Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Пак сте се сбили за глупости...

преди 2 часа, цър-вул написа:

Аз си мислех, че се решава конкретен проблем, а не се пишат алабалистики!!!

Как се решава проблем без да се знае ОС и какво е дъното? Ако се окаже 7 и дънце от 2-та Световна?

преди 3 часа, Милен Решовски написа:

Никога не съм поръчвал от този сайт,нямам идея колко е надежден

Смяташ, че ги връткат с 3D принтер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бях забравил тоя колко е зле в хардуера..... джос мос .... кой ти сравнява п5 с а2000 оня ми дрънка как бил най добрия цена производителност за 150 лева 500гб после ми го сравнява с а2000 че аз за 150 лева ще си купя къде къде по добро ССД с 500ГБ, а2000 е 115 лева не 150 !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Как се решава проблем без да се знае ОС и какво е дъното? Ако се окаже 7 и дънце от 2-та Световна?

Прави се сравнение между два nvme диска и се търси такъв до 100(СТО)  лева. Каква е връзката с ОС; за базовия хардуер авторът си е преценил, че е с поддръжка на nvme.
И ти голям го извади... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, защото съм виждал хиляди случаи, дето

преди 1 час, цър-вул написа:

авторът си е преценил

а после - ми то било без кръчмаря.

Аз самият минах по тоя път, иначе нямаше да се регистрирам тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.04.2021 г. в 13:49, Милен Решовски написа:

Кое е по-доброто?

И двете са добри. Няма да сгрешиш!

Не зная защо, но аз си падам повече по Силикона. Ползвам този и съм много доволен повече от година вече.

https://erabg.com/9114-silicon-power-512gb-nvme-a80.html

на 18.04.2021 г. в 13:49, Милен Решовски написа:

И защо

SSD не са това, което беше преди години. Сега силите са изравнени. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да избереш, в скоростта едва ли ще видиш разлика, за това взимай такова с 5-годишна гаранция за да си подсигурен и за предпочитане минимум 240/250/256 GB. Другото е важната информация на поне 2 носителя, като тези два носителя да са независими, т.е да не са 2 диска на 1 компютър, а да са на различни, а още по-добре ако единият е външен, облаците също са вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте, имам наличен от стара конфигурация SSD Crucial MX500 - 500GB и това е единственото нещо което може да се ползва от нея.

Въпроса ми е при изграждането на нова система, ако го ползвам като системен дали в реална употреба ще се усеща съществена разликата спрямо съвременните по-бързи NVMe.

Общия обем на системата който ми е необходим е поне 1,5TB

Двата варианта които обмислям са следните:

1. NVMe 1ТБ (ново) + MX500 (наличния).

2. MX500 (наличния) + HDD 2TB (ново) и така да спестя някой лев стига да не дава голямо отражение на ситистма.

Системата ще се ползва за Аутокад, Ревит, Офис и евентуално Игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми със SATA SSD. Разликата е пренебрежимо малка, може да видиш например в този клип:

M.2 NVME vs SSD vs HDD Loading Windows and Games - YouTube

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване