Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, Соник написа:

за будистите Буда си го има и още как - защо мислиш, че се покланяме на неговите статуи, даваме обещания пред тях, изповядваме се и т.н

Това е някакъв "въпрос ли"? :)  Всеки самозаблуден е повлиян от това че преживяното от него, значи че е "истина". И форумния анжелистки гуру пледира че си говорили с бог. Вселенската кака вярва че вселената й говорила с гласа на нейното ДНК. Тук друг вярва че е мадхямик, а друга преди време се изживяваше на вещица и се пробваше да кълне. Форумно си има доста "образи" - от тия, вживените в тях... В едни заведения с червени стени отвън, пациентите вярват във всякакви нещица - всеки "потънал сред своето си". И всеки един от тях е сигурен че "не е до вярването, а че е истинско" - хванат в капана на преживяването.

Да си докараш преживяване чрез повярване - е  съвсем примитивно, а няколко сред форума се преживяват като 'духовни', възвишени, добри, мъдри... - не за друго, а защото вярват че са такива.

И все пак искрено се чудя наистина

реторика от на дедо ви времето, при това с лицемерие. И двамата знаем че нито се чудите, нито е "истина". Плитки театрални игрички и нямат шанс да минат. Шутовщината е от безсилие.

Всички ние, весели участници в този симпатичен форум - не се опитвай да се цепиш от колектива, индивидуалисте!

Пет пари не давам за "веселите участници", нито пък форума ми е симпатичен или антипатичен. А най-малко ме интересува колектив, някакъв си.

И най-вече - лицемерно е да се пробвате да сте им "говорител" - на "веселите участници". Обикновена скучна и повторяема игра и толкова хора налитат да я играят.

"Плитки игрички... и нямат шанс с тая реторика от на дедо ви времето".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички ние, весели участници в този симпатичен форум - не се опитвай да се цепиш от колектива, индивидуалисте!

Или си въобразяват, че са прочели. И все пак искрено се чудя наистина ли ти липсва до такава степен концентрация или причината е, че така си си повярвал, че наистина не можеш да усетиш как си се оплел?

Истинска мистерия!

Той по някаква причина реши, че си будистка - може като Рамус да не внимава като чете.

Имай предвид, че за будистите Буда си го има и още как - защо мислиш, че се покланяме на неговите статуи, даваме обещания пред тях, изповядваме се и т.н.?

Рамус е индивидуалист ,който с простотията си ме удивлява . Не съм виждал по - прост човек от Рамус . Изобщо не го слагай в колектива ,защото Рамус само разваля разговорите ,аз лично се отвращавам от хора като Рамус ,....

По принцип всички ,които не вярват във вечността и във висшата сила от ,която зависи много ( аз лично я наричам Господ,а вие Будистите я разбирате като карма ,или по точно не знам как я разбирате  )ми  се струват дебилни, независимо колко са успели в социално отношение и по богатство .... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Соник написа:

Той по някаква причина реши, че си будистка - може като Рамус да не внимава като чете.

По-скоро прилича на анджелиска. :) За зависимостта от Буда бе "кукичка", на която се хвана. 

Принципно човек зависи от тези с които се е събрал. Брани някакъв колектив. В нейния мозък е, че аз воювам ... :) 

Забравящ, че "втората" ми религия (А, може да е първата... = след като възприемам, тук, другите потребители за ИИ, то аз съм се приравнил към тях = и аз съм ИИ...) е "психология". 

И друго: Аз не се кланя на никой!!! Това, обаче не означава, че не разбирам хората които се кланят, подражават и т.н. на някакъв си идол и по моите критерии това няма значение дали е Буда или Мадона или пък Майкал Джаксън. Аз също съм фен на Дио. :) 

преди 7 часа, Aumii написа:

Войните са в твоя ум.

В моя, няма място за такива неща! ☮️

Е, що си противоречиш ... :) Постоянно пишеш за война и следователно реално я има в твоя ум ... :) Или какво .... да те цитирам ли (да се получи повторение), че не си "говорила" за война. Просто споменах думата война и .... :) Ай на .... 

Виждаш ли колко си предвидима и може да те манипулира друг ... Това е в следствие на невежество. :) 

Може в ума си да нямаш война, но това не означава, че в душата ти не се водят психични битки след като на много места си изписвала негативизми.  

п.п. Ти спокойно може да говориш за война, а аз не, хм .... Така ли?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно форума е прекрасно място, където да споделиш истинския аз, защото в повечето случаи в реалността е "засенчен" от обществените предразсъдъци и се налага да се съобразяваш, защото може реално някой да ти посегне. 

От друга страна в социалните мрежи, както и във форумите се "помещават" и ред не до там чистоплътни духовно хора. 

Ако не си до там психологически подготвен, то определено ще бъдеш провокиран и вкаран в именно:

преди 11 часа, Aumii написа:

На нас ни остава да се съгласим с тях, или да ги отречем.

тази схема .... 

Тук не говорим за това, дали внимателно четем или можем да прочетем какво е казал ... :) другия или Буда или Христос ... :) 

Не би следвало да забравяме, че тук не е реалността. Срещу теб не стои някаква личност, а някакъв негов измислен образ. 

На нас не ни остава нещо, а само да приемем, че другия мисли като нас или пък мисли по различен начин. Тук сме да обменяме информация, да дискутираме и споделяме опит и т.н. Това е идеалната цел на така формирания свободен форум. = Практика известна от миналото осъществена в един парк някъде из Англия.

Бъдете щастливи! Това е от значение!!!! 

преди 4 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Рамус е индивидуалист ,който с простотията си ме удивлява . Не съм виждал по - прост човек от Рамус . Изобщо не го слагай в колектива ,защото Рамус само разваля разговорите ,аз лично се отвращавам от хора като Рамус ,....

Явно и ти си го възприел като реална личност ... мда .... В действителност може да е недъгав човек. Абстрахирай се от начина му на комуникация. Възприеми го като изкуствен интелект, който е объркан. Вживява се като "диригент'. Стреми се да се покаже в някаква светлина, че той е от "Познавачите". 

Да, образа му е препълнен с инфантилност, но какъв инфант е?! :) = По-скоро е като Дон ки Хот ... пруцдом ... Дон ки Фили пу пу пу пу лис ... :) 

п.п. Това, че те е подразнил, значи, че си му угодил. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Соник написа:

Споко, не съм будистка, само симпатизирам на Буда, без да практикувам Будизма.

Всъщност, будистките практики, които практикуват будистите днес, от Буда ли са измислени?

преди 8 часа, Соник написа:

Имай предвид, че за будистите Буда си го има и още как - защо мислиш, че се покланяме на неговите статуи, даваме обещания пред тях, изповядваме се и т.н.?

Това, че се прекланяте пред безбройните будистки статуи, не означава ни най-малко, че Буда съществува днес.
Той съществува само във вашите умове, по същият начин както съществува Христос за християните и те се покланят пред иконите изобразяващи някакъв образ приет като образа на Христос. Няма снимки нито на истинския Буда, нито на Исус, за да направим сравнение.
Картината или статуята, са само един образ на човек издигнат в култ от дадена общност. 
Част от религиозните практики е хората да се покланят на такива идоли.

Като казах, че Буда не съществува днес, свързах това с думите на самия Буда, че когато е преподавал учението си, това е било неговото последно прераждане. В този смисъл, следва да приемем, че никаква част от него вече не съществува под никаква форма.

Но, разбира се, това не пречи той и неговите истини, да живеят в съзнанието на неговите последователи, които в израз на безграничната си любов към него и неговото учение, се прекланят пред неговите статуи и им поднасят цветя.  По същият начин ние носим в сърцата си образите на своите починали близки и се надяваме, че някаква част от тях, е винаги близо до нас.

преди 2 часа, dioib написа:

Постоянно пишеш за война и следователно реално я има в твоя ум ...

Това, че пиша за войните или насилието, означава, че констатирам тяхното наличие в света и съм съпричастна към страдащите хора.

Или според теб би било по-добре да съм като щраус с глава заровена в пясъка, без да ми пука какво се случва по света?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

По принцип всички ,които не вярват във вечността и във висшата сила от ,която зависи много ( аз лично я наричам Господ,а вие Будистите я разбирате като карма ,или по точно не знам как я разбирате  )ми  се струват дебилни,

Вземи си запали една  от "ония цигарки"... :lol6:, покани в таксито две студентки първи курс... да ги въдвориш сред 'висшата сила, във вечността". Особено ако са от "момичетата с прИмоциите" ще си като на "студентки празник"...

Само на катаджиите не им разказвай за моабета с господ, че ще те тестват за наркотици и ще си изгубиш книжката и лиценза.

Да не е нещо "новолуние", жегите да натискат, "Сатурн да е в Нептун..." или някой вещерски празник? Нещо "нежните душички" сред форума ги налази някаква "активна вълна".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, _ramus_ написа:

Всеки самозаблуден е повлиян от това че преживяното от него, значи че е "истина".

Защото не знае, че всичко, което се различава от преживяното от Рамус, е лъжа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

Защото не знае

като не знае - да пита рамус. И много да внимава  "колко ще се различава"... да не взема пръчката и калашника. :lol6:

Не ме ядосвайте че ще се разджедайствам из форума - само ще ви е до 'висшите сили'. (голям смях, ей!)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, _ramus_ написа:

Това е някакъв "въпрос ли"?

Не, декларативно твърдение, подобно на онези, които правиш непрекъснато.

преди 5 часа, dioib написа:

Принципно форума е прекрасно място, където да споделиш истинския аз, защото в повечето случаи в реалността е "засенчен" от обществените предразсъдъци и се налага да се съобразяваш, защото може реално някой да ти посегне.

Имаш предвид, че обикновено човек трябва да се прикрива и истинското му аз е, когато не се прикрива. Всъщност това не е вярно и когато се прикриваш, и когато ти се струва, че си откровен, все си проявяваш фалшивото аз.

Намирам също, че е доста по-добре да се постараем да не ни се налага да се прикриваме, т.е. да се постараем да мислим, говорим и постъпваме правилно. Намирам за не особено умно да се прикриваме и правим на такива каквито не сме пред някой и после да изливаме натрупаното напрежение например във форум или на друго място.

преди 10 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Рамус е индивидуалист ,който с простотията си ме удивлява.

Абе, не е, там е цялата работа. Рамус е като едно детенце, което се бута в пясъчника да си играе с другите дечица, като непрекъснато ги убеждава, че той е много пораснал, а те са си малки и т.н., и т.н.

Не може или не иска да разбере, че порасналите деца не си играят в пясъчника - просто не ги интересува, надраснали са го.

преди 3 часа, Aumii написа:

Споко, не съм будистка, само симпатизирам на Буда, без да практикувам Будизма.

Всъщност, будистките практики, които практикуват будистите днес, от Буда ли са измислени?

Това, че се прекланяте пред безбройните будистки статуи, не означава ни най-малко, че Буда съществува днес.
Той съществува само във вашите умове, по същият начин както съществува Христос за християните и те се покланят пред иконите изобразяващи някакъв образ приет като образа на Христос. Няма снимки нито на истинския Буда, нито на Исус, за да направим сравнение.
Картината или статуята, са само един образ на човек издигнат в култ от дадена общност. 
Част от религиозните практики е хората да се покланят на такива идоли.

Като казах, че Буда не съществува днес, свързах това с думите на самия Буда, че когато е преподавал учението си, това е било неговото последно прераждане. В този смисъл, следва да приемем, че никаква част от него вече не съществува под никаква форма.

Но, разбира се, това не пречи той и неговите истини, да живеят в съзнанието на неговите последователи, които в израз на безграничната си любов към него и неговото учение, се прекланят пред неговите статуи и им поднасят цветя.  По същият начин ние носим в сърцата си образите на своите починали близки и се надяваме, че някаква част от тях, е винаги близо до нас.

Съвършено съм спокоен, просто ти казвах, че той те мисли за будистка, а ти не го разубеждаваш. После заяви, че било провокация... :)

Будистките практики идват до една от Буда и от всички буди преди него.

След това ме разсмя малко - какви са сега тези атеистични разсъждения - не ги очаквах от теб. Или ги очаквах? Нали това обяснявам, че всички сме повлияни от културата и обществото, от онова, което са ни обяснявали за опиума на народите.

Ние всички се намираме в Чистата земя на Буда Шакямуни (тъй де, всъщност името е друго, но нека не се затормозяваме излишно) и това е причината да се обръщаме към него. Можем, разбира се, да се обръщаме към някой от великите бодхисатви: Авалокитешвара, Кситигарбха, Манджушри, Майтрея (бъдещия буда) и т.н., а защо не и Буда Амитабха особено ако искаме да се преродим в неговата чиста земя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Реджеп Иведик написа:
преди 12 часа, _ramus_ написа:

Всеки самозаблуден е повлиян от това че преживяното от него, значи че е "истина".

Защото не знае, че всичко, което се различава от преживяното от Рамус, е лъжа.

Е защо така услужливо се изключи от цялата картинка! Ти, коментиращият, които "обобщава за всички"! Ма ноо голямо Сърце извади, побра всички. Толко голямо, колкото Умът ти, дето уж не можел да побере повече нещо. Бе убаво е да се изживяваш като "Христа", ама дей го "Анти-Христа"....аааа верно - у рамус и у всеки дето "е съгласен", че в изживяването на това, което преживявате, се съдържа механиката на Ваша си самозаблуда колко сте значими. 

....бахти пасивната-агресия.... 

Вие(че постоянно сте "множествени" кът немате връзка с Аза, а само отразявате Свръхаза) - "консенсусните относителници", елле па самопрограмиращите се с "будистки историйки и терминчета", случайно да осъзнавате, че може и да има и "друго", освен "вашто"?!? Дали поне един може да види "остатъчния" си, детински егоцентризъм в "Мирогледането" си??! Опааа, то па за последното е нужно да виждаш с твои очи, а не с "будистки 3Д очила", с кабелче, съвързано към централния компютър....аман от периферни устройства...

преди 4 часа, _ramus_ написа:

Не ме ядосвайте че ще се разджедайствам из форума

И ти ли Бруте? 

Стига ми тази "награда" - да "гледам" джедая със сайта, дето "вижда" "своето" у "другите", па и го един вид - "по женски заклеймява", за да не си види комплексите(подхвърля, сякаш ни лук ял, ни мирисал...ударението е накрая и на двете думи-глаголи, за да има рима, както и в "има рима"...ама не в Рим)

Рамус е като едно детенце, което се бута в пясъчника да си играе с другите дечица, като непрекъснато ги убеждава, че той е много пораснал, а те са си малки и т.н., и т.н.

Не може или не иска да разбере, че порасналите деца не си играят в пясъчника (?!?!?!?!?) - просто не ги интересува, надраснали са го.

Това за рамус го "вижда" постоянно и Шунятчето, ама и той не може да отговори защо, бре аджаба тогаз, пише по форуми, та и блогове поддържа("си играе в пясъчника"). Ебаси "услужливия будизъм". А па твърди, че няма нищо постоянно, неизменчиво :lol6:

То май за това така интензивно се разпространява формата "услужлив будизъм", особено сред неосъзнатите егоисти, издигнали се в очите на слепите, щото вярват, че имат "две очи", а па то - оставил ги некой "Василий Българоубиец" за "стотници"....

....егаси "хорото" дето оферират да се играе!!! И то хоро, в пясъчника, в игра, в която никой да не им оспорва лидерството на детската площадка. Добре, че от време на време се появява по некой възрастен, че некои деца се самозабравят в игрите, и преживяват, че пясъчника е света.  ....и ЛОКАЛНИТЕ фантазии от гледна точка - в пясъчника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, kipen написа:

Добре, че от време на време се появява по некой възрастен, че некои деца се самозабравят в игрите, и преживяват, че пясъчника е света.

Добре де, какво дете трябва да си, за да не можеш да схванеш, че в пясъчника не се появяват възрастни? Пясъчникът си е за децата - възрастните си имат друга работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Соник написа:

Добре де, какво дете трябва да си, за да не можеш да схванеш, че в пясъчника не се появяват възрастни? Пясъчникът си е за децата - възрастните си имат друга работа.

Кирен го играе адвокат на Рамус.

Оправдателят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Соник написа:

Появяват се! За това е възможно социалното учене! По този начин някой пораснали деца преди 3 века са дали друг дискурс ...и се е родила съвременната линия на познанието, извън религиозните догми.

Не казвам, че има нещо "лошо" некой да "живее" в различен времеви момент от развитието на общественото познание, а че има "разлика" как "звучи" една тема в зависимост от посочването не само на противотезите, ами и на анти-тезите. Да направят това, на "вярващите" в неква религиозна система от вярвания им е трудно, щото е производно на това "да разгледаш от друга перспектива", което е в разрез с условието "да вярваш в религиозната система от вярвания".

Противотезата съществува поради наличието на Теза, а отраженията, които са още по трудни за "откриване", са - Анти-противотеза и Анти-теза. Споменавам го, ако вземе, че се "забие" в излишното интелектуализиране.   ....което вече прочетох, че не направи за пореден пък реджепчето, а го изби на лична любов към мен:wow:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, kipen написа:

съвременната линия на познанието, извън религиозните догми

Познанието по определение е извън религиозните и философските възгледи. 

Използването на научни открития, фокуси и магии с цел да се манипулират религиозните и философски възгледи на хората винаги се е считало за лош вкус.

"Аз мога да правя само малки чудеса, когато съм гладен ям, когато съм жаден пия, когато ми се спи спя."

Учителят Банкей

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Соник написа:

На мен ми мяза на неговия млад падауан.

:wow: стои си в пясъчника. Не ми пречиш!  .....не бъркай джедаите със ситите...

преди 19 минути, Реджеп Иведик написа:

Познанието по определение е извън религиозните и философските възгледи. 

Използването на научни открития, фокуси и магии с цел да се манипулират религиозните и философски възгледи на хората винаги се е считало за лош вкус.

"Аз мога да правя само малки чудеса, когато съм гладен ям, когато съм жаден пия, когато ми се спи спя."

Учителят Банкей

Нали написах вече за "излишното интелектуализиране"! 

И на теб :wow:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, kipen написа:

:wow: стои си в пясъчника. Не ми пречиш!

Хич, затова се скъсваш да пишеш тук. Самозаблудата е страшно нещо.

преди 18 минути, kipen написа:

Не казвам, че има нещо "лошо" некой да "живее" в различен времеви момент от развитието на общественото познание, а че има "разлика" как "звучи" една тема в зависимост от посочването не само на противотезите, ами и на анти-тезите. Да направят това, на "вярващите" в неква религиозна система от вярвания им е трудно, щото е производно на това "да разгледаш от друга перспектива", което е в разрез с условието "да вярваш в религиозната система от вярвания".

Отлично, щом няма лошо, защо се вълнуваш? Може на религиозните да не им пука за противотези и антитези и да са си съвсем доволни така.

Ти защо напираш да им разваляш рахатлъка?

И още едно нещо - внимавай с тази си вяра в развитието на общественото познание, че развитието е доста циклично и не се знае в коя точка си се озовал - горна или долна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Соник написа:

Хич, затова се скъсваш да пишеш тук. Самозаблудата е страшно нещо.

Отлично, щом няма лошо, защо се вълнуваш? Може на религиозните да не им пука за противотези и антитези и да са си съвсем доволни така.

Ти защо напираш да им разваляш рахатлъка?

Не пиша просто, а конкретно изразявам мнението си, щото има неща, които смятам според моята камбанария за правилни!

Според мен е "правилно", съответно се "вълнувам"(вълна, движение, е-движение, e-motion), щото ме интересува в това, в което участвам, да има достатъчно яснота, а не подвеждане, еднопосочност.

Така или иначе, щом пиша тук, значи имам желание, съответно нужда да го правя. Като ще правя нещо, го правя според културата ми! А аз съм възпитаван по начин, в резултат на който съм си изградил една "непоносимост" към лицемерни егоисти. Особено пък такива, които смятат, че темата е за да може религиозните да си правят кеф, рахатлък, а пък заглавието на темата да е помпозното "За истинското аз"?!?

Ти това не го ли разбра вече от постовете ми, та трябва да ти го обяснявам?!? Хитрото дете с претенциите....пфффф...

Добавих в горния ми коментар, да не бъркаш "джедаите със ситите", щото явно не знаеш или не си спомняш какво е казал учителя Майкъл Дудиков - "Само черна нинджа може да убие черна нинджа". Ти си от секта и не си достоен да те посветим в Джедаизма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, kipen написа:

Така или иначе, щом пиша тук, значи имам желание, съответно нужда да го правя.

Ако твърдиш, че това е задължително вярно за всички, веднага мога да те опровергая с контра пример.

Започва с Р и завършва на амус

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..."учителя Майкъл Дудиковimage.jpeg.83ba0f88ad05adf7a0d4957cd88bd21c.jpeg - "Само черна нинджа може да убие черна нинджа". Ти си от секта и не си достоен да те посветим в Джедаизма!"...

Не за друго, а щото вече си джедай...и г-н Димитров дори няма да те приеме в лоното му.

...в предния линк - Открий си сам разликите с твоите "учители"...само дето "храм" нямате май....

"Храмът на джедайския орден в САЩ има три основни догми - концентрация, познание и мъдрост. "Философските и теологическите тези на джедаизма не са толкова базирани на "Междузвездни войни", колкото на нещата, послужили за вдъхновение на "Междузвездни войни"," казва Акарин, говорителят на Храма на джедайския орден (с официално име Майкъл Кичън). ...."Не тачим нито един от тях като светец," казва Кичън. "Изучаваме само техните идеи, не и самите личности."

Патрик Дей-Чайлдс, 21-годишен журналист, пишеш за видеоигри в Сатхемптън, е сред членовете на Събора на британската Църква на джедаизма. Църквата има около 200 000 членове по цял свят, които са активни онлайн, казва той, но не всички са вярващи в религиозния смисъл. Дей-Чайлдс се е присъединил към църквата на 14-годишна възраст като шега, но казва, че колкото повече се е запознавал с идеите й, толкова по-смислени са му се стрували. "Придържам се нейните принципи във всеки ден от живота си," казва той. И за него те носят както покой, така и вдъхновение."

Айде сега "облъчи" и Ауми, че тя все си е гладна за мистични гозби.

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:
преди 22 минути, kipen написа:

Така или иначе, щом пиша тук, значи имам желание, съответно нужда да го правя.

Ако твърдиш, че това е задължително вярно за всички, веднага мога да те опровергая с контра пример.

Започва с Р и завършва на амус

:wow: нали ти дадох един ....ето ти и още един:wow: ...и аз съм с големо срце...колкото и емотикончета да отлепвам от падащото меню, отново си има... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Соник написа:

Имаш предвид, че обикновено човек трябва да се прикрива и истинското му аз е, когато не се прикрива. Всъщност това не е вярно и когато се прикриваш, и когато ти се струва, че си откровен, все си проявяваш фалшивото аз.

Нямам това в предвид. От там на сетне пък твоето не е вярно. 

преди 7 часа, Aumii написа:

Това, че пиша за войните или насилието, означава

Означава, че ти е в мозъка ... т.е. в ума ... :) Обаче нищо не правиш .... само "говориш" ... = полза за човечеството = никакво ... 

За разлика от теб аз доволно съм пазил мира. Това според мен е по-важно!!!  

преди 8 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Не ме е подразнил,а ме е отвратил.

То може целта му да е тази ... И?! = Същото е .... за него си е постигнал целта си ... 

п.п. Дали Ауми или Рамус, то за тях е по-важно да говорят за негативното ... Разликата е, че Ау е наивна, а оня не е ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, kipen написа:

Не пиша просто, а конкретно изразявам мнението си, щото има неща, които смятам според моята камбанария за правилни!

Според мен е "правилно", съответно се "вълнувам"(вълна, движение, е-движение, e-motion), щото ме интересува в това, в което участвам, да има достатъчно яснота, а не подвеждане, еднопосочност.

Така или иначе, щом пиша тук, значи имам желание, съответно нужда да го правя. Като ще правя нещо, го правя според културата ми! А аз съм възпитаван по начин, в резултат на който съм си изградил една "непоносимост" към лицемерни егоисти. Особено пък такива, които смятат, че темата е за да може религиозните да си правят кеф, рахатлък, а пък заглавието на темата да е помпозното "За истинското аз"?!?

Ти това не го ли разбра вече от постовете ми, та трябва да ти го обяснявам?!? Хитрото дете с претенциите....пфффф...

Добавих в горния ми коментар, да не бъркаш "джедаите със ситите", щото явно не знаеш или не си спомняш какво е казал учителя Майкъл Дудиков - "Само черна нинджа може да убие черна нинджа". Ти си от секта и не си достоен да те посветим в Джедаизма!

Ясно е, че имаш нужда, добре е, че си възпитаван, а най-хубавото е, че имаш такива мъдрости в запас от такива учители. Само не разбрах ти сега за какъв се учиш - за джедай или за сит, или направо за черна нинджа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Соник написа:

Ясно е, че .... Само не разбрах..

Ясно е, ама е по-ясно, че си у другия край на отреагирането при наличен когнитивен дисонанс - его-реакцията "Бий се", щото сигурно "Сун Дзъ ти е казал", че "най-добрата защита е атаката".

Само дето, баш Сун Дзъ е казал, че не бива да се тръгва на война само с гол ..уй, а да разбиеш замисъла на противника. Както, примерно, направих аз при атаката на реджепчо с "ловджийския му въпрос", започващ с "Ако".

Аз имам нужда от "противник", но по-опитен от мен, иначе нищо няма да науча. А ти доказа сам, че нищо не си разбрал от това, което споделих....

Мерси за офертата да си мерим пиш..ите, ама тва съм го играл с Шиниацу. Той поне има лека проява на самокритичност, а ти не!

Видях как рамуса се заблуди, че може и да вденеш нещо. Аз ще си спестя игричките в пясъчника!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване