Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за този тип SSD

Виж решението Разрешен от Емил Костов,

Препоръчан отговор

Интересува ме реално мнение за този тип SSD дискове от хора, които са имали вече възможност да работят с тях. С по няколко думи.  Предимно за операционна система и работен софтуер .Предварително благодаря.

https://www.vali.bg/bg/product/21278/Solid-State-Drive-(SSD)-Intenso-TOP-2.5-256-GB-SATA3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Kolev71 написа:

Интересува ме реално мнение за този тип SSD дискове от хора, които са имали вече възможност да работят с тях. С по няколко думи.  Предимно за операционна система и работен софтуер .Предварително благодаря.

https://www.vali.bg/bg/product/21278/Solid-State-Drive-(SSD)-Intenso-TOP-2.5-256-GB-SATA3

Ползвам същото, само че 128 гигабайта и нямам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този тип SSD съм от излизането им на пазара у нас. 2009г. си взех първия 40GB Intel SSD за 220лв. и в момента диска още е монтиран в конфигурацията ми и работи с инсталиран Windows 7 + още 2 SSD-та. С механичните дискове приключих преди 2 години.

Какво по-точно е питането ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, Joss Bomon написа:

С този тип SSD съм от излизането им на пазара у нас. 2009г. си взех първия 40GB Intel SSD за 220лв. и в момента диска още е монтиран в конфигурацията ми и работи с инсталиран Windows 7 + още 2 SSD-та. С механичните дискове приключих преди 2 години.

Какво по-точно е питането ти?

Нормално! MLC е! Иначе питането на Стефо е дали са добри?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа, че са със сигурност внос от Германия, но къде точно се произвеждат и аз не знам а и не съм търсил.

Питането ми е да се ползват предимно на лаптопи за домашно ползване от по голямата част от клиентите. Не съм срещал до сега и затова не ги знаех. Направи ми и впечатление, че са  MLC, но гаранцията им е от 2 години. Във Vali се продават и ми е по удобно веднага да купя, а не да правя и чакам заявки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Kolev71 написа:

Мога да ти кажа, че са със сигурност внос от Германия, но къде точно се произвеждат и аз не знам а и не съм търсил.

Питането ми е да се ползват предимно на лаптопи за домашно ползване от по голямата част от клиентите. Не съм срещал до сега и затова не ги знаех. Направи ми и впечатление, че са  MLC, но гаранцията им е от 2 години. Във Vali се продават и ми е по удобно веднага да купя, а не да правя и чакам заявки.

Точно от там съм го купил и аз. Да, гаранцията е 2 години, докато на A-data ( която също ползвам) е 3 години, но за тези пари се изплаща доволно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Kolev71 написа:

Не са MLC -> https://www.intenso.de/sites/default/files/2021-01/en_solid_state_drive_internal_25_top.pdf

Цитат

Advanced 3D-Nand technology with SLC data boost-cache

Бих ти препоръчал малко по-скъпи, но с 5г. гаранция -> https://ssd-hard-disk.pazaruvaj.com/crucial/mx500-2-5-250gb-sata3-ct250mx500ssd1-p395761899/#opisanie

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

За тези пари едва ли са SLC, но за мен е важно, че работят добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Тия дни ще ги питам защо са написали че са MLC, а за препоръката, тези на Cricial ги зная и на единият комп е точно такъв 500 гигабайта. Тук не става въпрос за мен, а за клиента. А той гледа и да е винаги по евтино.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Емил Костов написа:

За тези пари едва ли са SLC, но за мен е важно, че работят добре.

И SLC не са. Правите ли разлика между контролери и кеш на паметта ?

преди 9 минути, Kolev71 написа:

тези на Cricial ги зная

Важна е и серията, защото има и с по-малко гаранция BX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали ме разбираш какво питам?

Още веднаж. Намерил съм нещо по евтино за КЛИЕНТА, та въпросът ми е само за това. Другите данни, като ми потрябват на мен, ще се оправя и сам!

Достатъчно ми беше като спомена себе си, че ползваш от тази фирма от преди 10 години. Което за мен значи, а най много за клиента, че ще им върши добра работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю! Аз сега само питам. Когато се наложи да сменям дискове, обикновено отивам със собственика и го купуваме заедно, Друго щеше да е, ако той ме попита дали и тези са добри, а аз го гледам като теле в железница. Което в крайна сметка той си избере. От мен иска инфо, кое е по добре да се купи. Естествено е да му предложа такъв с по голяма гаранция за неговото спокойствие, отколкото да му разлепям джуки на кой контролера и паметта са по добри, защото хората бъкел не разбират от това. Ние изхождаме от нашата позиция на техници или ремонтчици, а те от това не се интересуват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В повечето ревюта ги дават, че са OEM "заготовки", на които им лепват марка Intenso, като няма никаква техническа информация и навсякъде пишат противоречиви данни.

Не вярвам клиентите ти да предпочетат най-бюджетното SSD, но... хора всякакви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повече от клиентите ми са възрастни хора и семейства - пенсионери. На дечурлига дето бащите им купуват за по 3000-4000 лева компютри за игра, не обръщам НИКАКВО ВНИМАНИЕ - независимо, че и те са хора. Абе хора! Аз с това се занимавам почти 50 години. Я да чуя ВАС! Във форума винаги питам нещо конкретно, точно и ясно, с допълнителни обяснения от моя страна, когато се наложи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих им предложил друго SSD. За мен е безсмислено да се взима някаква безизвестна марка и то с малка гаранция за сметка на това примерно https://omni.bg/product/120897/tvard-disk-transcend-256gb-2-5-ssd-230s-sata3-3d-tlc-aluminum-case.html пък ако 15-20лв. отгоре им са виждат много да се оправят. Иначе всеки има право да се прецаква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като сте хора без работа с много време - хванете се и намерете къде се произвеждат

преди 37 минути, Joss Bomon написа:

OEM "заготовки"-те

Етикет диск не оправя, все едно Москвич с една емблема Мерцедес...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледайки сайта на фирмата която е близо до теб забелязвам няколко диска в границите 60-70 лв.

Там има модели от по 240GB и 256GB, да вторите блазнят с безплатните 16GB, но според мен това не трябва да е определящо.

Аз лично от изброените марки и модели  там бих взел KINGSTON A400 с 36 м. гаранция - при цена от 71 лв. е доста близо до коментирания диск, а има година гаранция отгоре и все пак има марка.

Логично погледнато повечето доскове имат еднакъв обем и еднаква цена - няма как някой от тях да е в пъти по-добър, а дори най-доброто SSD ако изтеглиш късата клечка ще се повреди точно когато не трябва и когато има най-ценните за теб неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Нормално! MLC е! Иначе питането на Стефо е дали са добри?

Това е най добрият коментар по моя въпрос. Темата е приключена! Благодаря на всички!

"Иначе питането на Стефо е дали са добри?"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наивно е да питаш, добър ли е най-евтиния, с неизвестен хардуер, параметри и гаранция диск. Реалистичният отговор е: "Няма как при тези условия да е добър". 

Равносилно е, при профилактика на лаптоп да сложиш бюджетна термоконтактна паста, вместо примерно МХ-4 или 2.

Това, според моите разбирания не е услуга към клиента, а е злоупотреба с незнанието му!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Joss Bomon написа:

Наивно е да питаш, добър ли е най-евтиния, с неизвестен хардуер, параметри и гаранция диск. Реалистичният отговор е: "Няма как при тези условия да е добър". 

Равносилно е, при профилактика на лаптоп да сложиш бюджетна термоконтактна паста, вместо примерно МХ-4 или 2.

Това, според моите разбирания не е услуга към клиента, а е злоупотреба с незнанието му!

Темата е приключена драги. Разбрахме всички, че си добър специалист, но лично на мен не ми помогна особено. Написал си общи приказки, които и техник с 1 година стаж ги е научил.Питането ми, ако все пак ти е трудно да разбереш все още , беше за конкретен модел диск. Това, да ме пращате  на други модели, да ми пишете за контролери и всичко останало не е по нея. Можеш да бъдеш точен ако искаш, но тук е място за изява, кой какво и колко го умее. Погледни всяка тема - не се ли повтаря това в нея?  Пък ако не искаш, можеше и да не отговаряш. Даже не сте се научили от прочетеното тук, че такива като теб, хората ги уважават, но до едно време. София сте царете, ама на комедията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Kolev71 написа:

София сте царете, ама на комедията!

Къде ме пращаш на 360км. ?! 

преди 23 минути, Kolev71 написа:

Питането ми, ако все пак ти е трудно да разбереш все още , беше за конкретен модел диск.

Е да де, явно на тебе ти е трудно да разбереш че:

преди 56 минути, Joss Bomon написа:

Няколко човека тактично се опитахме да ти го обясним, но явно търсиш някой да каже, че диска е прекрасен и няма смисъл да се дават 10-20 лв. повече. Да, ама не.

Освен това, маркирания от тебе "уж" отговор е отговор на мой пост и с нищо не отговаря на темата ти. Ако трибуквието MLC ти дава сигурност и удовлетворение е друг въпрос... явно не си погледнал Pdf файла който дадох, за да се удивиш на SLC кеширането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Къде ме пращаш на 360км. ?! 

Е да де, явно на тебе ти е трудно да разбереш че:

Няколко човека тактично се опитахме да ти го обясним, но явно търсиш някой да каже, че диска е прекрасен и няма смисъл да се дават 10-20 лв. повече. Да, ама не.

Освен това, маркирания от тебе "уж" отговор е отговор на мой пост и с нищо не отговаря на темата ти.

Маркирал съм отговор на Емил Костов, а не твой. Съжелявам. Като прочетеш и заглавието, ще се усетиш. И "тактично" няма нужда да ми обяснявате. Казах. Не ти изнася, никой не ти е бил телеграма за да отговаряш! Така съм останал с убеждението, че си от София, но не си отхвърлям думите.  Дано разбереш накрая, че съм посочил темата за приключена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване