Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Син екран след чиста инсталация на Windows-10

Виж решението Разрешен от B-boy/StyLe/,

Препоръчан отговор

преди 25 минути, porata написа:

Интересно ми е едно как за бога 13 дена му няма нищо нито 1 син екран и след това се почва...
Сега пак най вероятно ще е така 2-3 дена после пак 10-15 дена му няма нищо..

Така от разстояние трудно ще се хване каква е причината. Щом става от време на време и на случаен принцип е най-добре да се сменя хардуер и да се пробва. Ако нямаш възможност - тогава на сервиз. Може и да е от кондензатор...

П.П. Не зная как си с Линукс, но ако искаш пробваш и запиши на флашка например Минт. Обикаляй из нета, отваряй и затваряй програми да видиш какво ще стане. Няма да има син екран а направо ще блокира ако нещо не е наред. Ако това стане значи много вероятно да е хардуерен проблема. Защото няма да ги има драйверите или проблематичните ъпдейти от Уиндоуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Повредена видеокарта. Тествай я на друга машина или тествай тази с друга видеокарта. Друг начин няма.

How to Fix NVIDIA nvlddmkm.sys Blue Screen Error on Windows (iobit.com)

Не е задължително. При мен също се е случвало точно същата грешка и установих, че се дължи на калпава версия на видео драйвера. Ето с предишната версия 466.11нямах проблеми. С новата версия 466.27 съм от скоро и днес заби точно със същата грешка по време на гледане на клипче в тубата и май downgrade-на към старата. Новата версия качих, защото прочетох в промените, че имало поддръжка на Metro Exodus Enhanced Edition-a, но то и без това с моята карта (1060) няма да мога да се възползвам така или иначе от нея (защото не поддържа трасиране на лъчите) та ще върна към старата. Мисълта ми е да се пробва с различните версии на драйверите докато се нацели стабилна такава и да се стои с нея ако не е необходимо задължително надграждане. То и пази Боже да ти се развали видео картата точно сега с тея цени и липси по магазините. Мани, мани. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, B-boy/StyLe/ написа:

С новата версия 466.27 съм от скоро и днес заби точно със същата грешка по време на гледане на клипче в тубата и май downgrade-на към старата.

И при мен пише че е най-новата, но е 470.25

Capture.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последната версия е 466.27 и си работи нормално. Каква е тази 470.25?

И на сайта на nvidia няма по-нова: NVIDIA DRIVERS GeForce Game Ready Driver WHQL

При мен онзи ден се обнови от geforce experience, вече 8 дена от последния рестарт, не съм и спирал да копая, гледам клипове и филми, както и да ровя в интернет:

spacer.png

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

Последната версия е 466.27 и си работи нормално. Каква е тази 470.25?

Може би, защото съм с инсайдерско копие и затова и драйверите да идват по-рано?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той последния драйвер излезе онзи ден, а и бета драйвери не виждам...Освен за различните модели да има различни драйвери, знам ли? Или по-скоро за windows insider да има други драйвери: WDDM 3.0 / 470.25 | guru3D Forums

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Raze написа:

Той последния драйвер излезе онзи ден, а и бета драйвери не виждам..

Нещо не мога да разбера какво става. На различни места пише различни дати.

Тук пише, че е от 6 април:

Capture.png

А тук:

Capture.png

Capture.png

Важното е че работи и нямам проблеми :) (засега)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За различни драйвери става въпрос, това в таск мениджър и при мен е различно и с друга дата, не го знам какво дава там. И поста в forums.guru3d е от Apr 21, 2021.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

За различни драйвери става въпрос, това в таск мениджър и при мен е различно и с друга дата, не го знам какво дава там.

Май дава това. Версиите на dll-та.

Capture.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

image.png.adaa4573974390897fbd9c99298fa277.png

Още един син екран ;д

преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Не е задължително. При мен също се е случвало точно същата грешка и установих, че се дължи на калпава версия на видео драйвера. Ето с предишната версия 466.11нямах проблеми. С новата версия 466.27 съм от скоро и днес заби точно със същата грешка по време на гледане на клипче в тубата и май downgrade-на към старата. Новата версия качих, защото прочетох в промените, че имало поддръжка на Metro Exodus Enhanced Edition-a, но то и без това с моята карта (1060) няма да мога да се възползвам така или иначе от нея (защото не поддържа трасиране на лъчите) та ще върна към старата. Мисълта ми е да се пробва с различните версии на драйверите докато се нацели стабилна такава и да се стои с нея ако не е необходимо задължително надграждане. То и пази Боже да ти се развали видео картата точно сега с тея цени и липси по магазините. Мани, мани. :D

btw  Има логика тъй като по 10-12 дена няма сини екрани може би след някой ъпдейт го прави това
Как мога да деинсталирам напълно драйверите на видеото и да сваля някаква версия по стара?
Иначе ми втръсна на оная работа като почне така по 3-4 дена по 5-6 сини екрана в деня направо полудявам и всички са с различна грешка

преди 21 минути, porata написа:

image.png.adaa4573974390897fbd9c99298fa277.png

Още един син екран ;д

btw  Има логика тъй като по 10-12 дена няма сини екрани може би след някой ъпдейт го прави това
Как мога да деинсталирам напълно драйверите на видеото и да сваля някаква версия по стара?
Иначе ми втръсна на оная работа като почне така по 3-4 дена по 5-6 сини екрана в деня направо полудявам и всички са с различна грешка

image.png.48838436c6fc62a8657bd5c456f51e06.png

And onther one

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, porata написа:

... и всички са с различна грешка

преди 21 часа, vpvelev написа:

... и като даде син екран може единия път да ти пише, че е от видеокартата, друг път да напише че е от рам-а и т.н. Където го "хване" блокажа на процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vpvelev написа:

Туко що даже удари пак 2 сини екрана но дир не излезнаха като информация при blue screen view
Дори почва да си забива така на рандом места без сини екрани :д
Докато го натоварвам и играя игри му няма нищо в момента в който излезна от играта и отворя browser се почва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, porata написа:

Докато го натоварвам и играя игри му няма нищо в момента в който излезна от играта и отворя browser се почва...

Би трябвало да е обратно. 

С кой браузър си? При мен се е случвало няколко пъти Google Chrome да замръзва, но чак до сини екрани не се стига.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, vpvelev написа:

Би трябвало да е обратно. 

С кой браузър си? При мен се е случвало няколко пъти Google Chrome да замръзва, но чак до сини екрани не се стига.

Точно това казвам влизам по 3,4 часа го товаря с игри няма му нищо лефтвам и се почва дори ми удря сини екрани дори когато е във пълен покой аз за това ви чета коментарите относно това че може да е някоя част ми стария ми компютър беше с повредена рам и още не знам си кво ми то не ставаше за нищо не за игри ми не знам за какво само за филми сигурно докато сега подкарам игри от тази година и нищо му няма нито с температурите нито с забиване лагване,забавяне... И т.н но пък за сметка на това се реска от сини екрани.. направо не знам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, porata написа:

Точно това казвам влизам по 3,4 часа го товаря с игри няма му нищо лефтвам и се почва дори ми удря сини екрани дори когато е във пълен покой аз за това ви чета коментарите относно това че може да е някоя част ми стария ми компютър беше с повредена рам и още не знам си кво ми то не ставаше за нищо не за игри ми не знам за какво само за филми сигурно докато сега подкарам игри от тази година и нищо му няма нито с температурите нито с забиване лагване,забавяне... И т.н но пък за сметка на това се реска от сини екрани.. направо не знам

Щом се получава син екран даже при покой тогава би трябвало да не е от процесора или видеокартата, а от хард диска например (ако търсим проблема в хардуера, а не в драйверите). А както споменах по-горе може и даже да е кондензатор по дъното. Най-добре е на сервиз. Дано да попаднеш на свестни хора. 

След чиста инсталация трябва само драйвера на видеото от сайта да се сложи и това е. Но щом и тогава започват сините екрани е хардуер.

С Линукс можеш ли да пробваш?

П.П. Ползваш ли някаква по-специална периферия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vpvelev написа:

Щом се получава син екран даже при покой тогава би трябвало да не е от процесора или видеокартата, а от хард диска например (ако търсим проблема в хардуера, а не в драйверите). А както споменах по-горе може и даже да е кондензатор по дъното. Най-добре е на сервиз. Дано да попаднеш на свестни хора. 

След чиста инсталация трябва само драйвера на видеото от сайта да се сложи и това е. Но щом и тогава започват сините екрани е хардуер.

С Линукс можеш ли да пробваш?

П.П. Ползваш ли някаква по-специална периферия?

Не нищо не разбирам от линукс
Не не смятам че ползвам по специална периферия нормалено пц-на 4 години. Нито е старо нито е ново
В понеделник го нося на сервиз ще им обесня всичко и дано успеят да го оправят ако не е някоя част а иначе и аз смятам че е хард диск-а тъй като доста често  стои на 100% дори без да пипам машината
Ще ми пратят друг хард диск малко по-натам така че ще го сменя със сигурност но да се надяваме че е това а не е нещо по сериозно иначе ще сложа паста на процесора ще го почистя хубаво от прах не знам дали има смисал да го преинсталирам .. едва ли е от това но пък след като го преинсталирах последния път тоест преди 15 дена едва вчера почна да вади сини екрани...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз само за онази грешка споменах, че може и да не е хардуерен проблем, но при толкова много различни, RANDOM и чести екрани определено смятам, че нещо си заслужава да те тестват първо компонентите един по един и след това да се търси вината в драйвер или настройка в БИОС-а или на програмите и самия Windows. Така че добре си решил да го занесеш на сервиз за почистване и цялостна диагностика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз само за онази грешка споменах, че може и да не е хардуерен проблем, но при толкова много различни, RANDOM и чести екрани определено смятам, че нещо си заслужава да те тестват първо компонентите един по един и след това да се търси вината в драйвер или настройка в БИОС-а или на програмите и самия Windows. Така че добре си решил да го занесеш на сервиз за почистване и цялостна диагностика.

Някаква представа колко време отнема една цялостна диагностика ? Иначе да и аз започвам да си мисля че това няма как да са драйвъри и прочие аз лично залагам на хард диска изключително бавно ми зарежда уина и не само.. доста често също така се товари сам като има някакъв процес който го товари нещо от сорта на sys.mine нещо подобно 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще сменяш диска почти задължително си вземи SSD. Цените сега поне за тях са много добри.

Няма да можеш да познаеш компютъра с SSD. Особено това важи за Windows 10.

Вече нямам хард диск. С три SSD-та съм и въобще не ме интересува кога и дали ще се скапят, както тук някои много се страхуват :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Вече нямам хард диск. С три SSD-та съм и въобще не ме интересува кога и дали ще се скапят, както тук някои много се страхуват :)

Не мисля, че страха от загуба на данни е причината повечето да ползват все още и HDD. За голям обем данни SSD-тата са все още доста скъпи и затова за storage хората прагматици си ползват и HDD. За заможните това не важи или за тези, които са на принципа "Кефа цена няма". :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите SSD са малки - едно 256 и две 512. За сега ми стигат. Терабайти музика и филми никога не бих си записвал и съхранявал, като нещо ценно, което ме е страх да загубя. Сега музика и филми се намират лесно и не е необходимо дисково пространство за тях. Снимки по-може, защото са лични спомени и другаде из нета ги няма :)

Игри какво да ги складирам и пазя. Като ги превъртя 1-2 пъти и ми омръзват.

И каква друга ценна информация остана за съхранение на терабайтови дискове?

Пароли - няколко килобайта трябват, тайни писания, схеми и др. подобни да са няколко мега байта.

Става дума за средно статистически домашен ползвател на компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това си е въпрос вече на лична преценка. Някои неща дори да са били лесни за намиране, не са вечни и в интернет (говоря за специфични релийзи и на филми и на игри и т.н.). Отделно самите вече персонални снимки и клипчета стават все по-големи като обем заради повишаване на качеството на снимане на съответните устройства (резолюция, битрейт и т.н.). Сега и когато хоум офиса е на мода, в зависимост от работата на някои от нас пак ни трябва повече място. Аз отделно колекционирам и интересни PDF материали, инструменти за решаване на различни проблеми, различни версии на програми (защото някои такива са добавили или премахнали дадена функция в някои от новите или старите версии на съответния инструмент) и т.н. и т.н. Игри също не премахвам, защото не се знае кога някоя ще ми се преиграе пак и няма да ми се занимава пак да я инсталирам и да и правя настройките и да и държа инсталационния файл (ако не е в облачно хранилище на някоя game платформа). Самите игри също имат и SAVE при самото си превъртане. И те заемат място. Отделно има FAN MADE клипчета в тубата, които не се задържат дълго там по една или друга причина. Различни screenshots, които съм си правил в дадени ситуации, които може и да не се повторят. Анимации, сериали. Сложно е. Но всеки си решава. Затова е и "Персонален" компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване