Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко музика имате локално

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Едва ли някой може да каже колко са неофициално издаденуте официални дискове. Но можеш да направиш една тема в "Музика" и там да се опитаме да коментираме тези въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 107
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 часа, Чингис Хан написа:

На мен ми е интересно колко са неофициалните официални издадени компакт дискове на Металика.Официалните се знаят.Но неофициалните издадени от тях, а не тук таме нещо събирано от някои пирати  и пускано на пазара.Но може би за това ще си трябва отделна тема, понеже историята на групата е много голяма.А в тая тема сме няколко чиляка.

Btw .... heavy метал и рок .... не те правят магически хипер интелигенетен звяр от друга планета. Имам чувство че има три лагера. Чалга и всичко истанало, Метал к всичко останало, нормални хора (много малко). Аз говорех конкретно за качеството на записите 😜

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, RandomRainbow9390 написа:

Аз говорех конкретно за качеството на записите

Разликите в качеството са огромни и нищо не може да се направи. Има 3-4 фирми, които правят само свръхкачествени записи, но пък там репертоарът може да не ти хареса. Угодия няма, а хубавата музика може да се слуша и на ВЕФ!

Пускай ВЕФ-а, дан изтървем Кидика! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.05.2021 г. в 21:29, RandomRainbow9390 написа:

Колко музика имате локално? И как слушате по принцип.

Форума не е трибуна за простотия.Въздържай се от подобни прояви.

Редактирано от badr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.05.2021 г. в 21:18, ValentinKamenov37 написа:

Форума не е трибуна за простотия.Въздържай се от подобни прояви.

Ти не си добре с главата. Можеби някоя тухла ти е паднала на главата. Аз просто задавам въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си тегля доста албуми, но си ги запазвам на отделен диск и постоянно правя копия и трия, за да си пазя място за по.тежки програми но около 30ГБ си имам сериозна музика, която си е запаметена на самия компютър. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, ivana_petrova написа:

Аз си тегля доста албуми, но си ги запазвам на отделен диск и постоянно правя копия и трия, за да си пазя място за по.тежки програми но около 30ГБ си имам сериозна музика, която си е запаметена на самия компютър. 

Дай нещо и ние да послушаме. Може ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Kolev71 написа:

Дай нещо и ние да послушаме. Може ли?

Е Дядо Стефане, пак ги почваш от далеко от далеко…….:D   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Valentin46 (Rossi) написа:

Е Дядо Стефане, пак ги почваш от далеко от далеко…….:D   

Хайде, честит нов профил!

Ами и аз искам да чуя какво слуша младото поколение бре! Смятам че не е лоша идея. Но твоя пост може да се възприеме "и така", и по друг начин. Аз кой да предпочета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, RandomRainbow9390 написа:

Към който се интересува 😂

Едва ли някой ще се заинтересува във вида и в който я даваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Слушам си още касетките с голем кеф!

Някога като ни водеха по разни екскурзии от школото, първата "работа" в града ни беше да обиколим за студио в което правят записи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.05.2021 г. в 12:33, Михайлов написа:

Накратко - записите с високо качество  върху хард дискове по нищо не отстъпват по качество на оригиналните СиДита. СиДитата се износват с времето. Компютрите отдавна навлязоха в домашните аудиосистеми в ролята на източници на сигнала и транспорт. При наличие на качествен външен цифрово-аналогов преобразовател - ЦАП, т.е. DAC, и на качествена аудиосистема -усилвател и колони, аудиоуредбата на базата на компютър по нищо не се отличава от аудиоуредбата на базата на CD плейър.

А това, че музиката от компютър била нискокачествена като някогашните пиратски аудиокасети от битака - това е вярно, само ако някой слуша музика във формат MP3 с огромна компресия.

Пак повтарям - човек може да си купува официално оригинални файлове с високо качество от сайтовете на издателите, да ги изтегли през интернет и да си ги запише на носител.

Чудно защо ли моите сидита не се износват с времето.
И да, навлезли са компютрите - по-евтино е, иначе трябва да купуваш аудио система, дискове, плочи. Що трябва да се минаваш да даваш пари за музика.

Но ми е интерсно, човек с 2TB по-голям меломан ли е от човек с 100GB?

Иначе аз имам ~80GB mp3-та, но гледам повече сидита да си въртя - явно съм от по-изостаналите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очевадно искаш да внесеш раздор в нашите редици, но нищо не разбираш! ;)

Меломан (то и самата дума подсказва), е човек обичащ силно музиката. Той ходи на концерти класическа музика, слуша от Бийтълс през Пинк Флойд до Yuhki Nakajima и Illusion of Gravity. Има някаква апаратура, но се кефи на мелодии по радиоточката или на ВЕФ-а. Тъй като музикалните му интереси са разностранни, обикновено има много CD-та, плочи, касетки, ленти и дискове с цифрови записи. Не се мери с никого и избягва простаците, каращи го да слуша чалга...

Меренето става най-вече при т.нар. аудиофили, но там то започва от над 10000 евро нагоре, примерно:

HSGe6JdYdvN2agHU8ViCun-970-80.jpg.webp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JKirilov написа:

Меломан (то и самата дума подсказва), е човек обичащ силно музиката. Той ходи на концерти класическа музика, слуша от Бийтълс през Пинк Флойд до Yuhki Nakajima и Illusion of Gravity. Има някаква апаратура, но се кефи на мелодии по радиоточката или на ВЕФ-а. Тъй като музикалните му интереси са разностранни, обикновено има много CD-та, плочи, касетки, ленти и дискове с цифрови записи. Не се мери с никого и избягва простаците, каращи го да слуша чалга...

Меренето става най-вече при т.нар. аудиофили, но там то започва от над 10000 евро нагоре, примерно:

Има меломани, които си колекционират музика на създадените за това носители и се наслаждават да си я слушат вкъщи.

А този хубавец на снимката доста излишни неща е сложил като за тази стая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Чалга значи Музика Кирилов! Образовай се! Хората обичащи да слушат чалга и ходещи на чалга концерти не спадат ли под понятието Меломан!?  

Сред Рокаджиите има много повече утрепки и издънки, от колкото сред чалгаджиите. Наркотиците са се появили масово сред обществото именно с появата на рокмузиката. Както и аборти безрасборен с*кс хомосексуализъм, престъпност и прочие!  Именно за това е бил забранен в соц страните! Аве какво да ти обеснявам на теб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо лошо в това да колекционираш музика на всякакви носители. Обаче в последно време големи издатели на музика масово предлагат "виртуални" записи във всякакъв формат - от CD качество до DSD. Виртуални - плащаш си и от съответния сайт теглиш определен албум, като си го съхраняваш както и където искаш - примерно на хард диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Михайлов написа:

Обаче в последно време големи издатели на музика масово предлагат "виртуални" записи във всякакъв формат - от CD качество до DSD. Виртуални - плащаш си и от съответния сайт теглиш определен албум, като си го съхраняваш както и където искаш - примерно на хард диск.

Има търсене - продава се.
Класическите носители обаче си имат своите предимства, но си изискват съответното съхранение и внимателно ползване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, gothicrock написа:

Има търсене - продава се.
Класическите носители обаче си имат своите предимства, но си изискват съответното съхранение и внимателно ползване.

А от мен - Добре дошъл. Радвам се че си тук. И понеже много от хората ще те приемат като НОВ, трябва да знаеш че тук, специално и в другите технически раздели си имаме "ГУРУ "(JKirilov) . Не може да се мериш с него, щото не си му и на малкия пръс. Погледни му профила - Пълен - ИДИОТ! Тъй че, не му обръщай внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване