Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Направих си ъпгрейд на компютъра който включва и нова дънна платка Asus TUF GAMING B460 Pro. Въпросът сега е дали ще има значение ако си взема и видео карта Asus TUF  GAMING. Това, че и дънната платка и видеокартата са Asus TUF има ли значение ? И всъщност какви други екстри има тази платка ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма връзка - просто Asus имат тази линия и при дъната, и при видеокартите (и при други работи - примерно има лаптопи серия TUF).

Има една подробност - че уж с Asus дъно и видеокарта (но не задължително TUF - може и от другите серии на Asus) можеш през AISuite да контролираш вентилаторите на кутията базирано на температурите на видеокартата, но не съм пробвал лично и не мога да потвърдя.

Ако си окей със стандартния контрол на вентилаторите и не искаш да го променяш, това не е фактор.

P.S. Впрочем при сегашното състояние на пазара ще е късмет да си купиш каквато и да е видеокарта, а да избираш конкретен модел ще е доста голям лукс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има RGB видео картата ще можеш да синхронизираш светлината с Aura Sync.

Като цяло е това - ако всичко ти е една екосистема на RGB-то ще има синхронизация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Can Oa написа:

Ако има RGB видео картата ще можеш да синхронизираш светлината с Aura Sync.

Като цяло е това - ако всичко ти е една екосистема на RGB-то ще има синхронизация.

Има и OpenRGB, което би трябвало да работи с различни марки чарколяци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, killchain написа:

Има и OpenRGB, което би трябвало да работи с различни марки чарколяци.

Не знам не съм се интересувал от това нещо.

Когато някой си купува машина за доста пари няма вариант "би трябвало да работи"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С цялото това НЯМАНЕ на видеокарти ще вземеш това което е в наличност, а не да чакаш да дойде някоя от ASUS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Can Oa написа:

Не знам не съм се интересувал от това нещо.

Когато някой си купува машина за доста пари няма вариант "би трябвало да работи"

От опит казвам, че понякога оригиналният софтуер на производителя е супер бъгав, така че и там няма гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, killchain написа:

От опит казвам, че понякога оригиналният софтуер на производителя е супер бъгав, така че и там няма гаранция.

Бтгав небъгав има кой да го оправя. Като си направиш светлината със софтуер правен от бай Стоил в свободното си време и като му писне да се занимава и зареже или спре да бачка след следващия ъпдейт на нещи си чакаш 4 месеца бай Стоил да спре да клати жена си да има време да се занимава ...

Не ми се пише за глупости , отговорих на питащия на конкретен въпрос всичко друго което ви се разисква е пред вас - действайте.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, ined написа:

С цялото това НЯМАНЕ на видеокарти ще вземеш това което е в наличност, а не да чакаш да дойде някоя от ASUS.

Чак пък нямане.....намират се карти, ама цените.....

Видео карти - eMAG.bg

Видео карти - цени на промоция от JAR Computers

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Raze написа:

Чак пък нямане.....намират се карти, ама цените.....

Тези оферти на платформата на Емаг предлагани от никому неизвестна фирма М - би стор при това дори не са налични . Що се отнася до цените ,които са решили да си поставят дори не желая да ги коментирам . За RTX 3090 от 8820 - 9300 да се платят такива суми. Това е просто абсурд . Друга неприятна тенденция е ,че новите партиди започнаха да се продават с 12 месеца гаранция . Както се казва на печелившите , честито ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е положението за момента. Иначе и в олх се намират оферти, както и по други сайтове от време на време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за информацията. Аз съм с видео Gigabyte 1060 3GB и просто исках да знам дали ще получа нещо повече ако е същата марка и TUF. Няма да се впускам в излишни разходи. Благодаря !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване