Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

- нещо с 500ГБ , иначе и двете не са лоши, но при адатата има малко несигурност с хардуера, на който ще попаднеш, защото е публична тайна, че се подменяха компоненти на този модел, но то и при силикон А80 положението е подобно, ако си ограничен в парите един кингстън А2000 500ГБ е доста сполучлив

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с бюджет от 100лв.Търся NVMe от 256 гб защото ще си използвам и 1тб хард диск, NVMe-to ще го използвам само като  дял C ( windows,програми и прочие)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- за около 115 - 120лв ще си купиш 500ГБ кингстън А2000 с 5 г гаранция, имай предвид просто, че при по-малкият обем особено с тези контролери на phison и smi, които са при А80 и sx8200p ,производителността пада спрямо по-големите обеми, а и защо да не дадеш 20лв за двойно място?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... ако не ти е надежден има редица сайтове, давам ти пример за модел и цена , която е за ориентир и е подобна в още много магазини , това е от мене

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Милен Решовски написа:

Никога не съм поръчвал от този сайт,нямам идея колко е надежден

Няма проблем с тях, но ако искаш, ето ти и от Vario

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от въпросната adata, ползвам я от над година (512 GB). Иначе, има и по-добри оферти:

ADATA XPG SX8200 PRO 256GB M. 2 PCIe (ASX8200PNP-256GT-C) SSD хард дискове Цени, оферти и мнения, списък с магазини, евтино ADATA XPG SX8200 PRO 256GB M. 2 PCIe (ASX8200PNP-256GT-C) (pazaruvaj.com)

Този също не е лоша оферта, абсолютно идентичен, но охладителя е една идея по-добър: ADATA GAMMIX S11P 256G M2 PCIE - цена. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- защо го буташ пак на 256ГБ? я виж скоростите на писане на 256ГБ адатите с този контролер и сравни с 512ГБ и 1ТБ.... да не говорим че ще спести 20 лева само а мястото е наполовина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Милен Решовски написа:

Никога не съм поръчвал от този сайт,нямам идея колко е надежден

Аз съм поръчвал оттам. Надежден е сайта. Бързи и коректни са. Освен от Pro-BG съм доволен и от computer-store (но там е по-скъп в момента, защото цените му са без ДДС).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Откъм цена/производителност, най-доброто решение е този.

Кое не разбра?

преди 53 минути, Милен Решовски написа:

Разполагам с бюджет от 100лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Кое не разбра?

Нали и други ще четат темата?! Нека се знае как стоят нещата и с по-хубави компоненти!

Освен това, в неговите линкове са излъгали за някои характеристики и някой може да се заблуди, че са с параметрите на по-добри дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

алабалистики!!!

Алабалистики са твоите постове в темата!!!!!!!!!

Колко време можеш да изтраеш без да се дърлиш с някого за глупости ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това тези постове с информация сед 2-3 няма да са актуални!
Да си забелязал да съм в контра с коректни постове? Не, нали? Що така, бе, Миме?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П5 изобщо не е най-доброто за цена производителност , особено на 500ГБ , и изобщо крушал нищо интересно не са вадили скоро , но точно с цитирания съфорумник няма кво да си кажа по принцип още по-малко за материя за която очевидно е чел само етикети от производителя, ей го що за стока е

hdtach.png

средно между 1100 и 1400 запис при разписани 3000

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, arestant написа:

чел само етикети от производителя

Тоя смешен софтуер от времето на ХР откъде го изкопа ?! :lol6:

От решаващо значение P5 500GB NVMe M.2 SSD Преглед 10 |  TweakTown.com

преди 50 минути, цър-вул написа:

Да си забелязал да съм в контра с коректни постове?

Е нали вече не си модератор? Работа ли ти е да модерираш постове ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Joss Bomon написа:

Тоя смешен софтуер от времето на ХР

Айде пак се изцопа:
https://www.techspot.com/downloads/6714-hdtach.html

Цитат
Last updated:
May 6, 2015

И е добре, преди да се изказваш авторитетно да попрочитат:

Spoiler

The HD Tach sequential read test is a little bit different from other benchmarks. Most benchmarks create a file on the hard drive and test within that file. The problem is that modern hard drives use a zone bit recording technique that allows different read speeds depending on where the data is located. Data on the outside of the drive is much faster than data recorded on the inside.

HD Tach reads from areas all over the hard drive and reports an average speed. It also logs the read speeds to a text file that you can load into a spreadsheet and graph to visually read the results of the test.

In addition to sequential read, HD Tach tests the drive's random access time. Random access is the true measure of seek speed. Many drives advertise sub 10 millisecond seek speeds, but seek speeds are misleading.

Finally, HD Tach tests the drive burst speed. The burst speed is the speed that data can be accessed from the drive's on-board read-ahead memory. This measures the speed of the drive and controller interface. The registered version of HD Tach adds write testing and Windows NT/2000 support.

преди 35 минути, Joss Bomon написа:

Работа ли ти е да модерираш постове ?!

Май трябва да научиш що е това модериране на постове..
И не, не модерирам, а се дразня на прототията хорска...
И не пиша в тема колкото да съм писал

И е добре да знаеш кога да замълчиш...Не напразно древните са казали, че мълчанието е злато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, цър-вул написа:

И е добре, преди да се изказваш авторитетно да попрочитат:

Ей не спря да се дървиш и да се правиш на многознайко...

Цитат

На 5 декември 2011 г., като се позовава на липсата на време да отдели за проекта, Simpli Software официално обяви на своя уебсайт, че HD Tach е достигнал края на живота си и вече не се поддържа. [2] Оттогава домейнът изтече.

Най-новата версия на това приложение (3.0.4.0) не е напълно съвместима с Windows Vista, Windows 7 или Windows 8. HD Tach обаче работи в тези операционни системи, като го стартира в режим на съвместимост с Windows XP SP2 или SP3. HD Tach 2.70 е последната версия, която работи на Windows NT 4.0.

https://en.wikipedia.org/wiki/HD_Tach

Освен да се опитваш да модерираш, взе и да адвокатстваш без да са ти искали помощта!

А спри се вече с простотиите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

смешници които мерят ссд устройства със синтетика като кристал която АБСОЛЮТНО никаква информация не показва за последователен запис да се скрият в мишата си дупка и да не излизат повече!

image.png.48383bb39cf7414f0f70877c02b4095e.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Joss Bomon написа:

Освен да се опитваш да модерираш, взе и да адвокатстваш без да са ти искали помощта!

А спри се вече с простотиите!

Наглостта ти прелива!!! Аз ли да се спра или ти със смешните си и неуместни коментари?!
Казах ти - мълчанието е злато. Осъществяваш възможността си да НЕ изръсиш бисер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, цър-вул написа:

Наглостта ти прелива!!! Аз ли да се спра или ти със смешните си и неуместни коментари?!
Казах ти - мълчанието е злато. Осъществяваш възможността си да НЕ изръсиш бисер.

С никакъв съвет към автора не се включи в темата! Крайно време е да се усетиш кой е излишният! 

преди 32 минути, arestant написа:

синтетика като кристал която АБСОЛЮТНО никаква информация не показва

Ето ви ги ревютата и сравнявайте А2000 и Р5. Ясно е, че мнозина са в цикъл...

https://www.tweaktown.com/reviews/9500/crucial-p5-500gb-nvme-2-ssd/index.html

https://www.tweaktown.com/reviews/9203/kingston-a2000-1tb-nvme-pcie-gen3-2-ssd-review/index.html#Synthetic-Benchmarks:-AS-SSD-and-ATTO

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване