Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко музика имате локално

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

• Отговори 107
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Музиката която имам на около 500 диска, само аудио, е далече от вкусовете на татаро-монголските скотовъдци...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Михайлов написа:

Ето един от последните комплекти СиДи-та, които си купих от книжарницата на Сиела на бул. Витоша в София:

spacer.png

Чингис хан, само кабелите към системата ми струват повече от 2000 лева.😀

Ами сега? Ко праим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Kolev71 написа:

Ами сега? Ко праим?

От време на време си купувам и по някое ЦеДе или SACD. Само на подбрани изпълнители. Да не съм капо.😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, bulljo написа:

Охо, бариста "майстора" и тук се изписа, като баровец "аудиофил".

Смешко и на тая тема няма как да разговаряш с мен, защото нито си ми на оригиналните матрични дискове, нито на бройката.Нито на парата, която съм дал за тях.

Иначе , ето и последните ми три попънения към колекшъна.

A2FA7872-ECBE-46BE-80E3-987BCED82147.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чингиби от далече се вижда че си млад и зелен, още пасеш трева, дошъл на стари краставичари краставици да продава, разбирам че искаш да се изтъкнеш колко си по-по-най, но освен насмешка нищо друго не постигаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кулио възраста не е мярка за обем сиво вещество в главата, тя е просто едно ЕГН. Ако имаш какво да кажеш или да покажеш по темата давай.Ама не мога да трая разни чичаци да ми разтягат общи локуми от женския пазар само защото неговото ЕГН е по-голямо от мойто.

Аз казах , че за мен да сбираш музика на пецето си е т@ш@к. Истинските ценители си купуваме компакт дискове.И не само заради по-доброто качество на запис, а и заради обложката изработката на самият компакт диск, удоволствието наистина да можеш да се докоснеш до изкуството.

преди 16 часа, JKirilov написа:

Чалгар! :)

Сократис, Чалга значи музика.На времето бях хеви-метъл, бях нарисувал всичките чинове в училище с надпис ,,Metallica,, ,, Sepultura,,  черепи и косата със смърта.После бащата трябваше да ги плаща. После минах през хип-хоп културата ,,Гумени Глави,,  ,, 2Pac,,  ,,DMX,,  ,,Dr. Dre,, После поп-фолка много ми хареса като звучене и си я слушам с кеф без да ми дреме за мнението на когото и да било.

Апропо Сократис, света е признал само двама изпълнители, които могат да вземат 5-т октави. Аксел Роуз и Софи Маринова:cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И тук си много зле!

С 5 октави са много, примерно Аксел Роуз, Майк Патън (не е чалгар и не го знаеш) е с 6 /шест/ октави, а Тим Стормс (и тоя не си чувал) е в Гинес с 10 /десет/ октави...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да може едно оригинално аудиоCD да покаже пълната звукова картина на музиката, която е записана на него, трябва да са изпълнени няколко изисквания.

1. Аудио CD плейърът трябва да много качествен с перфектна механика, лазер и оптика. Особено важно е качеството на вградения в плейъра цифрово-аналогов преобразовател, т.е. ЦАП (на английски - DAC). Затова качествените CD плейъри струват майка си и баща си. Възможен е и друг вариант - CD плейърът само чете сигнала от диска и го подава в цифров вид по кабел към външен DAC  В този случай е извънредно важно качеството на външния DAC.

2. Аналоговият сигнал от плейъра или DACa се подава на стерео усилвател, който също трябва да е много качествен.

3. И не на последно място озвучителните тела (тонколоните), които се захранват със сигнал от усилвателя, също трябва да са много качествени.

Ако вместо всичко гореописано се използва комбайн - стерео уредбичка, където в една кутия са набутани ЦеДе плейър и усилвател и примерно и радио, комплектована с някакви дребни колонки, звученето е посредствено.

Впрочем навсякъде по-нагоре думата "качествен" може спокойно да се замени със "скъп".😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Михайлов написа:

За да може едно оригинално аудиоCD да покаже пълната звукова картина на музиката, която е записана на него, трябва да са изпълнени няколко изисквания.

1. Аудио CD плейърът трябва да много качествен с перфектна механика, лазер и оптика. Особено важно е качеството на вградения в плейъра цифрово-аналогов преобразовател, т.е. ЦАП (на английски - DAC). Затова качествените CD плейъри струват майка си и баща си. Възможен е и друг вариант - CD плейърът само чете сигнала от диска и го подава в цифров вид по кабел към външен DAC  В този случай е извънредно важно качеството на външния DAC.

2. Аналоговият сигнал от плейъра или DACa се подава на стерео усилвател, който също трябва да е много качествен.

3. И не на последно място озвучителните тела (тонколоните), които се захранват със сигнал от усилвателя, също трябва да са много качествени.

Ако вместо всичко гореописано се използва комбайн - стерео уредбичка, където в една кутия са набутани ЦеДе плейър и усилвател и примерно и радио, комплектована с някакви дребни колонки, звученето е посредствено.

Впрочем навсякъде по-нагоре думата "качествен" може спокойно да се замени със "скъп".😀

Всичко е вярно, но в обратен ред - тонколони, ЦАП и плейър!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво като е набутан усилвателя вътре.Има много марки успяли да съчетаят качественото с компактното.Примерно dvd, cd, и усилвател в едно.И са качествени.Дори и между уредбите с комбайните имаше качествени. На времето за мойта бях дал пет минимални заплати през 2000-та година и за времето си беше топ.Все едно сега една система за 2500 лв да я наречеш посредствена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Чингис Хан написа:

И какво като е набутан усилвателя вътре.Има много марки успяли да съчетаят качественото с компактното.Примерно dvd, cd, и усилвател в едно.И са качествени.Дори и между уредбите с комбайните имаше качествени. На времето за мойта бях дал пет минимални заплати през 2000-та година и за времето си беше топ.Все едно сега една система за 2500 лв да я наречеш посредствена.

2500 (1200€) лева е цената на един добър кабел, Бро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, RandomRainbow9390 написа:

2500 (1200€) лева е цената на един добър кабел, Бро!

Тюююююююю не знаех, значи тия от по 100 евро са лоу квалитет.Цццццццццц пък пише на опакованата хай.Мошенници ей!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Чингис Хан написа:

Тюююююююю не знаех, значи тия от по 100 евро са лоу квалитет.Цццццццццц пък пише на опакованата хай.Мошенници ей!

На опаковката винаги пише хай квалитет. Ти трябва сам да прецениш .... щом има кабел дет му искат 100 леа и 10000леа, то тоя за 10000 е 100 пъти по добар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То в това няма нищо лошо. Човекът е написал само информативно това, Още по вече , че е самата истина. Аз на много съм казвал че тази техника е за богати хора, а не за JKirilov.  Но пък той се радва и на ...картинки. Всичко ходи по хората,бре момчета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.05.2021 г. в 11:39, Чингис Хан написа:

Смешко и на тая тема няма как да разговаряш с мен, защото нито си ми на оригиналните матрични дискове, нито на бройката.Нито на парата, която съм дал за тях.

Иначе , ето и последните ми три попънения към колекшъна.

A2FA7872-ECBE-46BE-80E3-987BCED82147.jpeg

Бро, ако слушаш това долнопробно нещо ти стига гето бластер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Михайлов написа:

3. И не на последно място

4. И средата, която се озвучава, също е особено важна за качественото възприятиие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, RandomRainbow9390 написа:

Бро, ако слушаш това долнопробно нещо ти стига гето бластер :)

Приятел няма долнопробна музика.От мен да знаеш:

Който пее зло не мисли.:)

Апропо Ар Кели е кралят на ритъмен блус и е отличен с три награди грамита.

Поздрави! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Чингис Хан написа:

Приятел няма долнопробна музика.От мен да знаеш:

Който пее зло не мисли.:)

Апропо Ар Кели е кралят на ритъмен блус и е отличен с три награди грамита.

Поздрави! 

Може, може и да е кралят, но така или иначе, аз за пръв път му чувам името. Сигурно е почнал да пее оня ден. Я му напиши името, но не на български.

Ахаа. Той пее предимно Хип-Хоп, а аз въобще не си падам по него. Но дискографията му не е малка от 1992 до сега.

1992: Born into the 90's
1993: 12 Play
1995: R. Kelly
1998: R.
2000: TP-2.com
2002: The Best of Both Worlds
2003: Chocolate Factory
2004: Happy People/U Saved Me
2004: Unfinished Business
2005: TP3.Reloaded
2007: Double Up
2009: Untitled
2010: Love Letter
2012: Write Me Back
2013: Black Panties

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно колко са неофициалните официални издадени компакт дискове на Металика.Официалните се знаят.Но неофициалните издадени от тях, а не тук таме нещо събирано от някои пирати  и пускано на пазара.Но може би за това ще си трябва отделна тема, понеже историята на групата е много голяма.А в тая тема сме няколко чиляка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване