Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Това е печка. Не случайно ги бяха кръстили "котлон". Освен това този процесор е бавен и стар. Какви температури наблюдаваш в момента?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са митове. Процесора дори с лек клок не иска смяна на охладителя.

п.с. Колкото до горните температури явно не са коректни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Преди месец и половина му смених пастата и сега като гледам клип в тубата или играя някоя онлайн игра гледам скача до 90 и отива до 115

Много са му! Ще го убиеш. Сигурен ли си, че си направил всичко както трябва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го клоквал от миналата година докато си бях в къщи като се прибрах го почистих основно и разкарах клока но до вчера и онзи ден тези рязки покачвания на температурите ги нямаше

Да нанесъл съм пастата както трябва сменил съм пастата на вграденото и на външното видео вентилаторите съм ги почистил и съм им сложил бързооборотна грес щото с машинното масло нещо не ми харесва как работят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vlado1985 написа:

Не съм го клоквал от миналата година докато си бях в къщи като се прибрах го почистих основно и разкарах клока но до вчера и онзи ден тези рязки покачвания на температурите ги нямаше

С каква програма мериш темепратурите. Пробвай с друга или виж в биос как стоят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С aida64 гледам температурите и в биос показва същите

Прегледай дали си монтирал охладителя както трябва. В покой и без натоварване как са темепратурите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охладителя е монтиран добре аи страничния капак съм го разкар температурите са същите 

Как са темепратурите в покой? Като пуснеш машината какво показва АИДА?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Как са темепратурите в покой? Като пуснеш машината какво показва АИДА?

В покой са 24 28 и скача до 32 35 но като пусна тубата или някоя лека игра онлайн скачат доста

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В покой са 24 28 и скача до 32 35 но като пусна тубата или някоя лека игра онлайн скачат доста

Като пипнеш радиатора пари ли ( внимавай да не се изгориш)? Вентилаторът на охлаждането започва ли да духа интензивно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като го пипам нее топъл радиатора но това явление и преди сее получавало с температурите и още немога да си обясня от какво е вентилатора е 4 пинов в биос съм му задал да върти на максимални обороти и през седмица най много 2 му правя профилактично почистване от прахуляци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Богатир написа:

Вижте какви температури ще покаже Core Temp 1.17.1 

И със нея съм гледал температурите същите са преди малко ги проверих със еверест и цпу з същата работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и процесора или датчика да са повредени. Какви честоти държи като вдигне такива температури, тротълва ли? Пробвай и сензорите на hwinfo. Направи и undervolt, ако BIOS позволява. В краен случай смени охладителя, може да е повреден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом охладителя е закрепен добре, а температурите са доста високи, или пастата е ниско качествена, или е недостатъчно, а може и да е повече от колкото е нужно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Може и процесора или датчика да са повредени. Какви честоти държи като вдигне такива температури, тротълва ли? Пробвай и сензорите на hwinfo. Направи и undervolt, ако BIOS позволява. В краен случай смени охладителя, може да е повреден.

Процесора и датчика са добре вентилатора си работи отлично и е много тих съмненията ми падат най вече към гадната паста която използвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде съм писал за вентилатор, написал съм

преди 5 минути, Raze написа:

охладителя

Как разбра за датчиците? Мери температурата с някакъв специален термометър ли какво? Също няма никаква информация за охлаждането. Писах и други неща, но не виждам резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Богатир написа:

Щом охладителя е закрепен добре, а температурите са доста високи, или пастата е ниско качествена, или е недостатъчно, а може и да е повече от колкото е нужно.

Паста съм му сложил достатъчно много тънък слой не за първи път сменям пасти а въпросната паста която ползвам е тази https://saveshop.gr/index.php?route=product/product&product_id=1264

Ако датчика не работи едвали ще ми покаже в аидата или в някоя друга програма какви обороти държи вентилатора нали пробвал съм и с други охлаждания и температурите са същите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е тая паста верно е някакво недоразумение. Вземи нещо по-читаво.

Е това примерно - https://www.jarcomputers.com/Arctic-MX-4-Thermal-Compound-2019-4-g_prod_FANCSARCTICACTCP00002B.html?ref=prod

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване