Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Чингис Хан написа:

Аве тиквеник, кой ти е дал книжка на теб ве? Кажи кой? За това в България е по най-висока смъртност на пътя в цяла Европа.

Ще се научиш да играеш хорото в синхрон! Когато правиш асинхрон излиташ. Това не ти е играчка да се упражняваш. Или го можеш или не го можеш. Всяко действие и бездействие се наказва. Затова ще си ходиш изпотрошен, с повече щети от на състезателите! Защото не знаеш да си пазиш колата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Бонбон с катран! написа:

Ще се научиш да играеш хорото в синхрон! Когато правиш асинхрон излиташ. Това не ти е играчка да се упражняваш. Или го можеш или не го можеш. Всяко действие и бездействие се наказва. Затова ще си ходиш изпотрошен, по-често и от състезателите! Защото не знаеш да си пазиш колата!

Много  добре си спомням по време на курсовете като натиснах газта на жълто и реално минах на червено, как ми се развика инструктура и ми повтори 20 пъти, че на жълто се минава, само когато нямаш техническата възможност да спреш, тоест съм прекалено близко до светофара.Но пък тогава и няма как да минеш на червено.А това, че ако спра рязко и някой ме удари в багажника.Ами той става автомат виновен за неспазване на дистанция.Изпотрошен до сега не съм ходил.9 години имам цялата азбука в джоба.И съм обиколил цяла Европа.Нито си ми на категориите Ганчо, нито на опита.Бягай да доиш козите и никога не са качвай на МПС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Чингис Хан написа:

Много  добре си спомням по време на курсовете като натиснах газта на жълто и реално минах на червено, как ми се развика инструктура и ми повтори 20 пъти, че на жълто се минава, само когато нямаш техническата възможност да спреш, тоест съм прекалено близко до светофара.Но пък тогава и няма как да минеш на червено.А това, че ако спра рязко и някой ме удари в багажника.Ами той става автомат виновен за неспазване на дистанция.Изпотрошен до сега не съм ходил.9 години имам цялата азбука в джоба.И съм обиколил цяла Европа.Нито си ми на категориите Ганчо, нито на опита.Бягай да доиш козите и никога не са качвай на МПС.

Не се обиждайте на години стаж - има хора с 20г "зад волана" с 10 000 км. лично аз съм шофьор от 1994 г. и не ме е срам да кажа, че има около 500К+ км., но никога не подценявам ситуацията. Въртял съм геврека из европата и америката, но като в БГ в последно време такива некадърници не съм виждал: пример - престрояване по средата на кръстовище (това от темата), което е абсолютно забранено от ЗДвП.

Поздрави!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Чингис Хан написа:

Нито си ми на категориите Ганчо, нито на опита.Бягай да доиш козите и никога не са качвай на МПС.

Абе това Петрич сте село бе! Две коли на кръст и само се проветряте през прозореца. Чакаш не чакаш - все ти е тая. Като дойде време да тръгнеш - тръгваш. Пет пари не даваш има ли трафик, няма ли трафик. На село и баба Петруна може да кара и то не кола, ами каруца и няма кой да я удари! Ние Да Гето сме 3 пъти повече население от вас - 3 Петрича на калъп. И когато направиш като мен 500К+ км. градско каране, ела да се обадиш, че не си търпял някакво ПТП по чужда вина. Не си първи, няма и да си последния, който ще бъде зашлевен отзад на пешеходна или на светофар. Още за инструктора ли си мислиш? Едно е на теория, съвсем друго на практика. Че се сетих от един български филм - "Едно е да искаш, друго да можеш, трето да направиш"! Ти си оратор фантаст, само на думи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ме уморите от смях!!!

преди 55 минути, Бонбон с катран! написа:

Ние Да Гето сме 3 пъти повече население от вас - 3 Петрича на калъп.

Единия град - 40-50 хиляди, другия - 120-130 ... С бебетата!

Когато покарате в ГОЛЯМ град, с ГОЛЯМ трафик - ще разберете много неща. Град - 2-3-5-10 милиона, улици с по 4-5-6 ленти в едната посока. Дистанция между автомобилите - 1,5-2 метра.

И култура на шофиране!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко закъснение ...

преди 12 часа, Бонбон с катран! написа:

Ето така ще останеш без багажник!

Ето нещо по въпроса 

Mudflap test your airbag here | ETS2 mods

Да превеждам ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората (част от тях де ;) ) станаха кОлтурни и пускат да се престроиш на кръстовище.

Варна примерно, ако после отиваш директно на север, още на табелата минаваш твърдо в лявата лента. Вече дали ще завиеш там още в началото или ще стигнеш до църквата и тогава у лево - няма значение. Просто ако си в дясната лента ще успееш да тръгнеш на север чак къде Созопол...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората (част от тях де ) станаха кОлтурни и пускат да се престроиш на кръстовище.

Тази работа - „пускането” - се казва толерантност!
На всеки може да се случи - особено, в друг град - да се позиционира в неправилната лента. Вместо „клаксон” - използвайте усмивка и жест „Мини първи - нищо, че аз съм с предимство!”
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема, е че 80% от хората са дебили, и не могат да проумеят, че с една или две или дори пет коли по-назад това няма да забави времето  му на пристигане. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jhoro написа:

Тази работа - „пускането” - се казва толерантност!
На всеки може да се случи - особено, в друг град - да се позиционира в неправилната лента. Вместо „клаксон” - използвайте усмивка и жест „Мини първи - нищо, че аз съм с предимство!”

Лошото е, че липсва култура на движение: пример - мига жълтия светофар и се набият 4-5 автомобила в кръстовището и задръстят "зеления" светофар. Една сутрин на К. Величков и Сливница тролея мина на третото зелено., защото всички затапват платното. Отделно в последно време (2-3г) е супер мода да се преминава нагло на червено без да мислят за отсрещните. 

Докато не започнат масово да пускат честитки за преминаване на червен светофар няма да се оправят нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че липсва култура на движение: пример - мига жълтия светофар и се набият 4-5 автомобила в кръстовището и задръстят "зеления" светофар. Една сутрин на К. Величков и Сливница тролея мина на третото зелено., защото всички затапват платното. Отделно в последно време (2-3г) е супер мода да се преминава нагло на червено без да мислят за отсрещните. 
Докато не започнат масово да пускат честитки за преминаване на червен светофар няма да се оправят нещата.

За тази работа си има текст, в закона:
Чл. 50а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.

… ама „куките спят”!

Колкото до „преминаване на червен светофар” - не „честитка”, ами един по-голям камион. И вече няма да прави така! Всъщност - нищо няма да прави!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жоре, излезе ми стреснушка от тебе!!!
Колкото пъти отворя форума и Жоро "минал на червено"! Спри се бре...

Сори - за „стреснушката”.
Но не си разбрал - минах на бърбън!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.04.2021 г. в 0:02, jhoro написа:

Ще ме уморите от смях!!!

Единия град - 40-50 хиляди, другия - 120-130 ... С бебетата!

Когато покарате в ГОЛЯМ град, с ГОЛЯМ трафик - ще разберете много неща. Град - 2-3-5-10 милиона, улици с по 4-5-6 ленти в едната посока. Дистанция между автомобилите - 1,5-2 метра.

И култура на шофиране!

Когато дойдеш при нас всичко нагъчкано на едно в една кошара и всеки да спира както си поиска и да няма регулиращи светофари, тогава може да усетиш тръпката как да прецакаш колега без да си го искал! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато дойдеш при нас всичко нагъчкано на едно в една кошара и всеки да спира както си поиска и да няма регулиращи светофари, тогава може да усетиш тръпката как да прецакаш колега без да си го искал! 
„Като дойдеш …” - защо реши, че не съм шофирал във Филибето, майна?
Напротив - не трафика е проблем в БГ, а идиотите!
e4a219379390ccf3a7e0a745d797622d.jpg
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жоре, ша дода накрая...

Къде бе … пич?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, jhoro написа:

Напротив - не трафика е проблем в БГ, а идиотите!

https://gospodari.com/нагъл-шофьор-изпреварва-на-пешеходна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде бе, голям праз, и на мен ми се случи веднъж, мина година, нямам честитка. 

Не съм го повтарял и не искам и да го повтарям.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване