Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко ток консумира компютъра ми на час ?

Препоръчан отговор

Някой има ли идея как може да си сметна по колко ток използва компютъра ми на час?

Не го натоварвам с програми за копаене на крипто или нещо друго всичко си работи нормално но мисълта ми е колко ли ток използва просто така да е пуснат...

Сигурно има програма която показва в реално време колко W-та се използват и за тях си има някаква формолу знам ли 😃

Ако знае някой, ако може да сподели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключвай го като не ти трябва. Иначе си гледай захранването и ще разбереш сам!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Гледайки в тавана - 100 W.

Поне параметри да беше сложил ...

Е добре като ти кажа тия параметри ще можеш ли да ми кажеш с точност в секундата сега в момента колко вата ползва ? wtf 😆

Захранване 500W

Процесор I5-3570 3.40ghz

Видео карта GTX 1060 3 GB Evga Force

Дъно Старо ;д

Рам 2x16 DDR 3 1600MHZ

Диск 1 TB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз "копая" с RTX 3070, която консумира около 126 вата, като общата консумация на всичко е около 180 вата при копаене, при игри и други неща, докато копая, малко повече. По-предния месец почнах с 1х RTX 3060 - да кажем съм копал така 10-тина дена, после станаха 2х3060 (около 118 вата на карта), като накрая от около 3 седмици съм с RTX 3070. За предния месец да съм имал към 18 лв. отгоре на сметката за ток. Иначе ако дадеш точна информация за целия хардуер, може и да ти се даде някакъв относителен отговор. Но да кажем, ако конфигурацията консумира 24/7 към 170 вата, ще имаш не повече от 18-20 лв. на месец към сметката за ток.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Емил Костов написа:

Изключвай го като не ти трябва. Иначе си гледай захранването и ще разбереш сам!

Трябва ми занимавам се с нещо като мининг, но не точно с торенти по точно трябва да ми стои PC-то пуснато за да сиидва торентите и ми дава крипто, но пак казвам това не влияе на работата му не го натоварва изобщо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Green6 написа:

Е добре като ти кажа тия параметри ще можеш ли да ми кажеш с точност в секундата сега в момента колко вата ползва ? wtf 😆

Захранване 500W

Процесор I5-3570 3.40ghz

Видео карта GTX 1060 3 GB Evga Force

Дъно Старо ;д

Рам 2x16 DDR 3 1600MHZ

Диск 1 TB

преди 18 минути, Green6 написа:

Не го натоварвам с програми за копаене на крипто или нещо друго всичко си работи нормално но мисълта ми е колко ли ток използва просто така да е пуснат...

Да - в общи линии съм познал ей така просто да ти е пуснат консумире около 100W - колко точно моментно или средно ти трябва - вземаш си исмервателен уред.

преди 1 минута, Green6 написа:

Трябва ми занимавам се с нещо като мининг,

Без коментар ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Green6 написа:

Трябва ми занимавам се с нещо като мининг, но не точно с торенти по точно трябва да ми стои PC-то пуснато за да сиидва торентите и ми дава крипто, но пак казвам това не влияе на работата му не го натоварва изобщо

Щом ще копаеш с машината значи си смятай максимално натоварване на захранването. Виж колко вата е и си направи груба сметка.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Такава простотия за пръв път чувам. Колко се изкарва и какво точно трябва да се прави?

Има предвид точки на BitTorrent Speed. По-точно жетони!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

ОК. Колко и какво спечели досега и за колко време?

Около 10$ за 2 дни само през деня ги оставям пуснати с два компютъра събирам 

преди 2 минути, Бонбон с катран! написа:

Има предвид точки на BitTorrent Speed. По-точно жетони!

Най-точно токени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Целият ти компютър, ако е натоварен на 100%, консумира около 250W. Това е грубо 300W от контакта, зависи какво е захранването.

Ако е в покой, или с лека употреба, най- вероятно консумира м/у 70 и 120W.

Най- лесно можеш да следиш всичко със уред/контакт- електромер (около 30 лв) или със smart контакт. Провери си цената на доставчика на електроенергия и сметни дневна/нощна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено си под 100W/h при контакт или 70W/h консумация на системата ... ако е някое златно или платиннено захранване и по-малко при контакт ! Инак при пълен товар лесно могат да се направят сметките , която е макс 250W/h на системата или около 300W/h при контакта !

преди 8 минути, ♠♣♥♦ написа:

Целият ти компютър, ако е натоварен на 100%, консумира около 250W. Това е грубо 300W от контакта, зависи какво е захранването.

Ако е в покой, или с лека употреба, най- вероятно консумира м/у 70 и 120W.

Най- лесно можеш да следиш всичко със уред/контакт- електромер (около 30 лв) или със smart контакт. Провери си цената на доставчика на електроенергия и сметни дневна/нощна.

Все едно сме си прочели мислите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването точно няма никаква роля. Компютъра консумира толкова, колкото изискват компонентите му. Процесора на базови честоти под товар е 77 вата, а в покой го намирам към 30 вата:

Review: Intel Core i5-3570K (22nm Ivy Bridge) - CPU - HEXUS.net - Page 8

Видеокартата, ако не се товари, я дават 5-8 вата. Другите компоненти - RAM и дискове също не повече от 5-10 вата. Така че със сигурност ще е максимум към 50 вата за всичко, максимум до 100 при сийдване на торенти и това ще е на моменти. Едва ли ще е повече от 7-8 лева на месец към сметката за ток при работа 24/7.

Тези 250 вата посмъртно няма как да ги консумира с тази конфигурация, дори и да я товари на 100% постоянно.

ZOTAC GeForce GTX 1060 Mini 3 GB Review - Power Consumption | TechPowerUp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ролята на захранването в консумацията не е малка. От около 7% при най- високия клас до 30% при боклуците загуби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Захранването точно няма никаква роля. .....

Има до толкова , че всяко захранване е с някакво КПД и трябва да се сложи още някой ват отгоре според него за да получим точно на контакт какво дърпа !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам предлагано ли е в темата, ама изключи всичко останало и засечи на таблото за час. Хайде една крушка остави, тя няма да мръдне нищо. Но опита ми показва, че страшно малко (вкл. монитора), левчета. Даже когато го натоварвам повече.

преди 1 час, Green6 написа:

трябва да ми стои PC-то пуснато за да сиидва торентите... но пак казвам това не влияе на работата му не го натоварва изобщо

Значи натоварваш го, но не се натоварва. Ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновено - куп глупости и спам, добре че не ви слуша... ;)

Green6, смятай максимум 20-30 лева на месец. Понеже има и добър съвет:

преди 2 часа, ice_lion__01 написа:

Точно на контакт може да се измери само с ватметър.

то ето примерно:

https://www.home-max.bg/vatmetur-emos/

https://vikiwat.com/product/17288/energomer-elektromer-vatmetar-i-ampermetar-pm-231-3000w-max.html

Има още стотици подобни, но можеш да си направиш и от стар електромер, дето ги изхвърлиха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NEVADA написа:

Ами монитор(ите) къде остават? Даже и изгаснали, са 24-50вт, са още 15-20 квтчаса/месец. 

При стандартен монитор 23-24 инча- не повече от 15 W, изгасен- 0.5 W.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, lupis написа:

изгасен-

Изгасен и изгаснал са две различни състояния-при едното е в стенд-бай, при другото компа спира картината, но всичко останало работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване