Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Какмо е мнението Ви за малките компютри като този https://pcshop.bg/kompyutri-laptopi/nastolni-kompyutri/vsichki-nastolni-kompyutri/lenovo-thinkcentre-m75q-tiny-amd-ryzen-5-pro-3400ge-33ghz-up-to-40ghz-4mb-8gb-ddr4-2666mhz-256gb-ssd Lenovo ThinkCentre M75q Tiny Стават ли за дома или само за офис

159915745517435f5134cf2a97931@2x.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не могат да работят извън офиса, имат хардуерна защита и изобщо не се включват. А в магазина ако не позочиш адрес на офиса изобщо не ти го продават.

Поредна тема - кажи какво точно искаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Gaming_Solutions написа:

ние от FactorBravo можем да предложим

Най-добре му предложи нещо в минимална по размери и обем кутия, но с възможност за ползване на стандартни компоненти - захранване, дъно, видео карта (разбира се може би не всяка, но да има възможност за среден клас карта).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях купил миналата година нещо подобно за майка ми, само че на старо и едно-две поколения назад - с процесор Core i5. Доста добри впечатления имам от машинката, учудващо бързо работи, не вдига никакъв шум и се събира под стойката на монитора. Съображенията за ъпгрейд според мен са несъществени, тъй като когато стане време нещо да изгори, най-вероятно цялата машинка ще е поостаряла морално така или иначе. Ако откъм съхранение нещата са окей (т.е. ако се сложи достатъчно голямо SSD или се ползва облак/NAS/външен диск или SSD), може би единственото оставащо по-сериозно съображение е липсата на достатъчно портове (но и това се решава с един-два USB хъба).

P.S. Точно този модел според сайта на Lenovo не се продава вече нов (и тази цена според мен е доста завишена) - така че или погледни за

• M70q Tiny
  • M80q Tiny
  • M90q Tiny
  • M720 Tiny
  • M920 Tiny

(които според сайта са актуални модели)

... или нещо на старо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, killchain написа:

Съображенията за ъпгрейд според мен са несъществени, тъй като когато стане време нещо да изгори, най-вероятно цялата машинка ще е поостаряла морално така или иначе.

Ъпгрейд не се прави само когато нещо изгори. За мен 2021г. 8Гб рам ми се струват малко. Да не говорим, че плочката е 1х8 и ще работи в single channel и е на 2666MHz а ще ползва вграденото видео в АМД процесора...

ПП. Някои хора си мислят, че "марковите" компютри са със специално подбрани части и специално тествани и всичко е едно такова специално, а истината е, че точно това предпложение е една абсурдна конфигурация на абсурдна цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

-солюшанс не си много прав за марковите машини , ама айде, не си се сблъсквал с много такива , там е друг таргет -асемблиране, размери, oem компоненти, шум при работа и са си нагласени да карат стабилен uptime

конфигурацията ви щеше да е по-хубава с matrexx 40 или друга компактна с истинско стъкло

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Gaming_Solutions написа:

Аз лично нямам нищо против "марковите" компютри стига човек да знае какво и защо го купува. Имай предвид, че ще си силно ограничен от към възможности за ъпгрейд, поради спецификата на хардуера. Частите са така подбрани, че да излезе масовката възможно най-евтино на производителя и разбира се плащаш голяма добавена стойност. Ако ти трябва компютър за гледане на филми и интернет, хоум офис или дистанционно обучение ние от FactorBravo можем да предложим следното:
https://factorbravo.com/product/factor-bravo-home-office
Процесора е по-нов, дъното е с по-нов чипсет, рам паметта е двойно по-голяма и по-бърза, NVMe SSD-то е 2 пъти по-голямо, захранването е 550W и кутията е по-просторна и в същото време е компактна. Цената е 884лв.

Този процесор тръгна ли на B450 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Can Oa написа:

Този процесор тръгна ли на B450 ?

Тръгна разбира се, дъното си го поддържа, има нови биоси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Gaming_Solutions написа:

Тръгна разбира се, дъното си го поддържа, има нови биоси.

днеска поръчвах машина с него и точно това дъно исках но като видях че го няма в съпорт листата и не ми се рискуваше и взех b550 същото :) щеше да стане по-евтина машината с него....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Can Oa написа:

днеска поръчвах машина с него и точно това дъно исках но като видях че го няма в съпорт листата и не ми се рискуваше и взех b550 същото :) щеше да стане по-евтина машината с него....

Гледаш да има биос за Renoir. То 4300GE ако търсиш и в съпорт листата на "B550 същото" пак го няма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Gaming_Solutions написа:

Гледаш да има биос за Renoir. То 4300GE ако търсиш и в съпорт листата на "B550 същото" пак го няма. 

Когато става дума за AMD дъно на gigabyte никога не рискувам ... не ми се обяснява защо и на никого не му пика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Can Oa написа:

Когато става дума за AMD дъно на gigabyte никога не рискувам ...

След като видях какво си написал ,реших да споделя неприятен опит . Исках да купя за мой приятел едно от прехвалените дъна на Гигабайт ( поне според няколко ревюта ) конкретно за 5800 Х . Тук се проявява едно вътрешно противоречие, понеже само в рамките на 4 месеца имам информация за 5 дефектни платки ,различни модели и различен клас от въпросната компания. Това се случва на конфигурации с процесори от 3600 , 3700Х ,3800 Х до 5600 Х ,5800Х и 5900 Х . В този ред на мисли не исках да рискувам и предложих MSI B 550 .    :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

След като видях какво си написал реших да споделя неприятен опит . Исках да купя за мой приятел едно от прехвалените дъна на Гигабайт ( поне според няколко ревюта ) конкретно за 5800 Х . Тук се проявява едно вътрешно противоречие, понеже само в рамките на 4 месеца имам информация за 5 дефектни платки от въпросната компания. Това се случва на конфигурации с различни процесори от 3600 , 3700Х ,3800 Х до 5600 Х ,5800Х и 5900 Х . В този ред на мисли не исках да рискувам и предложих MSI B 550 .    :)

Да така е на АМД имат много проблеми само за ултра бюджетни билдове ги ползвам и до като не чуя от човек да това работи не им вярвам писнало ми е от проблеми с тях. На Интел нямат проблеми но това не е оправдание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да оспамя допълнително темата ще кажа, че в различните форуми витаят различни легенди. На други места се среща мнението, че Асрок са проблемни с АМД, в зората на Райзен пък уж MSI не ставаха (после пък томахавката стана най-препоръчваното дъно в същия форум :) ) Истината е, че за да се вадят подобни изводи трябва да имате достъп до доста по-голяма статистика за дефектирали или проблемни бройки.  Аз съм попадал на подобна от вносителите преди време, цифри не мога да цитирам, но изводите са, че при всеки производител може да се случи дефект и нямаше някой, който да се откроява от останалите като % от продадените бройки. Така че не робувайте на марки, аз избирам (препоръчвам) винаги това, което предлага към момента повече за парите си, съобразено с нуждите и желанията на клиентите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване