Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Windows Explorer при Win 7

Виж решението Разрешен от Joss Bomon,

Препоръчан отговор

Здравейте!

Малко смешен въпрос, но съм забравил щото отдавна не ползвам Win7.
 На снимка 1 се вижда положението след като се кликне на уиндовс експлорера - отварясе по подразбиране "Библиотеки".
Компютърът е клиентски и жената иска автоматично да се отваря по подразбиране - SISI или устройство С.
Забравил съм и потърсих доста, но не открих къде точно се променяше тази настройка при седмицата , като се маркира с отметка.  На отзовалите се - Благодаря!

Ето и снимките.

Snimka 1.jpg

Snimka 2.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарай шорткът на декстопа и ще си решиш проблемите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Изкарай шорткът на декстопа и ще си решиш проблемите.

Това е цитат от темата ми.   "Компютърът е клиентски и жената иска автоматично да се отваря по подразбиране"

Моят проблем е, че съм забравил как се правеше, Емо. И се научи да четеш какво се пита, щото аз съм с десятка и нямам проблем с тези неща. Предложението съм и го направил точно както си го описал, но тя е свикнала да си работи както тя си знае.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Kolev71 написа:

Това е цитат от темата ми.   "Компютърът е клиентски и жената иска автоматично да се отваря по подразбиране"

Моят проблем е, че съм забравил как се правеше, Емо. И се научи да четеш какво се пита, щото аз съм с десятка и нямам проблем с тези неща. Предложението съм и го направил точно както си го описал, но тя е свикнала да си работи както тя си знае.

Не разбирам какво не ти харесва от това, което съм написал. Аз съм със седмица. При стартиране на Windows Explorer и при мен се отварят бибиотеки. Ако иска някой да се отваря определено нещо да си прави шорткът на десктоп. Това е.

image.png.4b20b0e55f1a07c68f403c2fe23a5cb6.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най учтиво ще те замоля да не ми отговаряш повече, след като втори път съм цитирал какво иска жената! Тук освен Теб има и много други с мнение различно от твоето, ръководейки се от въпроса ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция да се отваря "my computer", но да се отваря по подразбиране диск, без пряк път, не мисля, че има начин.

Виж и тези връзки дали ще свършат работа:

Set Default Folder When Opening Explorer in Windows 10 (online-tech-tips.com) (за windows 7 e същото)

How to Change Windows Explorer's Starting Location (lifehacker.com)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, цър-вул написа:

Control Panel > Folder Options >
От падащото меню Open file Explorer to: избираш This PC > [Apply] > [OK]

Това е само за 10 мисля, а се пита за 7. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимал съм панела на 10, но е абс същият като на 7.
Може и направо с ключ в cmd as admin:

Цитат

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced" /f /v "LaunchTo" /t REG_DWORD /d 1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, цър-вул написа:

Снимал съм панела на 10, но е абс същият като на 7.

Ами не мисля. Убеден съм, че в 7 я няма тази опция в Folder Options, защото я няма и в 8.1. Мисля, че си е точно само за 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Другият вариант за достигане до опцията е:
В Windows explorer:

ViewOptions > в раздел General, от падащото меню “Open File Explorer to:” избери “This PC” >[OK]

В General пак казвам под 7 изобщо го няма това меню (дори бутона Clear го няма). Снимки на двете менюта:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-files/how-to-clear-file-explorer-history-in-windows-7/3e9f1fae-51ef-4206-93de-2446bceae28e

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на За Windows Explorer при Win 7
преди 34 минути, цър-вул написа:

Control Panel > Folder Options >
От падащото меню Open file Explorer to: избираш This PC > [Apply] > [OK]

Snap57.png

Павка! Това е за десятката. При седмицата имаше меню с много позиции за поставяне на отметка, но просто не си спомням точно къде е. Благодаря!

Сега ще прегледам линка на Josh.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Kolev71 написа:

При седмицата имаше меню с много позиции за поставяне на отметка, но просто не си спомням точно къде е.

Няма такова нещо!

Само с промяна в шорткъта се променя това, което иска твоята клиентка. В крайна сметка тя нали от шорткът отваря експлорера?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! Спираме обсъждането по мое желание. Само мир и любов да има. Иконата  за Експлорера и е на систем трея - долу, ниско. Аз и поставих на работния плот  като и показах че така е най лесно.  За нея иконите на работния плот явно не съществуваш щото като разгъне каквото и да било изпълва целият екран и тя не ги забелязва. Направих и екрана малко по малък - изрязан в ляво за да се виждат, но пък така не била свикнала и така нататък. Няма да пиша, защото все пак не е мой проблем заради десятката с която работя. А дали има или не, освен теб, зная и аз - че може.  Със линка на Josh може би аз самия сбърках в настройките и ще опитам още веднаж. На всички  - Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Kolev71, покрай твоя въпрос се сетих за далечните вече :) години, когато ползвах Windows 7 и това беше едно от първите неща, които правех след инсталация на 7-ата, само че исках да се стартира диск С:/ И тогава доста търсех решение, но накрая се примирих, че става само с шорткъта. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, vpvelev написа:

@Kolev71, покрай твоя въпрос се сетих за далечните вече :) години, когато ползвах Windows 7 и това беше едно от първите неща, които правех след инсталация на 7-ата, само че исках да се стартира диск С:/ И тогава доста търсех решение, но накрая се примирих, че става само с шорткъта. 

А може да излезеш прав, защото чак преди малко забелязах че на втората снимка с курсора съм посочил второто SISI или устройство С което може и да ви е объркало. Става дума за първото. Явно ще ме разберете по снимката или ако трябва, мога да направя нова.

Ето снимката:

Snimka 3.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, vpvelev написа:

Тоест излязох прав за шорткъта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Десен на папката в трея, после отново десен на Windows Explorer -> Properties -> в таба Shortcut на Target: пействаш това:

Цитат

%SystemRoot%\explorer.exe /E,::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}

Биеш един ОК  и ще се отваря Computer.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Десен на папката в трея, после отново десен на Windows Explorer -> Properties -> в таба Shortcut на Target: пействаш това:

Биеш един ОК  и ще се отваря Computer.

Благодаря ти. Ще опитам утре, че имам гости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kolev71 написа:

Ще опитам утре, че имам гости.

Това е изпробвано лично от мен преди малко на 7, и гарантирам че работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Kolev71 написа:

image.png.95bf225cb2077b0d5731dddfba34ce8d.png

image.png.76b0f143b1e78a3b893ab251fd6a5c6a.png

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Kolev71 написа:

А това Е , над стрелката какво изразява?

Snimka 4.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване