Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Намокрен лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,
лаптоп Самсунг NP300E5A с матрица LTN 156 AT19-T001
07.04.2021 - При работа изведнъж тъмен екран, в дясната част няколко стекли се водни капчици вследствие попадане от прониклала през плочата  дъждовна вода при последния дъжд миналата седмица. Изключване, изваждане батерията, подсушаване външно капките в дясната част близо до бутона за вкл./изключване, подсушаване през процепа на дясна панта лекото й вътрешно намокряне, обръщане и престояване 1 денонощие в суха стая. Сваляне пластмасовата рамка и 4-те винтчета на матрицата - няма видимо намокряне.
При пускане - същото изображение на дисплея, свързано с ТВ през HDMI  - без забележки изображението на ТВ-то, липсва видео при теста в Скайп, останалото функциониране като че ли нищо не се е случвало. Ето клип днес:
https://youtu.be/m9Y7WZMgrdc
Свалена с лаптопа AIDA64 за тест температури. Резултат:
https://i.imgur.com/Cs4qaVv.jpg
Матрица
https://i.imgur.com/itIgLvK.jpg

Ще съм благодарен да споделите - Матрицата ли е повредена, или причина може да е примерно навлажнен/окислен  40-пиновия конектор за връзка с дъното, или друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задължително сервиз! Водата нанася големи поражения, така че без основно разглобяване и проверка няма как да се разбере.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръки за реномиран сервиз във Варна?

Опасявам се да не ми го върнат в по-лошо състояние от сегашното  - работи без забележки с изключение дисплея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Popov написа:

какво е това?
матрицата е една платка в дисплея, която е свързана с лентови кабели, които са залепени  за стъклото с течния кристал 
нищо не барай
вероятно е пълен с вода която не си видял

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, нушо написа:

Благодаря, но за предпочитане да е официален сервиз и на Самсунг.

преди 6 часа, дръндю написа:

какво е това?
матрицата е една платка в дисплея, която е свързана с лентови кабели, които са залепени  за стъклото с течния кристал 
нищо не барай

Благодаря за пояснението, подвел съм се от терминологията  която ползват продаващи изделието - например подобно https://adminbg.net/Матрица-за-лаптоп-LTN154AT01/

Извинявам се че снимката е завъртяна 90гр обратно на часовата, показвах я да се види модела. Няма да "барам".

преди 7 часа, дръндю написа:

какво е това?
нищо не барай

Т.е. да смятам че няма оправяне и подлежи на смяна ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са официалните сервизи, за такава ~10 годишна антика и то бюджетна, аз не бих си правил труда - само за диагностика ще ти вземат сигурно колкото 1/3 от цената на лаптопа втора употреба, а и ме съмнява да правят лаптопи:

Открийте център за поддръжка на Samsung | Samsung България

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ще имам предвид, антиката засега е напълно достатъчно за пенсионер - работа предимно в интернет, поща, скайп, снимки, клипове с което се справя удовлетворяващо. Засега до определяне/консулт  сервиза - работа с външен дисплей/ТВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто подобни лаптопи втора употреба с подобни параметри са около/под 300 лева, така че е добре да се обмисли колко ще струва ремонта и дали ще си струва. И няма смисъл от скъпи лицензирани сервизи. И с външен дисплей не е много добре да се ползва, още повече ако вътре е влязла вода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Просто подобни лаптопи втора употреба с подобни параметри са около/под 300 лева, така че е добре да се обмисли колко ще струва ремонта и дали ще си струва. И няма смисъл от скъпи лицензирани сервизи. И с външен дисплей не е много добре да се ползва, още повече ако вътре е влязла вода.

Това ще правя - консулт със сервизи за цени смяна с нов дисплей. Гледам има за ок.130-160лв / гаранция 6м. и ако с проверката/работата е до ок.200-220лв ) О.К. Не съм привърженик на втора употреба, не се знае какъв "заек" ще изскочи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Raze написа:

Щом ти харесва така да го ползваш... Поне затвори дисплея или направо му откачи лентовия кабел.

При затваряне не може да ползвам клавиатурата, приемам втория вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.04.2021 г. в 14:17, Raze написа:

Щом ти харесва така да го ползваш...

Жена ми го хареса - голям екран, възможност за картина в картина с ефирната ТВ(смяна размера на вградената картина/променяне мястото й по 4-те ъгъла, превключване звука основна/вградена картина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване