Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

MSI Optix G241 23.8" - струва ли си цената?

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време съм хвърлил око на този монитор и преди да го закупя исках да попитам за мнение.

Ще се ползва основно за гейминг и във връзка с това ме интересува дали парите си струват за точно този монитор и има ли по-добри алтернативи на подобна цена?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, JKirilov написа:

Не! Ориентирай се към 27 инча, че вече е 2021!

Играя основно MMORPG-та (WoW) и не се чувствам комфортно да играя с монитор по голям от 24 инча.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло 27-ците предлагат по-голяма работна/игрална площ и пак може да се играе на по-ниска резолюция на тях, но пък ще изискват и по-мощна видеокарта ако се играе на нативната им резолюция.

Този не е лош поне като характеристики, но ми се струва, че яркостта му е малко слаба. Този е подобен, но с по-добра яркост, но и по-скъп:

https://www.emag.bg/monitor-gaming-led-ips-benq-24-5-fhd-1ms-mprt-144hz-99-srgb-hdmi-displayport-flickerfree-freesynctm-premium-ex2510/pd/DR22R2MBM/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Като цяло 27-ците предлагат по-голяма работна/игрална площ и пак може да се играе на по-ниска резолюция на тях, но пък ще изискват и по-мощна видеокарта ако се играе на нативната им резолюция.

Този не е лош поне като характеристики, но ми се струва, че яркостта му е малко слаба. Този е подобен, но с по-добра яркост, но и по-скъп:

https://www.emag.bg/monitor-gaming-led-ips-benq-24-5-fhd-1ms-mprt-144hz-99-srgb-hdmi-displayport-flickerfree-freesynctm-premium-ex2510/pd/DR22R2MBM/

Със 3060-ка съм така че видеокартата не е проблем. Обичам да стоя близо до монитора и при 27-ките получавам жесток eye strain. Особено когато има повече white space между UI елементите в игрите.

Просто исках да знам дали се преебавам с цената за MSI монитора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм го ползвал, но ми се струва приличен. Все пак яркостта ми се струва малко 250cd/m² . Иначе щом си с 3060 не знам дали тези двата ще ти свършат работа, защото са FreeSync, а не G-Sync. То в последно време nVidia пусна поддръжка и на редица FreeSync модели, но трябва да се провери...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина е доста ниска яркостта, аз бих търсил нещо с поне 300+. Иначе новите видеокарти поддържат G-sync с Freesync монитори (аз съм с RTX 3070 и freesync монитор и съм активирал g-sync). Вече зависи и какви игри го поддържат, моя монитор също пише, че "is not validated as g-sync compatible", но си работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Raze написа:

Наистина е доста ниска яркостта, аз бих търсил нещо с поне 300+. Иначе новите видеокарти поддържат G-sync с Freesync монитори (аз съм с RTX 3070 и freesync монитор и съм активирал g-sync). Вече зависи и какви игри го поддържат, моя монитор също пише, че "is not validated as g-sync compatible", но си работи.

Да, затова предложих BenQ, който има 400cd/m² уж и да, както бях споменал и аз съм чел, че nVidia поддържат вече и Freesync, но не бях сигурен. Това е добре, защото G-Sync моделите са (или поне бяха) по-скъпи от Freesync моделите без реално да има особено основание за това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване