Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко музика имате локално

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Колко музика имате локално? И как слушате по принцип.

за да напълня 2тб музика okolo 3000 албума с десетина песни. Средната цена е 15€ Или за пълно ссд 45000€... изглежда ми малко нереалистично :).

та какво правите вие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 107
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 9 минути, RandomRainbow9390 написа:

Колко музика имате локално? И как слушате по принцип.

за да напълня 2тб музика okolo 3000 албума с десетина песни. Средната цена е 15€ Или за пълно ссд 45000€... изглежда ми малко нереалистично :).

та какво правите вие?

Аз ще напиша коментар, но ще дам преднина на JKirilow-той и някой друг да напише своя, за да стане темата по интересна. Иначе с 2 думи: На твое място с почти 100000 лева , напускам  Германия, връщам се в България но си купувам още няколко(4-5) SSD диска по 2 терабайта и ще ги напълня за 1 година - безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kolev71 написа:

Аз ще напиша коментар, но ще дам преднина на JKirilow-той и някой друг да напише своя, за да стане темата по интересна. Иначе с 2 думи: На твое място с почти 100000 лева , напускам  Германия, връщам се в България но си купувам още няколко(4-5) SSD диска по 2 терабайта и ще ги напълня за 1 година - безплатно.

Цяла година?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, RandomRainbow9390 написа:

Цяла година?

Мога и за по кратък период. Интернета ми е в пъти по добър от твоя в Германия.. Можеш спокойно да замениш SSD дисковете със 6 или най добре 8 терабайтови. Дано не ти е скъпо, ако приемеш този вариант!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко над 400 GB, към 1300 албума, грубо 13000 песни. Според Foobar малко под 99% са FLAC 16/44.1, останалото са пак FLAC-ове, но на различни семплиращи честоти. Сегашният ми DAC поддържа до 16/48, така че hi-res формати засега не са ми приоритет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам една стара папка "music" на големия диск, сега я сканирах - 27,4 GB, но поне от няколко години не съм записвал нищо там. Иначе имам там и музика от едно време, когато се слушаше на компакт дискове главно и един mp3 файл го теглиш цяла нощ. Имам и една папка с клипове от тубата, където ги обновявам малко по-често - 26,8 GB. Най-често отварям youtube и пускам каквото ми се слуша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам в мазето няколко големи кашона с касетки, но не знам как да конвертирам килограмите в гигабайти.

Майтапа на страна спрял съм да колекционирам музика, каквото съм събрал събрал, тъй или иначе не мога за цял живот да я изслушам предпочитам да си пусна някое онлайн радио или ютуб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам един пример само за ориентир.

Дискографията на  B.B.Kung е приблизително 400 албума. Записана във Flac, колко ли ще прави долу горе? Ами да не е само той от известните музиканти и изпълнители. Те са хиляди.
 Изпълнители и групи. Това беше за тези, които се интересуват по този въпрос.

преди 1 минута, bulljo написа:

Имам в мазето няколко големи кашона с касетки, но не знам как да конвертирам килограмите в гигабайти.

Майтапа на страна спрял съм да колекционирам музика, каквото съм събрал събрал, тъй или иначе не мога за цял живот да я изслушам предпочитам да си пусна някое онлайн радио или ютуб.

На компютъра точно така процедирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Засега съм напълнил около 3 х 4 + 2 x 8 TB с HiRes-и 24/96 и нагоре и DSD-та или SACD ISO. Обаче се улавям, че по-често слушам онлайн стриймове от Tidal и Deezer, отколкото да си пусна нещо локално.

Колев е прав. Абсурдно е да събереш като колекция всички записи дори само нa големите музиканти, състави или композитори.

Наскоро от любопитство се опитах да преброя колко са достъпните албуми в Тайдъл на великия виолончелист Мстислав Ростропович - излязоха над 300, по едно време обърках броенето. Същата работа и с Yo-Yo Ma...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Набавям" си само това, което възнамерявам да слушам.

Не се "прехласвам" да свалям цели дискографии (изискват ценно време и усилия), които нямам намерение да слушам в близкото бъдеще.

Скромно: около 100 GB Flac албуми (повечето са 16bit/44.1 КHz) +20 GB албуми и отдeлни парчета във mp3 (256-320 Kbps).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като върна времето назад с първите ми години , когато ползвах ПС имах една папка с 30 гб музика но от  2 години я изтрих от диска . Всичко си качвам на телефона или от разни руски търсачки за музика си пускам от там да слушам без да свалям , което е доста удобно и яко . И има доста добри търсачки  руски за музика мога да намеря всичко .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Mr. ?? написа:

"Набавям" си само това, което възнамерявам да слушам.

Не се "прехласвам" да свалям цели дискографии (изискват ценно време и усилия), които нямам намерение да слушам в близкото бъдеще.

Скромно: около 100 GB Flac албуми (повечето са 16bit/44.1 КHz) +20 GB албуми и отдeлни парчета във mp3 (256-320 Kbps).

И твоето е добра цел , но аз съм и меломан. Има много такива. Едни им харесва да събират кибритени клечки, други - марки, трети - автомобили.А да събираш дискографии наистина изисква много време за сваляне, подреждане и най важното за поддържане на тази информация във времето. Лек ден на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек си купи свястна компютърна програма - медиен плейър, тя върши автоматично тази работа за подреждане и поддържане на информацията за свалените албуми. Аз се обзаведох с Audirvana, веднага щом се появи нейна версия за Windows, защото програмата е отдавна, но поддържаше само Apple операционни системи. Програмата не е евтина, но реално не е и чак толкова скъпа - доживотен лиценз за един компютър е 200 лева. В сравнение с най-добрата и най-скъпа такава програма - Roon, е направо без пари...

Та Аудирваната "претърсва" всички закачени за компютъра външни и вътрешни хард дискове и си прави собствен каталог - медийна библиотека. И автоматично периодично обновява информацията. В прозореца на програмата информацията за наличните медийни файлове може да се представя по три начина - като албуми, като автори или изпълнители и като азбучен списък на отделните файлове, т.е. песни. Ако за даден албум има информация в интернет, програмата автоматично дърпа информацията и представя албума с обложката, т.е. картинката му. Освен това може да покаже и всякаква допълнителна информация - изпълнители, песни и т.н.

Освен това - ако човек се е абонирал за стрийминг услуги като Tidal, Qobuz, Deezer, Spotify и т.н. те автоматично се интегрират в Аудирваната със същите екстри през интернет - за албуми, композитори, изпълнители и т.н.

Според мен си струва всяка стотинка.

И за мен е много по-добра  примерно от JRiver или Foobar2000.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интернета е булшет.Компютъра не му е работа да събира и пуска музика.Моята музика се събира на оригинални дискове и се пуска в качествен cd player.Аз съм меломан и предпочитам десет песни със студийно качество от колкото хиляди със качеството на касетките ти 92-ра година от битака.В България никога не сме имали магазин, в който да продават оригинални компакт дискове.Едно време беше ,,Унисон,, на покойния вече Емил Димитров-Макарона, но той беше пират.Не плащаше авторски права.От както интернета завладя света и в чужбина ги премахнаха тези магазини.Сегашния ми източник на оригинална музика са магазините втора употреба, и един пазар в Германия, който е пак за втора употреба неща, но заради пандемията не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В София хубави аудио CD се продават в книжарниците на Сиела. Както и грамофонни плочи.

Не си прав за качествените записи, компютрите и интернет. Издателите на музика масово продават онлайн записи с високо качество (висока резолюция), при което купувачът изтегля платените записи от сайта на издателя и ги записва на хард диск към компютъра си. Примерно сайтът HD tracks.

Вече от няколко години има записи с висока резолюция, които са по-добри от качеството на аудио CD. Отделно има и музика, записана с най-високо възможно качество като DSD файлове.

Има и такива аудио дискове - SACD.

Накратко - записите с високо качество  върху хард дискове по нищо не отстъпват по качество на оригиналните СиДита. СиДитата се износват с времето. Компютрите отдавна навлязоха в домашните аудиосистеми в ролята на източници на сигнала и транспорт. При наличие на качествен външен цифрово-аналогов преобразовател - ЦАП, т.е. DAC, и на качествена аудиосистема -усилвател и колони, аудиоуредбата на базата на компютър по нищо не се отличава от аудиоуредбата на базата на CD плейър.

А това, че музиката от компютър била нискокачествена като някогашните пиратски аудиокасети от битака - това е вярно, само ако някой слуша музика във формат MP3 с огромна компресия.

Пак повтарям - човек може да си купува официално оригинални файлове с високо качество от сайтовете на издателите, да ги изтегли през интернет и да си ги запише на носител.

А може да се ги намери и "неофициално" - от "безплатните" денонощни магазини.

Да не забравяме и възможността да се абонираш за музика онлайн - за така наречените стрийминг услуги от стрийминг ресурси като Спотифай, Дийзър, Тайдъл и Кобъз. Без първия останалите предлагат слушане на музика със качество на аудио CD. А някои предлагат и музика с качество, по-високо от качеството на аудио CD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Михайлов И кой ти гарантира в интернет, че купуваш оригинално? Бандерол, маркировка нищо, което да гарантира качеството? Теглил съм уж музика с висока резолюция, според мойто ухо не е същото.Разбира се до голяма степен зависи с колко качествена апаратура е записвана музиката в студиото.Качеството на звучене между оригинален диск на Майкъл Джексън и група Сигнал е колкото от Лом до Лондон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Чингис Хан написа:

@Михайлов И кой ти гарантира в интернет, че купуваш оригинално? Бандерол, маркировка нищо, което да гарантира качеството? Теглил съм уж музика с висока резолюция, според мойто ухо не е същото.Разбира се до голяма степен зависи с колко качествена апаратура е записвана музиката в студиото. Качеството на звучене между оригинален диск на Майкъл Джексън и група Сигнал е колкото от Лом до Лондон.

Аз мога да ти отговоря на въпроса много обширно, но той е насочен към Михайлов

Само две-три приказки от мен. Такива студия за запис в които са правили записа на Сигнал, в Америка ги има на всяка трета улица и записите там не са скъпи. Истинските звукозаписни студия за качествена музика се броят на пръстите на двете ръце на човек и там могат да записват групи или изпълнители със много сериозни доходи, какъвто беше и Майкъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Чингис Хан написа:

@Михайлов И кой ти гарантира в интернет, че купуваш оригинално? Бандерол, маркировка нищо, което да гарантира качеството? Теглил съм уж музика с висока резолюция, според мойто ухо не е същото.Разбира се до голяма степен зависи с колко качествена апаратура е записвана музиката в студиото.Качеството на звучене между оригинален диск на Майкъл Джексън и група Сигнал е колкото от Лом до Лондон.

Bro, отиваш в hdtracks.com, junodownload, qobuz download store, bandcamp .... това са официални източници. Няма кой да те лъже там. А доколкото ушите ти .... внушение и очакване биха обяснили всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RandomRainbow9390 написа:

Bro, отиваш в hdtracks.com, junodownload, qobuz download store, bandcamp .... това са официални източници. Няма кой да те лъже там. А доколкото ушите ти .... внушение и очакване биха обяснили всичко.

Мойка няма смисъл да плащам за нещо от нета.Има го и безплатно….. Като цяло освен таксата за интернета, нищо друго свързано с него не плащам.Все още има фирми, които произвеждат cd player, който само чете диска и нищо друго.И изненада…..:bye1: Някои от тях струват повече от твойто ,,Пеце,, :bye1: Остави ме аз балъка да се набутвам за дискове и , пък ти тариката тегли от нета.:jumping11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Чингис Хан написа:

Мойка няма смисъл да плащам за нещо от нета.Има го и безплатно….. Като цяло освен таксата за интернета, нищо друго свързано с него не плащам.Все още има фирми, които произвеждат cd player, който само чете диска и нищо друго.И изненада…..:bye1: Някои от тях струват повече от твойто ,,Пеце,, :bye1: Остави ме аз балъка да се набутвам за дискове и , пък ти тариката тегли от нета.:jumping11:

Дали си балък незнам, но си отживелица :). А аз че съм модерен тарикат, правилно си разбрал. 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам доста матрични дискове, купувани преди 15-20 години, никакво влошаване на качеството!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"ПеЦе"-то е консуматив. Използва се само за източник на цифров сигнал. Всеки лаптоп за 2000 лева и нагоре става, стига да е достатъчно тих и да е достатъчно мощен и с много RAM.

Важното е какъв Digital-analog converter (DAC) имаш след ПеЦе-то. Въпросът е колко хиляди лева можеш да дадеш за наистина качествен DAC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, nickolaycho написа:

Имам доста матрични дискове, купувани преди 15-20 години, никакво влошаване на качеството!

С каква музика са?

преди 18 минути, Михайлов написа:

"ПеЦе"-то е консуматив. Използва се само за източник на цифров сигнал. Всеки лаптоп за 2000 лева и нагоре става, стига да е достатъчно тих и да е достатъчно мощен и с много RAM.

Важното е какъв Digital-analog converter (DAC) имаш след ПеЦе-то. Въпросът е колко хиляди лева можеш да дадеш за наистина качествен DAC.

Да дам само 2 бона за лаптоп+ хиляди левове за DAC и още сто гимастики да имам хубав звук? За половината на тия манги си купувам една много качествена музикална система, само я включвам в контакта пускам си диска паля си пурата, сядам си на футьойла честърфилд сипвам си от готиния коняк Реми Мартин и се наслаждавам на хубавата музика. Dolce Gusto знаеш ли какво значи? Хубав живот!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един от последните комплекти СиДи-та, които си купих от книжарницата на Сиела на бул. Витоша в София:

spacer.png

Чингис хан, само кабелите към системата ми струват повече от 2000 лева.😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Михайлов написа:

Чингис хан, само кабелите към системата ми струват повече от 2000 лева.😀

Имал си бол пари, дал си.😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване