Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Безжични слушалки - "тапи", има ли решение

Виж решението Разрешен от killchain,

Препоръчан отговор

Привет!

Ползвам безжични слушалки "тапи", но ми падат от ушите, някой намерил ли е решение?
Знам, че не съм единичен случай. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 61
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Обикновено в комплекта трябва да има няколко чифта накрайници (говоря за тази част, която е от гума или пяна). Ако с никой от тях не става, може да потърсиш от тези, които се продават отделно, струват

На пръв поглед са неразличими по размер, но сложих нови и сега не мърдат.  Много, много благодаря! ❤️  Светли празници!   

И каква файда като човешкото ухо възприема звуци в диапазона от 16-20 hz до 20 khz? Кучетата имат праг до 45 khz. И далеч не винаги цената е определяща. Има и прехвалени (надценени) слушалки, които са

Публикувани изображения

• Решение

Обикновено в комплекта трябва да има няколко чифта накрайници (говоря за тази част, която е от гума или пяна). Ако с никой от тях не става, може да потърсиш от тези, които се продават отделно, струват по 1-2-3 лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, killchain написа:

Обикновено в комплекта трябва да има няколко чифта накрайници (говоря за тази част, която е от гума или пяна). Ако с никой от тях не става, може да потърсиш от тези, които се продават отделно, струват по 1-2-3 лева.

Да, така е. Има накрайници в комплекта. Те не са ли резервни? 

Смених ги, ще видя как е сега. 
Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, VeeeSeLa написа:

Да, така е. Има накрайници в комплекта. Те не са ли резервни?

Ако са същия размер, са резервни. Ако са различен размер, са за да си избереш тези, които ти пасват най-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

Ако са същия размер, са резервни. Ако са различен размер, са за да си избереш тези, които ти пасват най-добре.

На пръв поглед са неразличими по размер, но сложих нови и сега не мърдат. 
Много, много благодаря! ❤️ 

Светли празници! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да са наистина еднакъв размер, може старите да са се омазнили (и заради това да са спрели да "залепват") - нещо очаквано при нормална употреба. Ако са силиконови/гумени, могат да се измият с хладка вода и малко сапун и след като изсъхнат, ще са като нови.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо изхвърлих старите. Силиконови са. Останаха още един комплект. Като ми попаднат някъде ще поогледам размерите им и ще опитам и с по-голям. Предполагам, че са универсални (за захвата) и няма значение модела на слушалките.
И това с почистването ще изпробвам. Аз ги чистих с мокра кърпичка, ма файда нямаше. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То май и при гривните е така. Силиконовите се чупят супер лесно след нон-стоп ползване от порядъка на 6 месеца и след това трябва да се сменят. Лошото е, че ако ги сменя с някакви по-издръжливи (или метални неръждавейки) предполаган пък, че ще жертвам удобството в името на издръжливостта, защото предполагам ще са по-некомфортни за носене, а силиконовите почти не ги усещам на ръката. Затова поръчвам по 10-тина бройки наведнъж и по няколко чифта наушници (и за тапите и за десктоп слушалките), че са доста бързо захабим атрибут.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчва се, направо да изхвърлите тапите, и да си вземете „нормални” слушалки!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Препоръчва се, направо да изхвърлите тапите, и да си вземете „нормални” слушалки!

Я покажи едни "нормални".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен и двата типа си имат предимства и недостатъци. Едните със сигурност изолират по-добре и са по-удобни за ползване и се захващат по-стабилно, но другите пък са по-дискретни, за лятото са по-добре, защото няма да ти изпотяват ушите и може би са по-подходящи за фитнес, бягане, на плажа или при ползване на автобуса (поне според мен). За слушане на музика, гледане на филми и гейминг предпочитам от "нормалните", но за навън тапите са ми по-удобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, kentavur написа:

Най-добре от стария стандарт и няма ядове!

Добре е, ма кат си дал повечко пари за тапи, какво да ги правиш, търсиш решение. Не ги ползвам ежедневно, но е дразнещо, когато се наложи да ги гоня по земята. 
В интерес на истината и стандартните са ми падали от ухото, но вярно, без много излишни движения ги връщаш на място. Май падането е свързано с извършваната дейност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То със сигурност е от движението, но на мен тапите всякакъв размер ми падат от едното ухо. Опитвал съм доста видове. Сега си взех безжични JBL от стария стандарт и съм много доволен.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, kentavur написа:

JBL от стария стандарт

На кое казвате стария стандарт? Май нещо не ви разбрах. Може ли да покажете JBL-ките?
Аз ползвам TUNE 120.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

@B-boy/StyLe/

Ти, фантазията ли развихри! :D

Не, стана ми смешно като каза, че ги гониш по пода. :D Представих си как си се развихрила с прахосмукачката и тапите поддават на напрежението. :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Представих си как си се развихрила с прахосмукачката и тапите поддават на напрежението. :lol6:

Точно така си беше. А на напрежението докато мих банята не издържаха. :D  
Между другото, не препоръчвам да готвите със слушалки. Доста късно разбрах, че млякото ми изкипя.

С музика задълженията някак по не тежът. Поне при мен. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, VeeeSeLa написа:

Я покажи едни "нормални".

Ето ги - още в следващия пост!

преди 15 часа, dimi073 написа:

Екранна снимка (3).png

преди 13 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Според мен и двата типа си имат предимства и недостатъци. Едните със сигурност изолират по-добре и са по-удобни за ползване и се захващат по-стабилно, но другите пък са по-дискретни, за лятото са по-добре, защото няма да ти изпотяват ушите и може би са по-подходящи за фитнес, бягане, на плажа или при ползване на автобуса (поне според мен). За слушане на музика, гледане на филми и гейминг предпочитам от "нормалните", но за навън тапите са ми по-удобни.

За тапите има една камара проучвания, че най-силно увреждат слуха. Когато се сложат директно в ухото - се увеличава интензитета на звуковите вълни и силата им да увреждат слуховия нерв.

Колкото до закрепването - не трябва да се разчита само на силикона, а да имат куки, които ти закрепват към ушите.

Beats by Dre представи първите си безжични слушалки тапи - Новини | Mobile  Bulgaria

преди 15 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не, стана ми смешно като каза, че ги гониш по пода. :D Представих си как си се развихрила с прахосмукачката и тапите поддават на напрежението. :lol6:

Изобщо не препоръчвам, чистене с прахосмукачка и слушане на музика със слушалки.
Вчера минах цялата къща и чак накрая разбрах, че .... не съм включил прахосмукачката!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, jhoro написа:

Колкото до закрепването - не трябва да се разчита само на силикона, а да имат куки, които ти закрепват към ушите.

С куките е добре, но такъв си е модела, не са универсални за всички тапи.

преди 28 минути, jhoro написа:

Вчера минах цялата къща и чак накрая разбрах, че .... не съм включил прахосмукачката!

Щеше да е добре, да бях забравила да включа котлона с млякото.:lol6:

преди 4 часа, kentavur написа:

То със сигурност е от движението, но на мен тапите всякакъв размер ми падат от едното ухо.

И на мен само от дясното.
Сигурно дясното ми ухо е със свръх производство на ушна кал. :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, VeeeSeLa написа:

С музика задълженията някак по не тежът. Поне при мен. :) 

И аз съм така, стига да не ме цепи глава. Иначе при всяка възможност слушам музика.

преди 41 минути, jhoro написа:

За тапите има една камара проучвания, че най-силно увреждат слуха. Когато се сложат директно в ухото - се увеличава интензитета на звуковите вълни и силата им да увреждат слуховия нерв.

Да, знам го това и затова тапите не ги усилвам много при ползване. Иначе трябва да ги направят с някакви шипки като handsfree-тата. Може и да има де.

преди 42 минути, jhoro написа:

Изобщо не препоръчвам, чистене с прахосмукачка и слушане на музика със слушалки.

Хаха, толкова ли е тиха...Да не си с онази на Rowenta безшумната. Моята като я пусна и заглушава всичко. :D

преди 13 минути, VeeeSeLa написа:

И на мен само от дясното.

Сигурно дясното ми ухо е със свръх производство на ушна кал. :D 

Пък може и да има разлики (недоловими). Нали така се говори и за други части от тялото,че са леко асиметрични. :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване