Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с интернет на стар лаптоп

Виж решението Разрешен от adersa,

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

Сблъсках се с проблем относно интернет връзката ми на стар лаптоп Fujitsu E8020 с лан карта на mPCI слот intel pro/wireless 2200BG. Та интересното е че лаптопа се свързва безпроблемно към споделения нет от телефона ми, също така и към стария ми рутер ( някакъв TP Link), но след като Виваком си сложиха техния рутер G240W-A на нокиа, вече не мога да свържа лаптопа си към този рутер. Рутера уж си е изправен, понеже връзвам телевизори и телефони към него. Влизах в настройките на рутера и изключих паролата, проверих как е настроен, а именно на auto b/g/n, променях на b/g също, но лаптопа просто не иска да се свърже с този рутер, вече не знам къде да ровя за да му угодя. Лаптопа е с XP i Win7 и на двете ОС е един и същ проблема. Ако някой се сеща за настройка която ще помогне, моля да пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Ivanov IP промени заглавието на Проблем с интернет на стар лаптоп

лаптопа ти е само за долната лента 2,4Гх
в рутера задай двете ленти 2,4Гх и 5Гх

пп
рутера, през телефона ли го нагласяш?

пп
всъщност ако е вярно това дето предполагам, с лаптопа не би могъл да виждаш рутера до като не включиш и долната лента
в рутера
https://www.youtube.com/results?search_query=+G240W-A

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Ivanov IP написа:

Здравейте приятели,

Сблъсках се с проблем относно интернет връзката ми на стар лаптоп Fujitsu E8020 с лан карта на mPCI слот intel pro/wireless 2200BG. Та интересното е че лаптопа се свързва безпроблемно към споделения нет от телефона ми, също така и към стария ми рутер ( някакъв TP Link), но след като Виваком си сложиха техния рутер G240W-A на нокиа, вече не мога да свържа лаптопа си към този рутер. Рутера уж си е изправен, понеже връзвам телевизори и телефони към него. Влизах в настройките на рутера и изключих паролата, проверих как е настроен, а именно на auto b/g/n, променях на b/g също, но лаптопа просто не иска да се свърже с този рутер, вече не знам къде да ровя за да му угодя. Лаптопа е с XP i Win7 и на двете ОС е един и същ проблема. Ако някой се сеща за настройка която ще помогне, моля да пише.

Това не е рутер, а е комбинирано ОНТ. Все пак има в хардуера си и възможности за рутер. Нокията има 2 мрежи на 2,4 и 5 гигахерца.Кръсти си ги с различни имена. Пробвай първо да опиташ да свържеш лаптопа без да има парола на безжичната мрежа, която е на 2,4 гигахерца. Има вероятност безжичната карта да не поддържа криптацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали и аз това Ви написах, че махнах парола и нагласих банда на рутера на b/g 2,4ghz, все пак лан картата на лаптопа работи на b/g режим и отново не успавам да се свържа с него. Виждам го на пълен обхват, но не може да осъществи връзка. Та и за това питам дали някой не се сеща за друга настройка или причина поради която двете устройства не се свързват. Рутера в действителност го настройвам от телефона (не знам какво значение има). А от протоколи не разбирам много и за това не смея да пипам там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ivanov IP написа:

Е нали и аз това Ви написах, че махнах парола и нагласих банда на рутера на b/g 2,4ghz, все пак лан картата на лаптопа работи на b/g режим и отново не успавам да се свържа с него. Виждам го на пълен обхват, но не може да осъществи връзка. Та и за това питам дали някой не се сеща за друга настройка или причина поради която двете устройства не се свързват. Рутера в действителност го настройвам от телефона (не знам какво значение има). А от протоколи не разбирам много и за това не смея да пипам там.

Остави си го на B/G/N ауто и смени само името на безжичната мрежа и кажи резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато видя

на 27.04.2021 г. в 1:30, Ivanov IP написа:

лаптопа просто не иска да се свърже с този рутер

преди 15 часа, Ivanov IP написа:

не успавам да се свържа с него

преди 15 часа, Ivanov IP написа:

не може да осъществи връзка

ми става смешно, но май вече трябва да ми е тъжно...

Все пак да питам - излиза надпис "Не може да осъществи връзка"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, JKirilov написа:

Когато видя

....

ми става смешно, но май вече трябва да ми е тъжно...

Все пак да питам - излиза надпис "Не може да осъществи връзка"?

Ами като ти е смешно хич не се включвай в темата ако обичаш.

Какво не разбра и какво точно не ти стана ясно? Написал съм го достатъчно ясно дори и дете в предучилищна да го разбере. Лаптопа е с 2 ОС - windows7 и XP, по горе съм посочил и точната лан карта! Виждам всички мрежи с добър обхват и се закачвам за стария си рутер и всички 4 телефона в апартамента, но не и за новия си рутер (по горе съм посочил точния модел). Виждам мрежата на отличен обхват, маркирам, натискам БУТОН connect, започва едно зареждане от сорта на 30-40 сек.  и така и не успява да се закачи за мрежата. В момента пътувам и не мога да кача видео клип, но ако толкова не ТИ е ясно и толкова не си ползвал лаптоп ще Ти го снимам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Ivanov IP написа:

Виждам мрежата на отличен обхват, маркирам, натискам БУТОН connect, започва едно зареждане от сорта на 30-40 сек.  и така и не успява да се закачи за мрежата.

А какво успява? Някакво съобщение? Това е важното, а не "точната лан карта" или ОС в момента. Очевадно е, че се опира до настройки и от двете страни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвано ли е да се мине през процедурата Отстраняване на проблеми? Как завършва и какво пише в лога на процедурата?
А през Кажи ми повече... - копирай съдържанието на резултата от анализа и го публикувай тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах но ми излизат стандартните препоръки, които не вършат никаква работа. Реших да си вържа стария рутер в другата стая и да разширя обхвата на интернета с лан кабел. Лаптопа се свърза без проблем с него - Tenda 301N, но за съжаление фърмуеъра на тендата не е съвместим с вивакомското ми устройство за телевизия hph07. И сега навярно трябва да си взема или суитч или някакъв лан сплитер, за да заобиколя тендата и да си ползвам iptv безпроблемно. Някой може ли да ме информира, ако поставя само един лан сплитер, който да предава към рутера и усъроството на виваком ще имам ли някакви проблеми с натоварването на лан кабела сплитера ще бъде само 1ж/2ж. Другия вариант е със суитч където няма да имам никакви проблеми, но се двоумя дали да взимам в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.04.2021 г. в 4:49, цър-вул написа:

Закачи стартия рутър като повторител/разширител и се свързвай през него.

преди 37 минути, Ivanov IP написа:

Реших да си вържа стария рутер в другата стая и да разширя обхвата на интернета с лан кабел. Лаптопа се свърза без проблем с него - Tenda 301N, но за съжаление фърмуеъра на тендата не е съвместим с вивакомското ми устройство за телевизия hph07.

А как свърза Tenda към вивакомския рутър? В какъв режим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ivanov IP написа:

Свързан е с лан кабел от lan изход към wan вход. DHCP беше активно, така че не съм правил никакви настройки на рутера.

На Tenda-та спираш DHCP, забиваш и IP от мрежата на основния рутер, но извън неговия DHCP обхват и ги свързваш LAN<>LAN.

Що се отнася до IPTV - нито сплитер, нито суич ще ти реши проблема. На даден порт на вивакомското у-ство, може да имаш или нет или тв. Пускаш втори кабел за тв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, цър-вул написа:

Това е ок, но самата постановка в "нашия" случай е по-различна. До колкото разбирам, автора иска сложи суич, на определен лан порт от вивакомското комбо онт и на суча да закачи АР и IPTV STB....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, сега ще го напиша възможно най-опростено. Сигнала от виваком идва с едно тънко кабелче до техния рутер G-240W-A. От там през лан портове са свързани две вивакомски устройства за iptv. Понеже нямам добър обхват в отдалеченото помещение с въпросния рутер, измъкнах единия лан кабел от устройството на виваком hph07 и го закачих за wan порта на още един рутер tenda 301n. От неговия лан порт пускам лан кабел към hph07.  Но получавам грешка на устройството на виваком с надпис: Login failed Subscriber login failed. Please contact vivacom support center. Поправете ме ако правя нещо погрешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 4 часа, цър-вул написа:

Иска да прекара IPTV през стария рутър, нпо понеже не успява, започва да мисли за суич... 

преди 5 минути, Ivanov IP написа:

Така, сега ще го напиша възможно най-опростено. Сигнала от виваком идва с едно тънко кабелче до техния рутер G-240W-A. От там през лан портове са свързани две вивакомски устройства за iptv. Понеже нямам добър обхват в отдалеченото помещение с въпросния рутер, измъкнах единия лан кабел от устройството на виваком hph07 и го закачих за wan порта на още един рутер tenda 301n. От неговия лан порт пускам лан кабел към hph07.  Но получавам грешка на устройството на виваком с надпис: Login failed Subscriber login failed. Please contact vivacom support center. Поправете ме ако правя нещо погрешно.

От първият пост знаем как ти идва връзката на вивата , а ти по добре обърни внимание на поста на цър вул .

И тънкият кабел е оптичен  а устройството на вивата не е рутер а ОНТ което прави сигнала ти от оптика на лан .

гледам , че темата е пусната на 27 април , ако още не можеш да си решиш проблема сам извикай техниците .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми в края на краищата свързах си втория рутер като повторител през wi-fi връзката и сега вече успешно имам интернет и телевизия. Стария ми лаптоп също се свърза безпроблемно за тендата.

Брах много ядове с устройствата на виваком. Сума рестарти на hph07 и я се свърже веднъж на 7-8 рестарта я не. Звънях накрая и във виваком и ми казаха, че с моя рутер няма да получа сигнал на iptv устройството, та и за това се отказах от останалите алтернативи по кабелен път.

Благодаря ви за отделеното внимание момчета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване