Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 7 минути, Чингис Хан написа:

Дали е вариант - да се купи и реплика античен, да му се изкарат карантиите и да се набутат в истинския? Обаче да си звъни по автентичния начин отзад със звънците, а не като джиесем.

Няма сми от ровене - вътре си има всичко.
А звъненето - там зависи от напрежението (както каза Емо).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Специално за Емо... Списък с адаптерите поддържащи импулсно набиране... Слагаш си такъв адаптер и всякаква IP телефония става достъпна и за най-допотопният телефон с шайба... Подобни адаптъри има и за

Като ти гледам името - това ще е нещо, от ... Монголската империя! С „пет крака“ е само мъжкото магаре! Телефонните линии са „чифт“ - два проводника! Пп. Разбирам, че говориш за „телефонна р

Какво значи локална АТЦ, как ще се пусне сигнал от ператор и как ще се менажира като клиент. Единствените АТЦ централи и услуги се предлагаха от БТК. Другите оператори като А1 и Теленор предлагат само

Публикувани изображения

Аз имам два „архаични“ телефона - единият с малко по стар от този, а другият по-новр не точно такъв модел. И двата работеха До преди 20 години, но откакто ме реже да се цифровизира престанаха да работят. Поначало тези телефони работеха с 60 волта напрежение, после БТК го направи на 30. Линията често блокираше и един техник ми обясни, че ще бъде така. Аз тогава престанах да ги ползвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имам два „архаични“ телефона - единият с малко по стар от този, а другият по-новр не точно такъв модел. И двата работеха До преди 20 години, но откакто ме реже да се цифровизира престанаха да работят. Поначало тези телефони работеха с 60 волта напрежение, после БТК го направи на 30. Линията често блокираше и един техник ми обясни, че ще бъде така. Аз тогава престанах да ги ползвам.
Твоята работа е - свързваш и (искаш да) работи. Еми - няма да стане.
Все едно да си купиш уред от САЩ (където са на 110 волта), да го включиш в българската мрежа и … да не гръмне.
Всичко може, но … трябва мерак и ръчичка!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, JKirilov написа:

Предполагам още не си разбрал? Ще звъни, но няма да избира...

Тоест могат да ме търсят на него? Което пак е нещо, макър, че искам и аз да звъня от него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Чингис Хан написа:

Тоест могат да ме търсят на него? Което пак е нещо, макър, че искам и аз да звъня от него.

Няма да звъни и никой няма да те търси. Просто това е антика и нищо повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България има хора за всичко.Срещу  съответната цена няма как да не стане.Те в бегето дюзи рециклират един аналогов телефон няма да моят да го натъмънят да си бачка на четири ге.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето  ти една идея поискай някой китаец да ти сглоби пластмасов такъв телефон ама вътре с модерни чарколяци и даже шайба може да ти нагласи а тоя си го тури за украса във витрина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да се намери начин, ще има стационарен телефон, на който ще плаща абонаментен план като на мобилен. Който ще си стои само вкъщи обаче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

А ето  ти една идея поискай някой китаец да ти сглоби пластмасов такъв телефон ама вътре с модерни чарколяци и даже шайба може да ти нагласи а тоя си го тури за украса във витрина

Те продават такива реплики готови.Не същите но подобни.Мразя репликите.Едно време имахме подобен бащата го купи от Москва чисто нов края н 70-те години.Да ли е бил реплика или истински не си спомням защото бях тогава прав под масата.Но нашите го държаха за украса във витрина , а си бачкаше.После извенъж началото на 90-те  нямахме апарат в къщи и започхме да го ползваме.Уникален телефон. Обаче майка един ден говореше с баба ми, и аз в същото време направих някаква голяма беля в къщи и майка се ядоса и го изтряска в стената и му ева мамата.На корпуса нищо му нямаше, но шайбата се повреди и пак отиде зад витрината.

преди 39 минути, ice_lion__01 написа:

Дори и да се намери начин, ще има стационарен телефон, на който ще плаща абонаментен план като на мобилен. Който ще си стои само вкъщи обаче.

Майната им на хартиите, тоя телефон, ако стане ще бъде голяма работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Чингис Хан написа:

В България има хора за всичко.Срещу  съответната цена няма как да не стане.Те в бегето дюзи рециклират един аналогов телефон няма да моят да го натъмънят да си бачка на четири ге.

Правилно, срещу съответна цена ще ти го направят както искаш.Може.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Чингис Хан написа:

Те продават такива реплики готови.Не същите но подобни.Мразя репликите.Едно време имахме подобен бащата го купи от Москва чисто нов края н 70-те години.Да ли е бил реплика или истински не си спомням защото бях тогава прав под масата.Но нашите го държаха за украса във витрина , а си бачкаше.После извенъж началото на 90-те  нямахме апарат в къщи и започхме да го ползваме.Уникален телефон. Обаче майка един ден говореше с баба ми, и аз в същото време направих някаква голяма беля в къщи и майка се ядоса и го изтряска в стената и му ева мамата.На корпуса нищо му нямаше, но шайбата се повреди и пак отиде зад витрината.

Ако беше в щатите щеше да стане да се рестарврира ама тука едва ли Бай Ганьо не е чувал тази дума .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, adersa написа:

Ако беше в щатите щеше да стане да се рестарврира ама тука едва ли Бай Ганьо не е чувал тази дума .

Да бе - по-скоро е обратното!

Я обясни на някой американец, какво е „ловене на бримки“, „изправяне на капачки за буркани“, „поставяне на дюзи и пълнене на запалки“ ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Споко приятелю - телефона си е голяма работа, просто трябва да се адаптира. Тези вещи нямат много функционалност, но имат изработка. За разлика от съвременните.
Да,видим - какво има вътре:
Звънеца - който много те кефи. Когато слушалката (трубката) е на „вилката” - това е единствената активна част. Емо каза - „Сега напрежението по линията е ниско и звънеца няма да сработи!”
В звънеца има една бобинка. Какъв е проблема, да се смени? И ще звъни на 30, 12, 5 … или на 600 волта - ако искате.

Другата част - телефонната. Има слушалка (говорител и микрофон) и избиращ механизъм (шайбата). Неща, които или работят, или не. Които трудно се повреждат и лесно се ремонтират/сменят.

Да - импулсно избиране няма да може да се ползва директно! Ще има „междинно устройство”!
Ама тя - и оптиката не „влиза” директно в компютъра, а има допълнително устройство.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Чингис Хан написа:

Варианти има, но не си заслужава цената. Ето ти един пример. Освен това трябва да имаш телефонна линия до мястото, където живееш и да плащаш за абонаментен план.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Емил Костов написа:

Варианти има, но не си заслужава цената. Ето ти един пример.

Дали си заслужава - всеки сам ще си прецени.

преди 50 минути, Емил Костов написа:

Освен това трябва да имаш телефонна линия до мястото, където живееш и да плащаш за абонаментен план.

Остава да кажеш, че Вашия план е скъп - 9,99 лв/мес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, jhoro написа:

Дали си заслужава - всеки сам ще си прецени.

Остава да кажеш, че Вашия план е скъп - 9,99 лв/мес.

Не казвам, че е скъп. Виваком ( не, че работя там) предлагам доста добри планове за стационаредн телефон. Просто трябва да плащаш за абонамент и трябва да намериш някой да ти преправи телефона. Дори и връзката да е през мобилната мрежа, пак има начини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, jhoro написа:

Да бе - по-скоро е обратното!

Я обясни на някой американец, какво е „ловене на бримки“, „изправяне на капачки за буркани“, „поставяне на дюзи и пълнене на запалки“ ...

Aми по хистори дават едно предаване заложна къща и там продават всякакви интересни антики  и подобен на този телефон съм виждал да продават ама повече от 100 200 долара  ще вземе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Освен това трябва да имаш телефонна линия до мястото, където живееш

Не е задължително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, JKirilov написа:

Не е задължително!

Няма как да стане без линия, дори и преносът да е през мобилната мрежа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прав е Емо - трябва „линия” (не от ония - дето се шмъркат) или жична връзка! От телефона до … нещо друго. Тогава ще работи „оригинално”.
Иначе - може да се „изкорми” и сим-картата да е вътре!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jhoro написа:

Прав е Емо - трябва „линия” (не от ония - дето се шмъркат) или жична връзка! От телефона до … нещо друго. Тогава ще работи „оригинално”.
Иначе - може да се „изкорми” и сим-картата да е вътре!

Е чакай сега. Постващият не е казал, че иска имитация, а да работи този телефон в оригиналния си вид. Поне аз така го разбирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е чакай сега. Постващият не е казал, че иска имитация, а да работи този телефон в оригиналния си вид. Поне аз така го разбирам.
Е да де!
Имам чувството, че говорим по същия този телефон - преди да е свързан!
Нали казах - „Трябва да има линия от апарата до … някъде!”
Също, както ЛАН кабела е от компа до оптичното устройство, а после следва оптичен кабел.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Емил Костов написа:

Не е вярно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване