Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Лаптопа е с Pentium B960 и 8 гб Рам. Инсталирал съм чиста 10, последната версия.

В сайта на Acer  има драйвери само за 7 и 8.1 . Десятката си инсталира сама видео драйвер, но понякога / около два пъти в месеца/ при стартиране, показва логото на Ейсър, тръгва да зарежда ОС, и ..черен екран, без курсор.  Колкото и да чакам, не зарежда напред. Налага се рестарт.

Пробвал съм с инстрмента на Intel , който сам си инсталира драйвер, но понякога пак го прави тоя номер, с черния екран.  Явно няма подходящ драйвер за този лаптоп, за 10?! С Уиндоус 7 го нямаше този проблем.

Някой има ли идея дали въобще има драйвер за десятка за този Хардуерен идентификатор, или да му върна пак Уиндоус 7?

Spoiler

bd88ce27252d.jpg

СЕГА ми попадна този сайт https://www.notebook-driver.com/acer-aspire-e1531-notebook-windows-driver-utility/

ще пробвам да му сложа драйвера за 8, и ако пак направи така, ще му върна седмицата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://downloadcenter.intel.com/product/59836/Intel-Pentium-Processor-B960-2M-Cache-2-20-GHz-

Сложи му един 2020М да живне
А още по-добре Intel Core i3-2370M. Примерно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, цър-вул написа:

https://downloadcenter.intel.com/product/59836/Intel-Pentium-Processor-B960-2M-Cache-2-20-GHz-

Сложи му един 2020М да живне
А още по-добре Intel Core i3-2370M. Примерно

Ами и този драйвер е само до осмица! За десятка няма..А хич не ми се разглобява. Това е най-кофти сглобката за лаптоп - чуплив като солета.

Ще кара с тоя процесор докато умре..С 8 Рам и SSD-то бива, ама драйвера ..сега ще го пробвам. Първо ще деинсталирам Майкрософтския от Дивайс менажера.

Благодаря!

spacer.png

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Богатир написа:

Първо ще деинсталирам Макрософтския от Дивайс менажера.

Недей!
А инсталатора стартирай с админски права!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, цър-вул написа:

Недей!
А инсталатора стартирай с админски права!

Сега ще го гледам, до десетина дни дали ще покаже черен екран при стартиране.. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, цър-вул написа:

А при черен екран може да пробваш
[Winkey]+[CTRL]+[SHIFT]+[B]

Ако се появи ще пробвам.  Благодаря!

Гледах това

Но в regedit там си е explorer.exe при мен, тоест всичко си е наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Богатир написа:

Гледах това

Това е ако си черен екран и курсор! Случва се при промяна на shell-a.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, цър-вул написа:

Това е ако си черен екран и курсор! Случва се при промяна на shell-a.

Ясно! При мен няма курсор. Показва логото на Ейсър, след това началния прозорец на Уиндоус от четирите сини квадратчета и ..черен екран, и понеже не се е случвало със седмицата, си мисля, че е драйвера на видеото...

Сега ще го наблюдавам две седмици, след като инсталирах този от сайта на Интел, към който ми прати линк.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване