защо реши още с влизането си във форума /ако си нов, а не се правиш на такъв :whist:/ , да пишеш точно в темата за Будизма?

Това тема за Будизъм ли е? Въобще не съм разбрал това, съжалявам ако нещо съм се се объркал. Включих се защото участника койото споменах, говори за това. И ми прозвуча някак интертесно с тези начини за пркратяване, освобождаване от стах и трансформация. 

От всичко което прочетох до тук от темата, и то не е много признавам, това е което ме заистересува някак и за това проявих интерес. Винаги съм чивал за тези неща, но никога не съм проявявал интерс или съм им вярвал и помислих, че тук е удобния момент да попитам за това и то човек който звучи доста убедително. В крайна сметка не ме интересува кое какво е, искам просто накакви наставления какво да направя, нещо което да помага. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Refour написа:

Това тема за Будизъм ли е? Въобще не съм разбрал това, съжалявам ако нещо съм се се объркал. Включих се защото участника койото споменах, говори за това. И ми прозвуча някак интертесно с тези начини за пркратяване, освобождаване от стах и трансформация. 

От всичко което прочетох до тук от темата, и то не е много признавам, това е което ме заистересува някак и за това проявих интерес. Винаги съм чивал за тези неща, но никога не съм проявявал интерс или съм им вярвал и помислих, че тук е удобния момент да попитам за това и то човек който звучи доста убедително. В крайна сметка не ме интересува кое какво е, искам просто накакви наставления какво да направя, нещо което да помага. 

И защо мислиш, че точно в този форум и точно в тази тема, ще намериш помощ?

Има раздел Психология, можеше да потърсиш отговор на въпросите си там.

Но най-странно ми е, когато хората търсят отговор на въпросите си, променяйки никовете от които пишат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

1. Трябва да си вземеш няколко дни почивка .

2. Да си направиш олтар у дома .

3. Да започнеш да се молиш всеки ден по 3-5 минути. Моленето да е : споделяш с Господ за твоите проблеми ,и искаш път за  разрешението им .

4. Правиш добро - примерно даряваш някаква сума на ,,СОС - детски селища" на - sosbg.org 

Щом имаш деца ,се отдаваш на децата ,и отвреме на време разпускаш на по чаша или халба .

Струва ми се да си объркан и си задаваш въпроса ,,къде греша?" . 

Живота след определен рожден ден ( примерно 40 - тия ) е вече отговорности и ежедневие ,отвреме на време почивка - рутина . Така че ,моли се на Бога като символ на вярата ти ,и чакай забавленията след смърта ,когато се озовеш в Рая. ...

Багодаря ти за отговора, това са все пак някакви практически наставления, за което благодаря. Но какво по точно би ми помогнало това? Или по точно, как?

Взимал съм си почивка, но каквото и да правя, дори не мога да си почина след като проблемите са непрекъснати. За тях почивка няма. 

Какъв олтар, с християнски икони ли? Имам икони в къщи, паля свещ. Но как това би ми помогнало, просто не разбирам. 

А относно молитвите, ами аз досега това съм правил. но ефект е явен. Никакъв. А и дори не разбирам принципа на това, как би ми помогнало? 

Изцяло съм отдаден на семейството от нищо не съм ги лешил. Нормалните неща де, дом, храна, нямам и не живем в лукс. Да над 40 съм и сме от доста време заедно и просто мисля, че сме си омръзнали и няма никакъв начин, вече да се харесаме отново. 

И да чакам да се родя в рая? Охх това въобще не го вярвам а и не ми помага в сегашното положение.

Като цяло, звучат полезни твоите съвети но не виждам нищо което би ми помогнало. 

Мерси все пак. 

преди 22 минути, Aumi написа:

И защо мислиш, че точно в този форум и точно в тази тема, ще намериш помощ?

Има раздел Психология, можеше да потърсиш отговор на въпросите си там.

Но най-странно ми е, когато хората търсят отговор на въпросите си, променяйки никовете от които пишат.

Защото нищо не разбирам от психология а и не мисля, че има психологочен проблем, че да ходя по психиатри. Случайно попаднах на този форум от сърфиране из нета, и конктретно ме заинтересова участника с неговите твърдения за освобождение и подобни.

Дефакто точно от това имам нужда. Ако може някой да обясни какво и как се прави, какъв е ефекта и подоно... 

преди 3 часа, kipen написа:

Стресът е един от бичовете на забързаното и рутинно ежедневие!

Проучи дали има някъде около теб качествен психотерапевт, за да поработите върху вътрешното напрежение и причините за натрупването му!

За "медитации" и тем подобни практики, при положение, че нямаш представа какво е, ти е рано. Да не кажа излишно "отместване" на проблема към възможни имагинерни "магически пръчици", с които едва ли не "ще се развърже възела". Трябват ти краткосрочни решения с висока ефективност и насоченост "навътре"( за каквато нямаш подготовка и от каквато имаш нужда, и ти и съпругата ти - за да може да се въдвори отново любов и уважение в дома Ви

Психотерапевт...!! Само това ми остана, да хукна и по прихотерапевти и тогава напълно ще ме намразят в къщи, а да не говорм за околните. Това въобще не го имам като опция или възможност, много добре знам какво мислят хората за такива. 

Между мен и съпругата ми, всичко е свършило много добре го знам, така че там виждам раздялата като единствено решение. 

Точно за това попитах тук, за тези "краткосрочни решения с висока ефективност" и това "насоченост навътре" , какво е как се порави.

На тези въпроси очаквах някакъв отговор от участника заради който се включих.

преди 2 часа, kipen написа:

Шунятата явно не прави разлика между психиатър и психотерапевт! Също и ти!

Съвременните изследвания на психиката са доста развити и има сумати школи с различни практики и съответно обучени специалисти...въпросът е да проучиш има ли, какви и кои добри специалисти има около теб, да поогледаш отзиви от премината терапия от други хора. ... ако не Бургас, то във Варна знам поне един....едва ли и на теб ще ти е трудно да намериш. 

Психотерапевт, а не просто психолог! За психотерапевтиране се специализира допълнително!

Терапевтирането на психиката се състои във взаимно изграждане на доверие и споделяне на проблемите, за да може да получиш "картина" на вътрешния ти свят и "скритите ти съдържания и конфликти", които предизвикват напрежението... Често е добре обсъждането да продължава и със съпругата ти, щото вероятно не от скоро сте се отчуждили, а това са процеси на проява, потискане, и "забравяне" на емоционални реакции езин спрямо друг, а после пък "избива" като стрес...и у дома, и на работното място....и те ти по некое време - "водовъртеж".

А и доста от съвременните ти проблеми са щото нема май с кой да се натрескаш като свето, та да си излеете напрежението в купон!

П.п. и не забравяй, че жените имат нужда от повече внимание то нас...все пак и деца ти е родила...най-малкото...осъзнай стойността на това, ще ти е по-лесно да си говорите след това!

Да прав си, аз нямам представа за разликата, а и ако съм честен, не искам и да знам. Нито имам намерения да хода по подобни, ниото да взимам каквито и да е хапове за това. А камоли да инвестирам и малкото си свободно време в това, да изграждам връзка и доверие с някакъв непознат. И да чакам да ми помогне. 

Охх има и много време в това търсех решението. Алкохола и опиянението. Освен че, не помага а и създава и други проблеми и като цяло отежнява положението още повече. И това не е решение.

А за жените, офф не ми говори. Знам много добре от какво имат нужда. Проблемът е, че никой не може да им го даде, винаги искат повече и няма как да бъдат задоволени, особено с внимание само. 

преди 2 часа, johnmotson написа:

Чуй ме Refour! Рядко се включвам в подобни разговори, отвратен от празно и непрофесионално многословие. За да излезеш от "омагьосания" кръг, който те е притиска зверски не ти трябва езотерика и мистика!  Потърси дълбоко в СЕБЕ СИ това, което си потъпкал по различни причини, истинския и стойностен МЪЖ! Твърд, знаещ цената си, хладнокръвен, боен! Избягвай и блокирай дългите тиради и празни разговори, говори стойностно и КЪСО ! Дори да срещнеш присмеха на жена си и близките, той ще изчезне само за броени дни и ще видиш уважението им към теб такова, което да ти дари желязно спокойствие с което да управляваш живота си!!! 

2019-02-26_204325.png

Ей, мерси много, полезен отговор и съвет. То това е единственото което им остана, мъжкото ми достойнство. Но и то, не може да търпи повече всичко това. Каквот и да правя и да мълча и да се опитвам да говоря, ефекта е един и същ. Просто всичко е изчерпано, и просто трябва да го прекратя. Така ще си спестим много пове един на друг за в бъдеще. Последствията са ясни. Това желязно спокойствие, как да го постигна? Това ми беше въпроса от самото начало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като страничен наблюдател, отнасящ се критично към съществуване на някакъв истински и друг- неистински "аз", моля да подкрепите загубилия равновесие другар Refour. При това той отказва да търси опората в себе си чрез психологически методи, а иска вълшебство. Четете, че пали свещи и се моли- трябва му Бог, който да го подкрепи, да направи чудо. Трябва му временна патерица, докато се възстанови. Аз също бих помислил, но предложенията, които бих дал са атеистични, а то значи искат мотика, а не молитва... иносказателно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Търсещ истини написа:

Като страничен наблюдател, отнасящ се критично към съществуване на някакъв истински и друг- неистински "аз", моля да подкрепите загубилия равновесие другар Refour. При това той отказва да търси опората в себе си чрез психологически методи, а иска вълшебство. Четете, че пали свещи и се моли- трябва му Бог, който да го подкрепи, да направи чудо. Трябва му временна патерица, докато се възстанови. Аз също бих помислил, но предложенията, които бих дал са атеистични, а то значи искат мотика, а не молитва... иносказателно.

Виж, аз не искам "подкрепа", по скоро нещо с което мога да си помогна сам. Ако съм искрен, спазвам и поравя каквото се прави, не че го вярвам. Както казах в началото, цалаото това вярване само по себе си в Господ, не ми върши никаква работа. Не ми помага и не съм усетил никакъв ефект от палене на свещи или молитви за помощ от господ. 

Заинтересува ме това, осовбождение и трансформация за която говори учасника тук. Как се постига, какво се прави, какъв е ефекта. Мислех, че има някакъв начин за постигане на това. И особено се надявах на споделяне на личен опит на някой, как го е правил, и как го е постигнал.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Refour написа:

Виж, аз не искам "подкрепа", по скоро нещо с което мога да си помогна сам. ...

Заинтересува ме това, осовбождение и трансформация за която говори учасника тук. Как се постига, какво се прави, какъв е ефекта. Мислех, че има някакъв начин за постигане на това. И особено се надявах на споделяне на личен опит на някой, как го е правил, и как го е постигнал. 

ОК. Пожелавам успех във вашите търсения. 

Аз съм в потока на търсещите чрез философия и психология.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Refour написа:

Ама ти с тази настоятелност съвсем ще му нарушиш спокойствието. На мен така или иначе не ми е ясно какво точно трансформиране търсиш. Не знам, може да звучи глупаво, но се сетих за филма Трансформърс. Може и да има връзка някаква. Обясни все пак какво точно мислиш, че трябва да промениш в себе си и защо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Търсещ истини написа:

ОК. Пожелавам успех във вашите търсения. 

Аз съм в потока на търсещите чрез философия и психология.

За мен няма значение, кое какво е. Ако имаш някакви работещи и полезни съвети, кажи, сподели? 

Аз просто искам някой който е минал по този път, какъвто и да е, и да сподели опита си. 

Толкова ли е невъзможно това? Да се даде накакъв полезен съвет от опит, просто нещо което може да помогне в ситуация като моята?

преди 1 час, Shiniasu написа:

Ама ти с тази настоятелност съвсем ще му нарушиш спокойствието. На мен така или иначе не ми е ясно какво точно трансформиране търсиш. Не знам, може да звучи глупаво, но се сетих за филма Трансформърс. Може и да има връзка някаква. Обясни все пак какво точно мислиш, че трябва да промениш в себе си и защо?

Настоятелност? Така ли изглежда? Аз бих го нарекъл, зор. Зор от положението и ситуацията, колкото по голям е зора, толкова по настоятелно търси човек. Поне така мисля аз. 

Не търся "трансформация" в някакъв смисъл, аз даже и не знам какво трябва да представлява това. Стана ми интересно от коментара на участника. И то точно една негова фраза, постигане на "много дълбока трансформация". Също "освобождаване от страха"  и такива неща. Това е, което не знам какво и каак се прави. 

Какво мисля, че трябва да променя в себе си ли? Хм... ,интересен въпрос. Аз ако знаех какво точно, щях ли да питам? Може би повече спокойствие или начин с който да успея да редуцирам стреса в ежедневието. Но нещо като за човек в ситуация като моята, натегнато и стресирано ежедневие, без грам свободно време за себе си.

Какво да направя, от тази позиция. Да се моля на икони, да паля свещи, да ходя по центрове, да чета книги, да ходя при прихиатър, да пиея хапове...?? 

Кое...??

Мислех, че тук има хора знаещи как да се справя човек с тези неща. Ама може и аз да нямам правилна представа за тези неща. 

Ти какъв съвет имаш, за подобен случай? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Refour написа:

Настоятелност? Така ли изглежда?

Да, така изглежда. Надявам се, че авторът на темата ще приеме със спокойствие развитието й през последните часове. Защо не отвориш нова тема, която да е насочена конкретно към техниките за справяне със стреса и напрежението? Защото реално погледнато, участието ти се явява спам. (Сега остава да питаш и спам какво е).

За хора в ситуация такава, каквато описваш, бих препоръчал да си намерят начин (всеки по негова собствена преценка), да се изолират временно за определено време през деня. Дали ще е някакво хоби, разходка, медитация, но през това време да са сами и също така вниманието им да не е заето с ежедневните проблеми, а с избраното занимание. А ежедневието е тежко за всички, така че това трябва да се приеме и да не се хабят излишни усилия и нерви с въпроси и констатакции от типа "ама защо е така?", "ама не може ли да не е така?", "ама не е честно" и др. под. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Shiniasu написа:

Да, така изглежда. Надявам се, че авторът на темата ще приеме със спокойствие развитието й през последните часове. Защо не отвориш нова тема, която да е насочена конкретно към техниките за справяне със стреса и напрежението? Защото реално погледнато, участието ти се явява спам. (Сега остава да питаш и спам какво е).

Кое е спам? Не разбирам нещо, каква нова тема да отварям, защо? Явно тук има някакви правила за учястие ли? Много интересно. От кога да поискам разрешение за каквот и да било тук?

преди 53 минути, Shiniasu написа:

За хора в ситуация такава, каквато описваш, бих препоръчал да си намерят начин (всеки по негова собствена преценка), да се изолират временно за определено време през деня. Дали ще е някакво хоби, разходка, медитация, но през това време да са сами и също така вниманието им да не е заето с ежедневните проблеми, а с избраното занимание. А ежедневието е тежко за всички, така че това трябва да се приеме и да не се хабят излишни усилия и нерви с въпроси и констатакции от типа "ама защо е така?", "ама не може ли да не е така?", "ама не е честно" и др. под. 

Все пак мерси, че се опитваш да дадеш някакъв съвет. Но нищо конкретно не откривам, нещо което да мога използвам. Тези въпроси си ги задава всеки, не мился, че само аз. 

Явно, аз съм се подвел, по думите и нещата за които сте писали. За мен това означава, че човек знае за какво говори щом ги пише. Поправи ме ако не съм прав. Все пак, тези неща трябва да имат някакво прилижение или не? Не става ли въпрос за "за освобождаване от страха" което се спомена от участника. Ако той го споменава, не значи ли, че знае за какво говори или го е постигнал? И ако да, защо не може да даде елемнтарен съвет, как да го постигне и някой друг? 

Не мисля, че моята ситуация е много различна от много други, и това е масово явление. За нещо такова, такъв масов проблем, няма ли някакъв съвет и насока? Нещо което да може да бъде използвано от абсолютно начинаещ и незнаещ човек? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Refour написа:

Багодаря ти за отговора, това са все пак някакви практически наставления, за което благодаря. Но какво по точно би ми помогнало това? Или по точно, как?

Взимал съм си почивка, но каквото и да правя, дори не мога да си почина след като проблемите са непрекъснати. За тях почивка няма. 

Какъв олтар, с християнски икони ли? Имам икони в къщи, паля свещ. Но как това би ми помогнало, просто не разбирам. 

А относно молитвите, ами аз досега това съм правил. но ефект е явен. Никакъв. А и дори не разбирам принципа на това, как би ми помогнало? 

Изцяло съм отдаден на семейството от нищо не съм ги лешил. Нормалните неща де, дом, храна, нямам и не живем в лукс. Да над 40 съм и сме от доста време заедно и просто мисля, че сме си омръзнали и няма никакъв начин, вече да се харесаме отново. 

И да чакам да се родя в рая? Охх това въобще не го вярвам а и не ми помага в сегашното положение.

Като цяло, звучат полезни твоите съвети но не виждам нищо което би ми помогнало. 

Мерси все пак. 

Защото нищо не разбирам от психология а и не мисля, че има психологочен проблем, че да ходя по психиатри. Случайно попаднах на този форум от сърфиране из нета, и конктретно ме заинтересова участника с неговите твърдения за освобождение и подобни.

Дефакто точно от това имам нужда. Ако може някой да обясни какво и как се прави, какъв е ефекта и подоно... 

Психотерапевт...!! Само това ми остана, да хукна и по прихотерапевти и тогава напълно ще ме намразят в къщи, а да не говорм за околните. Това въобще не го имам като опция или възможност, много добре знам какво мислят хората за такива. 

Между мен и съпругата ми, всичко е свършило много добре го знам, така че там виждам раздялата като единствено решение. 

Точно за това попитах тук, за тези "краткосрочни решения с висока ефективност" и това "насоченост навътре" , какво е как се порави.

На тези въпроси очаквах някакъв отговор от участника заради който се включих.

Да прав си, аз нямам представа за разликата, а и ако съм честен, не искам и да знам. Нито имам намерения да хода по подобни, ниото да взимам каквито и да е хапове за това. А камоли да инвестирам и малкото си свободно време в това, да изграждам връзка и доверие с някакъв непознат. И да чакам да ми помогне. 

Охх има и много време в това търсех решението. Алкохола и опиянението. Освен че, не помага а и създава и други проблеми и като цяло отежнява положението още повече. И това не е решение.

А за жените, офф не ми говори. Знам много добре от какво имат нужда. Проблемът е, че никой не може да им го даде, винаги искат повече и няма как да бъдат задоволени, особено с внимание само. 

Ей, мерси много, полезен отговор и съвет. То това е единственото което им остана, мъжкото ми достойнство. Но и то, не може да търпи повече всичко това. Каквот и да правя и да мълча и да се опитвам да говоря, ефекта е един и същ. Просто всичко е изчерпано, и просто трябва да го прекратя. Така ще си спестим много пове един на друг за в бъдеще. Последствията са ясни. Това желязно спокойствие, как да го постигна? Това ми беше въпроса от самото начало. 

Може християнски икони. 

Какво би ти помогнало ? - когато искаш нещо от Бога - Господа ,Той помага да ти се осъществи желанието по най - добрия начин. Нещата стават по следния начин : поискваш нещо от Бога ,и след това и ти вземаш участие с Негова помощ .

За да започнеш работа все пак трябва да говориш с началника . Така е и с проблемите ,за да ти се разрешат трябва да говориш с ,,Началника на всички началници - Господ " . Да дариш за детските селища е добро извън отговорностите ти . 

Трябва да повярваш във вечността след смъртта ,защото земния живот е нищо в сравнение с този след смъртта . Това ти го казвам като човек ,който се е върнал от живота след смъртта и там е много по -хубаво от тук. 

Като се замислиш ,щом си здрав ,може да се окаже ,че нямаш проблеми. Просто ти е писнало да си изпълняваш задълженията и искаш да избягаш от тях. Но примирете се ,след 40 сте бита карта ,и се отдайте на работа и децата си.

Духовния живот е да си устроиш вечността ,но вие не вярвате в Рая след смъртта ,и няма смисъл от духовни практики при вас .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Refour написа:

Не търся "трансформация" в някакъв смисъл, аз даже и не знам какво трябва да представлява това. Стана ми интересно от коментара на участника. И то точно една негова фраза, постигане на "много дълбока трансформация". Също "освобождаване от страха"  и такива неща. Това е, което не знам какво и каак се прави. 

Дадох ти някои насоки, ти писа, че нямаш сериозен проблем и време. "Трансформацията" е възможна, но не става с четене на чуждо мнение, опит за усвояване на чужд опит, не става за пет минути, пет дена или пет месеца дори, а се искат много и целенасочени усилия и практика. Нямаме обща база с теб, не те познавам добре, всеки човек е различен и в определени ситуации е нужен експерт. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Refour написа:

Аз просто искам някой който е минал по този път, какъвто и да е, и да сподели опита си. 

Какво мисля, че трябва да променя в себе си ли? Хм... ,интересен въпрос. Аз ако знаех какво точно, щях ли да питам? Може би повече спокойствие или начин с който да успея да редуцирам стреса в ежедневието. Но нещо като за човек в ситуация като моята, натегнато и стресирано ежедневие, без грам свободно време за себе си.

Какво да направя, от тази позиция. Да се моля на икони, да паля свещи, да ходя по центрове, да чета книги, да ходя при прихиатър, да пиея хапове...?? 

Кое...??

Мислех, че тук има хора знаещи как да се справя човек с тези неща. Ама може и аз да нямам правилна представа за тези неща. 

Ти какъв съвет имаш, за подобен случай? 

Ето аз ти споделям опита си .

Благодарение на духовният ми живот ,достигнах до Бога ( бях в отвъдното , и ме увери ,че ще съм в Рая ,и се върнах да помагам ). Сега съм пръв приятел с Бога ,близо до него ,и чакам с нетърпение да отида в Рая след като ми изтекът земните дни и мисии. Не че нямам проблеми ,но не се оплаквам ,вярвам че ще ги разреша защото работя за разрешаването им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Refour написа:

Явно, аз съм се подвел, по думите и нещата за които сте писали. За мен това означава, че човек знае за какво говори щом ги пише. Поправи ме ако не съм прав. Все пак, тези неща трябва да имат някакво прилижение или не? Не става ли въпрос за "за освобождаване от страха" което се спомена от участника.

А ти от какво точно се страхуваш? Защото досега не си споменал за страхове от които искаш да се освободиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Може християнски икони. 

Какво би ти помогнало ? - когато искаш нещо от Бога - Господа ,Той помага да ти се осъществи желанието по най - добрия начин. Нещата стават по следния начин : поискваш нещо от Бога ,и след това и ти вземаш участие с Негова помощ .

За да започнеш работа все пак трябва да говориш с началника . Така е и с проблемите ,за да ти се разрешат трябва да говориш с ,,Началника на всички началници - Господ " . Да дариш за детските селища е добро извън отговорностите ти . 

Трябва да повярваш във вечността след смъртта ,защото земния живот е нищо в сравнение с този след смъртта . Това ти го казвам като човек ,който се е върнал от живота след смъртта и там е много по -хубаво от тук. 

Като се замислиш ,щом си здрав ,може да се окаже ,че нямаш проблеми. Просто ти е писнало да си изпълняваш задълженията и искаш да избягаш от тях. Но примирете се ,след 40 сте бита карта ,и се отдайте на работа и децата си.

Духовния живот е да си устроиш вечността ,но вие не вярвате в Рая след смъртта ,и няма смисъл от духовни практики при вас .

Не знам, какво би ми помогнало точно, ако знам нещо, е какво НЕ ми е помогнало. Винаги съм се съобразявал с Бога, независимо че нямам представа какво е и къде, но всичко го правят, правя го и аз. Не съм тръгнал да крада и да убивам, спазвам някакви общо приети религиозни норми, почитам празниците и традициите. Не мога да кажа, че съм много вярващ или религиозен.  Но, тези "разговри" с началника, някак освен символичен характер нямам усещането да имат някакъв практичен ефект. И да вярвам във "вечността след смърта" ми, е толкова някак невъзможно да го осъзная и въобще приема, че чак не ми се опитва. 

А трябва да приживея "връщане към живота от смърта" ли за да се убедя и повярвам? И това, че там е по хубаво от тук, да ми помога в живота сега? Някак това не разбирам как ще ми помогне, в чисто практичен аспек, как ще проработи.

Ако имаш някакво обяснение на самия процес, как и по какъв начинн работи, ще ми е може би по лесно да го разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Shiniasu написа:

Разговора си е на място .Няма спам . Човека търси едно истинско Аз - ново Аз. Последните 25 години бъхта за децата и жената ,и сега иска малко да си обърне внимание и да си открие истинското Аз . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Разговора си е на място .Няма спам . Човека търси едно истинско Аз - ново Аз. Последните 25 години бъхта за децата и жената ,и сега иска малко да си обърне внимание и да си открие истинското Аз . 

Човекът толкова явно лъже, че повече няма накъде. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Śūnyatā написа:

Дадох ти някои насоки, ти писа, че нямаш сериозен проблем и време. "Трансформацията" е възможна, но не става с четене на чуждо мнение, опит за усвояване на чужд опит, не става за пет минути, пет дена или пет месеца дори, а се искат много и целенасочени усилия и практика. Нямаме обща база с теб, не те познавам добре, всеки човек е различен и в определени ситуации е нужен експерт. 

За кои насоки по точно говориш, да отида при психиатър и да пия хапчета ли? Това ли ти е съвета? 

Сериозен проблем, от каква гледна точка имаш предвид? Дали съм психично разстроен ли? Това не мисля, но проблем имам. 

Каква обща база трябва да има, за какво и с кого? Какъв е този експерт, който ми е нужен? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Shiniasu написа:

Ти откъде знаеш ,че лъже . В неговото положение са повече от половината мъже след 40. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Shiniasu написа:

А ти от какво точно се страхуваш? Защото досега не си споменал за страхове от които искаш да се освободиш.

Не знам страхове ли са или просто тревожност която прераства в страх. Като цяло, да успея да се справям с ежедневието, с проблемите. 

преди 6 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Благодаря ти, разбирането само по себе си енякаква помощ. 

преди 5 минути, Shiniasu написа:

За какво лъжа...!! Какво е това отношение....!! Защо..!! 

преди 3 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Ти откъде знаеш ,че лъже . В неговото положение са повече от половината мъже след 40. 

Точно това казвам и аз, че не нещо повече от повечето хора. Сега дали това е сериозно или не, според другите, не знам. 

преди 33 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Ето аз ти споделям опита си .

Благодарение на духовният ми живот ,достигнах до Бога ( бях в отвъдното , и ме увери ,че ще съм в Рая ,и се върнах да помагам ). Сега съм пръв приятел с Бога ,близо до него ,и чакам с нетърпение да отида в Рая след като ми изтекът земните дни и мисии. Не че нямам проблеми ,но не се оплаквам ,вярвам че ще ги разреша защото работя за разрешаването им.

Това на сериозно ли го казваш или е, някаква ирония? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Refour написа:

Не знам страхове ли са или просто тревожност която прераства в страх. Като цяло, да успея да се справям с ежедневието, с проблемите. 

Благодаря ти, разбирането само по себе си енякаква помощ. 

За какво лъжа...!! Какво е това отношение....!! Защо..!! 

Точно това казвам и аз, че не нещо повече от повечето хора. Сега дали това е сериозно или не, според другите, не знам. 

Нищо ти няма ,само дето не можеш да проумееш ,,неблагодарността" в семейството си. Това е толко често срещано . Какво ли не правиш за семейството и накрая ти се изакат на възглавницата точно докато спиш на нея...

Редактирано от Anzhel Dimitrov Dimitrov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Е и? Кой е казал, че не са. Но в написаното от него има прекалено много нагласени и ненормални за един нормален нуждаещ се моменти (най-вече реплики). Има и разминавания в твърденията му. Още с първото му мнение стана ясно, че цели да провокира шунята. После разбира се подмина всички съвети, които му се дадоха, без значение, че показа някакво одобрение към някои от тях. Реално не пожела да се задълбочи върху нито един от тях, освен върху медитациите на шунята. Интересно защо, след като още с включването си обяви, че не се интересува от религии, но за медитациите знае, че са свързани с будизма. Има и друго, но това е достатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Нищо ти няма ,само дето не можеш да проумееш ,,неблагодарността" в семейството си. Това е толко често срещано . Какво ли не правиш за семейството и накрая ти се изчакат на възглавницата точно докато спиш на нея...

По скоро имам едно непрекъснато чувство на несигурност, и някак това, че не съм направил нещата правилно. Като чувство за вина е, нещо което се обвинявам сам себе си. Може да не е основателно, но е факт че го усещам. Това се отразява на взаимоотношенията ми, виждам го в погледа. Дори да имам желание за разбиране, има едно недоверие, непрекъснато. Това ме изнерва и ме дразни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Нищо ти няма ,само дето не можеш да проумееш ,,неблагодарността" в семейството си. Това е толко често срещано . Какво ли не правиш за семейството и накрая ти се изакат на възглавницата точно докато спиш на нея...

А тази неблагодарност как реши, че я има? От думите му, с които освен претенции да му се дадат някакви съвети, които той така или иначе не приема, друго не е направил. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване