Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видеа с нецензурно съдържание или вирус

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 10 дена получих съобщение в месинджър съдържащи линк уж към някаква страница във фейса и текст, в който пишеше че съм качена (предполагам някакво видео съдържание) някъде и отвращението на подателя. Съответно към линка в началото не можах да вляза и беше изцяло извън фейсбук платформата, след 3тия опит ми отвори страница в браузъеа(предполагам вирус нищо общо с фейс страниците) която ме приканваше да създавам някакви акаунти. Веднага излязох и нищо не съм създавала. Лицето пратило ми този линк веднага ме блокира. Затова помислих че е възможно да е някакъв вирус. Днес обаче точно 10 дни след първото включване получавам второ съобщение от лице което не е сред приятелите ми както първия и отново съдържа въпрос дали това съм аз и отново линк. Този линк обаче ми отваря страница на която пише фейсбук видео и ми иска юзер и парола до фейса за да видя видеото. Дори и да въведа нещо ми отваря празна страница и ми я дава като забранена. Въпросното лице така и не отговори на въпроса ми за какво става въпрос. И двете съобщения получих около 12ч вечерта от съвсем различни потребители. Съответно си смених паролата и уж всичко изглежда привидно наред. Някой от вас има ли на представа какво може да е това? Нещо подобно случвало ли се е на някой от вас?  И ако може съвет какво да правя.? Благодаря предварително 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива писма се трият без да се отварят. Няма да е лошо да се провери компа за вируси в съответния раздел https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Любопитството Ви е мноооооооооого по голямо от всичко останало. Наместо да седнете и да прочетете как трябва да се предпазвате и постъпвате в такива непознати за Вас ситуации, Вие спокойно си кликате безразборно по тях. Почакайте, хората ще ви дадат съвет. Аз не мога защото ги нямам тези месенжери и тефтери, които ползвате Вие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ined от телефона е благодаря, ще се информирам

преди 5 минути, Kolev71 написа:

Любопитството Ви е мноооооооооого по голямо от всичко останало. Наместо да седнете и да прочетете как трябва да се предпазвате и постъпвате в такива непознати за Вас ситуации, Вие спокойно си кликате безразборно по тях. Почакайте, хората ще ви дадат съвет. Аз не мога защото ги нямам тези месенжери и тефтери, които ползвате Вие.

Еми на всеки може да се случи. Досега не съм попаднала в подобни ситуации. Информация има много, но човек като не знае е по добре да пита според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ПТП написа:

Ined от телефона е благодаря, ще се информирам

Еми на всеки може да се случи. Досега не съм попаднала в подобни ситуации. Информация има много, но човек като не знае е по добре да пита според мен.

А твърде често би трябвало и да попрочитате  за собствената си безопасност, нали. Че питате, не е лошо и никой не Ви упреква в това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Kolev71 написа:

А твърде често би трябвало и да попрочитате  за собствената си безопасност, нали. Че питате, не е лошо и никой не Ви упреква в това.

Ем като не разбирам нищо от вируси и разни такива неща... Така става.  Да определено трябва да се информирам. Засега телефона ми работи както обикновено. Надявам се да няма поражения. Благодаря за отделеното време. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, ПТП написа:

Досега не съм попаднала в подобни ситуации.

Сега е удобна ситуация да се зарежат завинаги всички подобни фукни!

преди 16 минути, ПТП написа:

Засега телефона ми работи както обикновено.

Изчакай да дойдат една-две сметки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, JKirilov написа:

Изчакай да дойдат една-две сметки...

Няма да има никаква промяна в сметките, освен ако някъде не е въвеждан телефонен номер и не са пращани СМС. От кликане на линкове, без да се въведе лична информация и/или теглене и инсталиране на приложения, няма какво да се случи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж се случва човек да се обърка и да отвори някои линк. Но втори път, че и истинско име и парола да въвежда и да очаква нещо...

На телефон може и да не е толкова опасно, но през компютър не се знае какво ще направи и каква информация ще се открадне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни, няколко приятели се оплакаха, че месинджъра им започва да праща някакъв линк към техни приятели, след като са отворили този линк през месинджъра. Въпросният линк води към някакъв JavaScript файл, който така и не можах да видя, понеже собственика му вече го беше свалил. Това само ако отвориш през мобилен, ако го отвориш през десктоп те праща към някакво видео в YouTube.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

За пореден път обикновени хорица се хващат на манипулациите на фишинг маниаците, които постоянно подобни съобщения. До скоро пращаха някакви умилителни емотикони и слова, явно вече сменят тактиката. Пусенет диагностика за вируси, защото е възможно да сте се сдобили с такъв. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване