Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Плащане на ПОС терминал чрез NFC

Препоръчан отговор

Здравейте, използвам Revolut, обаче google pay не работи в България, при което няма как да използвам картата от револют за плащане на ПОС терминал с NFC. Има ли някаква алтернатива на google play, или друг начин за плащане на ПОС терминал. Разбрах че някои ползват Phyre, което мисля че е е отделна виртуална карта. Нещо подобно също ще е вариант, ако липсват такси за прехвърляне на парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Swiftypoppin написа:

Здравейте, използвам Revolut, обаче google pay не работи в България, при което няма как да използвам картата от револют за плащане на ПОС терминал с NFC. Има ли някаква алтернатива на google play, или друг начин за плащане на ПОС терминал. Разбрах че някои ползват Phyre, което мисля че е е отделна виртуална карта. Нещо подобно също ще е вариант, ако липсват такси за прехвърляне на парите.

Здрасти! Нещо ... не си доразбрал!

Няма как да използваш Revolut, защото това е „... компания за финансови технологии със седалище в Лондон , Англия, която предлага банкови услуги“ - ползваш услугите на Revolut.

Кой ти каза, че Google Pay не работи в България? Я виж - България: Поддържани начини на плащане. Работи, но с карти Mastercard на следните издатели - Curve OS Ltd, Monese, Paynetics AD, TransferWise, Viva Wallet. На Revolut  - и Mastercard, и Visa.

Прехвърляне без никакви такси ... това е само мечта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ползвам iCard , ама се отказах от това плащане с NFC заради нуждата от постоянното отключване на телефона всеки път с 4 цифрения ПИН и отделното въвеждане на 6 цифрения ПИН на приложението... затова имам тяхна реална физическа карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Swiftypoppin написа:

при което няма как да използвам картата от револют за плащане на ПОС терминал с NFC

Пробвай портейлите на Vivacom или А1 за nfc плащане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Здрасти! Нещо ... не си доразбрал!

Няма как да използваш Revolut, защото това е „... компания за финансови технологии със седалище в Лондон , Англия, която предлага банкови услуги“ - ползваш услугите на Revolut.

Кой ти каза, че Google Pay не работи в България? Я виж - България: Поддържани начини на плащане. Работи, но с карти Mastercard на следните издатели - Curve OS Ltd, Monese, Paynetics AD, TransferWise, Viva Wallet. На Revolut  - и Mastercard, и Visa.

Прехвърляне без никакви такси ... това е само мечта!

преди 2 часа, N1K17Y написа:

Работи от месеци в България.

Пише ми че не е достъпно в моята страна (скрииншота). Иначе ползвам револют от почти година поне като прехвърлям от дебитна карта към реяолют не виждам да има такси. Иначе да знам че може гоогле пей да се ползва с револют но не ми дава да го инсталирам (скеииншота)

преди 1 час, [email protected] написа:

Аз си ползвам iCard , ама се отказах от това плащане с NFC заради нуждата от постоянното отключване на телефона всеки път с 4 цифрения ПИН и отделното въвеждане на 6 цифрения ПИН на приложението... затова имам тяхна реална физическа карта.

Не може ли да се отключва с отпечатък вместо пароли. 

преди 44 минути, цър-вул написа:

Техни карти ли се ползват или в портфейла мога да използвам моя карта от друга банка. 

Screenshot_2021-04-18-22-24-52-397_com.android.vending.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Swiftypoppin написа:

Техни карти ли се ползват или в портфейла мога да използвам моя карта от друга банка. 

На Vivacom ползвам Mastercard на ДСК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Swiftypoppin Gpay е вече инсталиран в телефона, аз дори не мога да го открия в playstore-a, но го позлвам. Не те знам с какъв телефон си, но от настройките намери тези за плащане.

Не е нужно и да отваряш приложението дори до определен лимит (100лв. на транзакция мисля) а само телефона да е отключен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Swiftypoppin написа:

Пише ми че не е достъпно в моята страна (скрииншота). Иначе ползвам револют от почти година поне като прехвърлям от дебитна карта към реяолют не виждам да има такси. Иначе да знам че може гоогле пей да се ползва с револют но не ми дава да го инсталирам (скеииншота)

А дай да го видим тоя ... скЕИИншот (скрийншот - снимка на екрана).

Пп. Коя е ... „твоята държава“?

преди 1 час, Swiftypoppin написа:

Не може ли да се отключва с отпечатък вместо пароли. 

Въпрос на настройка!

преди 1 час, цър-вул написа:

На Vivacom ползвам Mastercard на ДСК

Използваш сим-карта на Виваком и DSK Direct, или дигиталния портфейл Pay by Vivacom?
Щом картата ти е Mastercard, издадена от ДСК - значи е първото!

преди 2 часа, цър-вул написа:

Тези „портейли“ - на практика са отделни банкови клиенти!
Не се регистрират външни банкови карти - от тях може само да захранвате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Използваш сим-карта на Виваком и DSK Direct, или дигиталния портфейл Pay by Vivacom?

И трите, дядо попе, и трите. Или може би, Марче....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Swiftypoppin Все още приложението GPay не е достъпно за сваляне от България. Но няма и нужда. Отваряш приложението на R, отиваш на опцията "карти" и когато маркираш първата карта ще видиш възможност да я приобщиш за плащане с GPay. Следваш стъпките. При избор на плащане чрез NFC ще ти иска 6 - цифрена парола за сигурност. Настройките се правят веднъж. При плащане трябва да си отключиш телефона с тази 6 - цифрена парола и да го доближиш близо до терминала. Плащането става мигновенно. Хубавото е, че плащането през GPay не влияе върху лимита за безконтактни плащания и не се налага през определен период от време да "зануляваш" лимита. Лично аз от доста време се съм пипал хартиени пари 😉 Ако мога да съм полезен с нещо - питай. Няма проблем. Успех !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, jhoro написа:

Не се регистрират външни банкови карти - от тях може само да захранвате.

Верно ли? Знайко, аре о'бясни защо тогава приложението (Pay by VIVACOM) поддържа възможност за nfs сканиране на карти и появата на сканираната карта в секция PAYMETS/PHISICAL. Аре, о'бясни, че ние тук сме негра'мотни...
Експеерт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли? Знайко, аре о'бясни защо …

Забрави да кажеш „Моля!” - затова … „Аре, улево! Please!"
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'Моля' е обръщение, към хора, които биха ти били по някакъв начин полезни. А от малограмотни надути  пернати к'во да очаквам...
И понеже нямаше с какво да отовориш тръгна' улеу...
Чудесна би била ситуацията, в която ти би спрял да си на всяко гъ'рне мерудия.
Лъхаш си на вископарна простащина от 2 преки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста прилично обяснение, но поражда следните въпроси:

Плащането става мигновенно.

Какво разбираш по „мигновено”?
Хубавото е, че плащането през GPay не влияе върху лимита за безконтактни плащания и не се налага през определен период от време да "зануляваш" лимита.

За кои лимити говориш?
При мен (моята карта) има 3 вида - като плащане (плащане на ПОС, теглене на АТМ и интернет трансакции) и 2 вида - като периоди (дневни и седмични).
И как правиш това „зануляване”?
Лично аз от доста време се съм пипал хартиени пари

А как плащаш в обекти, където няма ПОС-терминал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, N1K17Y написа:

@Swiftypoppin Gpay е вече инсталиран в телефона, аз дори не мога да го открия в playstore-a, но го позлвам. Не те знам с какъв телефон си, но от настройките намери тези за плащане.

Не е нужно и да отваряш приложението дори до определен лимит (100лв. на транзакция мисля) а само телефона да е отключен.

да това забелязах че си е в телефона сега остава само да го пробвам, има ли място където мога да проверя коя карта е свързана с гоогле пей защото аз уж свързах една от виртуалните карти на револют но не знам къде да проверя дали е свързана.

преди 6 часа, 2249 написа:

@Swiftypoppin Все още приложението GPay не е достъпно за сваляне от България. Но няма и нужда. Отваряш приложението на R, отиваш на опцията "карти" и когато маркираш първата карта ще видиш възможност да я приобщиш за плащане с GPay. Следваш стъпките. При избор на плащане чрез NFC ще ти иска 6 - цифрена парола за сигурност. Настройките се правят веднъж. При плащане трябва да си отключиш телефона с тази 6 - цифрена парола и да го доближиш близо до терминала. Плащането става мигновенно. Хубавото е, че плащането през GPay не влияе върху лимита за безконтактни плащания и не се налага през определен период от време да "зануляваш" лимита. Лично аз от доста време се съм пипал хартиени пари 😉 Ако мога да съм полезен с нещо - питай. Няма проблем. Успех !

В началото си мислех че е нужно приложението затова. Реално да точно това направих обвързах я с Gpay, но под картата си пише "faster online shopping - add to google". Не ме е питало за 6 цифрен код, когато тръгна да плащам ли ще ме пита?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Swiftypoppin написа:

да това забелязах че си е в телефона сега остава само да го пробвам, има ли място където мога да проверя коя карта е свързана с гоогле пей защото аз уж свързах една от виртуалните карти на револют но не знам къде да проверя дали е свързана.

В началото си мислех че е нужно приложението затова. Реално да точно това направих обвързах я с Gpay, но под картата си пише "faster online shopping - add to google". Не ме е питало за 6 цифрен код, когато тръгна да плащам ли ще ме пита?

След като е зададено от настройките на телефона, да се използва  Гпей по default се отива в менюто с карти в Револют приложението и там има опция за добавяне на карта към Гпей. След това не мисля, че има как да провериш дали наистина е добавена, но би трябвало да няма проблем. Аз лично като бях на касата в магазина казах на касиерката, че ще платя с карта и съм си добавил в опцията в телефона и искам да пробвам. Мина без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, N1K17Y написа:

След като е зададено от настройките на телефона, да се използва  Гпей по default се отива в менюто с карти в Револют приложението и там има опция за добавяне на карта към Гпей. След това не мисля, че има как да провериш дали наистина е добавена, но би трябвало да няма проблем. Аз лично като бях на касата в магазина казах на касиерката, че ще платя с карта и съм си добавил в опцията в телефона и искам да пробвам. Мина без проблем.

Благодаря много!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега трябва да отидеш в настройките на телефона, да активираш NFC и да му зададеш приложение по подразбиране да е Gpay. Ако карта е обвързана с GPay надписът "faster online shopping - add to google" трябва да изчезне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, 2249 написа:

Сега трябва да отидеш в настройките на телефона, да активираш NFC и да му зададеш приложение по подразбиране да е Gpay. Ако карта е обвързана с GPay надписът "faster online shopping - add to google" трябва да изчезне.

Мне, при мен си стои и никога не ми е правило проблем при плащане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, N1K17Y написа:

Възможно е да зависи от модела на телефона. При мен на Huawei P 20 Pro такъв надпис няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, 2249 написа:

преди 12 минути, N1K17Y написа:

аз точно затова се чудих дали е наред, но щом при някои надписа остава значи всичко е точно, иначе Gpay си беше избрано подразбиране в настрйките на телефона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване