Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

След спиране на цигарите: Много странно и силно парене, подобно на киселини

Препоръчан отговор

Здравейте, скъпи приятели! Надявам се да сте добре. Става въпрос за следното.

Имам еженощни киселини, или подобно на киселини. Интересното е, че е по-скоро силно парене вероятно по хранопровода. Смисъл, имам чувството, че е леко различно от стандартните киселини, които си имам понякога. Паренето е супер силно и направо тормозещо, и се проявява основно нощем, независимо дали съм легнал или съм буден. Много трудно се търпи. Понякога е съпроводено с оригвания.

И сега идва най-интересното и странното!!!

Това парене го имам от около една година. Паренето се появи точно един ден, след като реших да откажа цигарите. От една година съм спрял цигарите и имам този страшен проблем. Преди това, докато пуших (пуших около 6-7 години), нямах никакъв такъв проблем с парене и прочие. Тогава всеки мой ден го започвах с цигара и кафе – на гладно.  Имах си стандартни киселини когато примерно съм ял нещо и после веднага съм легнал и т.н., но сега това е различно.

Моля ви за вашите мнения, имали ли сте подобен проблем, според вас тези паренета имат ли общо с тютюнобитието ми, примерно заради пушенето на една-две цигари на гладно всеки ден като за закуска възможно ли е да съм получил някакви увреждания по вътрешните органи. Не знам вече какво да си мисля. Не съм ходил на лекар, сега в пандемията няма и да ида, може би по-рано е трябвало да посетя лекар сигурно, но все време не оставаше...

Сърдечно и предварително ви благодаря! Поздрави! Бъдете здрави и благословени!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това парене е от изгаряне на хранипровода със стомашна киселина
вероятен рефлукс, ама това може да го установи само гастроентеролог
https://bg.wikipedia.org/wiki/Гастроезофагеална_рефлуксна_болест

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има лекарства подтискащи отделянето на стомашни киселини. Ноацид, омепразид и много други. Избягвай храни и напитки, които предизвикват киселини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм лекар, нито медицинско лице. Но съм извървял пътя от страстен пушач до човек, който 35г. не пуши. Та от висотата на жизнения ми опит мога категорично да заявя, че двете неща нямат нищо общо. Това, което следва да направите е да потърсите консултация с гастроентеролог. Най-верочтно ще се наложи да изтърпите една гастроскопия, т.е. лекарят да вкара една сонда в гърлото-хранопровода-стомаха. Ще може да погледне състоянието на лигавицата и наличие на язви, цикартиси и други активни и преминали неша в хранопроводната система. Не мога да кажа, че е от най-приятните изследвания, но има и други доста по-........ В никакъв случай не прибягвайте към самолечение, бабини деветини, сода за хляб и т.н. Само забавате решаването на проблема и най-вероятно го утежнявате. Колкото по-рано токова по-добре. И тъй като живея с лекарка, нейното скромно мнение е, че при Вас става въпрос за ГЕРБ - гастро-езофагиална, рефлуксна болест, т.е. връщане на стомашни киселини обратно по хранопровода. Състояние, което подлежи на лечение. Но повтарям - колкото по-рано, толкова по-добре. Успех! Стискам палци всичко да е 6+.    

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, 5kof написа:

гастро-езофагиална, рефлуксна болест, т.е. връщане на стомашни киселини обратно по хранопровода. Състояние, което подлежи на лечение. Но повтарям - колкото по-рано, толкова по-добре. 

И как се лекува рефлуксна болест? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като ги спрях, 2014 имах парене в десния крак глезена на врата и на бузите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е киселини са, ако беше другото, да си гушнал цветята вече.

Хапваш една ябълка и сбогом киселини.
Класиката е - Сода за хляб с малко вода.
Медикамента е Талцид.

Като знам какво съдържат повечето "Вкусотийки" от магазина нищо чудно че имаш киселини, особено ако пиеш и много безалкохолни и/или некачесвена бира.

преди 4 часа, 5kof написа:

И тъй като живея с лекарка, нейното скромно мнение е, че при Вас става въпрос за ГЕРБ

Ах този Бойко, вече и киселини причинява! 🤣

Съжалявам просто още не мога да спра да се смея на абревиетурата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Bubbles написа:

+стомашната киселината става газирана вода и сол

преди 6 минути, Bubbles написа:

особено ако пиеш и много безалкохолни и/или некачесвена бира.

няма как да е от това
мазнините са причинителя
намалява мазнините в храната, пие си хапчетата дека са предписани от доктор и ще се оправи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

няма как да е от това
мазнините са причинителя
намалява мазнините в храната, пие си хапчетата дека са предписани от доктор и ще се оправи

Абе може и да си прав, ама аз напоследък като пийна нещо безалкохолно, все ще ми домъкне киселини, та чак почнах да се чудя дал' да не прескоча до доктор Радева за една рецепта.

преди 4 минути, дръндю написа:

+стомашната киселината става газирана вода

Да, затова следва мощно оригване и в повечето случаи облекчение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спираш бирата и продължаваш на концентрат.

Не е в следствие на спиране на пушенето!

Успех!

п.п. Едва ли си пушил със стомаха си ...

преди 17 минути, дръндю написа:

мазнините са причинителя

Не кои да е, а "старите" ... хм ... ба ... яде твърде гранясали неща ... не знам как се наричат въпросните мазнени по научному ...

преди 38 минути, Bubbles написа:

Бойко

Не знам, но ето го. Определено е съвпадение с политическата партия ... :)

п.п.И аз се засмях, но уви ... съвпадението е случайно .... :)

Цитат

Епизоди на гастроезофагеален рефлукс могат да се провокират от цигари, кафе, алкохол, цитрусови плодове, шоколад, мазни и пикантно подправени храни, някои медикаменти.

От което следва, че въпросните могат да се предизвикат от пушенето, но не и от отказване от въпросното ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, dioib :cat написа:

Не кои да е, а "старите" ... хм ... ба ... яде твърде гранясали неща ... не знам как се наричат въпросните мазнени по научному ...

аве и да не са стари, пак се получава като се прекали
мен ми става така, така като прекаля с олиото в манджата и сега много внимавам колко сипвам за запръжката
пп
и веднага пия вода, за да не ми изгори хранопровода, щот на млади години не се сещах  и имах неприятното чувство за парене

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, дръндю написа:

веднага пия вода

Да, с мазнините не трябва да се прекалява ....

Принципно, ако усетя някакво такова, като киселени - ползвам ябълка ... То, май с препечена (негърска) филия хляб па става ...

НО, хм ... без запържване ... някак си манджата не е толкова вкусна ... :) Друго си е блажната манджичка ... :) Да не сме монаси, че да ядем постно ... :) 

НО, автора на темата определено има някакви проблеми с перисталтиката ... Трябва да го види истински доктор за въпросните постоянни киселини ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Класика - да, но това е класика в самоизмъчването. Д-р Менгеле в домашни условия!
Като знам какво съдържат повечето "Вкусотийки" от магазина нищо чудно че имаш киселини, особено ако пиеш и много безалкохолни и/или некачествена бира.

За съставките си прав. Но не само тези храни.
Конкретно газираните безалкохолни съдържат много подсладители (аспартам), ароматизатори, оцветители, стабилизатори и консерванти … „цялата Менделеева таблица”!
Почти всички готови и полуготови храни имат и „овкусители” - като мононатриев глутамат!

Променете си начина на хранене и ще забравите много проблеми.

Да, с мазнините не трябва да се прекалява ...
НО, хм ... без запържване ... някак си манджата не е толкова вкусна ... Друго си е блажната манджичка ... Да не сме монаси, че да ядем постно ...

Всичко това са „бабини (в случая - дядови) деветини”!
„Мазно” и „постно” не са единствени алтернативи.
Запръжката е „хранителна бомба”! Пърженето (като технология) - също. Тлъстото месо може да се яде, но печено.
А вкуса е въпрос на навици!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro22 написа:

Запръжката е „хранителна бомба”!

:offtopic_s: Като не умееш да готвиш що се обаждаш?!

Запръжката не е пържене в обилна мазнина!!! Не се ползва старо олио и прочие ...

п.п. Първо се научи да вариш боб, за да знаеш какво е фасулска работа. :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем (работя в сферата на фармацията) като това. което  описваш или е ГЕРБ (гастроезофагеална рефлуксна болест) или нервен стомах, а може да е и язва ако киселините са от много отдавна. Както казва дръндю - трябва да посетиш гастроентеролог. Там може да ти  правят фиброгастроскопия (малко е гадничко) но ще покаже какво е.

Моята гастроентероложка ми изписа Нексиум (от 20 МГ) и  строга диета. Като от народната медицина взех Зехтин - всяка сутрин по една малка лажичка и за 6 месеца имах много голямо подобрение.

успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от aivanov1
      Здравейте!
      Проблемът, за който се нуждая от Вашата помощ, е следният.
      Живея в блок, който се състои от два входа. На единия вход домоуправителя съм аз, а на съседния вход домоуправителят е ЛИЦЕ X (поради сигурност, няма да му споменавам името). Двата ни входа са залепени един за друг, апартаментите ни са един до друг, дели ни само една стена.
      Денонощно в моята стая мирише изключително силно и много тежко на цигари, на катран. Лицето X заедно с жена му непрекъснато пушат в техния апартамент и по-конкретно в стаята, която е до моята. Пушат и въобще не си проветряват дома, съответно всичките им отровни миризми влизат в моята стая през стената. Цялата стена е напоена от тежки миризми на цигари и алкохол. Да не говорим, че те имат болно дете, което тровят със своите цигари и алкохол и то диша всичко.
      Дори онзи ден, явно толкова много се бях натровил от всичко това, което дишам, че ми стана лошо, повръщах и имах чувството, че щях да умра. Бях много зле!
      Непрекъснато си проветрявам стаята, но това не помага, дори напротив, само ми изстудява дома и не може да се стопли вътре.
      Това семейство са наематели. Много пъти съм се оплаквал на тяхната наемодателка, на която въобще не ѝ пука какво причиняват нейните наематели на своите съседи. Мисли само за парите си...
      Въпросът ми е, какво да правя? Къде мога да сигнализирам за тези мои съседи от съседния вход, които непрекъснато ме тровят със своите катранени цигарени миризми. Къде мога да подам сигнал, да се жалвам и т.н.? Моля Ви за помощ!!!
    • от aivanov1
      Здравейте! Пуша от 6 години. Реших се да спра цигарите. Искам да ви попитам, ако сте запознати, след колко време непушене се възстановяват нормалните сетива при носа, тоест след колко време непушене при дишане ще мога да усещам в пълнота всяка една миризма (вкл. на цветя, на газове, на изгоряло ако щете, на храна) около мен така, както съм я усещал преди да започна да пуша или така както усеща миризмите един непушач.
      Благодаря ви! Поздрави!
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Да се върнем половин век назад и да чуем и видим какво казваха лекарите за тютюнопушенето. Тук са подбрани три реклами излъчвани по американските телевизионни мрежи през 50-те години, в които лекари не само препоръчват марката „Кемъл”, като средство за развлечение и отмора, но обявяват тютюнопушенето за незначителен рисков фактор за възникване на рак на белите дробове! http://stamat2015.blog.bg/ Клип към статията: "Месото – желаната отрова в менюто на „цивилизования” човек - СТАМАТ" https://docs.google.com/document/d/1M... Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
    • от flow
      Здравейте! Не съм 100% сигурен, че мястото на темата е тук, но да речем. Та значи искам да попитам някой по-компетентен в областта от мен, дали никонинът се разгражда в кръвта ни? Аз не съм пушач, не знам какво е да си пушач и да изпитваш никотинов глад, но пък за сметка на това от време на време си пуша наргиле. Това е друга тема имам много приятели пушачи и все пак трябва да имаме обща култура. Интересно ми е примерно да речем аз съм пушач с 2 години стаж и ги спирам за 6-7 месеца, но една вечер много се ядосвам не издържам и паля, та аз пак ги почвам? Този скучай, който дадох за пример е на един мой познат, това ме навежда на мисълта, че тялото ни не се чисти от никотина.. вашите мнения ?
    • от lifehackerbg
      Това е една статия от световно известният Стив Павлина, блогър номер 1 в света и експерт по личностно развитие. Искам да я споделя с вас тъй като лично на мен страшно много ми помогна да изградя два много полезни за мен навика: да ставам много рано и да правя упражнения и да тренирам 4 дена в седмицата! След като прочетох това бях доста мотивиран да направя тези две неща в живота си, вярвам че ще мотивира и вас! Наистина човек след това става доста по продуктивен, ето и за какво говоря::

"Научих за 30-дневните проби през годините, когато бях разработчик на софтуер. Програмисти, които прода­ват софтуера си в интернет, често предлагат версии с 30-дневен пробен период, така че потенциалните купу­вачи да изпробват програмата без рискове, преди да ре­шат дали ще я закупят. В края на пробния период много хора си купуват програмата, понеже са привикнали към нея. Техниката за продажба „пробвай, преди да купиш" е доста ефективна. Може да използваш аналогична стратегия, за да оформиш нов навик или поведение. Най-трудната част от всеки нов навик е да преодолееш първия месец и осо­бено първите няколко дни. Веднъж след като си преми­нал тези първи 30 дни, става много по-лесно да продъл­жиш, защото си преодолял инерцията. Когато възнамеряваме да променим даден навик за постоянно, често се изнервяме, преди да започнем. Ми­сълта, че трябва да се откажем от нещо за цял живот е почти непреодолима.

Към пълната стратегия и примерите...
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване