Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 минути, dioib написа:

Ще ми купуваш риза, но по ми нрави да съм Демон ... ;) 

Мога да ти подаря - имам една на Армани ,но корема не ви за в нея,а и фитнеса  фитнеса ръкавите ми станаха тесни.

За някои те са богоподобни и са истински и?! Човек не може да е Бог ли?! 

И какво да направя, не си този който знае всичко, и не си единствен който е разговарял с шефа ... 

п.п. Просто си друг колектив, който определено не му се нрави на шефа. = Нищо лично ...

Не , първото ми отвъдно беше халюцинация . Истинския разговор беше ,когато се прояви над селото ми. Ще напиша ,,до отвъдното и обратно 2 " - там ще опиша някои работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Мога да ти подаря - имам една на Армани ,но корема не ви за в нея,а и фитнеса  фитнеса ръкавите ми станаха тесни.

Не, трябва да е нова!!! И не на Армани, а ръчно изработена, но я по-добре това в нов вариант:

DSC_0420.JPG

че вече няма кой да го направи независимо, че цената е в пъни над Армани ....

п.п. За Балкана ми е нужно, че не е като жегата в полето или на морето ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, трябва да е нова!!! И не на Армани, а ръчно изработена, но я по добре това в нов вариант:

DSC_0420.JPG

че вече няма кой да го направи независимо, че цената е в пъни над Армани ....

Ти па много искаш. Аз във втората употреба съм си намирал най - практичните ,бермуди.

А и Армани е ненадминат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Ти па много искаш.

Не бе, но ти се натягаш да ти искам .... :) Ще почерпиш къ дойда по твоя край. ;) 

Споко, не пия толкова, че да се налага да ми го купуваш това. ;) 

п.п. Ще споделя разходите ти. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dioib написа:

Не бе, но ти се натягаш да ти искам .... :) Ще почерпиш къ дойда по твоя край. ;) 

Споко, не пия толкова, че да се налага да ми го купуваш това. ;) 

п.п. Ще споделя разходите ти. ;) 

Разбрахме се.👌.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Разбрахме се.👌.

Да!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _ramus_ написа:

значи нирвана и самсара - са като понятия означаващи сливането на някого с бог? !!! :) 

Нирвана най-общо - да. 

преди 1 час, _ramus_ написа:

Съзнание... на бог (което е нелепо). Съзнание - на човек. Първо те са разделени - някак си. После - те се сливали и хоп - нирванаааааа. Иначе - нирвана е съзнание на бог, самсара - съзнание на човек и като се слеят - "съзнанието на човека вече е 'божествено'.

Фантазираш си и то много. 

Подвеждащо е да се говори за съзнание в Бог като Абсолют, но в случая става дума за Бог като Логос. Разделението е условно, илюзорно, въпрос на осъзнаване и разбиране. 

Ама то не става с обяснения, които дори и не те интересуват, а само да покажеш колко не виждаш смисъл в нещо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Shiniasu написа:

въпрос на осъзнаване и разбиране. 

Без някой който те обича какво истинско аз е?!

п.п. Буда ли те обича?!  Оня, който е исторически мъртъв?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

Без някой който те обича какво истинско аз е?!

п.п. Буда ли те обича?! 

И ти не спря с този Буда. Колкото ме обича Христос, толкова и Буда. Само че азът няма много роля в случая,бил той истински или не. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Shiniasu написа:

И ти не спря с този Буда. Колкото ме обича Христос, толкова и Буда. Само че азът няма много роля в случая,бил той истински или не. 

преди 3 часа, Shiniasu написа:

Колкото ме обича Христос, толкова и Буда

Ти се надяваш, че някой ще те обича ли?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

там ще опиша някои работи.

ще ги опишеш най-добре в кабинета при психиатъра, със всички подробности. Само там биха те изслушали внимателно . Подозирам че дори биха го записали (към диагнозата) :)

преди 4 часа, Shiniasu написа:

Подвеждащо е да се говори за съзнание в Бог като Абсолют

манулация е да ми присаждаш личния си прочит - думичката абсолют не съм я писал никъде. :)

Обаче - бог, като логос... и нирвана - направо си се изтръшкал, човеко. :)  И не е като идея да си нямаш колко е нелепо, обаче... ти нали винаги имаш някакви 'съображения', ти имаш идеи, ти осъзнато и нарочно пишеш всичко... Даже и като реагираш също е с умисъл, с цел и специални причини...

преди 4 часа, Shiniasu написа:

ме обича Христос, толкова и Буда

кога ще го надживеете бре? Кога ще надживеете недорасналото детство? Защо ви е толкова основно някой да ви обича? Татенцето, майчицата, любимата/имия... докога? какво ви липсва - за да ви е нужно толкова някой да ви бил обичал. Като няма - някой фантазен образ на велика сила, на абсолют, или на логос, на бял учител или вселенски разум...

И като ви заобичат фантазните образи, та и вие като ги заобичате...  - ма то направо мед капе :)

Кога ще излезнете от тоя безкраен турски сериал? А при някои просто е подплатен с някои "фантазни фуховни образи и герои" , в сценария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Śūnyatā написа:

После кой ми *ра на уникалния никнейм. 

:lol6:невероятна будистка доброта извира от тия думи. Направо се умилявам - толкова любов, толкова щастлив човек да ги изрече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Shiniasu написа:

Не мисля така. В случая по-скоро свеждаш желанията единствено до по-грубите им материални и егоистични прояви. Освен това хайде да не пишем за нирвана и самсара, след като едното състояние е абсолютно непонятно. Там за мен съзнанието на Бог и човек се сливат, няма отделна индивидуалност и понятието желание добива съвсем друг смисъл. Според будизма Бог няма, но индивидуалността отново я няма (или по-точно я има, но не такава, каквато си я представяме). Получава се така, че се отива в крайности, в опитите да се разсъждава за една твърде далечна перспектива. Засега е разумно просто желанията да са по-малко егоистични и хората да не са прекалено привързани до степен на зависимост.

Знам, че не мислиш така и според мен бъркаш. Впрочем нямам нищо против последното ти изречение, с което съм съгласен. В същото време, ти не се ограничаваш с него, а обясняваш за сливане на съзнанието на Бог и човек и други такива работи, които са присъщи на етерналистичните школи.

Ето, за да разбереш по-добре нирвана:

"В Махапраджнапарамита Буда казва, че има едно сърце на бодхисатва, наречено „сърце, което не мисли“ или „сърце, което няма образ, нито мисловно съзнание“. В сутрите праджнапарамита се казва също, че има едно сърце на бодхисатва, което му е позволило да постигне мъдростта. Това сърце се нарича също така „сърце, което не е като обикновено сърце“ или „сърце без сърце“. Буда обяснява цялата мъдрост, като се опира на свойствата на това сърце. В сутрите се обяснява, че всички учения, които се отнасят до мъдростта, са само проявления на това сърце. Това сърце съществува наистина, то е дхарма без начало и без край. То е истинският среден път, който съдържа в себе си осемте отрицания[1].

[1] Средният път няма начало, нито край; не е нетраен, нито траен; не е нито еднакъв, нито различен; нито присъства, нито отсъства. Това са осемте отрицания, които се отнасят до средния път."

и още:

"Защо това сърце на бодхисатва се нарича „сърце без никаква мисъл“? Преди да обясним него, първо трябва да обясним какво представлява „обикновеното“ сърце. Какво е това обикновено сърце, което притежават всички същества? Мислите непрекъснато го вълнуват; то ден и нощ мисли безспир за най-различни неща, а после и за техните противоположности и се привързва към всичко. Но бодхисатвите съгласно сутрите праджнапарамита са разбрали, че сърцето, което няма мисли, всъщност не е измъчвано от петте желания на света на желанието. То не се привързва към дхармите на света на формата или на света без форма. То не мисли как да излезе от тези три свята, защото то е нирвана. Тъй като е нирвана, то не се вълнува от всички проявления, които се извършват в света. Ето защо го наричаме „сърцето без нито една мисъл“. Това сърце е нещо, което може да бъде разбрано само от един бодхисатва. Светците на двете колесници на школата Теравада не са способни на това. Буда казва, че това сърце е средният път."

Откъс от книгата "Нежният дъжд на нектара на Дхарма" от учителя Сяо Пин-шъ

https://www.smashwords.com/books/view/986249

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, _ramus_ написа:

:lol6:невероятна будистка доброта извира от тия думи. Направо се умилявам - толкова любов, толкова щастлив човек да ги изрече.

Покажи нежност, доброта и любов в комуникацията си с другите хора, за да видим какво разбираш под тези думи. Способен ли си на това изобщо, защото от хилядите ти постове някак не личи. 

Как може да знаеш какво стои зад думите "будистка доброта" като не си будист? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Śūnyatā написа:

Покажи нежност, доброта и любов в комуникацията

Това не е негово истинско аз, защо го съветваш?!

Все пак прояви въпросната "будистка доброта", за да я разберем другите, които имаме друга доброта. 

Да, тук не всички сме истински, но извън реала можем да показваме това което крием пред хората с които сме в действителността. 

Не мисли, че той страда. Той по този начин облекчава несгодите си в реала. Да, не може да му се помогне, но за сметка на това може с въпросната "будистка доброта" да му се навреди. 

Не всички можем да сме нежни, добри и да излъчваме любов в комуникацията с другите. Колкото и да се стремиш да го научиш на въпросните неща, то толкова той ще се противопоставя. Това е нормално. 

Реално Ви дава това което Ви е нужно: "спаринг-партньо̀р", че иначе не бихте показали добротата си. НО, уви ... заприличвате на него. Давате му съвети. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, dioib написа:

Не мисли, че той страда.

Драпа да покаже нещо, но не успява. Няма подход, няма идея как да го направи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Śūnyatā написа:

будистка доброта" като не си будист

Фокуса е на "доброта", а не на прилагателното. Глупостите които снасяш дори не са емоционално обагрени, но ти носят емоционални преживявания.

преди 17 часа, Śūnyatā написа:

Покажи нежност, доброта и любов в комуникацията си с другите хора

И трите изброени - се основават на инстинктивизми. Нежен може да е и лъва, слона, делфина или мармота. Имат значение до време и спрямо нещо. Емоциите са просто форма на примитивна групова комуникация и служат за 'универсален групов език' на ниско ниво. Всички деца почват с това... но се очаква да го надраснат. Е - явно не се справят много с порастването. Но с "деца" около себе си, те просто няма как да имат "пример" какво означава "състоянието".

Не се намирам в детска градина, нито дом за бавноразвиващи или сирачета. Ти не си селски даскал, нито форумът е бг-мама или се коментират турски сериали от пенсионери. Умиляващите емоционални нотки са просто поредната ти игра. Игра, на която чудесно се заиграват сходните, сродните и резонансните. Щото те си кълват именно на нивото на което  са си. 

Като пораснеш ще разбереш че всяко нещо е до време. И всяко време е до "нещо". Не че би се случило някога... отвъд фантазиите ти колко си добър, нежен и любовен. Или пък - колко си провидял отвъд илюзиите, колко са ти ясни истините... щото си се научил да папагалиш личния си филм.

Няма човек сред форума, който да не е наясно че цялата ти  постановка е просто игра на пожелателни фантазни изхвърляния, играещи ролята на твои сугестивни вдъхновителни инжекции. Схемата е елементарна, според автора й. Повечето си трайкат, защото са същите като теб и ролите, както и целите на тия роли - са сходни. Трайкат си и защото на тях самите им трябват резонансни.

Иронията е, че цялата постановка се разви и в тема, наречена "ИСТИНСКО АЗ". :) Не че "будизъм:" е по-малка ирония...

В твоите фантазии ти си мадхямик, но само там. Опита ти да преживяваш вярванията си през/чрез форума не успяват. В блога ти си сам, но сред форума - няма как да остане фантазното ти поле. Не че ще спреш, но пък... и няма как да минат. Просто няма как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, _ramus_ написа:

Всички деца почват с това... но се очаква да го надраснат. Е - явно не се справят много с порастването.

Да пораснеш означава да приемеш живота такъв, какъвто е. Да развиеш вътрешно равновесие, да се радваш на малките неща в живота. Това е чудото на съществуването, нищо повече не ми е нужно. Намерил съм мир.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Śūnyatā написа:

Да пораснеш означава да приемеш живота такъв, какъвто е.

Ахааа - това ли означавало? :) Брей - друго си е човек да го прочете от  "толкова пораснал". Нещо - пак до "радости" и "мир"., чудеса и съществувания. Липсва щастието и добрия човек

Многогодишните псевдофилософски повторилки и изнасилвания със свещени текстове, аргументи, доказване, утвърждения... се превърнаха в емоционални и чувствени признания - ефимерни, пожелателни, вдъхновителни и фантастични, като останалото? :)  Венчилото ще да е "причината"... Будизъм=будизъм... ама друго си е да се разтопи нечие самотно сърце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.07.2021 г. в 15:18, kipen написа:

Блаженни са вярващите в собственото си значимо практикуване, което търсят да покажат по форуми, ама като им се отрази не както им се иска и подскачат като ужилени. Ощипани госпожички, прикриващи се зад префинените противявания срущу вулгарното. Ми то само Вулгарното може да смъкне маската на Лицемерното! И обратното - Лицемрието поставяа маска, за да не виждаме Вулгарното!

Пикльо вчерашен,

Каква работа имаш да проявяваш агресивност срещу мен ?

Просто имах скромното желание да потърся някой съмишленик, затова от време на време споменавам по нещо за практиките, 
които ме интересуват.

Като декларираш в некъв форум желанието и действията ти по изучаване и прилагане на неква практика, особено свързана с индуциране на електромагнитен поток от твоето към чуждо тяло, поне си налягай партакешите и не се самозаявай суетно, че това си направил... и то в некъв форум?!?...в дигитална среда?!?

Марш да учиш кът си се хванал, а не да си провеждаш некви интелектуализации, с които да прикриеш съмнението си, че ще успееш! Тва свръхчувствителните кът не са си овладяли самосъжалението могат само да се "пързалят по нанадолното". Това вече ти го споменах в друга тема, ама пуста като фуста невъзможност да проумяваш от малкото!!!

-бах ти пасквила.

Редактирано от badr
обидни коментари (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NVJ написа:

Каква работа имаш да проявяваш агресивност срещу мен ?

Просто имах скромното желание да потърся някой съмишленик, затова от време на време споменавам по нещо за практиките, 
които ме интересуват.

Алоо, "ощипаният"! Не проявявам агресия към теб, ами към личностните ти актове!!! Толко ли нема го вденете това, в тоя раздел и не само, гаси!

Това (не)скромно желание, за да е скромно наистина, се осъществява като си отвориш тема по интерес, формулираш ясно заглавието, за да се подразбира за кво ще иде реч в темата ти, и с интро опишеш, че просто имаш некво желание в тази насока. Със сигурност и "съмишленици" ще се включат, ако си наистина "скромен".

А не "да раздуваш" изкуствено егото си, за да компенсираш желанието ти за скок в ниво професионалист, ама е така, изведнъж...дето да си се самозаблуждаваш, че може да практикуваш без теория от друг, ами сам да си сглобиш. Самонадеян, безотговорен готованец...те тия дето ги постваш в клипчета са учили, учили, независимо от заложбите си.... "1% е талант, другото е труд", май не са ти го казвали кът малък, че гледам на там клонят лапсусите, дето бълваш уж като обиди, ама "говорещи" за теб! За всеки насочил се към неква практика, рано или късно, но винаги, когато е узрял, се появява в живота му източник на  теоретично инфо. Подчертавам - за всеки узрял. Па докъде ще стигне и колко ще навреди или помогне, е друг въпрос.

преди 13 часа, _ramus_ написа:
на 18.07.2021 г. в 7:25, Śūnyatā написа:

Покажи нежност, доброта и любов в комуникацията си с другите хора

И трите изброени - се основават на инстинктивизми.

Еее, ама и ти си един "терорист". Прояви съпричастност! Не знам при вас как наричате хора в моментното положение на "мадхямика", ама при нас им казваме - "пресноебци"!

Нормално е да "обърне палачинката" сега! То няма да е чувственост, кама сутра гимнастики, любоф, докато евентуално не открие G-точката на жената при балдъзата! Тогаз пак всичко ще е условно и без собствена природа, не съдържащо лична отговорност! Няма нищо оригинално в тоя свят, само собственото ни изживяване на света, ама той по думите му уж не държеше да изживява, а да се преживява.

Виж как "се завъртя колелото"! Опааа, тука не е модерно да използваме наши думички...."завъртя се в Самсарата" дето бяга от нея...."Къде ще бягаш Кума Лисоооо?!?", щракаше с пръсти Зайо Байо, докато му растеше "истинското аз" в опит да догони вулвата, в която да се разтвори. ....Фройд и Райх пасти да ядат, и аз искам да пускам ток по чужди тела...анжелистааа - помагай, бре - дай адреси...до 3 мин се справям, а па те на колко искат да си го делят...

Страхотна тема! Вече от почти всичко има!

Така и не можах да вдена гениалния замисъл на автора й - в неизбежните от заглавието и съдържанието конфликти той да "ни помири" с божествената мана на учителя еди кой си....па да плеснем с ръце, да се прегърнем, да потанцуваме, и да почнем да метем тротоари, пред дарените ни жилища или коли, с предоставените ни униформи от "буда амитхябха" или както беше там. Алелуя, бейби! ...или както там го е казал "Наско ментата"... Наздраве, груйовци! 9-та маса да не се стиска, ами да почерпи по още едно! Да падат дрехиии и задръжкиии, опа къщиии ...в Ганг...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Śūnyatā написа:

Най-важното е колко добре минаваш през огъня. 

Чарлс Буковски

Еййй, най-накрая и съответствен за теб цитат! Тва либофта чудеса прави, бреее....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Практикуващият не трябва да бъде привързан, например, към храните и напитките, дрехите или известността. Така той ще се откъсне от формата, звука, миризмата, докосването и всички други дхарми. Следователно той ще срещне много по-малко препятствия в живота и практиката му бързо ще се подобри. Монах, който се задоволява с малко и води прост и обикновен живот, ще заслужи доверието и уважението на другите и те ще го оценят като достоен да бъде духовен учител. Така той ще може да освободи чувстващите същества и да освободи сам себе си.

*

Трябва да приемем идеята, че издръжливостта и търпението позволяват да се получат заслуги. Нашата практика е изпълнена с тези добродетели – ако работим правилно и търпеливо, броят на заслугите ни ще нарасне. Ето защо заслугите, които получаваме, зависят от усилията ни: никой друг освен нас не може да ни ги осигури.

Източник: https://www.vraicoeur.org/bg/текстове/мислите-на-един-просветлен-учител/за-практиката-3/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, NVJ написа:

Каква работа имаш да проявяваш агресивност срещу мен

тъжното е, че въпреки 'всички практики" и "сромната" ви иначе "натура" вие реагирате атавистично като припознавате  "личното" с "повярваното".

Пояснявам - колегата акцентира върху някои несъстоятелности от изразеното от вас. Обаче - понеже неговата стойност за вас е съвсем личностна вие не правите разлика между ЛИЧНОСТ и ПОВЯРВАНО. И двете се сливат при вас и привиждането на атака към едното, поражда атавистични защитни сработвания в "личността". Липсва владеене откъм съвсем примитивна реактивност, която сте изписал твърде ясно, недвусмислено и показателно... и поучително. :)

В този смисъл вие лицемерничите... защото "някакви си практики' при вас не са довели до нищо и никакво. Нивото на "защитната маймунка отвътре" си е пак каквото си е и 'без всякакви практики'. Интересно как тогава вие вярвате че "някаква си практика" би ви въздигнала, възвишила, дори - и да вярвате че "големите майстори" са постигали "безсмъртно тяло" - както сте писали в други ваши коментари.

След като се декларира някаква 'практика', дори и като търсене - когато тази пракрика е в посока на психична трансформация и развитие, то тя спомага като става негов "катализатор'. С реакцията си вие показвате че "нищо не се е променило", следователно практиката няма значение, защото всичко си е като "без нея'.

Не сте само вие така - това е част от 'детските болести' при народния масов материал, който ползва повярваните си идеали, за да се преживява на онова, което иначе "няма как" да стане. И чрез вашия пример обобщавам по схемата - от частното към общото.

Безброй примери са в религиозния раздел, на никове, които иначе са пропагандатори на личните си филми и идеали, на повярваното и фантазно-преживяното... но иначе - съвсем обикновени и неосъзнати , когато са изкарани от зоната им на фантазен комфорт. Иначе - са страшно духовни, но на думи, на описания, на зазубрени и папагалени думички, схеми и усвоени концепции. Извън това фантазно поле - дрънчи на кухо, без стойност, защото липсва път, основан на подредени и систематизирани действия и деятелност. На тяхно място са преживяваня, усвоени и нагласени за да донесат запълване на мястото на "празното'' и "желаното', "търсеното и стременото"

преди 8 часа, Śūnyatā написа:

Най-важното е колко добре минаваш през огъня. 

Друго е да поставиш идеалите си, заедно с професията си на пожарникар.

Някак си възвишено стои - някак близо до автора на посланието... който отново се изразява с привиждане през чужди думички... :)

Да обърна внимание че цитираните чужди думички са отново нелепи и без нужния фантазен елемент са напълно малоумни - какво точно означава в тия думички 'колко е добре, кое е критерия за 'добре'. :)

Както и "МИНАВАШ през огъня - и Запалилия се също е "минал" през огън. И също от гледна точка на садиста - е "минал добре", като дори същия би казал че е и "най-важното".

Горната фраза също описва и изразява фанатизирани самоубийци чрез самозапалване... :)ю

Обаче - друго си е да фантазираш и да пляскаш задължителните кухи фрази, само защото личната фантазия проектира през тях бляновете и фантазмите си. Като отпадне личния фантазен елемент - и остават кухи думи и нелепици - както е в случая. И е за пореден път - просто толкова си можеш, така го правиш...

И само заради фантазния елемент - някой изважда дадени думички от контекста и автора им... и ги пляска нелепо в местата си за коментари. Обаче - вижте колко съм умен, колко добър колко велики хора "живеят и отразяват като мен" - значи това е "истината". всичко това е любимата игра на празните хора... чрез която опитват да се запълват.

Цитирането на думички е моделна схема сродна със следването и имитирането на 'дела" - от избрани за "идеални" авторитетни образи и така - чрез тяхното подражание. Това са атавизми от неизраснато детство - при което именно е най-характерен този импулс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване