Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Трябва ли да изключа vsync ако използвам freesync

Препоръчан отговор

Много четох но така и не разбрах ,дори от АМД няма конкретно ДА или НЕ. Разбрах какво са като технологии но никой не казва в синхрон ли е добре да работят или vertical sync трябва да се изключи. Играя игри предимно шутъри: Fallout 4, Division, Arma3 от този тип. Където е възможно настройките са на възможно най-високи, в резолюция 1920/1080. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са технологии на NVIDIA аз съм с AMD близки са като идеи но и несъвместими.

Монитора е 144 Mhz, реално с моята видео карта и процесор ,на Fallout 4 не мога да достигна до лимита на монитора. Не мога да разбера дали двете работят заедно в синхрон или при определени обстоятелства прехвърля от едното към другото или едното спъва другото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти съвместими монитор и видеокарта. Дали е amd/nvidia няма особено значение, вече имат обратна съвместимост, стига видеокартата да е по-нов модел. Например аз ползвам freesync монитор и съм активирал gsync

spacer.png

Май не си чел достатъчно.

VSync, FreeSync, and G-Sync explained - what they are and why they matter for gaming | GamesRadar+

Точно за fps се препоръчва да ползваш vsync/gsync, понеже, както казах, при vsync input lag-а е доста по-голям. Въпроса е, че ако монитора не е сертифициран, не се знае дали и колко ще работи.

G-SYNC 101 | Blur Busters

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Raze написа:

Трябват ти съвместими монитор и видеокарта. Дали е amd/nvidia няма особено значение, вече имат обратна съвместимост, стига видеокартата да е по-нов модел. Например аз ползвам vsync монитор и съм активирал gsync

Май не си чел достатъчно.

VSync, FreeSync, and G-Sync explained - what they are and why they matter for gaming | GamesRadar+

Точно за fps се препоръчва да ползваш vsync/gsync, понеже, както казах, при vsync input lag-а е доста по-голям. Въпроса е, че ако монитора не е сертифициран, не се знае дали и колко ще работи.

G-SYNC 101 | Blur Busters

ти не си чел достатъчно! такова животно като vsync монитор -няма!

- другото в червено същоне е винаги вярно !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно в твоя случай, изключи v-sync, понеже така или иначе не можеш да стигнеш 144 кадъра в игри. freesync да си стои включен. Raze не знам как е успял всяко твърдение да му е грешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитора и картата подържат Freesync. Обаче дискусията се очертава като повечето които прочетох, без категоричен отговор. Машината е в подписа ми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

щом стигаш висок ФПС , можеш най-много ако искаш да го ограничиш до и малко под опреснителната честота на монитора, активиран freesync, v-sync спрян от играта, това е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, arestant написа:

ти не си чел достатъчно! такова животно като vsync монитор -няма!

- другото в червено същоне е винаги вярно !

Да, направил съм грешка, няма нужда да се заяждаш. Кое не е вярно? Нали съм показал как на freesync монитор имам активиран gsync?

преди 22 минути, Gunart написа:

Монитора и картата подържат Freesync. Обаче дискусията се очертава като повечето които прочетох, без категоричен отговор. Машината е в подписа ми. 

А ти знаеш ли какво искаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да извлека максимума от машината без клокване. Но никъде не видях категорично " изключете vsync и използвайте Freesync за по-добра производителност" или "ползвайте двете заедно няма значение ,просто всичко е маркетинг и реклама".

преди 2 часа, arestant написа:

щом стигаш висок ФПС , можеш най-много ако искаш да го ограничиш до и малко под опреснителната честота на монитора, активиран freesync, v-sync спрян от играта, това е

Всъщност това е най-честия съвет по форумите.

Ще пробвам трите варианта, с Freesync с vsync и с двете включени. Ще поиграя и ще видя логовете за FPS и вероятно ще пусна няколко бенча , ще пусна резултатите тук и всеки ще прецени за себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Gunart написа:

Искам да извлека максимума от машината без клокване. Но никъде не видях категорично " изключете vsync и използвайте Freesync за по-добра производителност" или "ползвайте двете заедно няма значение ,просто всичко е маркетинг и реклама".

Всъщност това е най-честия съвет по форумите.

Ще пробвам трите варианта, с Freesync с vsync и с двете включени. Ще поиграя и ще видя логовете за FPS и вероятно ще пусна няколко бенча , ще пусна резултатите тук и всеки ще прецени за себе си.

И прочете ли какво ти пратих или писах? Там пише, че като ползваш vsync, имаш много по-голяма латенция (това поне се надявам знаеш какво означава или най-малкото в горната връзка е обяснено), което не е много добре при fps игрите. При останалите варианти го няма. Без четене нищо няма да разбереш или научиш, какво по-конкретно търсиш? А и този дърт и слаб FX процесор колкото и да го клокваш, няма да получиш кой знае какво подобрение, да не говорим, че ще ти трябва поне водно охлаждане и много добро захранване (да кажем, че дъното ще издържи). Реално ако го смениш с някой I5/I7 поне 3 поколение или по-нов втора употреба, ще получиш много повече кадри.

Цитат

Playing with Vsync enabled makes a display feel slightly more sluggish, while G-Sync and FreeSync feel like cleaner, smoother solutions.

FreeSync vs G-Sync Input Lag Comparison - YouTube

Input lag tests: TL,DR; Don't use borderless windowed mode, don't use vsync, and DEFINITELY don't use triple buffering, if you want to avoid input lag : pcmasterrace (reddit.com)

Arma 3 Standard CPU Benchmark Intel 4690K vs AMD FX-8350 - YouTube

Fallout 4 CPU Benchmark: i3 vs. i5, i7, & AMD FX - YouTube

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, arestant написа:

дано не е прочел какво си писал !

Айде и теб да те сложа в ignore, че освен да се заяждаш, до момента нищо смислено не виждам да си написал някъде. Пиши си колкото искаш, не ми пречиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да съм в твоята игнор листа за мен ще е чест ... некомпетентен плямпач с 0 опит в хардуера , бутай си софтуера и не ме занимавай с глупости

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора щом иска максимално да изстиска от машината, защо да спира синхронизирането на кадрите? Така ще му върви по-мазно играта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване