Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, ще правя обновяване на процесор и съм се спрял на Ryzen 5 3600 или Ryzen 5 6500X. Има ли осъзаема разлика между двата модела и заслужава ли си разликата в цената? 

До колкото разбрах това са процесори, които и доста греят, съответно ще е ми е нужно и по добро охлаждане от стоковото в комплекта. Да ми препоръчате и охлаждане? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- не че са толкова горещи колкото идват със смешни кулъри ... ти кажи първо за какво е системата като употреба и на какво дъно ще се спреш , охладител за 50 -60 лева ще ти се намери добър и тих

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината, която имам в момента е със следните компоненти:

Дъно: TUF GAMING B550M-PLUS
Процесор: AMD Ryzen 5 1400
Видео: GeForce GTX 1650 SUPER
Памет:  ADATA XPG Z1 16GB 3200Mhz
Кутия: LIAN LI LANCOOL 215

Ползвам я предимно за работа (интернет, филми и екселски таблици), както и игри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз някак не виждам как официално се комбинират дъното и процесора, но какво разбирам аз от компютри ...

Също така с тази видео карта - този процесор трябва да е достатъчен, преди смяна може да се пробва лек клок ако все още не е правен и много добре да се види кое в системата дърпа нещата назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Аз някак не виждам как официално се комбинират дъното и процесора, но какво разбирам аз от компютри ...

Също така с тази видео карта - този процесор трябва да е достатъчен, преди смяна може да се пробва лек клок ако все още не е правен и много добре да се види кое в системата дърпа нещата назад.

Тоест, за това дъно, трябва да се насоча към друг модел процесор ли? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, stan4opan4o написа:

Ryzen 5 6500X

Такъв процесор няма. Може би имаш в предвид Ryzen™ 5 5600X | Game with the Best | AMD

Той е по-нов и по-мощен от 3600, както и по-скъп. И двата ще станат за дъното ти.

TUF GAMING B550M-PLUS|Motherboards|ASUS Global

Относно охладител, зависи от бюджета и мястото в кутията. Примерни: 

Arctic Freezer 34 eSports DUO White - цена. (nikem-bg.net)

ARCTIC Freezer Xtreme Rev.2 - цена. (nikem-bg.net)

Cooler Master MA410P MASTERAIR HEAT PIPE - цена. (nikem-bg.net)

be quiet! PURE ROCK 2 Pure Wings 2 PWM BK006 - цена. (nikem-bg.net)

DeepCool CPU Cooler NEPTWIN V2 DP-MCH6-NT-NTAM4 - цена. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, stan4opan4o написа:

Имам тези части и идеята ми е да подменя процесора с по мощен, като  Ryzen 5 3600 или Ryzen 5 6500X.

От кога ги имаш тези части?

Сигурен ли си в модела на процесора и на дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на теб какъв ти е проблема? Нещо като не ти харесва кажи си. Кой от тези охладители няма да се справи с въпросните процесори? Ти какво предложи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- не става дума за справяне, половината са стар дизайн или неизгодни , не съм предлагал щото чаках отговор, ама няма да ти се обяснявам тука ... човекът има 1650 карта, за неговата употреба 5600Х изобщо излишно да се коментира за 3600 - фризер 34, ЦМ 212 ево новата ревизия, deepcool gammaxx gte v2, id 224 XT все са идеални решения до 60лв , повече не е неоходимо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво като има слаба карта? Може да ползва компютъра за други неща, които изискват повече процесорна мощ. По-нататък някой ден може да реши да вземе по-мощна видеокарта, пак ли ще сменя процесори? Като е решил да си взема според бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Такъв процесор няма. Може би имаш в предвид Ryzen™ 5 5600X | Game with the Best | AMD

Той е по-нов и по-мощен от 3600, както и по-скъп. И двата ще станат за дъното ти.

TUF GAMING B550M-PLUS|Motherboards|ASUS Global

Относно охладител, зависи от бюджета и мястото в кутията. Примерни: 

Arctic Freezer 34 eSports DUO White - цена. (nikem-bg.net)

ARCTIC Freezer Xtreme Rev.2 - цена. (nikem-bg.net)

Cooler Master MA410P MASTERAIR HEAT PIPE - цена. (nikem-bg.net)

be quiet! PURE ROCK 2 Pure Wings 2 PWM BK006 - цена. (nikem-bg.net)

DeepCool CPU Cooler NEPTWIN V2 DP-MCH6-NT-NTAM4 - цена. (nikem-bg.net)

да, объкарх го. 5600X е модела на процесора. Благодаря за предложенията! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах Ryzen 5 3600ID-Cooling SE-224-XT-BASIC и чакам да ги доставят :)
Следващото нещо е аргономичен геймърски стол или удобен офис стол. Търся конфорт и удобство, а не визия. Препоръки? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам 3600 ти е предостатъчен за нуждите ти, но ако имаш парите и си решил да ги похарчиш 5600х е добър избор за това. Колкото до охлаждането с 3600 може да минеш и с боксовия, ако не те дразни по-силния шум. И аз да попитам сигурен ли си, че си с това дъно и/или процесор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, tepmu написа:

Така като гледам 3600 ти е предостатъчен за нуждите ти, но ако имаш парите и си решил да ги похарчиш 5600х е добър избор за това. Колкото до охлаждането с 3600 може да минеш и с боксовия, ако не те дразни по-силния шум. И аз да попитам сигурен ли си, че си с това дъно и/или процесор?

Да, това е дъното и процесора, който е монтиран в момента. Дъното е купувано наскоро, докато процесора преди 2-3 години. Данните се показват и в Aida64 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, stan4opan4o написа:

Следващото нещо е аргономичен геймърски стол или удобен офис стол. Търся конфорт и удобство, а не визия. Препоръки? 

За стол в момента ползвам този от около 4 месеца и съм много доволен: COUGAR ARMOR S - Gaming Chair - COUGAR (cougargaming.com)

Преди това ползвах обикновен кожен офис стол с подлакътници: ОФИС КРЕСЛО HAVIT 3160 (technopolis.bg)

който може би беше по-мек. Този е една идея по-твърд и в началото ми беше странно, но като свикнах не бих се върнал на стария, в предвид че работя от в къщи и съм по цял ден пред компютъра, съответно и на стола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, plamen_petrov_80 написа:

Значи всички ни лъжат, че първа серия на Ryzen не се поддържа от новите дъна ...

Най-вероятно искат да продават по новите си продукти. 

1.png

2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване